• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Які акції краще купувати в 2018 році щоб отримувати дивіденди сьогодні

 1. Акції та їх різновиди
 2. Що таке дивіденди?
 3. По регулярності виплат:
 4. Механізм виплати дивідендів
 5. Як вибрати компанію?
 6. Як дізнатися розмір і терміни нарахування дивідендів?
 7. Як придбати акції?
 8. Стратегії заробітку на дивіденди
 9. Акції вітчизняних компаній
 10. Виплати дивідендів у 2018 році
 11. Акції зарубіжних компаній
 12. Висновок

Людина, який володіє засобами, обов'язково буде шукати спосіб вкласти їх - причому не тільки заради збереження капіталу, але і з розрахунком на створення джерела постійного доходу

Людина, який володіє засобами, обов'язково буде шукати спосіб вкласти їх - причому не тільки заради збереження капіталу, але і з розрахунком на створення джерела постійного доходу. Одним з найбільш надійних і популярних варіантів є отримання цінних паперів великих вітчизняних і світових корпорацій: по-перше, вартість таких активів з часом збільшується, а по-друге, їх власник має право розраховувати на регулярне розподіл прибутку компаній між вкладниками.

Вибираючи, які акції краще купувати в 2018 році, щоб отримувати дивіденди, необхідно врахувати безліч чинників, в числі яких стабільність фінансових потоків емітента, його фінансова стійкість, стратегія розвитку бізнесу. У той же час компанія повинна характеризуватися певним соціально-економічним потенціалом або розраховувати на допомогу з боку держави в складних ситуаціях: практика показує, що ймовірність банкрутства подібних корпорацій зникаюче мала. Більш того, завдяки лояльній до акціонерів політиці власник таких цінних паперів може розраховувати на дивіденди навіть у тому випадку, якщо підприємство понесло збитки за результатами звітного періоду.

Акції та їх різновиди

У більшості випадків заробіток на цінні папери - це довгострокова стратегія, що не припускає миттєвого отримання прибутку, а тому інвестор повинен чітко уявляти собі кінцеву мету вкладення коштів і шляхи її досягнення. В процесі розробки інвестиційного плану необхідно пам'ятати про те, що існують два основних способи формування доходу, що визначають, які акції вигідно купувати зараз, в 2018 році:

 1. Виплата дивідендів. Їх величина визначається поточною економічною ситуацією в компанії, планами її керівництва на майбутнє і величиною чистого прибутку. При отриманні дивідендів акції залишаються у власності інвестора;
 2. Заробіток на зростанні курсу. Курс акцій успішних, активно розвиваються в перспективі зростає. Можна купити пакет цінних паперів сьогодні, а потім дочекатися збільшення його вартості в майбутньому, щоб вигідно продати.

Щоб точно сказати, які акції потрібно купувати, слід врахувати їх поділ на звичайні і привілейовані. Останні допомагають інвестору відчувати себе більш захищеним, але при цьому дещо обмежують його в правах, оскільки:

 • Володар звичайних акцій має право брати участь в зборах акціонерів і в якійсь мірі впливати на політику компанії в питаннях розподілу прибутку. Величина дивідендів за цими цінними паперами кожен раз позначається радою директорів напередодні зборів і затверджується шляхом голосування основних власників підприємства;
 • Власник привілейованих акцій найчастіше не має права голосу на зборах, що цілком компенсується рядом переваг. Так, дохід за цими цінними паперами фіксується у вигляді гарантованої частки від прибутку або абсолютного грошового вираження, а їхній власник має право розраховувати на першочергову виплату дивідендів або отримання компенсації при ліквідації компанії.

Що таке дивіденди?

Після отримання прибутку акціонерне товариство може розпорядитися грошима одним з двох можливих способів: спрямувати кошти на подальший розвиток і розширення бізнесу, або виплатити їх в якості дивідендів співвласникам компанії. Таким чином, дивіденд - це частка прибутку підприємства, яка припадає на кожну акцію за підсумками звітного періоду.

Проблема полягає в тому, що виплата дивідендів - це не обов'язок, а всього лише право керівництва акціонерного товариства, а тому без вивчення безлічі критеріїв можна абсолютно достовірно визначити, акції яких компаній 2018 вигідно купувати: деякі з них розподіляють прибуток між акціонерами досить рідко, або не розподіляють її взагалі.

