• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Компактні системні камери Sony і «нерідна оптика»: все про роботу з перехідниками

 1. Навіщо потрібні перехідники? Цей тест буде дуже незвичайним. За вісім років існування нашого журналу...
 2. НАВІЩО ПОТРІБНІ перехідник?
 3. ЯКА ОПТИКА ПІДХОДИТЬ ДО беззеркалка SONY?
 4. Механічні перехідники та робота з неавтофокусной оптикою
 5. Тілт-шифт
 6. гелікоїдний перехідники
 7. ДОПОМОГА ПРИ ручного фокусування
 8. висновки

Навіщо потрібні перехідники?

Цей тест буде дуже незвичайним. За вісім років існування нашого журналу ми встигли випробувати безліч різних пристроїв від штативів до екшн-камер. Але жодного разу наш тест не був присвячений використанню фотоапаратів з «нерідний» оптикою. Сьогодні ми будемо відчувати, як працюють камери Sony серії Alpha 7 з різними об'єктивами, встановленими через перехідники. З різних країн вже замовлено цілий ящик адаптерів, а колеги та знайомі фотографи поділилися своїми найулюбленішими об'єктивами з різними байонетами. З якими з них буде працювати автофокус? Як поведе себе стабілізатор? Який перехідник варто купувати, а який краще обійти стороною? Про все це і не тільки - в нашому великому тесті!

Про все це і не тільки - в нашому великому тесті

«РІДНА» І «нерідних» ОПТИКА

Беззеркальние камери Sony є одними з найбільш незвичайних на ринку. Крок за кроком вони ламають усталені стереотипи. Наприклад, більшість виробників фототехніки тримають у найсуворішому секреті протоколи взаємодії своїх фотокамер і об'єктивів, побоюючись конкуренції з боку виробників альтернативної оптики. Звичайно, шляхом зворотного розробки більшість секретів було розкрито. Але факт залишається фактом: «сонівскій» байонет E став одним з небагатьох відкритих для інших виробників фототехніки. Специфікації байонета доступні для всіх великих сторонніх розробників типу Tamron або Sigma, а це забезпечує повну сумісність сторонньої оптики з беззеркальной камерами Sony.

Специфікації байонета доступні для всіх великих сторонніх розробників типу Tamron або Sigma, а це забезпечує повну сумісність сторонньої оптики з беззеркальной камерами Sony

Об'єктиви Zeiss Batis виготовляються спеціально під байонет E, мають автофокусом і електронним управлінням діафрагмою.

Carl Zeiss не тільки розраховує оптику на замовлення Sony, але і самостійно виготовляє сумісні об'єктиви, наприклад, серії Batis , Loxia і Touit . Тому давайте домовимося будь об'єктиви з байонетом E вважати для даних камер «рідними». Вони в наш огляд не потраплять. Всі герої тесту будуть мати інші байонети.

Знімок зроблений з об'єктивом Zeiss Batis 1.8 / 85 Sony E.


ILCE-7RM2 / E 85MM F1.8 УСТАНОВКИ: ISO 800, F2.8, 1/15 S, 12.0 МБ
cкачать RAW

НАВІЩО ПОТРІБНІ перехідник?

На момент написання статті в системі Sony Alpha є 13 оригінальних об'єктивів, випущених для повнокадрових беззеркалок (в тому числі два конвертера). Багато це чи мало? Для двох років існування системи - багато. Для вирішення більшості завдань підібрати оптику не складе труднощів. Проте часом виникає необхідність в певній «екзотики». Це може бути супертелевік, тилт-шифт об'єктив, сверхсветосільная оптика. Ось тут з тіні і виходять перехідники ... Можна застосовувати як оптику з «старшої» системи Sony A, так і з інших систем.

Можна застосовувати як оптику з «старшої» системи Sony A, так і з інших систем

Об'єктив МС Зенитар-М2С, встановлений через тилт-шифт перехідник Kipon T & S M42-S / E

ILCE-7RM2 / ---- УСТАНОВКИ: ISO 100, 1/20 S, 6.0 МБ
cкачать RAW

Другий випадок, коли адаптери життєво необхідні, - це використання унікальної ретро-оптики. Упевнений, такий гаряче улюблений рідкісний об'єктив є у кожного фотографа. Тепер його можна діставати з полиці і сміливо встановлювати на беззеркальную камеру Sony. Важливо відзначити, що Sony не чинить якихось перешкод для фотографа і не обмежує функціональність фотоапарата при використанні неоригінальною оптики, забезпечуючи в тому числі допомога в ручний наведенні на різкість і роботу стабілізатора з моделями Alpha 7 другого покоління.

