• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Як вибрати робот-пилосос для квартири?

 1. зміст:
 2. На що звернути увагу при виборі
 3. Програмне забезпечення та датчики руху - основні технічні вузли
 4. Скільки щіток необхідно для якісного прибирання
 5. Пилозбірник, потужність всасиваніяі фільтр
 6. Ємність акумулятора і наявність зарядної док-станції - важливі критерії вибору
 7. Якою має бути висота подолання перешкод
 8. вибираємо комплектацію
 9. Гарантії виробника і доступність витратних матеріалів
 10. Сухе прибирання або волога?
 11. Огляд популярних виробників
 12. iRobot
 13. Neato Bot
 14. IClebo
 15. Deebot
 16. Clever & Clean

Замислюючись про те, як заощадити час, багато хто сьогодні розглядають роботи-пилососи в якості альтернативи ручній праці при збиранні. Але так вони гарні, як ми схильні про це думати? І чи є моделі, здатні дійсно якісно прибирати квартиру? Постараємося відповісти на ці питання, а заодно поговоримо і про те, на що слід звертати увагу при покупці цього технічного дива.

зміст:

Коли необхідний робот-пилосос

Багато хто помилково вважає, що це чудове пристрій повністю звільнить їх від турбот про підтримання чистоти в квартирі. На жаль. Навіть купивши саму «просунуту» модель, ви все одно будете змушені періодично проводити прибирання підлоги самостійно. Однак в деяких випадках робот-пилосос дійсно здатний значно полегшити життя. Він просто необхідний, якщо:

 • Атмосфера мікрорайону, в якому ви проживаєте, відрізняється високою концентрацією пилу.

В умовах несприятливої ​​екологічної обстановки боротьба з пилом досить часто буває досить гострою проблемою. Іноді ситуація ускладнюється ще й додатковими сезонними факторами, такими, наприклад, як тополиний пух. В цьому випадку чудо-помічник буде як не можна до речі.

В цьому випадку чудо-помічник буде як не можна до речі

 • У вашій квартирі проживає алергік.

Якщо ви самі страждаєте від алергії на пил або хтось із ваших близьких, то прибирання стає рутинним щоденним процесом, без якого хворий просто не може нормально існувати. Придбання робота-пилососа частково позбавить від таких клопотів. З ним прибирати житло ви будете набагато рідше. До речі, найкращим вибором в такій ситуації буде пилосос з функцією вологого прибирання.

 • У будинку є тварини.

З шерстю, яка в багатьох випадках стає справжнім лихом, багато хто з таких моделей справляються чудово. Підтримувати чистоту в квартирі з придбанням цього агрегату буде набагато простіше. Тільки подбайте про те, щоб ємність пилозбірника становила не менше 0,5 л.

 • На прибирання будинку катастрофічно не вистачає часу.

Якщо в божевільний ритм вашого життя турбота про чистоту житла вписується з великими труднощами, то робот-пилосос стане справжньою панацеєю.

Іноді такі моделі купуються виключно з бажання стати власником супер-сучасного гаджета. Але в таких випадках мова йде скоріше про розкіш, ніж про необхідність.

На що звернути увагу при виборі

Приставку «робот» це чудовий пристрій отримало за свою унікальну здатність проводити прибирання без участі людини. Всі його дії виконуються відповідно до заданої програми. Поговоримо докладніше про цю електроніці, а заодно і вирішимо, який робот-пилосос буде краще в конкретних умовах.

Програмне забезпечення та датчики руху - основні технічні вузли

Прибираючи квартиру, це чудо техніки пересувається по певному маршруту, від правильного вибору якого, в першу чергу, залежить якість прибирання. При цьому траєкторія (периметр, діагональ, спіраль або зигзаг) задається вбудованим програмним забезпеченням. У кожного виробника воно своє, запатентований. Хочете вибрати краще? Вивчіть відгуки покупців про роботу пилососів різних брендів.