Плануючи інвестиційну стратегію, також потрібно враховувати існуючу класифікацію дивідендів, засновану на їх очевидних характеристиках:

По регулярності виплат:

 • Кожен квартал;
 • Один раз на півроку;
 • Щорічні.

За часткою від повного обсягу:

 • Часткові дивіденди (виплати в кілька етапів);
 • Повні дивіденди (одноразові виплати).

За формою виплати:

 • Грошові - виплачуються виключно в грошових знаках на брокерський або банківський рахунок інвестора;
 • Майнові - видаються акціонерам у вигляді майна або продукції компанії, вартість яких визначається на момент виплати;
 • Акційні - компанії виплачують дивіденди шляхом емісії нових акцій, що в підсумку підвищує ліквідність і доступність таких.

Чи вигідно купувати акції заради дивідендів?

Щоб прийняти обгрунтоване рішення, слід порівняти їх з іншим пасивним джерелом доходу - банківськими депозитами. Обидва способи дозволяють отримувати відсотки на вкладений капітал, однак:

 1. Депозити застраховані державою, тоді як власник акцій в несприятливу екологічну ситуацію може розраховувати лише на себе;
 2. Банківський вклад повертається тільки після закінчення терміну дії договору, а цінні папери реально продати в будь-який момент;
 3. Акції не тільки приносять пасивний дохід у вигляді дивідендів, а й дозволяють заробити на зростанні котирувань;
 4. Ризик повної або часткової втрати капіталу при роботі з акціями вище;
 5. Завдяки величезній кількості пропозицій можна вибрати, в які акції краще вкласти гроші в 2019 році, тоді як депозитні продукти банків пропонують приблизно однакові умови. Дохід за депозитним вкладом відомий заздалегідь, а розмір дивідендів змінюється в залежності від політики компанії;
 6. На відміну від безкоштовного обслуговування депозиту зберігання цінних паперів у брокера супроводжується необхідністю оплачувати послуги посередника;
 7. Правильно вибираючи, які акції вигідно купувати сьогодні, можна заробити значно більше, ніж на депозиті;
 8. Вкладнику, котрі використовують індивідуальний інвестиційний рахунок, покладається податкове вирахування в розмірі 13% від обсягу вкладених в цінні папери коштів.

Механізм виплати дивідендів

Всі рішення щодо обсягів та строків нарахування дивідендів приймаються тільки шляхом голосування на загальних зборах акціонерів. На підставі протоколу цих зборів керівництво компанії відповідний видає наказ, після чого виплати відповідно до встановленого законодавством терміну проводяться протягом двох місяців.

Якщо інвестор, вибираючи, де купувати акції, вважав за краще посередництво російського брокера, то гроші зараховуються на його брокерський рахунок без необхідності в будь-яких додаткових діях. Для зручності клієнтів деякі компанії виплачують дивіденди безпосередньо на банківський або картковий рахунок.

Інформація про всіх акціонерів компанії і кількості належних їм цінних паперів міститься в так званому реєстрі. Оскільки акції постійно продаються і купуються на біржах, логічною стає необхідність фіксації цього списку на певний день - дату дивідендної відсічення. Таким чином, дивіденди отримують лише ті інвестори, які володіли акціями в момент закриття реєстру.

Тут слід зазначити, що режим торгівлі на вітчизняних біржах передбачає внесення запису про зміну власника тільки на другий день після операції. Тому прийняти рішення про те, чи варто купувати акції, і віддати відповідне розпорядження брокеру потрібно як мінімум за два дні до фіксації. Більш того, багато експертів не радять відкладати придбання акцій до цього моменту. Причина полягає в тому, що при оголошенні розміру дивідендів негайно з'являється безліч бажаючих отримати винагороду - відповідно, котирування цінних паперів ростуть. Купуючи акції в цей період, інвестор ризикує сильно переплатити за них.

На наступний же день після фіксації реєстру спекулянти починають активно продавати свої активи, викликаючи різке падіння котирувань на величину дивідендів і навіть більш того. У такій ситуації інвесторам, які купили акції за завищеною ціною перед відсіченням, доводиться або реалізувати їх з нульовим прибутком або навіть в збиток, або тримати папери кілька місяців до наступної корекції курсу.

