• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Часи не вибирають

  1. Якістю потрібно займатися постійно
  2. Як фенікс з попелу
  3. Все в центрі, як не крути
  4. Комунікація - це все

Сказати, що московська компанія «Сітіпрінт» ніколи не стикалася з серйозними проблемами, було б неправдою Сказати, що московська компанія «Сітіпрінт» ніколи не стикалася з серйозними проблемами, було б неправдою. Цією друкарні не раз доводилося долати труднощі, і всякий раз вона виходила з чергової кризи сильнішою. Рецепт успіху «Сітіпрінт»: «Якщо щось робиш - роби добре». *

Здатність змінюватися. Якби потрібно було коротко охарактеризувати Олександра Євсєєва, засновника і главу московської компанії «Сітіпрінт», то, мабуть, в цьому вся суть. Тому що саме здатність змінюватися в значній мірі визначила і як і раніше характеризує ставлення до життя Олександра Євсєєва. «У цьому році" Сітіпрінт "відзначає своє двадцятиріччя. Для російської компанії це чималий термін, - каже, посміхаючись, Олександр. - Якщо не вмієш змінюватися, довго не протримаєшся ». Однак однією лише здатністю адаптуватися неможливо описати всю історію розвитку «Сітіпрінт». Так, наприклад, в 1992 році, коли Олександр Євсєєв разом з партнером створював цю компанію, ні про яку друкарні не було й мови. «У той час ми були типове агентство комунікаційних і посередницьких послуг», - розповідає Олександр.

Лібералізація економіки і поява в Росії ринкових відносин породили в 90-і роки величезний попит на рекламну продукцію. Однак виникло серйозне перешкода: в той час основними постачальниками поліграфії були кілька великих колишніх радянських друкарень, які виявилися не готові до нових умов, і вже тим більше вони не справлялися з вимогами того часу. «Сітіпрінт» та інші посередники займалися тим, що розміщували замовлення клієнтів в друкарнях, отримуючи за це комісійні. Бізнес був цілком прибутковим, але і не без ризику. «У нас не було ніяких гарантій ні за якістю, ні за термінами виготовлення поліграфічної продукції», - пояснює Євсєєв. І ось після двох років такого роду посередницької діяльності «Сітіпрінт» вирішує налагодити своє власне поліграфічне виробництво, щоб забезпечити надійне обслуговування своїх клієнтів.

І ось після двох років такого роду посередницької діяльності «Сітіпрінт» вирішує налагодити своє власне поліграфічне виробництво, щоб забезпечити надійне обслуговування своїх клієнтів

Москва для Росії - політичний і діловий центр. Близько 90% замовників друкарні «Сітіпрінт» знаходяться в столиці, але частка клієнтів з інших регіонів країни буде рости в майбутньому

Якістю потрібно займатися постійно

З появою першої офсетного друкарської машини в 1994 р починається виробництво бланків, візиток і конвертів. Всього два роки по тому «Сітіпрінт» встановлює своє перше обладнання Heidelberg - GTO 52-1. «Якраз в цей момент ми відчули, що з любителів почали перетворюватися в професіоналів», - зізнається Євсєєв. У наступні десять років компанія стрімко розвивається. Кількість працівників зростає з 25 до 90, а в друкованому цеху на декількох машинах Speedmaster виготовляють брошури, журнали, каталоги і корпоративну поліграфію. «Однак, - каже Олександр, - у нас в той момент ще не було чіткої стратегії».

Розвиток відбувався «по накатаній». Хороша якість за вигідною ціною - ось і вся нехитра маркетингова стратегія «Сітіпрінт» на той момент. «При цьому ніхто активно не займався клієнтами. Ніхто не консультував їх, не пояснював їм всіх переваг високоякісної продукції ». І незабаром це позначилося на бізнесі: в результаті економічного кризи 2008 р оборот компанії різко скоротився. Компанія «Сітіпрінт» була на волосині від банкрутства. Положення ускладнювалося ще й відсутністю єдності в керівництві компанії.

Положення ускладнювалося ще й відсутністю єдності в керівництві компанії

У «Сітіпрінт» амбітна мета - стати провідним в Росії постачальником багатосторінкових друкованих видань. Цілеспрямоване прагнення до досягнення цієї мети, ефективна організація виробництва і сильна команда, що складається в даний час з 88 співробітників, допомагають добитися цього. Очікується, що через чотири роки щорічний оборот компанії досягне 1 млрд руб.

Як фенікс з попелу

«Але в кінці кінців криза оздоровив бізнес, - каже Євсєєв. - Ми зосередилися на своїх головних завданнях і, крім того, розробили стратегію, яка ставить на чільне місце цінність нашої продукції для клієнтів ». Компанія «Сітіпрінт» хоче бути кращою! Візьмемо, наприклад, машину Speedmaster XL 106-8-P LE UV, встановлену в друкарні два роки тому. Вона стала першою друкованою машиною в подібній конфігурації в Росії. До 2021 року в планах підвищення обороту до 1 млрд руб. (Близько 15 млн євро). Слоган Hi-Im-Press ( «Вражаюча друк») цілком узгоджується з девізом «Сітіпрінт»: «Наша преса повинна нести цінність для клієнтів» або «Поліграфія, яка працює».