Допомагають «не збитися зі шляху» роботу-пилососу вбудовані сенсорні датчики. В необхідний і достатній набір фахівці включають 3 типи цих пристроїв:

 • Датчики виявлення - розташовані по всьому периметру пристрою, відносяться до інфрачервоного типу, призначені для запобігання зіткнень з великими предметами. Електрони, що випускаються ними промені відбиваються від перешкоди, сигнал миттєво надходить в приймач, обробляється, і відповідно до отриманих даних коректується траєкторія руху.
 • Датчики зіткнення - заховані під гумовим бампером, що йде по периметру пилососа. При зближенні з будь-яким предметом сигнал екстрено надходить в обробку, і напрямок руху змінюється на протилежне.
 • Датчики перепаду висоти - розташовані в нижній частині приладу. Інфрачервоні призначені для запобігання падінь при зміні висоти статі. Незамінні в будинках або дворівневих квартирах, де є високі пороги і сходи.

Більш «просунуті» моделі, здатні виконувати безліч функцій, оснащуються додатковими датчиками. На них можуть бути встановлені ультразвукові датчики, що дозволяють контролювати швидкість руху в залежності від наявності перешкод. Вони допомагають в ефективній чищення кутів і важкодоступних місць. Спеціальні датчики забруднення дозволяють вибрати оптимальний режим прибирання. Датчики обертання коліс спрацюють в тому випадку, якщо ваш помічник застрягне.

Окремо варто сказати про вбудовану камеру, що дозволяє будувати карту приміщення. Завдяки їй робот запам'ятовує ті ділянки, в яких вже була проведена прибирання, і не повертається до них.

Скільки щіток необхідно для якісного прибирання

Крім програмного забезпечення і датчиків руху, на кінцевий результат багато в чому впливає і те, якими щітками оснащена модель.

Крім програмного забезпечення і датчиків руху, на кінцевий результат багато в чому впливає і те, якими щітками оснащена модель

Дві маленькі бічні щітки, що нагадують лопаті, вимітають сміття з важкодоступних місць і підгортають його до обертових щіток. У деяких моделях замість однієї з лопатевих щіток встановлена ​​УФ-лампа. Ефект від неї неоднозначне, а ось якість прибирання багато в чому страждає від відсутності другий лопатевої щітки.

Збирання крупного сміття робот-пилосос виробляє, використовуючи круглі щітки. В ідеалі їх повинно бути дві - вони обертаються в різних напрямках. У дешевих моделях може бути встановлена ​​і одна, що значно знижує ефективність роботи агрегату.

Пилозбірник, потужність всасиваніяі фільтр

Піднімається обертовими щітками сміття разом з пилом всмоктується в спеціальний контейнер (мішок). Від того, яка його ємність, також залежить якість прибирання. Якщо вона менше 500 мл, то впоратися з шерстю тварин і прибиранням кімнат великої площі модель точно не зможе.

Якщо вона менше 500 мл, то впоратися з шерстю тварин і прибиранням кімнат великої площі модель точно не зможе

Не менш важлива і потужність всмоктування. Цей показник вимірюється в ватах і багато в чому визначає ціну приладу.

Через пилозбірник усмоктуване повітря подається на фільтр тонкого очищення, а потім виводиться з пилососа. Найкраще очистить повітря від пилу модель з НЕРА-фільтром.

Однак деякі виробники лише заявляють про його наявності, але на ділі підміняють більш дешевими варіантами.

Щоб не потрапити в цю пастку, віддавайте перевагу роботам-пилососів відомих брендів, репутація яких бездоганна. Наприклад, такі фільтри точно встановлені в моделях iRobot Roomba і iClebo Arte . Особливо ця порада важливий в тому випадку, коли пилосос вибирається для квартири, в якій проживають діти або алергіки.

Ємність акумулятора і наявність зарядної док-станції - важливі критерії вибору

Щоб правильно вибрати пилосос відповідно до площі квартири, яку йому доведеться прибирати, зверніть увагу на такий показник, як ємність акумулятора. Чим вона більше, тим більш тривалий час прилад зможе працювати без підзарядки. Тип батареї також має значення.

Більш надійним вважається літій-іонний елемент. Буде чудово, якщо обрана вами модель передбачає можливість швидкої зарядки акумулятора (протягом 20-30 хвилин). Правда, такий варіант ви знайдете тільки в дорогих моделях, бюджетні пилососи витрачають на підзарядку від 4 до 8 годин.