Важливо відзначити, що Sony не чинить якихось перешкод для фотографа і не обмежує функціональність фотоапарата при використанні неоригінальною оптики, забезпечуючи в тому числі допомога в ручний наведенні на різкість і роботу стабілізатора з моделями Alpha 7 другого покоління

Знімок зроблений з об'єктивом Minolta MC Rokkor 58 mm f / 1.2, встановленим через перехідник Fotga. Нехай цей об'єктив і не відрізняється дзвінкої різкістю на відкритій діафрагмі, зате має унікальний і впізнаваним боке.

ILCE-7RM2 / ---- УСТАНОВКИ: ISO 800, 1/60 S, 18.0 МБ
cкачать RAW

Третій випадок - перехід з іншої системи. При правильному підборі об'єктива і перехідника фотограф може розраховувати на роботу автофокусу і вбудованого в об'єктив стабілізатора деяких сучасних об'єктивів з іншими байонетами. Зараз таке можливо з об'єктивами Canon EF і деякими електронними перехідниками, також званими смарт-адаптерами. Це може виявитися важливо при переході з «дзеркальної» системи на нову беззеркальную. Цілком може вийти так, що фотографу не знадобиться розпродавати стару оптику при зміні системи, він зможе використовувати її повноцінно на своїй беззеркальной камері. Можна і зовсім взяти фотоапарат в оренду і спробувати вже наявний парк об'єктивів на камері Sony перед тим, як зробити відповідальний крок. Погодьтеся, привабливий аргумент!

Погодьтеся, привабливий аргумент

Перехідник Metabones дозволяє встановити на камеру об'єктиви Nikon. Управління діафрагмою здійснюється механічно.

ЯКА ОПТИКА ПІДХОДИТЬ ДО беззеркалка SONY?

Тут саме час згадати про такий параметр оптики, як робочий відрізок. Це відстань від площини байонета до площини матриці. У байонета E ця величина складає 18 мм. Тому на беззеркалки Sony можна встановити будь-яку оптику з робочим відрізком більше 18 мм. Різницю між робочими відрізками якраз і компенсує перехідник. Наприклад, у старого доброго «Зеніту» робочий відрізок 45,5 мм, у інших дзеркалок він може відрізнятися буквально на кілька міліметрів. Тому будь-яку оптику від дзеркалок можна встановити без проблем.

Тому будь-яку оптику від дзеркалок можна встановити без проблем

Ні складнощів і з об'єктивами від віддалемірних фотоапаратів. Їх робочий відрізок зазвичай більше 18 мм. Наприклад, робочий відрізок Leica M 27,8 мм. Така оптика також встановлюється на камери Sony через перехідник. Існують адаптери під усе системи Contax: далекомірну Contax G, дзеркальну Contax N і среднеформатную Contax 645.

Існують адаптери під усе системи Contax: далекомірну Contax G, дзеркальну Contax N і среднеформатную Contax 645

M-ROKKOR 1: 4/90 дає дуже специфічну картинку з трохи зниженим контрастом і м'якою, приємною оку пластикою. На беззеркалки Sony він легко встановлюється через перехідник. В даному випадку застосовувався Fotga LM-NEX.

ILCE-7RM2 / ---- УСТАНОВКИ: ISO 100, F0, 1/10 S, 13.0 МБ
cкачать RAW

Проблеми можуть виникнути лише при спробі використання оптики від інших сучасних бездзеркальних систем: їх короткий робочий відрізок не дозволить застосувати перехідник. Втім, досить складно уявити, навіщо це може знадобитися. Адже як мінімум такі об'єктиви не покривають повний кадр.

Адже як мінімум такі об'єктиви не покривають повний кадр

Перехідники Metabones і деякі інші дозволяють використовувати оптику Canon EF на беззеркалка Sony зі збереженням роботи автофокусу, стабілізатора, електронного управління діафрагмою. З камерами Sony Alpha ILCE-7M2 і Sony Alpha ILCE-7RM2 автофокусування відбувається по фазового принципом з використанням датчиків на матриці.