Оптимальною стратегією вважається придбання активів напередодні дати проведення зборів акціонерів. Зрозуміло, при цьому потрібно ретельно вивчити новини та загальну дивідендну політику емітентів, щоб більш точно визначити, акції яких компаній вигідно купувати: якщо акціонерне товариство з яких-небудь причин відмовиться від виплати дивідендів, котирування цінних паперів можуть впасти, що призведе до неминучих збитків для інвесторів.

Як вибрати компанію?

Визначити, чи варто в 2018 році купувати акції тих чи інших підприємств, можна шляхом аналізу певних показників і ознак, які безпосередньо впливають на ймовірність отримання високих дивідендів. До таких належать:

 • Історія компанії. Багато компаній, взагалі, не займаються виплатою дивідендів, а інші перераховують винагороду акціонерам епізодично і безсистемно, раз в декілька років. Очевидно, що в подібних випадках не варто сподіватися на раптове зміна дивідендної політики на краще;
 • Фінансові підсумки періоду. Світ бізнесу нестабільний, а тому навіть найнадійніші підприємства під впливом зовнішніх або внутрішніх чинників іноді скорочують або зовсім скасовують виплати. Щоб така ситуація не стала сюрпризом, потрібно відстежувати квартальну звітність емітента і вивчати корпоративні новини;
 • Дивідендна прибутковість. Акції компаній, що розвиваються мають дивідендною прибутковістю в 3-5% і дозволяють більше заробляти на їх перепродажу. У той же час фірми з уже сформованим бізнесом і великий матеріально-технічною базою можуть виплатити до 100% прибутку, досягаючи тим самим показника в 10-12%;
 • Динаміка виплат. Аналізуючи динаміку виплат, можна з'ясувати, акції яких компаній зараз купувати вигідно. В ідеалі компанія повинна стабільно і регулярно розподіляти дивіденди не менше п'яти років, поступово збільшуючи їх суму або хоча б зберігаючи на колишньому рівні. При значних коливаннях прибутковості або тенденції до зниження такої з емітентом краще не працювати;
 • Дивідендна політика. Деякі компанії розробляють офіційну дивідендну політику, відомості про яку можна отримати на корпоративних сайтах. В таких документах описано, яка частка прибутку і з якою регулярністю виплачується як дивіденди.

Як дізнатися розмір і терміни нарахування дивідендів?

Власник акцій будь-якої компанії повинен постійно стежити за її новинами, щоб вчасно дізнатися про майбутні збори акціонерів, величиною дивідендів, датою фіксації реєстру. Найчастіше таку інформацію можна отримати на офіційному сайті емітента або у відповідному його розділі, призначеному для інвесторів.

Однак постійний пошук і збір відомостей при наявності портфеля з акцій 10-15 компаній може виявитися трудомістким і виснажливим. Є три можливості для спрощення цього завдання: підписка на сайт Лондонській біржі, де можна купувати акції найбільших російських підприємств, контакт з підрозділом компанії по роботі з інвесторами, і використання сервісів різних агрегаторів.

У будь-якого емітента, яка розміщує свої цінні папери на біржах, на сайті є спеціальний розділ для акціонерів: часто тут можна підписатися на поштові розсилки. Якщо відповідної форми немає, слід пошукати контактні дані відділу по роботі з інвесторами, щоб звернутися туди з проханням про включення електронної адреси власника акцій в список одержувачів інформаційних повідомлень.

Передплату на сайті Лондонської фондової біржі оформляти потрібно в будь-якому випадку, оскільки багато великих компаній не тільки розсилають власні листи з затримкою, що досягає декількох днів, але і часом не включають в них відомості, що публікуються на LSE в обов'язковому порядку.

Нарешті, в інтернеті можна знайти сервіси біржових агрегаторів і аналітичних компаній, які збирають інформацію з корпоративних сайтів і представляють її в зручній для вивчення формі.

Як придбати акції?

Очевидно, що інвестора, що збирається заробляти на дивіденди, перш за все цікавить питання, де купувати і продавати акції. Всі операції з цінними паперами здійснюються на біржах, однак безпосередній доступ фізичним особам на ці торгові майданчики закритий: щоб працювати з активами, необхідно скористатися допомогою брокера.