До речі, більшість роботів-пилососів, розрядившись, самостійно знаходять в приміщенні свою док-станцію і без участі людини заряджаються від неї, а потім продовжують прибирання. Саме таким моделям і потрібно віддавати перевагу, якщо ви хочете, щоб чистота наводилася в будинку під час вашої відсутності. Деякі виробники пропонують пилососи, док-станції яких оснащені додатковим пилозбірником великого обсягу. Але врахуйте, що вони займають більше місця. Чи буде це зручно саме у вашому випадку і який тип підзарядки робота-пилососа краще вибрати - вирішуйте, виходячи з передбачуваних умов експлуатації та фінансових можливостей.

Якою має бути висота подолання перешкод

Якщо при збиранні приміщень приладу доведеться долати пороги або переїжджати через дроти, то вибирайте моделі, здатні справлятися з перешкодами висотою 2 см. Цей показник безпосередньо залежить від конструкції переднього колеса моделі. У деяких випадках пристрій не може самостійно заїхати навіть на килим, товщиною в кілька міліметрів.

У деяких випадках пристрій не може самостійно заїхати навіть на килим, товщиною в кілька міліметрів

Без зусиль долають перешкоди висотою більше сантиметра роботи-пилососи марок iClebo і iRobot . При наявності в будинку порогів, віддавайте перевагу названим моделям.

вибираємо комплектацію

При покупці роботів-пилососів звертайте також увагу на те, які додаткові пристосування входять в комплект. Деякі, як правило, найдорожчі моделі, взагалі не передбачають ніяких бонусів. Інші припускають наявність в комплекті фільтруючих елементів, запасних щіток, пульта управління і обмежувачів руху. Останні потрібні для того, щоб позначити ті зони квартири, прибирання в яких не потрібно або може бути утруднений (наприклад, через розташування в них великої кількості проводів).

Для обмеження руху роботів-пилососів середньої цінової категорії виробники найчастіше пропонують спеціальні магнітні стрічки. Їх розстеляють безпосередньо на підлозі. Цей варіант хороший тим, що не вимагає установки елементів живлення, а значить і додаткових витрат.

У комплекті з дорогими моделями в якості обмежувачів пропонуються складні навігаційні прилади-маяки. Вони здатні не тільки обмежувати рух агрегату, але і координувати його. При включенні такі пристрої випускають інфрачервоні промені, які пилосос сприймає як віртуальну стіну. Їх можна виставити в дверних отворах, щоб робот не покинув меж прибирається кімнати, або використовувати для обмеження площі збирання. При установці в дверних отворах ці пристрої допомагають агрегату не втратити базу під час прибирання.

Кількість вхідних в комплект маяків може відрізнятися. Але якщо для вашої квартири воно виявиться недостатнім, їх завжди можна докупити додатково.

Крім обмежувачів, модель може бути укомплектована пультом дистанційного керування. При його наявності зручно задавати параметри прибирання в тих випадках, коли пилосос заряджається в важкодоступних місцях, наприклад, під ліжком. В останніх лінійках багато виробників почали пропонувати також моделі, керувати якими можна зі смартфона. Однак назвати цю функцію необхідної складно. Ви цілком обійдетеся і без неї.

Досить зручно, коли разом з пилососом виробник пропонує і спеціальні пристосування для його періодичної очистки. А якщо у вас є домашні тварини, то обов'язково подбайте про те, щоб модель була укомплектована потужною турбощітки, яка буде ефективно прибирати шерсть.

Гарантії виробника і доступність витратних матеріалів

Міркуючи про те, як вибрати робот-пилосос для будинку, не можна обійти увагою такі моменти, як сервісне обслуговування і можливість придбання витратних матеріалів. Віддавайте перевагу бренду, який передбачає сервісне обслуговування на території Росії. Бажано, щоб відповідний центр був у вашому місті. Інакше в разі поломки вам, можливо, доведеться купувати новий пилосос.

Що стосується витратних матеріалів, то обов'язково поцікавтеся, чи є у вільному продажу фільтри і щітки до вашої моделі. Ці елементи швидше за інших виходять з ладу, тому їх заміна не повинна бути проблемою.

Сухе прибирання або волога?

Ще одне важливе питання, яке потрібно вирішити, - вибрати тип прибирання. Варіантів два: звичайний і миючий пилососи.