Завдання не з простих. За російськими законами компанії державні або з державною участю (а таких більшість серед великих компаній) зобов'язані проводити закупівлі за тендером. Це призводить до запеклої ціновій боротьбі, яка, як правило, виключає можливість виробництва високоякісної продукції. «Тим не менше, нам вдалося сформувати коло замовників, які гідно оцінюють нашу продукцію і готові друкувати тільки у нас», - з гордістю відзначає Олександр Євсєєв. Наприклад, для Патріарха Російської Православної Церкви компанія «Сітіпрінт» випустила серію книг високої якості тиражами в 50, 500 і 5 000 примірників. Патріарх дарував потім ці книги, зокрема, російському Президенту Володимиру Путіну і французькому президенту Франсуа Олланду.

Патріарх дарував потім ці книги, зокрема, російському Президенту Володимиру Путіну і французькому президенту Франсуа Олланду

Стратегія виробничого процесу «Сітіпрінт» орієнтована на європейські стандарти. Інноваційні рішення сприяють тому, щоб домогтися цілей в оптимізації і забезпечити високу якість

Все в центрі, як не крути

Близько 80% замовлень надходить від постійних клієнтів. Приблизно половина обороту «Сітіпрінт», який складає близько 400 млн руб. (Близько 6 млн євро), припадає на великі російські та зарубіжні компанії з самих різних галузей, наприклад, «Газпром», «Лабораторія Касперського», Volvo, Scania, Hubert Burda Media та інші. Але всі вони прописані в одному і тому ж регіоні - Москва. «У Росії існує явно виражений дисбаланс між центром і іншими регіонами країни, - пояснює Олександр Євсєєв. - Приблизно 85% від обсягу перспективних для нас замовлень друкованої продукції припадає на столицю і її околиці ». Відповідно до цього «Сітіпрінт» сконцентрував свою маркетингову діяльність на книгах, каталогах і журналах преміум-класу майже виключно на ринку політичного і економічного центру країни.

Що стосується якості і стратегії виробничого процесу, то тут Олександр Євсєєв робить упор на міжнародний фактор. «Звичайно, - каже він, - сертифікатом ISO-9001 в Європі нікого не здивуєш. Але тут, в Росії, ми є однією з небагатьох друкарень, що володіють цим знаком. І, між іншим, з 2012 р ». Ось уже три роки, як компанія працює за принципами «бережливого виробництва», а регулярні навчальні заходи щодо підвищення якості сприяють підтримці високих стандартів.

Ось уже три роки, як компанія працює за принципами «бережливого виробництва», а регулярні навчальні заходи щодо підвищення якості сприяють підтримці високих стандартів

Слоган «Сітіпрінт» - «Вражаюча друк». Засновник друкарні Олександр Євсєєв і його колектив вкладають в ці слова певний сенс, а саме - перевищувати очікування клієнтів. Це пошук способів вразити їх результатом і забезпечити найкраще з можливого

Комунікація - це все

«В даний час ми проводимо оптимізацію окремих виробничих ділянок, в першу чергу друкованого. Завдяки різним заходам, зокрема, даними з систем управління підприємством, ми зуміли за останні півроку на 40% збільшити продуктивність друкарської машини в порівнянні з попереднім роком », - говорить Олександр Євсєєв. Цей великий успіх він розглядає в тому числі як результат використання методів «Теорії обмеження системи» для раціоналізації процесу планування та управління замовленнями і впровадження нової системи мотивації всього персоналу.

Але не тільки цифри і бази даних забезпечують ефективність «Сітіпрінт», а й проста комунікація. «У більшості випадків ми використовуємо так звані Pre Production Meeting, скорочено РРМ. На цих зустрічах ми обговорюємо всі виробничі аспекти, точно формулюємо технічні вимоги та складаємо рекомендації нашим партнерам для найкращого вирішення завдання. Це важливо, перш за все, тому, що багато наших клієнтів, на жаль, мають досить слабке уявлення про поліграфію », - каже Олександр. Тому тепер все частіше доводиться їх навчати, просвіщати і переконувати. «Ми виступаємо швидше в ролі консультантів, а не просто виконавців», - зазначає він актуальний тренд на поліграфічному ринку, який визначає нові проблеми і завдання перед друкарнями не тільки в Росії. Однак необхідність в черговий раз змінюватися на ходу «Сітіпрінт» не лякає і не зупиняє!

Однак необхідність в черговий раз змінюватися на ходу «Сітіпрінт» не лякає і не зупиняє

* Стаття з журналу Heidelberg News № 280, 2017. Публікується з дозволу та за сприяння компанії «Гейдельберг-СНД»

Новости