• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Вибираємо принтер: лазерний, світлодіодний, твердочернильная

 1. Процес єлектрографической друку
 2. Загальні характеристики для всіх принтерів
 3. якість друку
 4. вартість володіння
 5. Мови управління принтером та драйвери
 6. інтерфейси підключення
 7. Дизайн
 8. Персональні лазерні принтери
 9. Принтери для робочих груп
 10. Принтери для відділу (departmental)
 11. Принтери для комерційної друку
 12. багатофункціональні пристрої
 13. Кольорові принтери, засновані на твердочернильной технології

Олексій Кузьмічов,

Як вибрати принтер, який принтер краще? Однозначних відповідей на ці питання не існує. Але зробити правильний вибір, зіставивши власні запити з пристроями, представленими на ринку, цілком можна. Сподіваюся, що стаття допоможе вам знайти оптимальне рішення.


Вибір принтера - завдання непросте, і радити щось конкретне - справа невдячна (навіть мудрий Гендальф побоювався давати поради), тому стаття має ознайомлювальний характер. Мова піде в основному про лазерні принтери, а також відносяться до цієї категорії світлодіодних принтерах і про конкурентів кольоровим лазернік - твердочернильная принтерах.

При виборі принтера в першу чергу потрібно визначитися з завданням, для якої він купується: кому-то потрібно друкувати візитки, кому-то - креслення, кому-то - акти, договори, платіжки, ну а комусь - все разом плюс ще й фотографії. Головне в питанні вибору лазерника - це вирішити, чи потрібна вам кольоровий друк. Самі виробники лазерних принтерів все сильніше агітують переходити на кольоровий друк, але потрібно пам'ятати, що кольоровий друк сильно дорожче монохромного. Виробників легко зрозуміти, так як, продаючи чотири картриджа для кольорового принтера, вони заробляють учетверо більше, ніж на чорно-білого друку, плюс до цього кольорові картриджі дорожче чорних. Для користувача вигода від кольорового друку може полягати в незалежності від сторонніх друкованих фірм (оперативної поліграфії). Але і двома кольорами - чорним і білим - можна сказати багато, досягти високого ступеня виразності, більшою, ніж при нагромадженні квітів. Щоб переконатися в цьому, досить подивитися на роботи Еміля Рудер (найбільший ідеолог швейцарської типографіки).

Щоб переконатися в цьому, досить подивитися на роботи Еміля Рудер (найбільший ідеолог швейцарської типографіки)

Плакат Еміля Рудер

Також необхідно уявити собі місячну роботу, якої ми хочемо навантажити принтер. Якщо ми будемо друкувати, сильно перевищуючи те навантаження, на яку принтер розрахований, то він, цілком можливо, вийде з ладу - наприклад, згорить грубка. Але не будемо про сумне, а перейдемо до опису технології лазерного друку і основними характеристиками принтерів.

Процес єлектрографической друку

У лазерних та світлодіодних принтерах використовується процес сухої єлектрографической друку.

Процес єлектрографической друку

Процес друку складається з п'яти головних пунктів:

 1. Електростатична зарядка фотобарабана
 2. Формування лазером зображення
 3. Перенесення тонера на фотобарабан
 4. Перенесення тонера на папір
 5. вплавлення тонера

Світлодіодні і лазерні принтери відрізняються тільки другим пунктом: так, в лазерному принтері зображення будується на фотобарабані за допомогою лазерного променя і хитрою системи дзеркал і лінз, а в світлодіодних принтерах в ролі джерела світла виступає лінійка світлодіодів, які й засвічують потрібні ділянки фотобарабана.

Розріз однопрохідного світлодіодного кольорового принтера (зображення з сайту OKI)

В процесі зарядки фотобарабана може виділятися озон, газ шкідливий, та й тонер - річ не сама корисна, тому потрібно подбати про гарну вентиляцію приміщення, в якому принтер буде працювати.

