• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Вибираємо 19 "монітор

Порівняння трьох недорогих моделей

Вибір моніторів на ринку сьогодні надзвичайно широкий, і розмір діагоналі екрану, що був колись основним ценоопределяющим фактором, нині втратив своє значення. Сучасні монітори розрізняються не тільки діагоналлю, але і дозволом, співвідношенням сторін, наявністю компенсації відгуку, підсвічуванням (крім Wide Gamut CCFL, недавно стали доступні моделі з LED-підсвіткою), підтримкою кадрової розгортки 120 Гц і іншими особливостями.

Але більшість користувачів резонно вважає, що всі ці "навороти" їм ні до чого. Їм потрібен добротний недорогий монітор, який забезпечує хорошу якість зображення і має приємний і практичний дизайн.

У нашому огляді ми порівняємо три монітори мінімальної вартості від провідних виробників. Це широкоформатні 19-дюймові моделі без будь-яких "наворотів" - без цифрового інтерфейсу і з базовим дозволом (1440х900). Такі монітори розраховані, насамперед, на оснащення робочих місць в офісах і комп'ютерних класах, але цілком можуть підійти для недорогих домашніх ПК. У тестуванні беруть участь:

  • Philips Brilliance 190SW9;
  • Samsung SyncMaster 943NW;
  • LG Flatron W1942S.
Виробник, модель

Philips Brilliance 190SW9FS Samsung SyncMaster 943NW LG Flatron W1942S Тип матриці TN + Film, матова TN + Film, матова TN + Film, матова Діагональ 19 "16:10 19" 16:10 19 "16:10 Дозвіл, ПКС 1440x900 1440x900 1440x900 Розмір точки, мм 0.2835 x 0.2835 0.2835 x 0.2835 0.2835 x 0.2835 Яскравість, кд. / кв.м. 300 300 300 Контраст 1000: 1 (10000: 1 SC) 1000: 1 (8000: 1 DC) н / д (8000 : 1 DFC) Кути огляду, гориз. / верт. 176/170 (CR> 5) 170/160 (CR> 10) 170/170 (CR> 10) Час відгуку, мс 5 5 5 Компенсація відгуку немає немає немає Частота верт . розгортки 60 Гц 60 Гц 60 Гц Підсвічування н / д н / д н / д Управління 5 кнопок 5 сенс. кнопок 5 кнопок Інтерфейси VGA VGA VGA Підставка нахил нахил нахил Отвори VESA да, 10 0 мм так, 75 мм так, 75 мм Кріплення кабелів так, за стійкою так, стяжка так, за стійкою Колонки ні ні ні Інші пристрої немає ні ні Споживання енергії, Вт 36 (27 ек.) 35 н / д Адаптер живлення вбудований вбудований вбудований Габарити, мм 436 х 373 х 183 439 х 368 х 185 445 х 383 х 198 Вага, кг 3.64 3.8 4.1 Ціна $ 130-150 $ 130-160 $ 150-170


Дизайн

Всі три монітори відносяться до скромних офісним серіям, а тому будь-яких надмірностей в їх дизайні немає за визначенням.

У Samsung 943NW дизайн найлаконічніший У Samsung 943NW дизайн найлаконічніший. Лицьова панель плоска і однотонна, без рельєфу, зі згладженими гранями і кутами, ширина рамки однакова з трьох сторін і на пару міліметрів більше знизу. Блакитний прямокутний світлодіод і підписи шести кнопок, включаючи кнопку харчування - ось і все прикраса. Але сенсорні кнопки, а саме такими оснащений Samsung, не типові для моделей нижнього цінового діапазону.

Лицьова панель монітора LG W1942S однотонна плоска, з невеликим жолобком в нижній частині Лицьова панель монітора LG W1942S однотонна плоска, з невеликим жолобком в нижній частині. Напівпрозора вузька кнопка харчування підсвічується синім або помаранчевим світлодіодом. Кнопки вузькі, тонкі, з добре помітними підписами. Важливим елементом дизайну є підставка - вона банальної круглої форми, але з незвичайним "смугастим" малюнком (матові смужки по глянцевому фону).

У монітора Philips 190SW9 вузька (10 мм) рамка, нижня частина доповнена закругленою вниз кромкою У монітора Philips 190SW9 вузька (10 мм) рамка, нижня частина доповнена закругленою вниз кромкою. Під фірмовим логотипом розташована довга (9 см) светопроводящая смужка харчування, яскравість якої можна регулювати. Кнопки у монітора великі і круглі, але підписи навколо них читаються насилу. На жаль, Philips випускається тільки в сріблястому кольорі, в той час як Samsung і LG доступні і в сріблястому, і в чорній кольоровій гаммі.


Налаштування екранного меню

Найбільш проста і зручна навігація по меню біля монітора LG. Після виклику меню четверта кнопка Auto / Set служить для послідовного перебору всіх опцій в поточному підрозділі, зміна виділеного значення виконується двома навігаційними кнопками. Крім того, біля монітора LG найзручніші кнопки - м'які, з чітким клацанням.

У монітора Philips кнопки туговато, вимагають деякого зусилля при натисканні. Не дуже зручно, що для зміни потрібної опції потрібно вибрати розділ, а потім і саму опцію. Крім того, для виходу з підрозділу (і самого меню) потрібно натискати окрему кнопку. У Samsung сенсорні кнопки іноді не спрацьовують, а для доступу до опцій теж потрібно два натискання кнопки.

За кількістю налаштувань лідером серед трьох розглянутих моніторів є Philips. Цей монітор дозволяє більш точно налаштовувати гаму, температуру кольору, зовнішній вигляд самого меню. І тільки у нього є ручне відключення динамічного контрасту, в той час як у LG і Samsung дана опція працює тільки в якості одного з пресетів (при виборі якого частина інших налаштувань блокується).


