• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Виступ прем'єр-міністра Японії Абе Сіндзо на Східному економічному форумі 2018

У своєму виступі на Східному економічному форумі Абе Сіндзо порушив актуальні проблеми регіональної і світової політики.

Пане Президенте Путін! Пане Голово КНР Сі Цзіньпін! Пане Президенте Баттулга! Пан Прем'єр-міністр Лі Нак Ен! Я радий, що нам вдалося зустрітися.

Я хотів би перш за все подякувати Президенту Путіну за те, що він всіх нас запросив до Владивостока. Я зараз слухав виступи трьох лідерів, вони були чудовими і навідними на різні роздуми. Вони мене, з одного боку, глибоко вразили, а з іншого боку - змусили задуматися над тим, що за країна наша Японія, над нашою ідентичністю.

Мені пригадується такий вислів «дот-коннектор», тобто людина, яка з'єднує інших людей, з'єднувач точок. Мова, звичайно, йде не про точках, а про місцевостях, які пов'язані один з одним, про людей, про речі, про фінанси, між якими відсутній поки зв'язок. Мені здається, Японія може зв'язати всі ці точки, речі і, таким чином, створити додану вартість. Може бути, це будуть дійсно місця на площині, точки, наприклад Ямал і Камчатка. Може бути, це буде тривимірний простір, в якому буде існувати якийсь штучний супутник Землі і чийсь будинок в Сибіру, ​​скажімо. Так чи інакше в результаті виникатиме з'єднуваність, зв'язаність між СПГ, наприклад, або інтернетом.

На сухопутних просторах Євразії або ж на морських просторах Індійського і Тихоокеанського басейнів, де розташована Японія, або ж в космічному і віртуальному просторі, де всі ми знаходимося, - всюди йде прогрес в області пов'язаності, з'єднане, яка означає, що нові зв'язки будуть формувати нові з'єднання. І ми живемо зараз в таку епоху, коли в результаті цієї з'єднане, зв'язування точок народжується нова додана вартість.

Мені б дуже хотілося, щоб Японія надалі могла грати роль такого собі гігантського з'єднувача точок - «дот-коннектора». Ця роль має на увазі, що все це буде відбуватися, це зв'язування не зв'язаних досі точок, на основі чесних правил, точок, знань, регіонів.

Пане Президенте Путін! Саме тому, як мені здається, Японія і Росія можуть спільно досягти значного синергетичного ефекту - завдяки нашій спільній роботі. І я хотів би про це докладніше розповісти в другій половині своїй промові.

А зараз першу половину відведеного мені часу я б хотів присвятити розмови про майбутнє. Я хотів би поговорити практично тільки про майбутнє. У наступному році в Японії буде відбуватися спадкування престолу. Також в Японії відбудеться саміт «Групи двадцяти» в Осаці, на якому ми чекаємо присутності Президента Путіна і Голови Сі. Після кінця літа в Японії пройде Кубок світу з регбі, і я можу зараз повідомити присутнім, з якою країною приймаюча сторона Японія битиметься в першому матчі. Це буде 20 вересня на стадіоні в Токіо. Запам'ятайте, будь ласка: це буде Росія. Хотілося б побажати обом командам добре поборотися за перемогу.

2020 рік буде роком токійській Олімпіади і Паралімпіади. Молодь з усього світу збереться в Токіо, і там пройде свято спорту і світу.

Я хочу звернутися до всіх керівників країн зараз на сцені і до всієї аудиторії. Японія зараз переживає найважливіший поворотний момент в своїй історії. І в такий найважливіший момент у своїй історії хотілося б, щоб наша країна - я б хотів закласти в Східній Азії XXI століття наріжний камінь миру і процвітання. Це моя тверда рішучість.

Перш за все хотів би зупинитися на японо-китайських відносинах. Безпосередньо після того, як я вступив на посаду прем'єр-міністра, під час роботи мого першого уряду я відвідав Китай і запропонував ідею стратегічних взаємовигідних відносин. Газета «Женьмінь жибао» назвала той візит подорожжю, яке розбило лід. Але до моменту початку дії мого другого уряду, коли я вступив на другий термін на посаді міністра, на жаль, японо-китайські відносини виявилися мало не в найскладнішому стані за весь післявоєнний час. Я весь цей час хотів як-небудь поліпшити наші відносини і докладав до цього максимальних зусиль.