Кольорові принтери діляться також на однопрохідні і четирёхпроходние. В однопрохідних все 4 картриджа (CMYK) розташовані послідовно по ходу руху паперу, у кожного картриджа є свій фотобарабан і своє джерело світла (лазер або світлодіоди).

Пристрій однопрохідного лазерного принтера

У четирёхпроходних принтерах картриджі, розташовані у вигляді каруселі, міняються місцями і по черзі формують зображення в 4 проходу. Тут лазер і фотобарабан загальні для всіх картриджів.

Тут лазер і фотобарабан загальні для всіх картриджів

Пристрій четирёхпроходного лазерного принтера

Четирёхпроходная технологія вважається більш компактною, але зараз вже з'явилися досить невеликі однопрохідні пристрої, до того ж однопрохідне технологія швидше і, на мій погляд, краще.

Загальні характеристики для всіх принтерів

швидкість друку

При виборі принтера до уваги береться як швидкість друку, так і час виходу першої сторінки з різних режимів (сплячий, вимкнений і ін.). Тому, хто друкує 100-сторінкові буклети, довгий час виходу першої сторінки некритично, тим же, хто друкує багато одно-дво сторінкових документів, необхідно цей час враховувати. В основному затримка з виходом першої сторінки пов'язана з часом прогріву грубки (fuser). Пічки бувають двох видів: з металевим циліндром і галогенової лампою (повільні) і з термоплівка і контактним керамічним елементом (швидкі).

У кольорових лазерних принтерів розрізняють швидкість монохромного і кольорового друку. З монохромного все ясно, а от швидкість друку в кольорі залежить від того, за яким принципом побудований принтер (однопрохідний або четирёхпроходний). Через особливості технології в четирёхпроходних принтерах кольоровий друк повільніше монохромного рази в чотири, в однопрохідних пристроях монохромна і кольорова швидкості однакові. Часто виробник вказує максимальну швидкість друку для 5% заповнення аркуша паперу і чорнової якості друку, тому швидкість друку реальних документів буде повільнішою.

якість друку

На якість друку впливають багато характеристик. Основний параметр, за яким можна судити про якість друку, - це дозвіл принтера (вимірюється в точках на дюйм). Сучасні лазерні принтери друкують з дозволом від 600 т / д до 2400 т / д, (300 т / д вже анахронізм). Крім дозволу як такого існують технології, що поліпшують якість друку, наприклад, ImageRET у НР, Color RIT у Epson, FinePoint у XEROX і т.д. Поруч з назвою технології пишеться число, що показує, до якого дозволу намагаються наблизитися виробники - наприклад, Epson описує свій принтер, який має фізичне дозвіл 600x600 т / д, як друкує з роздільною здатністю 2400 т / д (з використанням технології RITech 2400). Природно, що ні про які 2400 т / д мови не йде, якість друку гірше, ніж у принтерів з роздільною здатністю 1200 т / д, а про 2400 і говорити не доводиться. Звичайно, зображення від застосування таких технологій тільки виграє, але цей виграш не настільки значний, як при переході на більш високий дозвіл. Якість друку - параметр частково суб'єктивний, визначається воно не тільки дозволом, а й іншими факторами (тонер, папір), і принтери з однаковим дозволом можуть видавати абсолютно різні картинки. Тому, якщо якість особливо важливо, можу порадити піти в демонстраційний зал, благо, в великих містах багато компаній їх мають, і там подивитися, як принтери друкують, а також роздрукувати і щось своє.