Таким чином, сучасні повнокадрові беззеркальние фотоапарати Sony можуть бути універсальним «цифровим задником» практично для будь-яких об'єктивів, забезпечуючи не тільки механічну сумісність, але і в ряді випадків роботу автофокусу і стабілізатора самого об'єктива. Ви завжди маєте право розраховувати на допомогу в фокусуванні з боку камери.

Механічні перехідники та робота з неавтофокусной оптикою

Неавтофокусна оптика - це найпростіший випадок роботи з перехідниками. Подібні адаптери не забезпечують електронний зв'язок об'єктива і фотоапарата, оскільки самі об'єктиви не містять ніяких електронних компонентів. Все просто: перехідник лише служить механічної проставкой між фотоапаратом і оптикою. Але і тут є деякі нюанси ...

Але і тут є деякі нюанси

Minolta MC / MD VFC 24mm f2.8 творить чудеса в кадрі. Об'єктив дозволяє управляти вигином площині фокусування. Фотограф може працювати не тільки з розмиванням по краях кадру, але і з характером боке об'єктива, змінюючи форму відблисків на тлі. Адаптер Fotga.


17.0 МБ
cкачать RAW

Скажемо відразу: майже всі потрапили до нас на тест неавтофокусних перехідники не спричинили серйозних нарікань в роботі. Всі вони повністю виконували свої функції. Серед них були більш-менш якісно виготовлені. Але мова тут йде скоріше про тактильні відчуття, ніж про вплив на процес зйомки. Проблем з фокусуванням на нескінченність не було.

Всі ці об'єктиви легко сумісні з Sony Alpha 7. На знімку представлені наступні адаптери: Hawks Leica M - Sony E Macro Helicoid V5 (на об'єктиві), Fotga PK-NEX і Pentax 67-PK, Metabones Leica M - NEX, Fotga MD-NEX , Fotga OM-NEX, K & F Pentacon to M42 Mount Adapter, Fotodiox PRO Nik (G) -NEX, Kipon T & S M42-NEX.


Найбільша різниця між переходниками була в тому, наскільки легко чи важко вони встановлюються або знімаються з байонета камери, чи не виникає люфтів. Наприклад, ту ж саму всього на байонет камери встановлювалися адаптери Fotga під Minolta MD і Olympus OM. Також здивував перехідник Metabones для об'єктивів Leica M. Якщо на камеру він встав добре, то «лейковскій» об'єктив ніяк не міг зафіксуватися на адаптері, довелося докласти чималих зусиль. А перехідник від Fotga під той же байонет, навпаки, забезпечував занадто вільну посадку об'єктива, з люфтами. Повторюся: ці недоліки не дуже приємні, але після установки об'єктиву на камеру роботі не заважають.

Повторюся: ці недоліки не дуже приємні, але після установки об'єктиву на камеру роботі не заважають

Тілт-шифт

Окремо потрібно відзначити можливість установки на фотоапарат тилт-шифт перехідників. Малий робочий відрізок фотоапарата дозволяє розмістити порівняно громіздку механічну конструкцію між байонетом камери і об'єктива, створеного для дзеркалок.

Малий робочий відрізок фотоапарата дозволяє розмістити порівняно громіздку механічну конструкцію між байонетом камери і об'єктива, створеного для дзеркалок

У нашому випадку мова йде Kipon T & S M42-S / E. Безумовно, коштує він не дві копійки, а майже три сотні доларів. Тактильно він дуже приємний. Хід рухомих частин плавний. Нахил оптичної осі можливий на 12,5 градуса, зрушення на 15 мм із ступінчастим кроком в 1 мм. Сам адаптер обертається навколо своєї осі, дозволяючи підібрати оптимальне положення площини нахилу або зсуву. Вам залишається лише вибрати об'єктив, який підійде вам за фокусною відстанню і забезпечить відповідну площу покриття кадру при зсуві або нахилі.

Вам залишається лише вибрати об'єктив, який підійде вам за фокусною відстанню і забезпечить відповідну площу покриття кадру при зсуві або нахилі

Тут є деякі тонкощі. Далеко не всі об'єктиви мають відповідний запас по покриттю площі кадру. Якщо з нахилом оптичної осі особливих труднощів не виникає, то зрушення доступний лише в порівняно невеликих межах: для «полтиника» типу Carl Zeiss Planar 1,4 / 50 ZS близько 6-7 мм. Далі з'являється віньєтування. Це дещо обмежує можливість такої зв'язки при зйомці архітектури. Можливим компромісом могло б бути використання среднеформатной оптики, встановленої на тилт-шифт адаптер через додатковий перехідник. Але і тут виникають проблеми. Сама конструкція адаптера зроблена таким чином, що викликає помітне віньєтування при сильному зсуві оптичної осі навіть зі среднеформатной оптикою.

