• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Які акції купувати, щоб заробити на дивідендах?

Дивіденди - це доходи регулярного характеру, що сплачуються компанією власнику акцій Дивіденди - це доходи регулярного характеру, що сплачуються компанією власнику акцій. Розмір дивідендів прямо пропорційний доходу підприємства. Кожному власнику акцій незайвим буде знати - які саме акції принесуть дивіденди, так як не всі компанії здатні виплачувати дивіденди. Від придбання простих акцій можна отримати прибуток тільки скориставшись ціновою різницею при продажу. А ось від привілейованих акцій можна отримувати невеликі дивіденди, що представляють собою в рідкісних випадках двозначне число. Сума дивідендів хоч і невелика, але стабільна.

При невеликих інвестиціях на отримання пристойних дивідендів розраховувати не доводиться. У деяких компаніях дивіденди представлені фіксованою сумою, а в інших - певний відсоток від отриманого чистого прибутку. При отриманні чистого збитку, дивіденди від прибутку можуть скасовуватися. Всі нюанси повинні бути відображені в договорі.

Для отримання пристойних дивідендів необхідно правильно вибрати інвестиційну програму і правильно сформувати фінансовий портфель. Для цього знадобиться уважно ознайомитися з умовами договору по дивідендним виплат, їх термінів, етапів та процентними ставками. Дана інформація розташовується у вигляді окремого положення до договору або виділена в окрему главу самого договору. Цей документ відповість на питання про терміни дивідендів і кількостях виплат. Непогано ознайомитися і з історією компанії, кому і в якому розмірі виплачувалися дивіденди цієї компанії.

Для володіння можливістю на отримання дивідендів, потрібно знати які акції вигідно купувати .

Наприклад, прибутковість дивідендів акцій деяких російських компаній сягає 4% і поступово зростає. Лідерами серед компаній, що виплачують стабільні дивіденди, вважаються привілейовані акції Сургутнефтегаза , Лукойла , Газпрому і Норнікеля.

Дивіденди виплачуються після проведення ради директорів, термін з цих виплат коливається від 60 днів. Для отримання дивідендів немає необхідності тримати акції протягом року, досить стати власником акцій на момент закриття реєстру акціонерів. З отриманих дивідендів на рахунок акціонера надходить сума, вже без прибуткового податку в розмірі 9%.

Передбачити точну суму отриманих дивідендів неможливо, так як тут немає точних процентних ставок, як наприклад процентні ставки банківських вкладів. Вартість акцій не є постійною величиною. Для приблизного розрахунку майбутніх дивідендів в процентному співвідношенні необхідно суму отриманих дивідендів розділити на закупівельну ціну акції і помножити на 100%.

При формуванні портфеля недоцільно робити упор тільки на прибутковість від дивідендів. Російський ринок представляє дивіденди в якості додаткового приємний бонус на додаток до зростаючих котирувань. При бажанні отримувати стабільні доходи в якості дивідендів необхідно звернути увагу на «другий ешелон», де зосередилися підприємства з більшою часткою прибутковості від дивідендів.Новости