вартість володіння

Одна з найважливіших характеристик принтера, яку неможливо оцінити точно. Часто виражається у вигляді вартості сторінки, наприклад, вартість одного відбитка для монохромних лазерних принтерів коливається від 1,1 до 2,3 центів. Але корисно порахувати вартість володіння на великому пробігу - 300 000 - 600 000 сторінок - правда, це досить багато, тому що у деяких принтерів початкового рівня термін служби становить 200 000 сторінок. Витрати при пробігу для кольорового лазерного принтера сильно залежать від того, що і в якій кількості ми друкуємо: так, при друку на четирёхпроходном принтері ресурс фотокондуктора при кольорового друку сильно знижується (в порівнянні з монохромним). Розрахунок будемо проводити для кольорового друку (текст з графікою) з 5% -заполненіем сторінки для кожного кольору і для 5-сторінкових завдань, і також згадаємо, що розраховувати будемо для оригінальних витратних матеріалів і запасних частин. Складаємо вартість принтера, потрібну кількість картриджів і комплектів по догляду за принтером (maintenance kit).

Витрати при пробігу 300 000 сторінок, $.

Кольорові принтери:

 • XEROX 8500 DN: $ 1100 + Чорнило: 100 * ($ 70 + $ 100 + $ 100 + $ 100) + комплектів по догляду: 30 * ($ 100) = $ 41100.
 • HP 9500HDN: $ 8000. + Картриджі: 12 * ($ 150 + $ 285 + $ 285 + $ 285) + Transfer Kit: 350 + Cleaning Kit: 6 * 50 + Піч: 3 * ($ 250) = $ 21460.
 • OKI 9600: $ 8000. + Картриджі: 20 * ($ 880) + Фотобарабан: 10 * 4 * $ 140 + Піч: 3 * ($ 125) + Бункер: 10 * $ 25 = $ 31825.
 • EPSON C1100: $ 370 + Картриджі: 75 * ($ 110 + $ 60 + $ 60 + $ 60) + Фотокондуктор: 30 * $ 180 = $ 27520.

Як видно з розрахунків, вартість кольорового відбитку складає від 7 до 14 центів за лист А4 з 20% заповненням (по 5% на колір).

Для порівняння: вартість друку такого ж числа сторінок на монохромному принтері становить від $ 4000 до $ 6000, що в 5 - 10 разів дешевше кольоровий. При розрахунку витрат на друк також потрібно брати до уваги поширеність альтернативних заправок, що може істотно знизити вартість друку, але тут необхідно враховувати конкретну модель принтера.

Мови управління принтером та драйвери

Принтер - пристрій растровое, і щоб перетворити відправлений на друк документ в образ, зрозумілий принтеру, потрібна програма, яка виконає всі перетворення (масштабування, растрування і т.д.). Цим займаються драйвери за допомогою мови опису сторінок. На вершині ієрархії знаходиться мову Adobe Postscript - апаратно незалежний мову, який гарантує, що роздруківки, отримані на різних принтерах від різних виробників, будуть виглядати однаково. Остання версія Postscript'а - третя. Деякі виробники принтерів самостійно розробляють емуляцію мови Postscript, щоб не платити ліцензійні відрахування компанії Adobe. Для друку з допомогою Postscript'а потрібні процесор швидше і оперативної пам'яті побільше, так як вся обчислювальна навантаження лягає на плечі принтера. Посередині проживає численна група принтерів, що друкують під керуванням мови PCL, розробленого компанією НР. Від версії PCL 1 мову пройшов шлях до PCL 6. На відміну від Postscript'а, драйвер PCL завантажує роботою як комп'ютер користувача, так і процесор принтера, майстерно ділячи навантаження між ними. Ще одна відмінність від Postscript'а полягає в сильній оптимізації сторінок, відправлених на друк, природно, що точність виведення при цьому знижується, але збільшується швидкість друку. Тому для точної друку (дизайн, верстка) потрібно користуватися Postscript'ом, а коли важлива швидкість, можна скористатися PCL-драйвером. Самий низ ієрархії - це GDI-принтери, в цьому випадку всю задачу по формуванню образу сторінки для принтера бере на себе комп'ютер користувача. Відмінні риси GDI-принтерів - це невеликий обсяг пам'яті, нешвидкий процесор і часто друк тільки з Windows. Зазвичай до принтера йде кілька драйверів: Postscript, PCL-драйвер для кольорових принтерів, кольорові і монохромні версії Postscript і PCL-драйверів. До речі, щоб подивитися на функціональність драйверів, їх можливості і оцінити якість ПО, що поставляється з принтером, зовсім не обов'язково мати сам апарат. Заходимо на сайт виробника, вибираємо цікаву для нас модель, завантажуємо і встановлюємо драйвер, ліземо в налаштування друку і оцінюємо, що нам запропонував виробник принтера.