Зрозуміло, чому це відбувалося. Справа в тому, що Японія і Китай поділяють величезну відповідальність за мир і процвітання в нашому регіоні, так і в усьому світі. Країни Азії теж дуже сподіваються, що Японія і Китай будуть стабільно розвивати дружні відносини між собою. І мені хотілося б, щоб, виправдовуючи ці очікування, ми розвивали співробітництво у всіх сферах і вносили посильний внесок у мир і процвітання і в регіоні, і в світі. Це також є моїм твердим переконанням, моїм кредо.

У листопаді минулого року в Дананге ми провели з Головою Сі Цзіньпіном переговори на саміті АТЕС, які стали доброю нагодою для нового старту у відносинах Японії і Китаю. У травні цього року глава Держради КНР пан Лі Кецян відвідав Японію, це був перший за вісім років візит глави Уряду КНР в нашу країну. Тоді він сказав, що японо-китайські відносини повернулися в нормальне русло. Я повністю поділяю цю оцінку.

Тільки що з Головою Сі нам вдалося провести значущу зустріч з питань японо-китайських відносин і обмінятися думками з різних завдань, які стоять між нашими країнами. Також, приймаючи запрошення китайської сторони, я б хотів відвідати Китай протягом цього року, який є знаменним, пам'ятним роком 40-річчя укладення двостороннього договору про мир і дружбу. Після цього мені хотілося б обов'язково запросити пана Сі в Японію. І таким чином, через взаємні візити наших двох лідерів, мені хотілося б підняти відносини між Японією і Китаєм на новий рівень. Це також моя тверда рішучість.

Говорячи про те, як виконати завдання - створити міцний мир і процвітання в нашому регіоні в XXI столітті, - не можна обійти проблему Північної Кореї. У червні в Сінгапурі відбулася історична зустріч лідерів США та Північної Кореї . Я хочу висловити підтримку цієї зустрічі як позитивному кроку, який спрямований на вирішення проблем викрадання японських громадян, ядерної зброї і ракетної програми.

Президент Трамп застосував новаторський, ніким досі не випробуваний підхід у відносинах з Головою Держради Кім Чен Ином. Налагоджуючи взаємна довіра, цей підхід має на меті розділити загальне розуміння майбутнього зі світлими перспективами денуклеаризації і при цьому спонукати партнера до конкретних дій. Завдяки цьому сміливому рішенню Президента Трампа, відносини між Північною Кореєю і міжнародним співтовариством вже починають значною мірою змінюватися. І дуже хотілося б, щоб Північна Корея обов'язково скористалася цим шансом.

На мою думку, в світі немає іншої такої країни, як Північна Корея, яка мала б подібним потенціалом для того, щоб трансформувати майбутнє в надію. У Північній Кореї є мідь, є золото, залізна руда, інші найбагатші мінеральні ресурси. Я не сумніваюся, що 25-мільйонного населення цієї країни складе одну з найбільш працьовитих робітників сил в світі.

Хочу звернутися до всіх присутніх тут: давайте пообіцяємо, давайте поклянёмся, що ми будемо і надалі говорити з Північною Кореєю одним голосом, в унісон, з одних позицій для того, щоб вона могла піти дорогою цього виконаного надій майбутнього. Давайте підтвердимо прихильність твердої позиції в контактах з Північною Кореєю.

Що ж потрібно зробити для цього? Необхідно обов'язково здійснити повну денуклеаризацію Корейського півострова. В цьому відношенні ми з Президентом Путіним та Головою Сі повністю маємо одне і те ж думку. Я сподіваюся, що запланована на швидке час зустріч лідерів Північної і Південної Кореї в Пхеньяні призведе до конкретних дій, які будуть спрямовані на денуклеаризацію Корейського півострова.