Сама конструкція адаптера зроблена таким чином, що викликає помітне віньєтування при сильному зсуві оптичної осі навіть зі среднеформатной оптикою

Навіть простий вид з вікна тилт-шифт здатний відобразити незвично. Тут застосований об'єктив Юпітер-9 і тилт-шифт перехідник Kipon.

ILCE-7RM2 / ---- УСТАНОВКИ: ISO 2000, F0, 1/15 S, 11.0 МБ

Якщо ваша мета - художні знімки з малою глибиною різкості або предметна зйомка з нахилом площини фокусування, то подібний тилт-шифт адаптер буде просто відмінним рішенням. Для архітектурної зйомки краще вибрати справжній тилт-шифт об'єктив від відомих брендів (вони без проблем встають через відповідні перехідники) або корейського Samyang.

Для архітектурної зйомки краще вибрати справжній тилт-шифт об'єктив від відомих брендів (вони без проблем встають через відповідні перехідники) або корейського Samyang

Знімок зроблений об'єктивом Carl Zeiss Planar 1,4 / 50 XS T * без нахилу оптичної осі.

ILCE-7M2 / ---- УСТАНОВКИ: ISO 100, F0, 1/60 S, 3.0 МБ
ILCE-7M2 / ---- УСТАНОВКИ: ISO 100, F0, 1/60 S, 3

Знімок зроблений об'єктивом Carl Zeiss Planar 1,4 / 50 XS T * з максимальним нахилом оптичної осі з допомогою тилт-шифт перехідника Kipon. Майже вся кришка коробки увійшла в різкість.

ILCE-7M2 / ---- УСТАНОВКИ: ISO 125, F0, 1/60 S, 3.0 МБ
ILCE-7M2 / ---- УСТАНОВКИ: ISO 125, F0, 1/60 S, 3

Знімок зроблений за допомогою тилт-шифт перехідника Kipon і об'єктива Зенитар-М2С.

ILCE-7RM2 / ---- УСТАНОВКИ: ISO 160, 1/60 S, 14.0 МБ

гелікоїдний перехідники

Майстри зі східних країн не дрімають і всіляко намагаються полегшити і поліпшити життя фотографа. Наприклад, тайванська Hawk's Factory пропонує не просто якісно виготовлений перехідник з байонета E на легендарний Leica M, а й розширює його можливості за допомогою гелікоїда - додаткового гвинтового елемента, що висуває об'єктив трохи вперед від площині байонета.

Наприклад, тайванська Hawk's Factory пропонує не просто якісно виготовлений перехідник з байонета E на легендарний Leica M, а й розширює його можливості за допомогою гелікоїда - додаткового гвинтового елемента, що висуває об'єктив трохи вперед від площині байонета

У штатному режимі використання гелікоїд затриманий спеціальним важелем. Працює фокусування в тому числі на нескінченність.


Працює фокусування в тому числі на нескінченність

Віджавши стопор, можна повернути гелікоїд на потрібний кут, висунувши таким чином об'єктив вперед. Фокусування на нескінченність пропаде, але мінімальна дистанція фокусування скоротиться.


Робиться це з однією-єдиною метою - зменшити дистанцію фокусування. Звичайно, тих кількох міліметрів, що дає гелікоїд, явно не вистачить, щоб перетворити вашу оптику в справжній макрооб'єктив. Але часом невелике зменшення дистанції фокусування виявляється вельми доречним. Наприклад, легендарний Leica Summicron 1: 2/50 має мінімальну дистанцію фокусування 1 метр. Гелікоїд дозволяє скоротити її приблизно вдвічі.

Гелікоїд дозволяє скоротити її приблизно вдвічі

Застосування перехідника з гелікоїда Hawk дозволило скоротити мінімальну дистанцію фокусування об'єктива Leica Summicron 1: 2/50 приблизно вдвічі.