 • Звичайний робот-пилосос - просто збирає сміття і пил з підлоги, за допомогою щіток направляючи їх в мішок.

Такі моделі можуть бути укомплектовані серветкою з мікрофібри для проведення вологого прибирання. Але до миючих їх віднести не можна, оскільки в цьому випадку вам доведеться кожного разу закріплювати тканину на агрегаті і полоскати її у міру забруднення.

Такі пристрої добре справляються з прибиранням твердих підлогових покриттів будь-якого типу, а також м'яких, висота ворсу яких не вище 2 см. При використанні на ковроліні з більш довгим ворсом знижується якість прибирання і можливі проблеми з пересуванням по поверхні.

 • Миючий робот-пилосос - здатний виробляти справжню вологе прибирання, відрізняється конструкцією, яка передбачає установку в корпусі моделей двох ємностей (для чистої води і відпрацьованої).

Принцип дії таких агрегатів теж дещо іншою. Спочатку чиста вода з розчиненим у ній миючим засобом розпорошується по підлозі. Після цього в роботу включається щітка, яка очищає отмокшую бруд з поверхні. Потім агрегат начисто витирає підлогу.

Здавалося б, кращої прибирання не варто і бажати. Але є один невеликий нюанс. Миючі роботи-пилососи можна використовувати далеко не на всіх поверхнях. Вони категорично не підходять для прибирання ламінату, деревних плит з відкритими швами і м'яких підлогових покриттів, перезволоження яких неприпустимо.

Вибір моделей, здатних проводити повноцінну вологе прибирання, невеликий. На особливу увагу серед них заслуговує Scooba 450 фірми iRobot, яка справляється зі своїм завданням дуже добре.

Огляд популярних виробників

Ціни на роботи-пилососи багато в чому залежать від марки виробів. Продукція відомих брендів, репутація яких підтверджується відгуками покупців і надійними гарантіями, коштує недешево. Але, купуючи її, ви будете впевнені у високій якості прибирання і довговічності техніки.

У число найбільш популярних в Росії виробників входять:

iRobot

Цей американський бренд лідирує не тільки в Росії, але і у всьому світі. Перші розробки таких моделей були запропоновані компанією для військової промисловості США. Але досить швидко виробник оцінив їх перевага і налагодив масовий випуск пилососів. Моделі цієї марки непогано справляються з прибиранням, досить надійні і функціональні. Однак ціна на них досить висока, що пояснюється багато в чому популярністю бренду і широкою рекламою.

Neato Bot

Ще одна американська компанія. Увійшла до числа кращих світових брендів після випуску першої ж моделі XV-11. Відрізняється формою, що дозволяє більш ефективно проводити прибирання в кутах і важкодоступних місцях, а також наявністю вбудованого лазерного далекоміра. Цей прилад дозволяє побудувати точну карту забирається приміщення, що значно підвищує якість роботи пилососа. Завдяки цьому продукція бренду досить популярна у всьому світі.

IClebo

Продукція цієї південнокорейської корпорації широко використовується як в побуті, так і в промисловості. Вироби цього бренду демонструють непогане співвідношення ціни і якості. Особливої ​​уваги заслуговують моделі iClebo Omega, iClebo Pop і iClebo Arte, які успішно конкурують з продукцією світових лідерів.

Deebot

Вироби цієї фірми виробляються на заводах Ecovacs (досить відомого в Китаї виробника роботів-пилососів). Бюджетний варіант, який непогано справляється зі своїми завданнями. Недолік у тому, що сервісне обслуговування на території Росії може бути здійснено тільки через продавця.

Clever & Clean

Ще один китайський бренд. Виграє за рахунок того, що російський імпортер дуже серйозно підходить до організації сервісного обслуговування, забезпечуючи швидкий і якісний ремонт в разі необхідності. Відмінний вибір для тих, хто шукає бюджетний варіант для прибирання приміщень невеликої площі. Для двокімнатної квартири потужностей моделей цього бренду буде вже явно недостатньо.

Але так вони гарні, як ми схильні про це думати?
І чи є моделі, здатні дійсно якісно прибирати квартиру?
Хочете вибрати краще?
Сухе прибирання або волога?
Новости