інтерфейси підключення

З інтерфейсів підключення найпоширеніший - це USB. І тут є кілька нюансів: існує дві версії - USB 1.1 і USB 2.0 (HiSpeed ​​USB). Інтерфейс USB 2.0 набагато швидше першої версії, і бажано, щоб комп'ютер підтримував саме останню версію. Другий нюанс: для підключення по USB потрібен якісний кабель, так як деякі принтери видають при роботі зі слабеньким кабелем труднолокалізуемие помилки. Старі принтери підключаються по паралельному інтерфейсу. Багато принтерів (в основному для робочих груп) підтримують підключення по мережевому кабелю, через Ethernet-карту - в назві таких принтерів є буква «N». Принтери, які підключаються через мережу, поставляються з розвиненими засобами адміністрування. На додаток до цих поширеним інтерфейсів підключення для багатьох принтерів опціонально пропонуються засоби бездротового зв'язку.

Дизайн

Дизайн і важливий, і не важлива. Дизайн в розумінні зовнішнього вигляду абсолютно не важливий. Ніякої інтер'єр принтер прикрасити не може - він завжди буде мати вигляд комп'ютерного аксесуара. Принтер - інструмент, і їм повинно бути зручно користуватися. Зовнішній вигляд - характеристика, на яку варто звертати увагу в останню чергу. Перш за все, принтер повинен бути функціональним, більш того, він повинен якісно друкувати, їм повинно бути зручно користуватися, він повинен бути безпечним, щоб не можна було вимазатися тонером, а також необхідно, щоб заміна картриджів і інших витратних матеріалів була простою. Крім того, виробництво принтерів і витратних матеріалів не повинно завдавати шкоди навколишньому середовищу - це теж входить в поняття дизайну. Але це ідеал, який, як відомо, не можна досягти. Взагалі тим, хто цікавиться, яким повинен бути промисловий дизайн, можу порекомендувати книгу Віктора Папанека «Дизайн для реального світу» - дуже цікаве читання.

Лазерні принтери діляться на три класи: персональні (personal) - 1 або 2 користувача, принтери для робочих груп (workgroup) - від 3 до 20 користувачів, і принтери масштабу відділу (departmental) - більше 16 користувачів. Насправді, поділ на класи за кількістю користувачів умовно, і основний критерій для поділу принтерів на класи - навантаження, яку вони можуть нести (в специфікаціях принтерів вказується максимальна місячне навантаження). Плюс до цих трьох класів можна додати принтери для комерційної друку і оперативної поліграфії. Розглянемо кожну категорію докладно.

Персональні лазерні принтери

Персональні лазерні принтери

Кольоровий лазерний принтер Konica-Minolta Magicolor 2400W

Призначені для підключення до одного комп'ютера і підходять для використання вдома. Такі принтери не рекомендують для використання в мережі, оскільки при перевищенні максимального навантаження велика ймовірність, що принтер зламається. Для монохромних принтерів швидкість друку складає 15-20 сторінок в хвилину, для кольорових лазерников - 5-10 сторінок в хвилину. На відміну від інших категорій, для персональних принтерів важливі такі параметри, як шум, розмір і вага. Так як принтер, швидше за все, буде стояти поруч з вашим комп'ютером, важливо, щоб його шум, а також запах не заважали роботі, принтер повинен мати компактний розмір, вага такої, щоб його зміг підняти або повернути одна людина (наприклад, щоб витягти зам'яти аркуш паперу). Багато хто купує монохромні лазерники початкового рівня себе додому як другої принтер, на додаток до струйники, що цілком розумно. Купувати ж для будинку кольоровий лазернік я не раджу - якість кольорового друку у них гірше, ніж у струйников, так що фотографії на них друкувати не вдасться, до того ж вони досить громіздкі, гучні і дорогі.

