• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Великий Вибух Нова модель Великого Вибуху Сингулярне стан речовини Гіперінфляція Всесвіту Алан Гут Андрій Лінде Олександр Виленкин Реліктове випромінювання Темна матерія енергія Мультіверс Загибель Сонця системи Захід Всесвіту Розщеплення матерії

. Опис процесу народження і ходу еволюції Всесвіту

Типу, це хтось бачив ...

Після такої інтенсивної попередньої підготовки можна вже, нарешті, викласти послідовно весь процес. Хоча фрагментарно він вже частково представлений текстом, розташованим вище. А тепер, для зацікавилися, послідовно, про все по порядку. В "розгляді" нам допоможе наступний малюнок:

Всі сфери, показані на малюнку, показують Всесвіт на різних етапах її розвитку. Центральна частина малюнка, для наочності, представлена ​​в неймовірно більшому масштабі, ніж периферійна. Фактично вони відрізняються за розміром приблизно на 50 порядків (!)

Епізодичні прояви квантових властивостей помилкового вакууму різних масштабів неймовірно довго відбувалися (а чому б і ні?) В самих різних точках усього велетенського обсягу світу (який тепер можна назвати Мегавселенной). В тому числі, і в центральній області майбутньої нашого Всесвіту, умовно зображеної на малюнку чорною кулею найменшого розміру. Але що накопичується тут, практично в одній точці, (і по випадковим збігом обставин подій) при цьому енергії, не вистачало для будь-яких серйозних наслідків.

Якраз це і є відповіддю (і автор роботи впевнений - відповіддю правильним) на питання, на який, здавалося б, взагалі неможливо відповісти: що було до Великого вибуху. Розмов про "безглуздості" самої постановки такого питання, про "неможливість ніякого до" пора вже йти на смітник історії науки.

Наслідків впевнено не виникало, поки кількість енергії (і безтілесних, що не мають маси спокою, елементарних частинок) не досягало межі, умовно позначеного на малюнку обсягом білої центральної сфери з радіусом r e.

Не слід забувати, що в нерозривному зв'язку з елементами матерії (елементарними частинками і енергіями) в розглянутому обсязі виникали і були присутні і всі притаманні природі сили (взаємодії): гравітаційне, електромагнітне, слабку і сильну ядерне. Деякі автори трактують їх як єдиної тоді сили.

У тих рідкісних випадках, коли енергії було трохи більше (але лише на вкрай нетривалий час), система приходила в нестійке енергетичний стан. А коли одного разу вона досягла таки критичного значення, умовно показаного внутрішньої сферою з радіусом r про (темно-оранжевого кольору), стан цього енергетичного згустку миттєво стало сингулярним. І він одразу ж, як прийнято говорити, вибухнув. Це і стало "нульовий" точкою відліку, тільки починаючи з якої і займаються космологією практично всі дослідники.

Насправді, як показано вище, чимало чого відбувалося і раніше, аж до природно-історичної нескінченності. Розмов про відсутність часу "в ту епоху" теж пора вирушати на звалище. Воно не існувало тільки в нашій, тоді ще навіть не народилася, системі відліку.

Тут ще варто розібратися, чи не знаходиться воно (час) в Метагалактиці само по собі, скрізь і безпосередньо. Не тільки як кілька формальна 4-я координата простору. Подалі від всяких мас - в "чистому" вигляді, крізь який і проносяться світи (зокрема, наш Всесвіт). Яка як раз і привносить в нього (фактом свого існування і руху) місцеві спотворення. І чи не є воно ще одним проявом (а то і складовою частиною) вакууму.
Але це думки тільки автора публікації, зовсім сирі, чисто інтуїтивні і, цілком можливо, в корені неправильні і хибні.

Друге "насправді" ставиться до того, що при всіх жахливих кількостях енергії, сконцентрованої в сингулярному згустку, ніякого вибуху при його розширенні, по суті, і не було. Ніяких ударних хвиль (ні акустичних, ні світлових), ніяких виділень, ніяких руйнувань чого-небудь. Який же це вибух? Сталося просто миттєве розширення вихідного сингулярного вузлика енергії / речовини до неймовірних розмірів.

Згадане тільки що практично миттєве розширення являє собою головний феномен і родзинку всій нової теорії. Воно є інфляційним (в термінології авторів ідеї), а по суті - показовим (антілогаріфміческім), з дуже високим ступенем підстави (2 = + 100%).

За рахунок такого прогресивного "пожирання" відстаней, наш Всесвіт (а все, про що ми до цих пір говорили, і було її, рідної, підставою) в мікроскопічні частки секунди досягла тих самих вселенських масштабів (слово то - не випадковий!), В яких ми і звикли її сприймати. Точніше, тих, в яких вона була 13,75 млрд.лет назад (адже саме тоді вона і виникла).

Користуючись нагодою (причому, випадком - буквально!) Матерія знайшла можливість практично миттєво поширитися в майже безмежні дали. (Але тільки майже).

Вважається, що фізичною основою такої стрімкості, окрім енергетичної перенасиченості, був повний відрив бозонів гравітації (часток, що відповідають за наявність цієї самої гравітації в матеріальному світі) від решти, стрімко розширюється сингулярного вмісту, що ще більше прискорило темп поширення. (Гравітаційний вплив - найслабше, хоча і саме дальнедействующее серед всіх природних сил).

Тільки ось питання: як і КОЛИ бозони гравітації змогли "потім" заповнити собою весь обсяг Всесвіту? При нинішніх реальних її розмірах їм довелося б пересуватися зі швидкостями, в кілька разів перевищують швидкість світла.

