• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Педагогам заплатять за понаднормові

  1. Регіони не зможуть хитрувати з грошима
  2. Уряд йде назустріч
  3. Довідка

Фото: ПГ / Володимир Афанасьєв

Педагоги, які відповідають за організацію державних іспитів в дев'ятих класах, зможуть отримувати компенсаційні виплати за понаднормові нарівні з колегами, які проводять ЄДІ в одинадцятому класі. Депутати Держдуми на чолі з членом Комітету з освіти і науки Оленою Аршинова розробили законопроект, який скасовує прогалини в законі про освіту, які сьогодні дозволяють регіональним властям «зекономити» на цій статті витрат. Держдума має намір прийняти документ до кінця року.

Регіони не зможуть хитрувати з грошима

Поточна плутанина з оплатою понаднормових педагогам, які відповідають за організацію та проведення в дев'ятому класі Основного державного іспиту (ОГЕ) і в одинадцятому Єдиного державного іспиту (ЄДІ), обумовлена ​​можливістю подвійного тлумачення окремих норм закону про освіту. Зокрема, мова йде про статтю 47, яка передбачає компенсацію лише щодо педагогів, «що беруть участь у вирішенні уповноважених органів виконавчої влади у проведенні ЄДІ в робочий час і звільнених від основної роботи на період проведення ЄДІ». Про ОГЕ - ні слова. Однак це зовсім не свідчить про якусь законодавчої недбалості у ставленні до екзаменаторів дев'ятикласників. Очевидно, що при прийнятті закону парламентарії мали на увазі обидва іспиту - і ОГЕ, і ЄДІ.

Більшість регіонів з розумінням ставляться до таких неточностей, в повній мірі оплачуючи працю педагогів. Але, за словами одного з авторів поправок, члена Комітету Держдуми по транспорту і будівництва Володимира Афонського , Є суб'єкти, де влади користуються трапилася юридичної колізією і відмовляються з посиланням на неї видавати матеріальну винагороду за відпрацьований понаднормовий час при організації ОГЕ. При цьому вони більш-менш стерпно виконують зобов'язання перед педагогами, задіяними при проведенні ЄДІ. В окремих же випадках доплат позбавляються і вони. На думку парламентарія, це ознака кричущої несправедливості.

«Бажання заощадити - це добре, але будь-яка робота вимагає грошової винагороди. Якщо вчителі працюють на ОГЕ і ЄДІ понаднормово, то це повинно оплачуватися окремо », - пояснив свою позицію" Парламентській газеті "Афонський.

У запропонованих поправках, зазначив депутат, передбачаються гарантії оплати не тільки по відношенню до педагогів, які беруть участь в проведенні ЄДІ, а й в проведенні ОГЕ і у всіх формах, встановлених чинним законодавством про освіту.

Уряд йде назустріч

У своєму відгуку на пропоновані поправки Уряд підтримав законопроект, визнавши несправедливими правила, двояко трактують законодавчо закріплену норму по компенсації педагогам понаднормових за підготовку і проведення ОГЕ і ЄДІ.

«Це ставить педагогічних працівників, які беруть участь в підготовці та проведенні державної підсумкової атестації за освітніми програмами основної загальної освіти, в нерівне становище з тими, хто здійснює підготовку до ЄДІ з програмами середньої загальної освіти», - зазначається у висновку кабміну.

Урядові експерти підкреслюють, що закон про освіту встановлює компенсації за понаднормову роботу в тому числі для педагогів, які беруть участь «в підготовці і проведенні державної підсумкової атестації за освітніми програмами основної загальної та середньої загальної освіти».

За інформацією розробників поправок, прийняття законопроекту не потребує додаткових витрат федерального бюджету і не призведе до нових фінансових зобов'язань бюджетів інших рівнів, оскільки оплата праці вчителів, які залучаються до підготовки і проведення ОГЕ і ЄДІ, і так є фінансовим зобов'язанням регіональних влад і муніципалітетів.

Довідка

Що таке ДПА?

Державна підсумкова атестація (ДПА) - це загальна назва Основного державного (ОГЕ) і Єдиного державного іспиту (ЄДІ).

Що таке ОГЕ (ДПА-9)?

В рамках основного державного іспиту, в якому беруть участь абсолютно всі російські школярі в дев'ятому класі, здаються російську мову, математика і два предмети на вибір. Всі дисципліни необхідно здати на три або вище, в іншому випадку школяр не отримає атестат. У разі незадовільної оцінки допускається перездача ОГЕ до тих пір, поки всі предмети не будуть закриті.

Що таке ЄДІ (ДПА-11)?

Єдиний державний іспит складають в 11-му класі для вступу до вищих навчальних закладів країни. Цей іспит охоплює 5-11 класи шкільної програми, тому багато тем в ОГЕ і ЄДІ збігаються. За форматом ОГЕ і ЄДІ схожі, але другий складніше. На відміну від ОГЕ, тут немає стандартних шкільних оцінок, є бали, де 100 - максимум.

Що таке ОГЕ (ДПА-9)?
Що таке ЄДІ (ДПА-11)?
Новости