• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Криптовалюта і Fashion. Казбек Бектурсунов: «Наше наступне завдання - змінити законодавство України» - Cointelegram.News

Після широкого резонансу в кріптосообществе, який викликала заява   Казбека Бектурсунова   про старт Blockchain Fashion Week, редакція CoinTelegram

Після широкого резонансу в кріптосообществе, який викликала заява Казбека Бектурсунова про старт Blockchain Fashion Week, редакція CoinTelegram.News звернулася безпосередньо до Казбека за коментарем. В кінці 2017 роки ми публікували першу частину, а сьогодні вашій увазі - друга частина інтерв'ю.

Чому першим тижнем моди, що увійшла в Blockchain Fashion Week, стане саме тиждень в Києві?

Kiev Fashion Days з самого моменту свого старту в 2010 році була виключно інноваційної тижнем моди. Ми першими усвідомили серед інших тижнів моди другого ряду (це все тижні моди світу за вирахуванням Великої четвірки: Нью-Йорк, Лондон, Мілан і Париж) важливість Facebook і Twitter і пізніше - Instagram не тільки для просування, але і для організації показів, продаж дизайнерів. Недоброзичливі «конкуренти» того часу не дарма назвали нас facebook-проектом. Сьогодні смішно згадувати, але в 2009 і 2010 ми присвятили три обкладинки і editorials тодішнього культового журналу ТОП10 просуванню Facebook. Сьогодні начебто вже все в соцмережах, і сьогодні за нами стежать інші тижні моди - від Дубаї до Гельсінкі, приїжджають до нас «переймати досвід» не тільки в моді, але і в тому, як застосовувати інноваційні технології. Ми ж творимо чудеса. Троє з наших дизайнерів - Паскаль, Анна Октябрь та Антон Белінський - в шортлист LVMH Prize (для порівняння в Росії тільки один). Дар'я Шаповалова та Анна Кареніна (Anna K - в останньому FORBES 30UNDER30). Сьогодні 5 дизайнерів KFD - учасники офіційних програм Нью-Йоркській, Міланській і Паризької тижнів моди, тобто - у вищій лізі. Треба додати, що тоді над нами сміялися і ненавиділи нас ті, хто сьогодні копіює.

Ми першими дали вихід креативної молодої «вуличну моду» ще в далекому 2010 Більше до всяких Vetements і їх блідих наслідувачів. Саме тому, запустивши LMG Group і wholesale-шоурум More Dash в Парижі ми так побудували свій розклад, щоб наші дизайнери змогли це використовувати в продажах з максимальною ефективністю. В результаті цієї системою користуються 25 дизайнерів з 12 країн, не рахуючи українців. Всі стежать за модним марафоном Vogue Runway, так ось, там кожен сезон починається з нас, за тиждень до Нью-Йорка. Ось ми і починаємо з Києва.

Я повторюся, Blockchain Fashion Week і Kiev Fashion Days - це різні сутності. BFW - щось на зразок значка Intel inside на комп'ютері. А KFD - це найкраща тиждень моди для emerging brands: вона проходить в Києві, cost efficiency тут вище ніж де-небудь в світі, і вона породжує приблизно половину хороших світових новин про Україну. Наші дизайнерські бренди, якщо чесно, домоглися куди як великих успіхів на сьогоднішній день, ніж, наприклад, програмісти. Чи не полінуюся повторити, що з трьох українців, які потрапили в американський FORBES 30UNDER30, - два представника фешн-індустрії: Дар'я Шаповалова та Anna K - ( Анна Кареніна ).

BFW - це просто родова ознака того, що дизайнери - учасники тижні моди, вся інфраструктура і екосистема моди переходять, якщо висловлюватися технічною мовою, на Децентралізованість, p2p відносини на основі технології Blockchain. Таких тижнів моди буде багато, ми домовляємося по всьому світу. BFW нікому не належить, це децентралізована система зі своїм board, в який входять прогресивні гравці, засновники тижнів мод-учасників, інвестори. Ми зараз розмірковуємо, чи не зробити цей board абсолютно відкритим для кожного дизайнера або гравця ринку, який бере участь в системі Blockchain. Якщо ви хочете включитися, пишіть, ми відкриті до ідей.