Принтери для робочих груп

Принтери для робочих груп

Кольоровий лазерний принтер Kyocera FS-C5030N

Найчисленніша група лазерних принтерів. Такі принтери витримують навантаження б? Льшие, ніж кілька персональних; адмініструвати один принтер простіше, ніж парк різних персональних принтерів, і чим дорожче апарат, тим дешевше витратні матеріали до нього. Правда, при вирішенні на користь одного мережевого принтера для всіх службовців потрібно пам'ятати, що співробітникам доведеться ходити за роздруківками, і час, який вони на це витратять, може звести нанівець вигоди від централізованого рішення. Так що оптимальне рішення лежить десь посередині.

Вибирається принтер для робочих груп, виходячи з місячного навантаження. Розраховується навантаження просто: визначаємо, скільки людина буде користуватися принтером, і приблизну кількість сторінок, які вони генерують в день; складаємо сторінки всіх користувачів і множимо отриману суму на 30 (днів у місяці). В результаті у нас виходить приблизна навантаження, яку отримає наш принтер. Так ось, місячне навантаження на принтер, яку встановив виробник, повинна з запасом перекривати те навантаження, яке ми вирахували.

У цій категорії зустрічаються принтери будь-якої конфігурації, починаючи від маленьких GDI-принтерів до великих підлогових принтерів з усіма можливими наворотами. Тут можна дати кілька порад. По-перше, потрібно дивитися, щоб у принтера був лоток з ручною подачею паперу (багатоцільовий лоток), так як бувають принтери з одним-єдиним лотком подачі паперу, що незручно (це зауваження відноситься до принтерів для малих робочих груп). По-друге, якщо потрібен принтер з дуплексом, мережевою картою, або ін. Опціями, краще відразу купувати принтер з необхідними функціями, ніж докуповувати потім окремі пристрої, так як вийде дорожче. Також важливо пам'ятати, що більшість кольорових лазерников відмовляються друкувати, якщо закінчився якийсь картридж. І може виникнути ситуація, коли закінчився, наприклад, жовтий тонер, і роздрукувати простий текстовий документ не вдасться, навіть якщо чорний картридж повний. Зараз, правда, ситуація змінюється, і багато виробників представили принтери, які можуть друкувати ч / б документи, якщо закінчився якийсь кольоровий картридж, а компанія Epson пропонує навіть принтер, в якому кольорові картриджі можна замінити чорними і перетворити принтер в більш продуктивний.

Принтери для відділу (departmental)

Принтери для відділу (departmental)

Кольоровий лазерний принтер HP Color LaserJet 9500HDN

Велічезні монстри з купою літаків для паперу, фінішерамі и дуплекс. Такі машини дуже продуктивні и розраховані на солідну НАВАНТАЖЕННЯ. Коштують Такі машини около $ 2000 - $ 3000 за монохромний принтер и від $ 7000 за кольоровий. Щоб прийняти рішення про придбання такого принтера, потрібно вивчити документообіг компанії і, виходячи з цього, вибирати апарат. Чесно зізнаюся: мені з такими пристроями стикатися не доводилося, тому перекажу, як бачить таку покупку продавець друкарської техніки. Вважається, що така покупка неможлива без грамотного менеджера з фірми, що займається рішеннями для друку, який задасть безліч питань, щоб з'ясувати всі деталі і нюанси роботи офісу, а в ідеалі - приїде подивитися, як працює фірма. Причому потрібно шукати компанію з продажу розмножувальної техніки, а не комп'ютерної. Крім цього, установку і пуск такої техніки потрібно відразу включити в статтю витрат, оскільки для цього потрібні кваліфіковані люди.