ILCE-7 / ---- УСТАНОВКИ: ISO 1000, F0, 1/60 S, 5.0 МБ

До речі, за цим же принципом будуть функціонувати розробляються зараз китайським виробником Techart автофокусіровочние перехідники під неавтофокусних оптику Leica M, про які ми писали зовсім недавно. Камери Sony вміють управляти автофокусом «нерідних» об'єктивів, про що ми поговоримо далі. У розробляється переходнике Techart вбудований власний мотор автофокусу, який буде переміщати неавтофокусних об'єктив вперед-назад, забезпечуючи наводку на різкість шляхом зміни робочого відрізка. Таким чином, з'являється можливість побудови автофокусіровочних адаптерів для різних неавтофокусних об'єктивів.

ДОПОМОГА ПРИ ручного фокусування

У повнокадрових бездзеркальних фотоапаратах Sony передбачено відразу два способи допомоги при ручному фокусуванні. І обидва працюють однаково як з автофокусними, так і з будь-якими іншими об'єктивами.

І обидва працюють однаково як з автофокусними, так і з будь-якими іншими об'єктивами

Включення функції збільшення фрагмента зображення. Надалі цю функцію можна призначити одній з кнопок, камери.

Перший спосіб традиційний для більшості сучасних фотоапаратів. Це збільшення фрагмента зображення на екрані або в електронному видошукачі. Наприклад, в моєму фотоапараті ця функція призначена кнопці C2 під вказівним пальцем. Але цим допомога фотокамери не обмежується. Якщо у вас в руках «сімка» Sony другого покоління (ILCE-7M2, ILCE-7RM2 або ILCE-7SM2), то під час збільшення знімка буде автоматично вмикатися стабілізатор зображення, прибираючи коливання камери і роблячи наводку на різкість більш комфортною. Збільшений фрагмент при цьому не стрибає по екрану, а буквально завмирає.

Включення пікінг в меню


Включення пікінг в меню

Вибір рівня пікінг


Вибір рівня пікінг

Вибір кольору пікінг


Вибір кольору пікінг

Пікінг при ручному фокусуванні

Другий спосіб полегшення життя фотографу - пікінг фокуса. Ця функція доступна в більшості сучасних фотокамер Sony і присутній у всіх «сімки». При належній вправності ручна наводка на різкість з пікінг може бути навіть швидше автофокусу! Працює це так: найбільш контрастні області кадру (фактично знаходяться в зоні різкості) підсвічуються білим, червоним або жовтим кольором. Рівень виділення контурів можна також задати в меню: низький, середній або високий.

Вибір Збільшення частини

Вибір Збільшення частини

Збільшення на екрані

На практиці такий метод наведення на різкість виявляється набагато більш оперативним порівняно зі збільшенням фрагмента кадру. Для кожного об'єктива слід вибирати свій рівень виділення контурів. Наприклад, деякі светосильние об'єктиви, що володіють на відкритій діафрагмі яскраво вираженою м'якістю малюнка, зажадають установки цієї настройки на значення «середній» або «високий». При цьому точність наведення на різкість знизиться, з'являться мікропромахі. Якщо ж об'єктив контрастний і різкий від природи, то досить буде низького рівня пікінг. Точність при цьому істотно виросте.

Leica Summicron 1: 2/50, встановлений через перехідник Hawk's Factory. У цього об'єктива є свій впізнаваний малюнок, який навіть краще розкривається в Ч / Б, ніж в кольорі.

ILCE-7 / ---- УСТАНОВКИ: ISO 640, 1/60 S, 7.0 МБ
cкачать RAW

При роботі зі светосильной оптикою f / 1.2-f / 1.4 з м'яким малюнком варто комбінувати обидва способи наведення на різкість: при зйомці на відкритій діафрагмі краще довіряти лише наводкою по збільшеному фрагменту, а на трохи прикритою діафрагми цілком достатньо буде одного пікінг.

4 з м'яким малюнком варто комбінувати обидва способи наведення на різкість: при зйомці на відкритій діафрагмі краще довіряти лише наводкою по збільшеному фрагменту, а на трохи прикритою діафрагми цілком достатньо буде одного пікінг

Легендарний, але бувалий Leica Summicron 1: 2/50 дає цікаве боке і дуже м'яку картинку. Об'єктив встановлений через перехідник Hawk's Factory.

ILCE-7 / ---- УСТАНОВКИ: ISO 1250, F0, 1/60 S, 5.0 МБ
cкачать RAW

Окремо хочеться відзначити, що зручність роботи з пікінг порівняно з наведенням на різкість за класичним матовому склу неавтофокусних дзеркалок. Нагадаю, що до появи автофокусу часто застосовувалося сильне матування фокусировочного екрану, що спрощує фокусування, але затемнює видошукач. Ви пам'ятаєте, яким темним був видошукач Зеніту? Тому в автофокусних зеркалках матування було суттєво послаблено, через що наводка на різкість вручну ускладнилася. Компактні системні камери Sony Alpha 7 - це друге життя для легендарної старої оптики, яка тепер стає такою ж зручною в роботі, як і раніше.

