• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Вибираємо якісний термос

 1. матеріал колби
 2. пластикові колби
 3. Колби з нержавіючої сталі
 4. скляні колби
 5. Інші конструктивні особливості
 6. конструкція горловини
 7. запірна кришка
 8. додаткові аксесуари

Термос - це ємність, що дозволяє зберегти незмінною температуру їжі і напоїв тривалий час за рахунок низької теплопровідності. Як правило, термос складається з корпусу і що міститься всередину нього колби. Термоси використовують не тільки в подорожах, але і в повсякденному житті: на роботі і навіть вдома.

Основні параметри, на основі яких варто робити вибір на користь тієї або іншої моделі - це форма термоса, його корисний об'єм і матеріал, з якого виготовлена ​​колба.

матеріал колби

Колба термоса - це, мабуть, найважливіша його складова, оскільки саме вона перешкоджає теплообміну між вмістом термоса і зовнішнім середовищем. Як правило, вона являє собою посудину з подвійними стінками, між якими є повітря, вакуум або інертний газ.

Повітря добре ізолює тепло, але ще краще цю роль виконує вакуум. Однак виробництво вакуумних колб складніше і дорожче, а стінки стають більш крихкими. Альтернативним варіантом є використання інертного газу: він краще ніж повітря ізолює тепло, і в той же час така колба простіше і дешевше у виготовленні, ніж у випадку з її вакуумним аналогом.

пластикові колби

Найпростіший і недорогий варіант виконання стінок колби - використання спеціального пластика. Основними перевагами такого підходу є:

 • - міцність колби
 • - високі теплоізоляційні властивості стінок
 • - легкість
 • - низька вартість термоса

Таким чином ви отримуєте легкий, міцний і недорогий термос з хорошими теплоізоляційними властивостями. Однак, у пластиковій колби є один важливий недолік: при тривалому використанні термоса матеріал стінок буде вбирати в себе запах зберігається в ньому продукту. Також, якщо був використаний неякісний пластик, можуть виникати труднощі при чищенні внутрішньої поверхні колби, особливо якщо ви будете зберігати в ньому кави або перші страви протягом довгого часу.

Колби з нержавіючої сталі

Такі колби набули найбільшого поширення завдяки своїй практичності. Їх переваги:

 • - не вбирають запахів
 • - легко очищаються
 • - дуже міцні
 • - довговічні

Такі властивості дозволяють використовувати термоси зі сталевою колбою буквально всюди: в екстремальному поході, довгій поїздці, на роботі, вуличної прогулянці і в сотнях інших випадків, коли незалежно від вашого місця розташування хочеться мати під рукою улюблений напій: гарячий чи дуже охолодженим.

Звичайно, така колба важче пластикової, так і сталь сама по собі поганий теплоізолятор, але зате дозволяє створити всередині стінок досить глибокий вакуум і, тим самим, скоротити втрати тепла до мінімуму. Так що, якщо вас не бентежить маса сталевого термоса, він буде найкращим варіантом практично в будь-якому випадку. Міцний, довговічний, практично не вимагає догляду, - він витримає будь-які випробування і прослужить вам довгі роки.

скляні колби

Мабуть, найбільш складними у виготовленні є скляні колби. І, на жаль, це нерідко позначається на їх вартості. Однак, це найбільш «технологічні» колби, так як вони:

 • - мають найкращі теплоізоляційними властивостями
 • - абсолютно не взаємодіють з вмістом термоса
 • - досить легкі

Додаткова теплоізоляція досягається за рахунок покриття стінок такої колби дзеркальним напиленням, що перешкоджає як проникненню тепла зовні, так і витоку його зсередини. Єдиним недоліком скляної колби є її крихкість. Беручи це до уваги, виробники часто пропонують до продажу запасні колби, які досить легко змінюються, і за ціною, як правило, не перевищують третини вартості цілого термоса. Тому, якщо вам потрібна максимальна теплоізоляція і хімічна стійкість до вмісту, а в гірську експедицію ви не збираєтеся, - скляна колба буде відмінним вибором. В основному термоси з такою колбою використовують вдома, на роботі або в автомобілі. Втім, ніщо не заважає взяти такий посудину з собою на пікнік, щоб насолодитися там гарячим чаєм, або на пляж, де так приємно побалувати себе морозивом або крижаним освіжаючим соком.

Інші конструктивні особливості

Форма і обсяг

Цілком очевидно, що в об'ємний термос поміститься більше вмісту, що широкі термоси зручніше використовувати для зберігання перших і других страв, а маленькі й вузькі набагато практичніше при носінні в рюкзаку або невеликій сумці. Набагато менш очевидним є той факт, що від форми і обсягу термоса залежить його здатність тривалий час підтримувати постійну температуру всередині себе.