На вітчизняному ринку сьогодні працює понад 60 брокерських компаній. Знайти серед них відповідну можна шляхом вивчення рейтингів надійності, звертаючи увагу на наявність у посередника допуску на найбільші торгові майданчики. Крім того, при виборі необхідно враховувати:

 • Вартість послуг брокера;
 • Наявність інформаційної підтримки, в тому числі консультацій про те, які акції краще купувати в 2018 році;
 • Мінімальний розмір торгового депозиту;
 • Річний торговий оборот брокерської компанії;
 • Наявність і вартість супутніх послуг;
 • Можливість поповнювати рахунок і виводити кошти зручним для себе способом.

Вибираючи, де краще купувати акції, не можна забувати і про те, що деякі брокери укладають угоди тільки на російських біржах або працюють виключно з юридичними особами. Зрозуміло, існують і компанії, що надають доступ приватним інвесторам на найбільші світові торговельні майданчики, проте в цьому випадку з'являється несподіване обмеження: відповідно до законодавства РФ, працювати з іноземними цінними паперами пересічний громадянин може тільки при наявності у нього статусу «кваліфікованого інвестора». Це означає, що приватний вкладник:

 • Володіє акціями або облігаціями на суму понад 6 млн рублів;
 • Здійснює більше 10 угод на квартал із загальним оборотом 6 млн рублів;
 • Має диплом економіста або атестат фахівця з фінансових ринків;
 • Працював в компаніях, які проводять операції з цінними паперами, більше 3 років.

Якщо новачок, який вивчає, які акції краще купувати зараз, побажає придбати іноземні активи, то він навряд чи зможе самостійно обійти це обмеження: зазначені вимоги поширюються на всіх громадян, які перебувають в Росії і використовують в якості посередників російські брокерські компанії. Єдиний вихід з такої ситуації - інвестування за допомогою іноземної компанії з рахунку, зареєстрованого за кордоном.

На щастя, найбільші вітчизняні брокери успішно реалізували цю схему і тепер пропонують клієнтам укладати договори зі своїми дочірніми компаніями, зареєстрованими на Кіпрі. Відповідно, відкритий тут приводу не потрапляє в зону дії російської юрисдикції.

Як купувати акції? Для здійснення відповідної угоди необхідно дати брокеру торгове доручення одним з наступних можливих способів:

 1. Телефонний дзвінок. Потрібно набрати спеціальний номер брокера, назвати номер свого рахунку і пароль, а потім вказати найменування біржового тікера, кількість акцій і бажану дію - продати або купити;
 2. Біржовий термінал. На комп'ютер інвестора встановлюється спеціальна програма, що дозволяє стежити за зміною котирувань, будувати графіки коливання цін, оцінювати безліч додаткових параметрів і укладати угоди в реальному часі;
 3. Веб-інтерфейс. Спрощений аналог програми, що працює через браузер. Досить відкрити сторінку за вказаною брокером адресою і авторизуватися на ній, щоб отримати повні дані про стан справ на біржі і зазначити, які акції треба купувати або продавати.

Стратегії заробітку на дивіденди

Завдання інвестора, який отримує дохід від дивідендів, формулюється так: потрібно наповнити портфель цінними паперами компаній, стабільно виплачують високу винагороду, а потім постійно розширювати його шляхом докупкі додаткових акцій. Завдяки такому реінвестування можна планомірно нарощувати свій капітал і з кожним роком збільшувати обсяг одержуваного прибутку.

При формуванні портфеля не слід забувати про диверсифікацію інвестицій, необхідної для зниження загального рівня ризику. Експерти рекомендують обмежитися придбанням акцій 10-15 компаній, що працюють в декількох галузях з числа найактуальніших: більшу кількість цінних паперів ускладнить управління вкладами.