Ось, наприклад, Anna K запропонувала створити для всієї модної індустрії Fashion Coin, присвятила цьому колекцію ще в вересні минулого року, презентувала ідею Fashion Coin в Парижі, ми і віддали в розробку. Так 21-річний дизайнер з світового Forbes може створити криптовалюта для всього світу. Я взагалі думаю, що Анна Кареніна чимось дуже схожа на Віталіка Бутеріна: вона ще молодше і ще целеустремленнее в прагненні змінити на краще світ на краще.

Хто підтримує ідею в Україні та за кордоном?

Ми займаємося розробкою p2p-відносин в модному рітейлі з 2016 року. Уже навесні ми запустили перший апплікейшн в українській моді - Anna K Sputnik в Appstore. Оскільки навряд чи у кого-то ще в Україні є стільки зв'язків і авторитету, як у нас, то ми звичайно ж обговорюємо ідеї з партнерами в НЙ, Парижі, Лондоні, Гельсінкі, Сінгапурі, а з недавніх пір - в Талліні та Мінську. Список членів Board of Blockchain Fashion Week буде опублікований під час події, а поки один з наших партнерів, найавторитетніший it-підприємець в b2b модної індустрії, засновник Fashion GPS і Launchmetrics Едді Маллон прямо висловився в прес-релізі BFW:

«Після 10 років роботи з дизайнерами з усього світу, можу з упевненістю сказати, що blockchain - це революційна технологія, яка змінить світ так само, як iPhone змінив сприйняття людьми мобільного телефону».

Якщо ж ви питаєте не тільки про BFW, а й про всю екосистему, то, звичайно ж, нас підтримує досить серйозне коло зарубіжних партнерів, інвесторів, готових вкластися в Fashion Coin, коли ми його випустимо. Ось вже про це ми точно не забули.

Хто допомагає в реалізації проекту?

Крім зарубіжних друзів і партнерів з фешн-індустрії на кшталт власників паризького Tranoi або лондонського Fashion Scout, організаторів модних тижнів по всьому світу, ми давно опрацьовуємо реалізацію ідеї з великою кількістю партнерів серед технологічних компаній, таких як українські BlockchainLab, Atticlab, Itomich. Також ми співпрацюємо з фінансовими і технологічними компаніями з Естонії та Білорусі.

Також ми співпрацюємо з фінансовими і технологічними компаніями з Естонії та Білорусі

Зліва направо: Едді Маллон, Тимур Михайлівський, Євген Саранцев і Казбек Бектурсунов

І ще про допомогу. Ми ж прийшли не брати, а давати. Одна з цілей - залучення капіталу в Україну. Ми з весни минулого року вивчили місцеву кон'юнктуру ринку blockchain-фахівців і компаній. В цілому, орієнтуємося: вивчили гравців, законодавство, звичаї. Провели переговори з інвестбанкірами та політиками. Зробили висновок, що потрібно міняти і законодавство. Займемося і цим, хоча це тема іншої розмови.

Під час міжнародного тижня моди Kiev Fashion Days відбудеться перша Blockchain Fashion Conference. Розкажіть про цю частину проекту.

Спікери - представники міжнародних структур, українські бізнесмени та інвестори. До нас летять експерти з Америки, Британії, Франції, Естонії. Окрема модна сьогодні фішка - представники Білорусі. Ми запросили, наприклад, творців Taler, вони обіцяли приїхати, виступити і бути менторами на Blockchain Fashion Hackathon. Упевнений, що наші «кріптани» повчаться тлумачний та діловитості наших північних колег. Ми хочемо розширити формат від простого «просування ідеї» до практичної площини. Це те, що реально потрібно з приходом реальної економіки в Blockchain.

Також, як повідомлялося раніше, на Blockchain Fashion Week пройде перший в світі Blockchain Fashion Hackathon. Чого Ви очікуєте від цього заходу? Які будуть розглядатися питання? Який очікується результат Хакатона? Які завдання будуть поставлені перед командам розробників? Який призовий фонд?

З призовим фондом ще визначаємося, ви тут самі підкажіть, яким він повинен бути. Завдання Хакатона найпростіша - дати можливість першого і продуктивного спілкування для представників таких, здавалося б, віддалених одна від одної індустрій. Ми припускаємо, що міжнародні ментори відмінно простимулюють проект, а також думаємо, що неодмінно вийде щось корисне. Такий кейс ми потім повеземо по всьому світу.

Які перспективи Blockchain в fashion-індустрії? Які питання або проблеми допоможе вирішити технологія? Які тонкощі індустрії можна потенційно розкрити за допомогою Blockchain?

