• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Електронна книга, яку вибрати

 1. У чому перевага електронної книги?
 2. Екран: краще e-ink
 3. Кому варто звернути знімання на елкнігі з екраном ТFT?
 4. формати
 5. Технічні характеристики
 6. Сенсорне управління або кнопочки?
 7. Електронна книга: відгуки, яку вибрати?

Сьогодні жіночий сайт "Красива і Успішна" допоможе своїм читачам вибрати електронну книгу або читалку, букридер, ебук, елкнігу, елбук, рідер - саме так називають електронний пристрій, який замінює паперовий варіант книги, в народі. Скажемо більше, маючи електронну книгу у себе, ви можете по праву назвати себе щасливим володарем «бібліотеки в кишені», адже це чудо техніки робить доступним для вас майже всі книги, які вас зацікавлять. Чи не правда, привабливу пропозицію для тих, хто любить читати і робить це із задоволенням.

для тих, хто любить читати і робить це із задоволенням

Залишається лише вирішити питання: електронна книга - яку вибрати серед безлічі моделей, представлених сьогодні на ринку? Віддати перевагу чорно-білому варіанті або ж придбати кольоровий букридер з ЖК-екраном? Давайте розбиратися, яку краще вибрати електронну книгу для читання.

Завдання статті - дати загальні рекомендації для тих, хто шукає інформацію, що таке електронна книга, яку вибрати - відгуки тих, хто вже користується цим пристроєм, допоможуть нам не помилитися і вибрати той варіант, який підійде найбільше.

У чому перевага електронної книги?

Перше питання, яке цікавить багатьох, хто шукає, яку краще вибрати електронну книгу - чим вона краща КПК, смартфона, нетбука або планшета, врешті-решт? Адже на них теж можна почитати електронні книги, та до того ж вони мають ще масу додаткових функцій, які не має читалка.

Відповідь проста - вся справа в тому, що екран елкнігі і екран будь-якого іншого з перерахованих вище пристроїв значно відрізняються!

Перед тим, як визначитися з покупкою електронної книги, яку вибрати з них, ви повинні вирішити, що ви шукаєте: вам потрібна саме книга, яку ви будете читати, як звичайну, або вам потрібен міні-центр, з якого можна вийти в Інтернет, відео, музику і ІНОДІ почитати літературу?

Для тих, хто шукає, яку вибрати електронну книгу замість друкованого варіанту, слід зупинити свою увагу на букридерах з екраном e-ink (електронне чорнило).

Якщо ж вам більше підходить другий варіант, то шукати треба електронні книги з екраном tft (рідкокристалічний екран, тонкоплівкові транзистори) - на ньому ви зможете і книгу почитати в будь-який час доби, і відео подивитися.

Також слід врахувати тим, хто шукає з яким екраном вибрати електронну книгу, що зарядки букридера з РК екраном вистачає всього лише на 3 - 4 години, далі його потрібно заряджати. А ось про підзарядку книги з e-ink -дисплеєм можна не згадувати тижнями.

Так як ми вибираємо саме книгу, а не гаджет з додатковими розважальними функціями, то радимо віддати перевагу електронній книзі з чорно-білим дисплеєм e-ink. Зупинимося на його короткій характеристиці.

Екран: краще e-ink

Класичними вважаються електронні книги з е-інк екраном.

 • Працює добре при денному освітленні

Електронна книга з екраном e-ink працює за принципом - чим більше світла, тим чіткіше видно, а з ЖК-екраном - чим менше світла, тим краще зображення.

Якщо пояснити зрозумілою мовою, то екран е-інк ідентичний сторінці паперового варіанту книги, тобто він найкомфортніший для очей - максимально наближений до друкованої сторінці.

Більшість елкніг з екраном e-ink не мають підсвічування, тобто в темряві ви читати зможете тільки з додатковим світлом. А ось для денного освітлення така книга - ідеальне рішення: ніяких відблисків, великий кут огляду, навіть при сонячному світлі (наприклад, на пляжі або в сонячний день в парку), ви зможете з задоволенням почитати.

