• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Попит на ринку торгової нерухомості України в 2012 році - Ділові новини АН BFS


У 2011 році компанія DTZ відзначала стабілізацію загальної динаміки попиту на торговельні приміщення по всій Україні. Великі торгові оператори активно розглядали можливості розширення своїх мереж в країні протягом перших трьох кварталів 2012 року, проте необхідно відзначити деяке погіршення сприйняття ритейлерами короткострокового потенціалу українського ринку роздрібної торгівлі, пов'язане з негативною динамікою світових ринків і політичною нестабільністю в Україні напередодні парламентських виборів. Рітейлери поводилися особливо обережно в травні-вересні 2012 року.


Київ залишається найбільш привабливим для всіх рітейлерів, вже представлених в Україні або які планують свій вихід на ринок країни. У першій половині 2011 року рівень заповнюваності якісних торгових приміщень вздовж центральних торгових вулиць і в успішних торгових центрах в українській столиці повернувся на докризовий рівень, залишаючись високим протягом періоду до вересня 2012 року включно.


У 2012 році кілька модних брендів покинули український ринок. Серед них, зокрема, co & beauty (Melon Fashion Group), Peacocks ( «Маратекс»), Nine West і Vero Moda ( «Арго»), а також Sepp? L ?. Торгова мережа Sela також офіційно призупинила свою діяльність в Україні, хоча кілька магазинів бренду оперують в країні ресурсами локальних партнерів компанії.


З іншого боку, в січні-вересні 2012 року на український ринок вийшло кілька модних брендів:


У першому кварталі 2012 року на український ринок вийшла російська мережа універмагів одягу lady & gentleman CITY, і флагманський магазин цього бренду був відкритий в ТРЦ «Караван» в Києві.


Після того, як Peacocks покинув Україну, компанія «Маратекс» вивела на ринок новий модний бренд OVS (входить до складу Gruppo Coin), і магазини цього бренду вже оперують по всій країні.


У червні 2012 року в ТРЦ Dream Town в Києві був відкритий перший в Україні магазин португальського бренду W52 Jeans.


Торгова мережа «Арго» відкрила в ТРЦ «Сіті Центр» в Одесі перший в країні магазин торгової марки Piazza Italia.


У 2012 році українська компанія MTI отримала право представляти на українському ринку модний бренд Mango на підставі договору франшизи.


На початку 2012 року польська мережа взуттєвих магазинів Wojas відкрила свій перший в Україні магазин в Івано-Франківську і планує подальший розвиток в країні.


У ТРЦ Ocean Plaza, який буде відкритий в листопаді 2012 року в Києві, повинні з'явитися кілька брендів, нових для київського ринку, а в більшості випадків і для України в цілому. В об'єкті відкриється перший в столиці гіпермаркет -real '. Поряд з уже представленими модними марками, торгова компанія MTI оголосила про свої наміри відкрити в ТРЦ Ocean Plaza магазини брендів Napapijri, Atelier de Courcelles і Lee Wrangler. Тут також повинні відкритися магазини кількох люксових брендів, в тому числі Weekend Max Mara і Marina Rinaldi (Max Mara Fashion Group), а також таких модних марок як Pepe Jeans London, Michael Kors, Rebeca Sanver, BCBGMAXAZRIA, bebe і Longchamp.


У сегменті високої моди в першому півріччі 2012 року в центральних районах Києва були відкриті монобрендові магазини Valentino і Prada.


Кілька міжнародних мереж закладів швидкого харчування демонструють високий інтерес до України. Міжнародний оператор KFC вийшов на ринок країни через кілька франчайзі, і відкриття першого ресторану мережі планується в ТРЦ Ocean Plaza до кінця 2012 року. Перше в Україні кафе фінської мережі ресторанів швидкого харчування Hesburger має відкритися до кінця 2012 року в торговому комплексі «Глобус» в центрі Києва. Міжнародна мережа американського походження Texas Chicken (Church's Chicken) розпочала роботу на українському ринку, і перші заклади харчування мережі будуть відкриті в ТРЦ Dream Town і ТРЦ Ocean Plaza в Києві в першому кварталі 2013 року.

Міжнародна мережа американського походження Texas Chicken (Church's Chicken) розпочала роботу на українському ринку, і перші заклади харчування мережі будуть відкриті в ТРЦ Dream Town і ТРЦ Ocean Plaza в Києві в першому кварталі 2013 року


Ряд торгових мереж, вже зміцнилися на українському ринку, продовжили свій активний розвиток в країні протягом перших дев'яти місяців 2012 року:


Оператори об'єктів big box з надійними джерелами фінансування активно розширювалися в Україні. Мережі Metro Cash & Carry, «Епіцентр» і «Нова Лінія» зміцнили свою присутність в країні, як і такі великоформатні оператори роздрібної торгівлі як Fozzy Group, Auchan, Novus і «Амстор», а також мережі супермаркетів побутової техніки та електроніки Comfy, «Технополіс» і «Ельдорадо». Примітно, що більшість цих торгових мереж сьогодні зацікавлені в оперуванні не тільки містах з населенням більше 750 000 жителів, але і населених пунктах з меншою кількістю жителів.


Торгова мережа Inditex Group, яка раніше в Україні фокусувалася виключно на містах з населенням понад мільйон жителів, тепер розглядає можливості відкриття магазинів своїх брендів (крім Zara і Massimo Dutti) і в менших містах країни.


Східноукраїнська мережу продуктових супермаркетів «Амстор» вийшла на київський ринок, підписавши договору оренди в споруджуваних торгових центрах «Мармелад» та «Полярний», і відкриття перших супермаркетів мережі в українській столиці заплановано до кінця 2012 року.


Відсутність «критичної маси» якісних об'єктів торгової нерухомості в Україні є перешкодою для виходу на український ринок низки відомих міжнародних рітейлерів. За оцінками компанії DTZ, відкриття магазинів таких брендів як H & M, C & A, Deichmann, Debenhams і Peek & Cloppenburg в короткостроковому періоді є малоймовірним.


Професійні торгові оператори сьогодні дуже ретельно підходять до оцінки якості пропонованих торгових приміщень і умов оренди.

за матеріалами DTZ

Додайте джерело АН BFS в обране Google Новини . Що далі? Буде цікавіше!

Серед них, зокрема, co & beauty (Melon Fashion Group), Peacocks ( «Маратекс»), Nine West і Vero Moda ( «Арго»), а також Sepp?
L ?
Що далі?
Новости