• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Вибух газового балона в машині - чому вибухають установки ГБО

 1. Вибухонебезпечне чи ГБО
 2. причини вибухів
 3. Що робити, щоб уникнути небезпеки

Час читання: 3 хвилин

Навряд чи хтось буде сперечатися, що ГБО вигідно. Але наскільки воно надійно? Адже багато хто чув, а деякі навіть своїми очима бачили наслідки пожежі на автомобілі з газобалонним обладнанням. Звичайно, причиною не завжди є ГБО, але додаткові ризики для безпеки воно все ж несе. Сучасне обладнання надає певні гарантії, але варто часом дорогувато, а якщо обслуговування проводиться нерегулярно і не з належною якістю, то виключати вибух газового балона в машині неможливо. Про те, як убезпечити себе і пасажирів, ми і розповімо. Навряд чи хтось буде сперечатися, що ГБО вигідно

Вибухонебезпечне чи ГБО

Використовуваний газ, будь то пропан або метан , Не має ні кольору, ні запаху. Не важливо, скраплений він або стиснений.

Щоб можна було відчути витік, в газ додають спеціальні склади - одоранти. Запах можна відчути задовго до того, як концентрація газу в повітрі стане вибухонебезпечною. До речі, пропан в цьому плані трохи небезпечніше, ніж метан , Але за рахунок меншого тиску система на пропані в цілому виявляється безпечніше.

Але навіть сильно насичений газом повітря так просто не запалиться. Потрібен певний процентний вміст газу (для метану це 5-15% від обсягу, а для пропан-бутанової суміші 2,5-9, 5) і хороша іскра. При більшій концентрації суміші цих газів з повітрям не вибухають, а горять. Тому вибухонебезпечність ГБО потрібно розглядати в комплексі з оцінкою стану інших систем автомобіля. Сам по собі газовий балон не вибухонебезпечний абсолютно. Товсті стінки не дадуть і шансу через них просочується. Хіба тільки, якщо балон «розіпре» по швах.

Статистика вперто говорить про те, що газ не більш небезпечний, ніж бензин, і його недоліки не настільки критичні, щоб відмовитися від ГБО зовсім. А установки 4-го покоління, керовані електронікою, взагалі вважаються безпечними.

Дізнайтеся про всі плюси і мінуси газового обладнання на автомобілі .

причини вибухів

причини вибухів

Певну небезпеку, звичайно, надають стан агрегатів і з'єднань ГБО або зіткнення з іншим ТЗ, хоча запірна арматура із запобіжними клапанами здатна мінімізувати ризик. Можливі варіанти з перевищенням тиску в балоні вище норми або протікання - з усіма очевидними наслідками.

Давайте розглянемо, чому вибухають газові балони в машині Давайте розглянемо, чому вибухають газові балони в машині. Основними причинами є:

 • низька якість ємності і всього устаткування;
 • витоку через мікротріщин і корозії, що утворилися з плином часу;
 • порушення герметичності в результаті ударних навантажень;
 • перегрів балона;
 • перенаповнення понад норми (тиск більше допустимого).

Особливу увагу хочеться звернути саме на перший пункт. Від якості ГБО і його правильного обслуговування залежить дуже багато чого. Звичайно, не можна нехтувати елементарними заходами при заправці і використанні.

Що робити, щоб уникнути небезпеки

Якщо в машині вибухнув газовий балон, то водієві та пасажирам може допомогти тільки чудо Якщо в машині вибухнув газовий балон, то водієві та пасажирам може допомогти тільки чудо. Може виникнути пожежа від якого постраждають і автомобіль і люди. Може обійтися і без пожежі але авто буде зруйновано точно. Щоб такого не сталося:

 1. Треба спочатку вибирати якісне ГБО і правильного установника.
 2. правильні монтаж і тестування системи, а також її налагодження та обслуговування можливі тільки в умовах спеціалізованих станцій.
 3. Під час заправки важливо стежити за тим, щоб залили або закачали «правильний» газ і не більше допустимого обсягу.
 4. З'єднання магістралей необхідно регулярно перевіряти мильним розчином. Важливо дотримуватися періодичність обслуговування ГБО.
 5. При появі запаху необхідно зупинитися, вимкнути двигун і провітрити салон. Повторний запуск можливий тільки після виявлення причини.

Щоб не було неприємних ситуацій, потрібно ознайомитися з правилами користування і поводження з газовими балонами.

Як правильно здійснюється перевезення газових балонів в легковому автомобілі, написано в інший статті на нашому сайті .

Вибух газового балона в машині: Відео

Але наскільки воно надійно?
Новости