Згадайте, як екран ноутбука або планшета боїться світла і потрібно шукати певний кут огляду або слабо освітлене місце, щоб заховати жк-екран від яскравого освітлення. Також буде, якщо ви вирішите вибрати електронну книгу з екраном tft.

 • береже зір

Екран e-ink - унікальний пристрій, який береже ваш зір . Весь секрет у тому, що сторінка електронної книги за своїми властивостями ідентична паперовій сторінці.

Як таке може бути? Все пояснюється тим, що в таких електронних книгах використовуються електронні чорнило.

Екран хорошою електронної книги, вибрати яку ми сьогодні вам допомагаємо, не має нічого спільного з моніторами ПКП, екранами планшетів або смартфонів - він безпечний для очей. Робота такого екрану електронної книги ближче за своєю технологією до роботи принтера. Тільки на відміну від принтера, де зображення ви отримуєте на папір, в елкніге зображення виводиться на електронний папір - екран.

 • Не потребує частої підзарядки

Ніякої підсвічування, а це значить, що елкніга споживає мало енергії і її, на відміну від планшета або ПКП, не потрібно заряджати часто - таке відчуття, що ви читаєте звичайну паперову книгу, ніяких батарейок, які слід замінити або зарядити.

Заряду, за словами виробників, вистачає на 8000 гортань, а за словами споживачів, не менше ніж на 3 - 6 тижнів активного читання. Так що букридер з екраном e-ink для справжніх любителів почитати книгу - це незамінна річ.

Разом з позитивними моментами, біля екрану e-ink є свої недоліки:

Завантаження ...

 • Не шануєте в темряві
 • Чи не відтворює відео
 • Чи не відкриваються кольорові зображення, тобто, глянцеві журнали і комікси на елкніге з таким екраном ви не перегляньте.

Не тільки тип, а й покоління екрану

Дуже важливо помітити, що при виборі електронної книги потрібно звертати увагу не тільки на тип екрану, але і на покоління. Є два варіанти - Pearl і Vizplex.

Запам'ятайте, електронна книга, яку вибрати ми сьогодні допомагаємо, з поколінням екрану Pearl - краще, краще. Особливо якщо врахувати, що є фірми, які випускають електронні книги з екранами двох поколінь по ідентичною ціною, тобто вартість електронних книг з екранами покоління Pearl і Vizplex однакова.

На перший погляд, екрани нічим не відрізняються, але ось з технічних характеристика Pearl - краще.

Кому варто звернути знімання на елкнігі з екраном ТFT?

 1. Для тих, хто шукає більш дешеві варіанти, яку вибрати електронну книгу, слід враховувати, що елкнігі з екраном e-ink дорожче в ціні, ніж з ЖК-екраном.
 2. Якщо ви будете читати при слабкому освітленні, то рідери з ЖК-екраном вам підходять.
 3. Вам підійде цей варіант, якщо вас не зупиняє часта підзарядка. Нагадаємо, що з екраном e-ink ви зможете не заряджати книгу довго - місяць, а з екраном РК зарядки вистачає на кілька годин - таку книгу ви не візьмете з собою в тривалу дорогу.
 4. Якщо вас цікавить додаткові функції - ігри та відео, то книги з ТФТ-екраном створені для вас.

Розмір дисплея

Сьогодні ви знайдете електронні книги з діагоналлю від 5 до 10 дюймів.

 • Якщо ви будете користуватися книгою вдома, то зручно буде вибрати модель з 8-дюймовим екраном і більше.
 • Зручніше брати з собою книгу, яка має діагональ 6-7 дюймів - дисплей саме з такою діагоналлю дорівнює розміру сторінки друкованої книги - тобто це оптимальний варіант.
 • 5-дюймові екрани дуже маленькі і незручні для читання.

формати

Сьогодні майже всі виробники випускають моделі, які підтримують максимальну кількість форматів. Необов'язково шукати, яку краще вибрати електронну книгу, орієнтуючись на правило, чим більше форматів відкриється, тим краще.

Важливо визначитися, які книги ви будете читати.