Принтери для комерційної друку

У цю категорію потрапляють кольорові лазерні і світлодіодні принтери, створені для використання в сфері поліграфії. За своїми характеристиками такі принтери схожі на принтери для робочих груп і відділів, вони теж великі і підлогові, розраховані на велике навантаження і друкують з великою швидкістю. Такі професійні пристрої можуть працювати з щільним папером (до 300 г / м2), великими форматами (банери до 3 м довжиною), часто мають вбудований растровий процесор (RIP), наприклад, EFI Fiery, і мають розвинені можливостями по управлінню кольором. Для цієї категорії дуже важливі швидкість друку (при друку великих тиражів тимчасові витрати можуть бути значними) і дозвіл (1200 т / д і 2400 т / д). Коштують такі пристрої недешево, ціни починаються від $ 7000 за OKI C9800 і можуть доходити до $ 40 000 за XEROX DocuColor 250 .

Кольоровий лазерний МФУ Xerox DocuColor 250

багатофункціональні пристрої

Кілька слів про МФУ, побудованих на лазерної технології. Тут процес пошуку ускладнюється ще й тим, що доводиться брати до уваги, крім характеристик принтера, ще й характеристики сканера і факсу. МФУ має свої очевидні переваги: ​​перше - воно дешевше, ніж сканер, принтер, факс, куплені окремо; друге - щоб отримати копію, не потрібен копір, і це швидше і простіше, ніж робити копію через комп'ютер (сканувати і потім друкувати); і третє - МФУ займає менше місця, ніж окремі принтер, сканер, факс. У МФУ є і недоліки: чим складніше пристрій, тим частіше воно ламається, відповідно, є шанс залишитися без усіх пристроїв разом, наприклад, якщо віддати МФУ в ремонт. Також можливі колізії між співробітниками, коли одному потрібно отксерить сторінок 20, а іншому - відсканувати пару зображень. Якщо документообіг великий, то пускати його весь через МФУ недоцільно, і, можливо, копір замінити не вдасться.

Кольорові принтери, засновані на твердочернильной технології

Твердочернильная принтери випускає тільки компанія XEROX (див. Огляд « Від воскових дощечок до воскових принтерів. Тестування кольорового принтера А4 XEROX Phaser 8500DN »). Принтери називаються так через чорнила, які представляють собою хитрої форми брусочки з воскоподобние матеріалу. Брусочки завантажуються в принтер через відповідне за формою гніздо (для кожного кольору своє), в принтері тверді чорнило плавляться і в розплавленому вигляді містяться в резервуарі для чорнила. При друку чорнило за допомогою друкарської головки наносяться на нагріту барабан, а з барабана, в свою чергу, чорнило переносяться на папір і тут же застигають.

Процес твердочернильной технології друку

В силу особливостей технології растрування в цих принтерах, як і у струйников, стохастичне (тобто хаотичне, а не у вигляді упорядкованих друкарських решіток, як у кольорових лазерников). Роздруківки, отримані на твердочернильная принтерах, мають приємний глянець і відмінні кольору, чорний у них насичений і щільний навіть при невисокому фізичному дозволі. Такі роздруківки можуть виглядати приємніше, ніж ті, що зроблені на лазернік з дозволом 1200х1200. Самі пристрої досить дорогі, але їх ціна поступово знижується. Вартість друку у них також досить висока, рази в два вище, ніж у лазерников (див. Розрахунок вартості друку, наведений вище).

На закінчення хочу вам зробити правильний вибір, не заблукавши при цьому в джунглях маркетингу і реклами. Не звертайте увагу на гучні назви, дивіться на речі тверезо і оцінюйте ті параметри, які вам важливі. Вдалої покупки!

Такі принтери витримують навантаження б?
Новости