функціональність

Всі три монітори відносяться до початкового рівня і позбавлені цифрового інтерфейсу DVI. Додаткових пристроїв, таких, як USB-хаб або аудиоколонки, в них не передбачено. Тому відмінності в функціональності зосереджені в області прошивки, що відповідає за корекцію параметрів зображення.

У всіх трьох моніторів є функція вибору режиму зображення з набору пресетів. Втім, у LG їх всього два - "Кіно" і "Інтернет", плюс один настроюється за двома параметрами (ACE і RCM). На жаль, при виборі одного з режимів блокуються всі налаштування зображення. У Samsung режимів найбільше, включаючи "Автоконтраст". Але всі вони в тій чи іншій мірі спотворюють кольору. У Philips кожен з пресетів зачіпає не тільки яскравість, гаму і температуру кольору, але і різкість - функцію підкреслення меж об'єктів.


Якість зображення, візуальна оцінка

Оцінку якості зображення ми дамо на основі візуальних спостережень і вимірювань за допомогою калібратора DataColor Spyder3.

Яскравість, контраст, кольору. Всі три випробуваних монітора виводять дуже схожу картинку - яскраву, насичену, детальну. Якщо усунути відмінності в установках гами за замовчуванням, то по контрастності і передачі деталей в світлих і темних тонах монітори зрівняються, і відрізнити їх один від одного по зображенню буде досить складно. Можна помітити лише, що у монітора Samsung 943NW трохи більш насиченим сині та червоні тони, а біля монітора LG W1942S - зелені. Зображення на екрані монітора Philips 190SW9 більш м'яке і рівномірне, трохи менше насичене і контрастне.

Запас яскравості у моніторів LG і Samsung приблизно однаковий. Але у LG на межі яскравості зберігається хороший контраст, а у Samsung чорний колір втрачає глибину. Другий недолік Samsung - втрата деталей в яскравих тонах (невиразні сусідні відтінки у верхній частині яркостной шкали). З іншого боку, у LG повністю чорний фон відливає фіолетовим, а у Samsung такого "спецефекта" не спостерігається. У Philips будь-яких особливостей на реальних зображеннях не помічено.

Час відгуку. Ніякої суттєвої різниці між трьома моніторами виявити не вдалося.

Кути огляду. При погляді збоку на екранах усіх трьох моніторів виникають однакові зміни, виявити модель з більш широкими кутами огляду не вдалося.


Якість зображення, апаратне вимір

У монітора Philips 190SW9 максимальна яскравість нижче заявленої, до того ж при її підвищенні відбувається спотворення квітів і втрата яскравих відтінків. Виміряна контрастність досягає 700: 1 тільки при максимальних налаштуваннях (непридатних до використання), в комфортному режимі контраст менш 600: 1. З іншого боку, гамма-криві трьох колірних каналів у монітора Philips ідеально збігаються, що говорить про хорошу перенесення кольорів. Правда, для отримання рекомендованої гами 2.2 потрібно "пограти" з настройками - виставити максимальне значення гами, оскільки за замовчуванням криві підняті (як наслідок, зображення здається вицвілим).

Монітор Samsung 943NW, за даними, отриманими за допомогою калібратора, дійсно "ковтає" світлі відтінки, до того ж криві трьох колірних каналів мають сильну розбіг. Злегка підняти синю криву і опустити червону можна ручними настройками кольору. Налаштування гами у даного монітора досить точна: режим Mode1 відповідає (по зеленій кривої) гамі 2.2, два інших відрізняються в ту і іншу сторону на 0.18. Температура кольору за замовчуванням - НЕ 6500, а 7100 К, тобто зображення більш "холодну", ніж потрібно. Що стосується контрасту і яскравості, тут біля монітора все в порядку: максимальна яскравість досягає 305 кд / кв.м., А контраст перевищує 650: 1.

Монітор LG W1942S також має свої особливості. У нього колірний обхват і точка білого зміщені в бік зеленого. Форма гамма-кривих колірних каналів досить точна, але відповідає вона гамі 2.5, а не 2.2. Через це зображення виходить більш контрастним, ніж потрібно. Температуру кольору в 6500 К монітор LG витримує точніше двох інших апаратів.


підсумки

Явного лідера серед трьох моніторів виявити не вдалося, що не дивно, оскільки провідні виробники уважно стежать за досягненнями конкурентів і вчасно ліквідують відставання, якщо воно з'являється. Всі три монітори забезпечують досить якісне зображення, що не уступає, а часто навіть перевершуючи за цим параметром монітори більш дорогих серій на цьому ж типі матриці.

Якби не більше висока вартість, монітор LG Flatron W1942S можна було назвати переможцем. Практичний дизайн, просте і зручне управління екранним меню, контрастне зображення, хороший запас яскравості - ось основні плюси цього монітора. Істотних мінусів у нього не виявлено.

Philips 190SW9 порадував хорошою заводський налаштуванням колірних кривих, тлумачним меню з найширшим набором опцій, цікавим дизайном лицьовій панелі з регулюванням яскравості індикатора живлення. На жаль, у нього не найвища контрастність, і запас яскравості малуватий для перегляду, наприклад, фільмів.

Монітор Samsung 943NW відзначився наявністю сенсорних кнопок, чітким контрастним зображенням. На жаль, його конструкція нам здалася менш вдалою, а заводська настройка кольору мала помітний дефект в області яскравих відтінків (цілком можливо, це особливість конкретного екземпляра).

Макс КУРМАЗ, [email protected]

Дякуємо компанії IvenComputers за надані монітори

Новости