Тим, хто шукає, яку вибрати електронну книгу, щоб читати художню літературу, досить, щоб підтримувалися формати фб2 (fb2) і ЕПУБ (epub), а ось технарям обов'язково потрібно шукати електронну книгу, щоб в ній підтримувалися формати PDF і DJVU.

Завантажити потрібну книгу можна при підключенні електронної книги до комп'ютера через USB, або відразу на карту пам'яті за допомогою кард-рідера.

Зверніть увагу, що в Інтернеті є як платні, так і безкоштовні ресурси, де ви можете знайти електронні варіанти книжок.

Технічні характеристики

Технічні параметри електронних книг у всіх моделях в основному однакові, тому ми не будемо зупинятися детально на їх характеристиці. Звернемо увагу на деякі особливості.

 • Один з моментів, який слід врахувати тим, хто подумує, яку вибрати електронну книгу - екрани можуть легко пошкоджуються в результаті механічної дії, тому обов'язково вибирайте моделі, де є чохол або ж придбайте його окремо. Заміна екрану коштує дуже дорого - половину вартості елкнігі.
 • Також враховуйте те, що електронна книга - це, в першу чергу, електронний пристрій, тому воно може зависати, перезавантажуватися - жодна модель не застрахована від цього.
 • Від потужності процесора залежить швидкість роботи книги, наприклад, перегортання сторінок. Але, в той же час, чим він буде «спритніше», тим швидше посадить батарею. Тому досить буде вибрати книгу з 750 МГц, але не нижче.
 • Впливає на вартість електронної книги наявність Wi-fi або 3G-інтернету, але, як кажуть відгуки, Інтернет на електронній книзі слабенький - не сильніше, ніж на мобільному телефоні, тому орієнтуватися на цей критерій при виборі не варто. Хіба що якщо іншого виходу в Інтернет у вас немає. З огляду на любов і залежність нашого покоління від Інтернету, ви сьогодні навряд чи знайдете сучасну модель без цієї функції.

Сенсорне управління або кнопочки?

Сьогодні ви зустрінете моделі як з сенсорним управлінням, так і на кнопочках, або ж з комбінуванням цих способів.

Скажімо так, якщо ви визначилися і вибрали електронну книгу з e-ink екраном, то управління на кнопках буде кращим - складно електронний папір зробити чіткої, якщо зверху на неї накласти сенсорні чутливі елементи.

Тим, хто все-таки вирішив вибрати електронну книгу з сенсорним екраном, слід врахувати, що він, звичайно ж, зручний, але іноді виникають проблеми із зображенням - знижується його якість, а також, судячи з відгуків, часто вже на відкритій новій сторінці залишається розмите зображення попередньої.

Якщо ви впевнені, що вам потрібна сенсорна електронна книга, яку фірму вибрати думаєте - врахуйте, що в дешевих моделях хорошого сенсорного екрану ви не знайдете. Віддавайте перевагу брендовим перевіреним моделям, краще тим, де є спеціальний стилус для роботи.

Зверніть увагу на недолік, який відзначений володарем електронної книги з сенсорним управлінням:

«У мене книга Wexler Book E7001W. Зазначу плюси і мінуси.

 • дуже хороша збірка
 • тонкий корпус
 • інтерфейс дуже зручний і простий
 • зручне меню, є історія, закладки та ін.
 • обкладинку можна використовувати як підставку
 • очі взагалі не втомлюються при читанні. Нагадує читання газети (трохи сіра папір)
 • є програвач, простенькі ігри
 • два способи управління - сенсорний і на кнопках
 • мінуси
 • через сенсора не завжди чіткі сторінки. Думаю, що ця модель була б краще без цієї функції. Хоча управляти дотиком пальців дуже легко, але от якість тексту страждає трошки ...
 • погані навушники
 • незручна кнопка вимикання

В цілому, тим, хто шукає все, що пов'язано з купівлею такого пристрою, як електронна книга, яку фірму вибрати, я б радила саме Wexler Book. Галина »

Електронна книга: яку фірму вибрати?

Щоб відповісти на питання, якої фірми вибрати електронну книгу, давайте розберемося в основних параметрах.