висновки

Підводячи підсумок нашого тесту, я б хотів відповісти на два питання: заради чого варто працювати з перехідниками і які адаптери віддати перевагу?

За більш чем вікову Історію Існування фотографии Було віпущено Чима Дійсно унікальніх об'єктівів. Якісь Із них ма ють впізнаванім и орігінальнім боке. Є просто Ідеально різкі об'єктиви, Які з успіхом могут застосовуватіся на Сучасне фотоапаратів. Если у вас Вже є такі об'єктиви, то чому б НЕ дістаті їх з курній полиці? Адже камери Sony дозволяють не тільки встановити їх механічно, а й надають істотну допомогу в ручному фокусуванні.

Знімок зроблений на об'єктив Minolta MC / MD VFC 24mm f2.8. Адаптер Fotga.

ILCE-7RM2 / ---- УСТАНОВКИ: ISO 500, 1/13 S, 16.0 МБ

Робота з ретро-оптикою - це захоплююче хобі. Незвичайне боке об'єктива може бути творчим інструментом фотографа. Зараз багато об'єктиви-легенди легко знайти на вторинному ринку за помірною ціною. Вибираючи перехідник під неавтофокусних оптику, можна сміливо купувати китайські вироби, в тому числі бюджетні, наприклад, Fotga. Практика показує, що абсолютна більшість з них свої функції виконує. Експериментуйте і творіть!

Експериментуйте і творіть

Знімок зроблений на об'єктив Minolta MC / MD VFC 24mm f2.8. Адаптер Fotga.

23.0 МБ

Компанія Sony також непогано подбала про фотографів, раніше знімали на дзеркалки і SLT-камери цього виробника. Для наявного у фотографів парку оптики з байонетом A випущені два перехідника: моторний LA-EA4 для будь-яких об'єктивів і безмоторний LA-EA3 для оптики з вбудованим приводом автофокусу. LA-EA3 відмінно працює з новими фотоапаратами ILCE-7M2 і ILCE-7RM2, що володіють фазовим автофокусом по матриці. Швидкість автофокусу в хороших умовах освітлення порівнянна зі швидкістю традиційних дзеркалок. Камери першої версії при роботі з перехідником не забезпечують фазової фокусування, а контрастний автофокус може бути не дуже швидким. Тому для цих моделей, а також для роботи з усіма безмоторних об'єктивами, краще вибрати LA-EA4 з власним фазовим модулем фокусування і приводом автофокусу.

Тому для цих моделей, а також для роботи з усіма безмоторних об'єктивами, краще вибрати LA-EA4 з власним фазовим модулем фокусування і приводом автофокусу

Знімок зроблений з адаптером LA-EA3 в режимі безперервного автофокусу.

ILCE-7RM2 / 70-400MM F4-5.6 G SSM УСТАНОВКИ: ISO 250, F8, 1/500 S, 6.0 МБ

Але як це часто буває, більш дорогі гаджети (а в нашому випадку це перехідники Metabones) забезпечують кращий результат, працюють без будь-яких хитрощів і «танців з бубном», не вимагають перезавантаження камер. І саме ці моделі ми рекомендуємо нашим читачам. На закінчення хочу нагадати, що будь-який неоригінальний аксесуар ви встановлюєте на свій страх і ризик. Якщо в камері щось зламається, випадок може бути визнаний негарантійним. Але при підготовці цього матеріалу жоден фотоапарат або об'єктив не постраждав.

джерело: prophotos.ru

Навіщо потрібні перехідники?
НАВІЩО ПОТРІБНІ перехідник?
ЯКА ОПТИКА ПІДХОДИТЬ ДО беззеркалка SONY?
З якими з них буде працювати автофокус?
Як поведе себе стабілізатор?
Який перехідник варто купувати, а який краще обійти стороною?
Багато це чи мало?
ЯКА ОПТИКА ПІДХОДИТЬ ДО беззеркалка SONY?
Ви пам'ятаєте, яким темним був видошукач Зеніту?
Если у вас Вже є такі об'єктиви, то чому б НЕ дістаті їх з курній полиці?
Новости