Чим менше площа стінок колби, тим менше втрати тепла. Тому, чим форма термоса ближче до форми кулі, тим він краще працює. Широкий бочкоподібний термос збереже ваш кави гарячим набагато довше, ніж вузький і довгастий.

Слід також розуміти, що в більш об'ємному посуді лише невелика частина вмісту безпосередньо стикається зі стінками, що дозволяє довше зберігати середню температуру всередині нього.

конструкція горловини

Горловина термоса закривається кришкою, яка, як правило, має більш низькими теплоізоляційними властивостями, ніж колба. Хоч вона і містить в собі повітряну камеру, або порожнисту або пористу структуру, тепловтрати все-одно виявляються досить високими. Слід також мати на увазі, що колба ближче до горловини стоншується і у самого краю перетворюється в суцільну стінку, практично безперешкодно пропускає тепло в будь-яку сторону.

Якщо конструкція горловини не дозволяє використовувати термос без повного зняття кришки, ви зіткнетеся з додатковими втратами тепла.

Тому для забезпечення максимальної теплоізоляції слід підбирати термос з вузькою горловиною та кришкою, що дозволяє наливати зберігається всередині вміст без повного її відкриття. Однак, це відноситься лише до судин, призначеним для напоїв. Якщо ви збираєтеся зберігати в термосі, скажімо перші або другі страви, без широкої горловини не обійтися.

запірна кришка

Залежно від типу термоса і особливостей його застосування, використовуються різні кришки:

 • - проста гвинтова кришка
 • - гвинтова кришка з лійкою або клапаном
 • - кришка з вбудованою помпою

Проста гвинтова кришка хороша тим, що в ній нема чому ламатися, а також вона забезпечує найкращу герметизацію термоса. Однак, щоб дістатися до вмісту, вам буде необхідно повністю зняти її, що, як ми вже з'ясували, призводить до втрат тепла.

Ситуацію виправить вбудований в кришку клапан або лійка, які дозволяють наливати напої без повного відкриття кришки. Але в цьому випадку слід приділити особливу увагу конструкції клапана і ущільнювача елементам. У неякісних моделях з часом герметичність може бути порушена, що буде призводити до пролиття вмісту термоса.

Окремо слід згадати помпові кришки. Зверху такий кришки розташовується кнопка для накачування повітря в термос, в результаті чого знаходиться всередині колби рідина буде підніматися по спеціальній трубці в носик кришки. Як правило, така конструкція використовується в великих термосах, призначених для стаціонарного розміщення будинку або на робочому місці. Часто їх використовують в торгових точках, пунктах швидкого харчування. Рідина зручно наливати, немає необхідності піднімати термос, при цьому кришка завжди закрита. Однак, через особливості конструкції, вона підходить тільки для однорідних нев'язких рідин, таких як чай, кава, соки, морси без ягід.

додаткові аксесуари

На додаток до самого термосу можуть бути додані різні аксесуари, такі як:

 • - гуртки
 • - ситечка
 • - судки
 • столові прибори та інше

Дуже часто для зручності і додаткової механічної захисту зверху на термосі передбачають другу кришку, яку можна використовувати в якості гуртки. Це зручно: все необхідне завжди під рукою. Іноді під такою кришкою розташовуються дві-три додаткові гуртки, вкладені одна в одну.

У невеликих, до півлітра, термосах, зустрічаються ситечка, що вставляються прямо в горловину. Це дозволяє заварювати і зберігати чай, настої і відвари безпосередньо в термосі без необхідності додатково фільтрувати їх.

Нерідко до широких термоса для перших і других страв докладають пластикові судки, розташовані один над одним. Завдяки цьому, ви, наприклад, легко змиєте скласти в один термос суп або салат, гарнір і основне блюдо окремо, щоб завжди мати під рукою повноцінний гарячий обід. Іноді в ручку такого термоса вбудовують футляр зі столовими приборами.

Існує ще безліч зручних і часто необхідних аксесуарів і елементів конструкції термоса. Це і ремінці, футляри, чохли і карабіни для полегшення перенесення, і вбудовані нагрівальні елементи, що працюють від прикурювача автомобіля, і спеціальні випускні клапани для стравлювання надлишкового тиску, і багато іншого. Але якою б термос ви не вибрали, слід пам'ятати, що практично будь-який технічне рішення є компромісом, і лише оцінка комплексного поєднання переваг конструкції допоможе вибрати термос, яким ви будете користуватися довгі роки з задоволенням.

Якісні термоси в каталозі Sledopit.by

Новости