 • Тип дисплея e-ink
 • Покоління дисплея Pearl
 • Діагональ - від 6 дюймів
 • Частота процесора від 750 МГц

Найчастіше можна зустріти позитивні відгуки про електронні книги (яку вибрати фірму, вирішувати вам) про таких моделях:

 • Digma q600
 • DNS Airbook ETJ603
 • Onyx Boox A61S Hamlet
 • Amazon Kindle 3G
 • Wexler Book E7001W

Непогано зарекомендували себе на ринку наступні фірми:

 • PocketBook
 • Sony PRS-T1
 • eXet TB-126
 • GlobusBook 1001

З огляду на думки користувачів і основні параметри, sympaty.net радить уважніше ознайомитися з детальними оглядами на електронні книги саме цих фірм.

Електронна книга: відгуки, яку вибрати?

Ми вже приблизно знаємо, які параметри має електронна книга, яку вибрати, відгуки реальних споживачів допоможуть вам визначитися з остаточним рішенням.

 • «У мене електронна книга PocketBook 301 plus. Дуже задоволений моделлю, вона підтримує всі формати електронних документів, програми не злітає, перепрошивати не потрібно. Але ось читав, що екран у них дуже крихкий. Я завжди користуюся чохлом, тому такої проблеми не помітив. Григорій »
 • «Перша модель моєї читалки - PocketBook Touch 613. У мене тріснув екран, придбав вже 622. Це чудо! Моя книга, як мій найкращий друг. Тим, хто нарікає, що вона часто зависає, раджу частіше закривати додатки в диспетчері завдань. Також не забувайте про те, що екран крихкий. Це порада тим, хто шукає все про електронній книзі, яку модель вибрати. Серьога Корольов »
 • «Купила синові-підлітку електронну книгу PocketBook A10 з tft - екраном. Для молодого хлопця - що потрібно! Якийсь там відео дивиться, в Інтернет виходить, є ще й інші програми. На планшет ми не зібрали грошей, а ось на електронну книгу нам вистачило. Мама школяра »
 • «Наша бабуся дуже любить читати. На День народження вирішили зібратися і подарувати їй електронну книгу. Вибрали модель Покетбук Про 903 з великим екраном. Ніякого сенсорного управління, тільки кнопочки. Можна було і дешевше - Qumo Libro ii, але там екран трохи менше. Тепер бабуся не натішиться. Скільки книг з'явилося відразу. На карті пам'яті їх сотні! Для тих, хто дійсно шукає книгу для читання, а не для ігор і відео, то електронна книга, яку вибрати сьогодні серед розмаїття не так легко, повинна бути на основі електронного чорнила. Віра »
 • «Я ретельно і довго шукав всю інформацію про те, що таке електронна книга, яку краще модель вибрати. У друзів моїх Onyx і GlobusBook. Вони задоволені. А ось я зупинив свій вибір на Wexler Book E7001W. Влаштовує все! Є також програвач, Вай Фай, стрічки RSS і ще багато-багато чого потрібного. З читалок це кращий варіант - купуйте, не пошкодуєте! Миха »

Ми впевнені, що кожен, хто любить читати, рано чи пізно задумається про такому зручному пристосуванні, як електронна книга, яку вибрати серед безлічі запропонованих моделей не так вже й просто. Після прочитання статті на нашому сайті «Красива і Успішна» ви обов'язково зможете підібрати те, що вам потрібно. Успіхів вам у виборі своєї читалки!

-
Автор - Юлія Спиридонова, сайт www.sympaty.net - Красива і Успішна
Копіювання цієї статті заборонено!

У чому перевага електронної книги?
Електронна книга: відгуки, яку вибрати?
Віддати перевагу чорно-білому варіанті або ж придбати кольоровий букридер з ЖК-екраном?
У чому перевага електронної книги?
Перше питання, яке цікавить багатьох, хто шукає, яку краще вибрати електронну книгу - чим вона краща КПК, смартфона, нетбука або планшета, врешті-решт?
Як таке може бути?
Кому варто звернути знімання на елкнігі з екраном ТFT?
Сенсорне управління або кнопочки?
Електронна книга: відгуки, яку вибрати?
Новости