• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Синхронізація півкуль головного мозку. Вправи і практики активації

 1. За що відповідає ліва і права півкуля мозку
 2. Як розвинути півкулі мозку. Синхронізація півкуль
 3. Вправи для синхронізація півкуль мозку

Головний мозок людини прийнято порівнювати з комп'ютером. Він виконує безліч функцій і володіє великими можливостями. Але люди використовують його ресурси лише частково.

За що відповідає ліва і права півкуля мозку

Ви прекрасно знаєте, що наш мозок складається з двох півкуль - правого і лівого - кожен з яких має свої функціональні особливості:

 • Ліва сторона відповідає за логічне мислення, аналіз, раціональність, мова і мовні здібності.
 • Сфери спеціалізації правої сторони головного мозку - творчість, генерування ідей, уяву, нестандартні рішення, інтуїція, емоції.

Сфери спеціалізації правої сторони головного мозку - творчість, генерування ідей, уяву, нестандартні рішення, інтуїція, емоції

Як правило, у одних людей краще розвинена ліва півкуля, у інших - праве. Виграють же ті, у кого їх робота синхронізована. Адже часто зустрічаються люди з хорошим аналітичним розумом, але без єдиної власної ідеї. А є креативні особистості, переповнені цікавими і творчими ідеями, жодна з яких не реалізувалася в життя. Тому так важливо розвивати гармонійну роботу головного мозку, а не зациклюватися на одній з його половинок.

У 1981 році американський нейропсихолог, професор психобіології Роджер Сперрі отримав Нобелівську премію за дослідження в області межполушарной спеціалізації мозку. Завдяки його роботам вчені прийшли до висновків, що коли людина в своєму навчанні задіє технології по гармонізації його лівої і правої частини, то збільшується продуктивність і результативність самоосвіти.

Що ще дає синхронізація мозку?

 • утворення нових нейронних зв'язків,
 • підвищену концентрацію і увагу,
 • знаходження в свідомості «Тут і Зараз»,
 • зупинку внутрішнього діалогу (схоже з медитацією ),
 • підвищення інтелектуального рівня,
 • успіхи в навчанні, самоосвіті,
 • просування по кар'єрних сходах, реалізація себе,
 • підтримання молодості і ясності розуму багато років,
 • профілактика багатьох захворювань головного мозку.

Також відмічено, що люди з розвиненою мозковою діяльністю рідко хворіють і швидко відновлюються. А вправи по синхронізації півкуль позитивно позначаються на рухових здібностях людини.

Заманливо? Тоді починаємо переходити до способів тренування і зміни роботи мозку.

Як розвинути півкулі мозку. Синхронізація півкуль

Дуже важливим органом, що відповідає за мислення людини, є шишковидная заліза епіфіз. Вона розташована між півкулями, несе відповідальність за роботу всієї ендокринної системи та вироблення мелатоніну (гормону молодості).

У багатьох езотеричних навчаннях її активізації надається дуже велике значення. Так в даосизмі (китайському традиційному вченні) існують такі розуміння як «центр мозку», його «вирощування», «оперування» їм, що зводитися до елементарних понять концентрації. Скільки б не йшлося про зосередженості і фокусуванні, якщо свідомість не синхронізовано, людина не буде володіти ними в повній мірі. Він може лише володіти наглядом, пов'язаним з роботою того чи іншого відділу мозку.

Щоб привести до гармонії роботу обох його частин, слід виконувати певні вправи, розроблені психофізіологами. Головним інструментом тут грають руки. Діючи двома руками, людина розвиває обидві півкулі.

Ви готові? Приступаємо!

Вправи для синхронізація півкуль мозку

Спочатку виконувати вправи буде складно, тому не поспішайте. Коли почне виходити - прискорюйте темп. Робити їх треба щодня. Кількість повторень кожної вправи мінімум 30 разів.

«Кулак-долоню». Поставте руки перед собою: ліва стиснута в кулак, долоню правої дивиться вниз і розташована на рівні протилежної зап'ястя. Тепер одночасно міняємо їх положення. Зверху завжди повинен бути кулак, знизу - долонька.

Зверху завжди повинен бути кулак, знизу - долонька

«Вухо-ніс». Пальцями правої руки візьміться за кінчик носа, а лівої - за праве вухо. Одночасно відпустіть вухо і ніс, хлопніть в долоні і тепер візьміться лівою рукою за ніс, правою - за вухо.

Одночасно відпустіть вухо і ніс, хлопніть в долоні і тепер візьміться лівою рукою за ніс, правою - за вухо

«Капітан». Одну руку ставимо «козирком» близько чола, стежте щоб великий палець був захований, а не стирчав в сторону. Пальці на інший складіть в знак «клас». Як і в попередніх вправах треба одночасно міняти положення рук.

Для ускладнення можна додати звук перед зміною рук.

«Переможець». Пальці на правій руці показують знак «світ», на лівій - «ок». Ваше завдання полягає синхронно змінювати положення пальців.

«Колечко». З'єднайте кінчик великого пальця правої руки з кінчиком вказівного лівої. Те ж саме з великим пальцем лівої руки з вказівним правої. Таким чином утворюється «кільце».

Великі пальці - ведучі. Нижні пальці від'єднайте один від одного, зробіть переворот вгору і знову їх з'єднайте. Повторіть кілька разів.

Коли вправа починає виходити, ускладнюємо його: великий палець правої руки вже стосується не вказівного, а середнього лівої руки; великий палець лівої руки - середнього пальця правої руки ... і т.д. Доходимо до мізинців і назад.

Вправа «Колечко»:

«Вісімки». Руки прямі, витягнуті паралельно підлозі. Одночасно малюйте ними зустрічні горизонтальні вісімки (знак нескінченність «∞»). Повторіть 15-20 разів.

Тепер односпрямовані вісімки (в одному напрямку) - 15-20 разів. Спочатку в ліву сторону, потім в праву.

Після це права рука продовжує малювати вісімку горизонтально - «∞», а ліва вертикально - «8». Повторити 15-20 разів і поміняти: ліва - «∞», права - «8».

«Працюємо ліктями». Ця вправа, мабуть, найпростіше. Візьміть чистий аркуш паперу формату А4. Намалюйте на ньому хрест «+». Повісьте листок і встаньте перед ним. Дивіться на намальовані перехрещені лінії і виконуйте наступні вправи:

- Спина пряма, лівим ліктем торкніться правого коліна, потім правим ліктем лівого коліна. Кількість повторень 15 разів.

- Спина пряма, лівим ліктем торкніться лівого коліна, потім правим ліктем правого коліна. Кількість повторень 15 разів.

- Повторіть 15 перехресних рухів, а потім 15 паралельних і знову 15 перехресних.

Після виконання вправ ви помітите, як ваш розум прояснився, мозок «розвантажився».

Перерахований комплекс вправ дуже важливо виконувати кожен день, щоб досягти позитивних результатів. Головний їх зміст - кинути виклик собі і перемогти! Синхронізація півкуль головного мозку допоможе вам змінити своє мислення і життя. І це не пусті слова. При регулярному виконанні комплексу ви почнете помічати зміни: з'являються нові ідеї, рішення задач приходять швидко, вони креативні і логічні.

Рекомендуємо почитати: 4 вправи для ясності розуму і пам'яті

Діліться своїми результатами з нами в коментарях! ;)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Розкажіть друзям:

Що ще дає синхронізація мозку?
Заманливо?
Ви готові?
Новости