Будь-якій людині, який планує інвестиційну кампанію, потрібно задуматися про розробку системи, що дозволяє впорядкувати і оптимізувати операції з акціями. Побудувати ефективну модель можна за допомогою однієї з дивідендних стратегій:

 • Отріматі прибуток и продать. Слід прідбаті активи до фіксації реєстру, отріматі Дивіденди, а потім почекаті корекції, в результате якої котірування повернутися до колішніх значень: тепер Акції можна продавати. Така стратегія гарантовано приносити дохід, однак інвестору доводиться чекати кілька місяців и відчуваті дискомфорт від просадки Капіталу после проведення виплат;
 • Заробіті на корекції. Акції нужно купуваті после дівідендної відсічення, коли їх ціна досягнено мінімальніх значень. Потім також потрібно очікувати корекції і повернення котирувань до рівня, що передує фіксації реєстру. У цьому випадку інвестор заробляє нема на дивіденди, а на зростанні курсової вартості: відповідно, просадка капіталу при такій стратегії відсутня;
 • «Купи і тримай» з реинвестированием. Потрібно придбати акції компаній з високою потенційною прибутковістю, а всі отримані дивіденди використовувати для покупки або тих же активів за низькою ціною відразу після відсічення, або інших фінансових інструментів в вдалі для поповнення портфеля періоди. Відповідно, акції протягом декількох років ростуть в ціні, а прибуток інвестора збільшується навіть при збереженні колишнього рівня дивідендної дохідності в процентному співвідношенні.

Акції вітчизняних компаній

В інтернеті можна знайти безліч порад - які акції купувати в 2018 році, як сформувати портфель інвестора і як домогтися максимальної прибутковості. Проте, новачкові найпростіше використовувати в якості основи індекс Московської біржі, що включає на даний момент близько 50 компаній. Найцікавішими серед них є телекомунікаційні, енергетичні, металургійні і видобувні підприємства, що займають лідируючі позиції в своїх галузях:

Виплати дивідендів у 2018 році

Компанія Виплата, руб. Прибутковість,% ВАТ Лененерго (привілейовані) 13,47 13,23 ВАТ МГТС (привілейовані) 187,63 12,38 ВАТ Мостотрест 16,00 10,80 ВАТ Ростелеком (привілейовані) 6,38 10,62 ВАТ АФК Система 1,19 9,84 ВАТ Северсталь 88,94 9,68 ВАТ Верхнесалдінськоє МПО-АВІСМА 1648,76 9,59 ВАТ Новолипецький МК 12,90 8,83 ВАТ ФСК ЄЕС 0,0154 8,76 ВАТ МТС 26,00 8,45 ВАТ Татнефть (привілейовані) 33,09 8,21 ВАТ Аерофлот 11,26 7,96 ВАТ ЛСР 62,40 7,26 Вивчаючи, які акції вигідно купувати в 2018 році, слід розглянути ці російські підприємства більш детально:

 1. ВАТ Лененерго. Компанія з капіталізацією 1025 млн, що працює в сфері енергопостачання. Очікується, що в якості дивідендів вона виплатить 10% від прибутку в 12560 млн руб;
 2. ВАТ МГТС. Дочірнє підприємство МТС з капіталізацією 2649 млн, що надає послуги в області міського телефонного зв'язку і доступу в інтернет. В якості дивідендів виплатить 25% від прибутку в 12000 млн руб;
 3. ВАТ Мостотрест. Найбільше в Росії підприємство в галузі будівництва мостів і шляхопроводів з капіталізацією 743 млн доларів. Вибираючи, в які акції краще вкласти гроші, інвестори можуть розраховувати на виплату у вигляді дивідендів 50% від прибутку компанії в 9000 млн руб;
 4. ВАТ Ростелеком. Телекомунікаційна корпорація з капіталізацією 3346 млн, частково належить державі. Анонсувала виплату в якості дивідендів 8,5% від прибутку в 10900 млн руб;
 5. ВАТ АФК Система. Інвестиційна компанія з капіталізацією 2074 млн, що вкладає гроші в російську економіку. У 2018 році виплатить акціонерам 55,9% від прибутку в 20000 млн руб;
 6. ВАТ Северсталь. Гірничодобувне і сталеплавильне підприємство з капіталізацією 13678 млн. Доларів, що володіє Череповецким металургійним комбінатом. В якості дивідендів виплатить 91% від прибутку в 79168 млн руб;
 7. ВАТ Верхнесалдінськоє МПО-АВІСМА. Найбільший в світі виробник титану з капіталізацією 3525 млн доларів. Вивчаючи, які акції купувати в 2018 році, інвестори в даному випадку можуть очікувати виплати 100% від прибутку підприємства в 19000 млн руб;
 8. ВАТ Новолипецький МК. Найбільше в Росії виробництво сталі і сплавів на базі Новолипецького металургійного комбінату з капіталізацією 15567 млн ​​доларів. Збирається виплатити акціонерам 99% від прибутку в 78073 млн руб;
 9. ВАТ ФСК ЄЕС. Енергетична компанія з капіталізацією 3986 млн, що працює в сфері передачі електроенергії за допомогою Єдиної електричної мережі Росії. Планує виплатити своїм вкладникам в якості дивідендів 27,7% від прибутку в 70000 млн руб;
 10. ВАТ МТС. Найбільший стільниковий оператор в Росії і країнах СНД з капіталізацією 10928 млн доларів. Збирається виплатити власникам акцій компанії до 88,8% від очікуваного прибутку в 57229 млн руб;
 11. ВАТ Татнафта. П'яте за величиною підприємство в області нафтовидобутку в Росії з капіталізацією 24064 млн доларів. Збирається виплатити у вигляді дивідендів до 3,5% від загального прибутку в 140000 млн руб;
 12. ВАТ Аерофлот. Найбільша в Росії авіакомпанія з капіталізацією 2796 млн, що працює на внутрішніх і міжнародних лініях. Вибираючи, які акції вигідно купувати в 2018 році, від корпорації можна очікувати виплати 50% від прибутку в 25000 млн руб;
 13. ВАТ ЛСР. Санкт-петербурзьке підприємство з капіталізацією 1573 млн, що працює в сфері виробництва будівельних матеріалів та забудови. У 2018 році виплатить в якості дивідендів 53,5% від прибутку в 12000 млн руб.