Fashion Industry сьогодні насправді знаходиться якщо не в глухому куті, то однозначно в застої. Те, що ми називаємо System of Fashion, дійсно сьогодні виглядає дещо old fashioned. Головна проблема тут - абсолютна зміна купівельного поведінки кінцевого споживача. Дівчинка, дівчина, жінка сьогодні не хочуть авторитаризму мультибрендових Департмент-сторі, якими б крутими вони не були. Офлайн-рітейл тому сьогодні знаходиться в глибокій кризі. Закриття паризького Colette (головного мультібренда світу моди) за день до нашого оголошення про запуск BFW - дуже символічно. Покупець сьогодні йде online, різко змінюється купівельний досвід, який часто вже важливіше самих речей, змінився спосіб просування брендів і нових ідей. За всім ці не встигає консервативна стара система. Тут прямо так і є: верхи не можуть, низи не хочуть.

Найстрашніше, що привносить сьогодні стара система моди, - це те, що вона вбиває те, що робить моду модою: унікальність і креативність. Саме Blockchain як p2p-технологія дозволяє вивільнити креативний бізнес з-під гніту централізації мультибренд, шоурумів, старих медіа. Я ж не з чуток це говорю, про це весь час пише Business of Fashion і інші серйозні видання, це обговорюють, в кінці кінців, ми самі досить давно в wholesale і retail бізнесі, знаємо це все не з чужих слів.

Хто цільова аудиторія - фактично, хто ваші потенційні клієнти?

Ну, а хто цільова аудиторія модної індустрії вагою в 9 трильйонів доларів на рік? Напевно, важко і неправильно було б виділити когось особливо. Інша справа, що early adopters - це як раз, скоріше, більш молоді і модні new kids on the block. Уявіть собі, що ми вибудовуємо спочатку бізнес-модель в гуртожитку університету для студентів цього університету. Вибудуємо - масштабується далі. Нічого не нагадує?

Які особливості участі для дизайнерів, моделей?

Починаючи з наступного (SS 2019) сезону, ми докорінно змінимо модель участі дизайнерів в BFW. Якщо в традиційній схемі дизайнер платить за участь, то вже з осені він буде отримувати фінансування і інвестиції під кожну колекцію. Знаю, що звучить як диво, але так і буде.

Відносно Fashion Coin, які ексклюзивні права будуть надані власникам? Що буде особливістю даної криптовалюта?

Ми живемо в час, коли все дуже швидко розвивається. Bitcoin, наприклад, про який так багато розмов і спекуляцій, насправді застарів в цілому ряді відносин. Весь ринок Blockchain чекає приходу реального сектора, від криптовалюта потрібно якась практична користь, крім як бути засобом накопичення та спекуляцій. Якщо Ethereum при цьому сьогодні - це засіб залучення інвестицій, ряд валют типу Monero - для більшої анонімізації, Ripple (не зовсім децентралізована криптовалюта) - для полегшення і прискорення транзакцій, то Fashion Coin -для роботи всередині 9 трильйонної модної індустрії. Кінцевий покупець, умовна дівчинка, завжди зможе купувати речі за fashion coins на 15-30% дешевше за крос-курсом на день покупки, наприклад. Також я впевнений, що сам факт наявності fashion coins в гаманці стане хорошою відмітною ознакою для модною і просунутої дівчини. Ну, і, безумовно, ми здогадуємося, що у Fashion Coin буде, як мінімум, стократний зростання курсу тільки в цьому році. Так що, не прогавте.

Дизайнер, повторюся, зможе отримувати фінансування кожної своєї колекції кожен сезон при тій простій умови, що його взяли на BFW в тій чи іншій країні, і, якщо він відповідає технічним і фінансовим вимогам. Загалом, найцікавіше ще тільки починається.

підписуйтесь на Telegram , Facebook і Twitter .

Чому першим тижнем моди, що увійшла в Blockchain Fashion Week, стане саме тиждень в Києві?
Хто підтримує ідею в Україні та за кордоном?
Хто допомагає в реалізації проекту?
Чого Ви очікуєте від цього заходу?
Які будуть розглядатися питання?
Який очікується результат Хакатона?
Які завдання будуть поставлені перед командам розробників?
Який призовий фонд?
Які перспективи Blockchain в fashion-індустрії?
Які питання або проблеми допоможе вирішити технологія?
Новости