Між Японією і Північною Кореєю існує проблема викрадення японських громадян. Її, звичайно, теж потрібно вирішити. При цьому я сповнений рішучості закрити питання негативного минулого у відносинах Японії з Північною Кореєю і почати рух до нормалізації дипломатичних відносин. Я теж повинен пробити шкаралупу взаємної недовіри, зробити свій крок вперед і в кінці кінців спілкуватися безпосередньо з Головою Держради Кімом. В даний час ніяких конкретних рішень по японо-північнокорейським зустрічам на вищому рівні немає. Але вже якщо проводити цю зустріч, вона повинна бути такою, щоб вона сприяла вирішенню проблеми викрадання японських громадян . Це моя тверда рішучість.

Для тривалого миру і процвітання в регіоні Північно-Східної Азії важливо, щоб всі регіональні лідери, включаючи всіх нас, лідерів п'яти країн, продовжували рухатися в одному напрямку. Я особисто не пошкодую для цього своїх зусиль. Я тут перед вами це обіцяю, даю своє слово.

Далі про японо-російських відносинах. Для Японії з точки зору того, щоб закласти наріжний камінь миру і процвітання в цьому регіоні в XXI столітті, японо-російські відносини таять в собі безмежні можливості. Між нашими країнами протягом більш ніж 70 післявоєнних років, цього довгого часу, не був укладений мирний договір . І в тому, що це є ненормальною ситуацією, ми збігаємося в думці з Президентом Путіним.

У грудні 2016 роки я брав Президента Путіна в своєму рідному місті Нагато . І ми удвох докладно поговорили про майбутнє японо-російських відносин. Ми домовилися про початок консультацій щодо особливої ​​системи для здійснення спільної господарської діяльності на чотирьох островах і про здійснення вільних відвідувань могил колишніми жителями цих островів. Крім того, в Нагато ми підтвердили, що поділяємо щиру рішучість вирішити проблему мирного договору.

Шановні пані та панове! Наші домовленості в Нагато послідовно реалізуються. Японо-російські відносини нині переживають період просування вперед з безпрецедентним прискоренням. І план двостороннього співробітництва , Про який ми домовилися з Президентом Путіним, вже включає в себе більш ніж 150 проектів. Більше половини з них вже реалізуються або знаходяться на етапі, коли вони будуть ось-ось реалізовуватися.

Я хочу показати вам відеоролик, який дуже красномовно розповість про це. Будь ласка, подивіться це відео.

Будь ласка, подивіться це відео

( Йде демонстрація відеоролика з 11:17 )

Господа, сподіваюся, ви змогли цілком відчути цю потужну динаміку. Завдяки тому, що зараз реалізується план співпраці з восьми пунктів, ви теж зможете реально відчути поліпшення якості життя громадян Росії, я впевнений.

Росія і Японія зараз демонструють громадянам Японії, та й усьому світові дуже чіткі докази. Це чіткі докази того, що, коли наші країни об'єднують свої зусилля, громадяни Росії стають здоровими, що міста Росії стають комфортними для проживання, що малий і середній бізнес Росії помітно збільшує свою ефективність, корисні копалини з Росії - завдяки співпраці з Росією - ще більш ефективно поставляються на світовий ринок.

І починаючи з Владивостока усі регіони Далекого Сходу завдяки співпраці між нашими країнами стають свого роду воротами, в яких зосереджуються люди, речі та фінанси. Мрія про цифровий Росії приносить ще більш швидкі плоди. Ось такі численні докази прямо зараз представляють Японія і Росія.

Незважаючи на те, що між нашими країнами є унікальні можливості, яких практично ніколи не буває між двома іншими країнами, перешкоди для їх повної реалізації все ще залишаються. Пані та панове, я повторюся, мова йде саме про той факт, що обидві країни досі не уклали мирний договір.

У цьому році 25 травня на Петербурзькому міжнародному економічному форумі я привернув увагу аудиторії словами: «Давайте помріємо». Я тоді закликав аудиторію з надією уявити собі, що буде в усьому нашому регіоні, коли між Японією і Росією відновиться постійна стабільність.