Акції зарубіжних компаній

На закордонних ринках поступово знижується ажіотаж, викликаний штучно роздутими котируваннями акцій зростання компаній другого ешелону. В таких умовах бажаючих заробити інвесторів знову привертають цінні папери корпорацій зі стабільною дивідендною політикою. Які акції 2018 вигідно купити зараз:

 1. AT & T. Найбільша телекомунікаційна корпорація, постачальник всіх видів телефонного, стільникового і бездротового зв'язку, один з найбільших медіа-холдингів. Дивідендна прибутковість цінних паперів - близько 5,2%;
 2. Verizon Communications. Другий в світі за капіталізацією провайдер стільникового зв'язку та інших телекомунікаційних послуг, також надає сервіс супутникового зв'язку і доступ до інформаційних ресурсів. Дивідендна прибутковість - близько 4,5%;
 3. Pfizer. Найбільша фармацевтична корпорація, що володіє ексклюзивними правами на ряд відомих у всьому світі медичних препаратів. Акції компанії з дивідендною прибутковістю 3,5% використовуються при розрахунку індексу Dow Jones;
 4. Intel. Спеціалізується на випуску мікропроцесорів, мікрочіпів, електронних компонентів комп'ютерного, мережевого і промислового устаткування. Акції при стабільних виплатах характеризуються дивідендною прибутковістю в 3,4%;
 5. Cisco Systems. Транснаціональна корпорація, що створює і реалізує обладнання, призначене для побудови комп'ютерних мереж будь-якого масштабу. Дивідендна прибутковість - в межах 3,3%.

Висновок

Купівля дивідендних акцій є стратегією переважно довгострокового інвестування. Тому перед придбанням цінних паперів потрібно розробити план дій і позначити цілі, досягнення яких очікується в результаті роботи з цими активами. Цілі обов'язково повинні бути вимірними і вираженими в конкретні терміни і цифрах: наприклад, скільки грошей бажає заробити інвестор через три роки? Через десять років? Коли кінцевий результат визначений, значно простіше розрахувати необхідну для його досягнення час, динаміку зростання прибутку і суму, яку потрібно вкласти в покупку акцій на старті.

Як дізнатися розмір і терміни нарахування дивідендів?
Як придбати акції?
Що таке дивіденди?
Чи вигідно купувати акції заради дивідендів?
Як вибрати компанію?
Як дізнатися розмір і терміни нарахування дивідендів?
Як придбати акції?
Як купувати акції?
Цілі обов'язково повинні бути вимірними і вираженими в конкретні терміни і цифрах: наприклад, скільки грошей бажає заробити інвестор через три роки?
Через десять років?
Новости