Виходить, що всі наші колишні уявлення про те, що Всесвіт "стрімко, майже зі швидкістю світла" поширювалася кілька хвилин, а потім природним чином (за рахунок гравітації) "стала поступово сповільнюватися", від початку хибні і невірні. Якби все відбувалося за таким сценарієм, Всесвіт був би в кілька разів менше, ніж вона існує насправді.

Отже, вся Всесвіт в нікчемні частки секунди досягла розміру, обмеженого на малюнку радіусом Ri.

У наступний період часу інфляція, на думку одних дослідників, припинилася, а на думку інших - увійшла в свій другий, менш стрімкий етап.

Друга точка зору, на думку автора сайту, не має серйозних підстав. Немає фізичних причин для "більш повільного" протікання інфляційного розширення. Чи не відкриті якісь особливі фізичні процеси з новим "характерним часом подвоєння" чого-небудь (а потрібно - саме кварків, тобто, фрагментів елементарних частинок). Та й потреби (для пояснення того, що відбувається) в них немає. А навіть і якби вони були, то гіперінфляція все одно пройшла б так стрімко, що цього "нового етапу" ніхто і не помітив би.

А як тільки з енергії гіперінфляційного процесу відбулося виділення елементарних частинок, що мають масу спокою, утворилися роздільні поняття простору і часу. І для всіх частинок стала неможливою навіть швидкість світла. А це автоматично означає кінець гіперінфляції Всесвіту.

Таку різку зміну стану можна тлумачити і тим, що сила тяжіння (бозони) наздогнала все, раніше нею не надолго відпущений.

Оскільки всюди в гіпотетичному вогняну кулю було однаково гаряче (а він сам був величиною мало не з половину нинішнього Всесвіту), необхідно визнати, що "вибух" відбувався скрізь і одночасно, по всьому об'єму, без яскраво вираженого центру. Хіба що десь він був трохи сильнішим чи трішки слабший (через нерівномірність руху частинок).

Але ще цілих 3 хвилини (вічність, в порівнянні з мікродолямі на першій секунді) в розширюється далі практично зі швидкістю світла Всесвіту нічого істотного в ній не відбувалося. Крім її розширення і пов'язаного з цим охолодження.

Коли температура гарячої суміші з частинок і взаємодій "впала" до 555 млрд. Градусів (!) (Це як раз і сталося приблизно під кінець третьої хвилини), в розширенні вогняному хмарі з'явилися ядра атомів водню (протони) і окремі, чисто спонтанні атоми гелію .

Цей процес в практично незмінному вигляді тривав 380 тисяч нинішніх земних років (!) І ця тимчасова віха прикметна лише тим, що світло (фотони), нарешті, почав реально випереджати фронт поширення самого вибуху (якщо його можна називати цим словом) і став видимим для абстрактного стороннього спостерігача.

І тільки до кінця першого мільярда років з'явилися такі новини - з накопичився у величезних кількостях водню, на той час - уже остиглого, почали формуватися перші газові зірки і галактики.

Надалі нова модель Всесвіту майже нічим не відрізняється від колишньої, з "чистим" вибухом, що поширюється з однієї точки. В обох моделях Всесвіт розширювався і продовжує розширюватися. Інша справа, як і з яких причин. (Див. підтему даного розділу).

А ось остання новина зі світу космології, безпосередньо відображає характер розширення Всесвіту. За допомогою американського космічного рентгенівського телескопа "Чандра" точно встановлено, що в перші 7 - 8 мільярдів років Всесвіт розширювався, але швидкість цього розширення сповільнювалася. А в останні 6 мільярдів років вона тільки прискорено розширюється. Значить, знайшлися сили, сильніше власних сил гравітації. (Про це буде ще говоритися далі).

За час життя Всесвіту вже в космічних масштабах реальний її розмір (за даними на 2013 рік) став приблизно в п'ять разів більше, ніж вихідний, саме в якому і стався старт гіперінфляції. (Дуже сумнівні, з точки зору автора сайту, дані). Мабуть, вона в цей період перейшла в свою якісно іншу фазу, що дозволяє найгарячішим прихильникам теорії інфляції припускати, що нова інфляція (?) Всесвіту триває ще й у наш час (і триватиме майже до безкінечності). Вона, мовляв, і "піддає жару" Великого вибуху, до повного вичерпання внутрішньої енергії помилкового вакууму, що народив весь цей феєрверк ...
Це вже скидається на нео-догматизм. Або сліпу віру. Попрацювали б хоча б відповідну модель розвитку Всесвіту уявити!

Основний час Великого вибуху в новому розумінні цього терміна потрібно не на покриття великих відстаней, а на спільний розпад помилкового вакууму, який породив сингулярність, "горіння" продуктів, що утворилися при одночасному повсюдне вибуху і їх поступове охолодження.

На практиці - це звичайне охолодження реліктового тепла Всесвіту, тільки в такий незвичній трактуванні.

І в черговий раз уточнимо, що покриття великих відстаней в нікчемні частки секунди при інфляції Всесвіті не суперечить постулатам Ейнштейна, так як на даному етапі її розвитку ще не існує ніяких просторово-часових форм матерії (вони тільки починають виникати). Природно, немає і поняття швидкості.

Найбільший радіус R на показаному вище малюнку умовно показує поточний розмір Всесвіту. Там же, ненасиченими відтінками коричневого кольору умовно показано простір (і розподілене в ньому речовину) з трьома його вимірами, а відтінками блакитного - час (знову-таки, умовно).

PS Суперечливість багатьох проміжних висновків в цьому розділі пояснюється суперечливістю, а, головне, недостатністю вихідних даних. Зате це є чудовою нагодою для самостійних роздумів.

А чому б і ні?
Який же це вибух?
Тільки ось питання: як і КОЛИ бозони гравітації змогли "потім" заповнити собою весь обсяг Всесвіту?
Новости