Я звернувся з цим закликом тоді до аудиторії в Петербурзі. На мою думку, тоді ми зможемо приступити до створення оплоту світу в цьому куточку Північного і Східного півкуль. І цей оплот напевно стане надійним і міцним, буде підтримувати як регіон, так і весь світ.

Північний Льодовитий океан , Берингове море, північна частина Тихого океану, Японське море тоді зможуть стати магістральної морської дорогою миру і процвітання, а острова, які колись були причиною протистояння, перетворяться в символ японо-російського співробітництва і відкриють сприятливі можливості як логістичний хаб, опорний пункт. Японське море теж зміниться, ставши логістичним хайвею.

А після цього, можливо, з'явиться великий, контрольований вільними, чесними правилами макрорегіон в Китаї, Республіці Кореї, Монголії - до країн Індо-Тихоокеанського регіону. І цей регіон буде виконаний миру, процвітання і динамізму.

Пане Президенте Путін, давайте ще раз підтвердимо нашу рішучість, наші наміри перед численними свідками, перед всією нашою аудиторією. Якщо ми не зробимо це зараз, то коли ж? Якщо цього не зробимо ми, то хто ж це зробить крім нас? Давайте разом йти вперед, задаючи собі ці питання завжди.

Ми обидва чудово знаємо, що це, звичайно, непросто. Але на нас лежить відповідальність за майбутні покоління. Ми несемо відповідальність і за те, щоб прибрати з Північно-Східної Азії останні залишки післявоєнного пейзажу і змінити майбутнє, наповнити майбутнє надією.

Шановна аудиторія, пані та панове! Нам слід припинити нескінченно доставляти труднощі нашим дітям і онукам через те тупика в наших відносинах, який доставляв труднощі свого часу нашому поколінню.

Як ви зараз бачили, численні досягнення між нашими країнами - це лише анонс тих масштабних проектів, які можуть бути реалізовані, якщо наші дві країни цього тільки захочуть. Давайте ж дамо можливостям, які у нас є, шанс розкритися більш всебічно.

Цього разу ми провели вже 22-ю зустріч з Президентом Путіним. Сподіваюся, ми продовжимо і далі багато разів зустрічатися і використовувати для цього різноманітні можливості. Будь ласка, підтримайте наші кроки в напрямку укладення мирного договору. Я хочу попросити всю аудиторію підтримати нас енергійними оплесками. (Оплески.) Велике спасибі, панове.

У 2020 році Токіо абсолютно перетвориться на часі проведення Олімпійських і Паралімпійських ігор. Може бути, навіть безпілотні автомобілі будуть не просто їздити по землі - вони стануть літаючими автомобілями, які з якогось моменту зможуть підніматися в повітря.

Зараз в Японії починається нова епоха завдяки новому поколінню жителів нашої країни, а також завдяки тим людям, які приїжджають до нас з усього світу. Я хочу звернутися до російської молоді - сподіваюся, що мене почують. Будь ласка, приїжджайте до Японії, живіть у нас, вчіться, працюйте і створюйте нову Японію разом з нами, японцями.

Майбутнє - це і є надія. Тому саме виховання молоді, яка зможе від щирого серця повірити в це, - це найважливіший обов'язок всіх людей, які керують країною.

У те, що формується в Японії молоде покоління, об'єднавши зусилля з молоддю з Росії, Китаю, Республіки Кореї та Монголії, стане рушійною силою для створення миру і процвітання в Азії та в усьому світі в кінцевому рахунку, для того, щоб настала така епоха, яка буде сповнена надій, - в це я вірю, на це я сподіваюся кожен день, не проходить і дня, щоб я не думав про це.

Сподіваюся і далі працювати, віддаючи цієї мети всього себе. Велике спасибі вам.

Давайте ще зустрінемося. До нової зустрічі!

Фотографія до заголовку: Прем'єр-міністр Японії Абе Сіндзо у ВЕФ у Владивостоці 12 вересня 2018 року (фотографія Кабінету міністрів Японії)

(Мова наводиться по переводу МЗС Японії в редакції Nippon.com)

Що ж потрібно зробити для цього?
Якщо ми не зробимо це зараз, то коли ж?
Якщо цього не зробимо ми, то хто ж це зробить крім нас?
Новости