• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Як вибрати кондиціонер в квартиру: основні критерії вибору

 1. Типи систем кондиціонування
 2. віконні кондиціонери
 3. Спліт-системи
 4. Мобільні кондиціонери
 5. потужність кондиціонера
 6. функції кондиціонера
 7. Виробники: елітний клас, середній, бюджетний
 8. Установка і процес експлуатації
 9. підсумок

З настанням літньої спеки все більше виникає думок про актуальність установки кондиціонера в своїй квартирі. У будь-якому магазині побутової техніки представлено безліч різноманітних систем кондиціонування, що розрізняються за функціональними можливостями, виробникам і, звичайно ж, ціною. Як не загубитися в такому достатку, який краще і як вибрати кондиціонер в квартиру?

Ось як повинен виглядати кращий список питань, відповідь на які призведе до успішного вибору:

 • тип;
 • потужність;
 • базові функції;
 • додаткові функції.

Типи систем кондиціонування

За своєю конструкцією кондиціонери розрізняються на:

 • віконні;
 • спліт-системи;
 • мобільні кондиціонери.

віконні кондиціонери

Розмірковуючи, який кондиціонер вибрати в квартиру простіше, дешевше і без проблем з установкою, то це саме те, що вам потрібно. Компресор і радіатор теплообміну в цьому варіанті змонтовані в єдиний корпус. Основною перевагою такого кондиціонера є виконання двох функцій: охолодження і провітрювання приміщення за допомогою забору зовнішнього повітря. Подібні завдання вирішують мало які спліт-системи. Другий плюс - дешевизна. Фактично це найдешевший варіант на сьогоднішній день.

З недоліків «оконников» можна виділити наступні:

 • занадто великий шум під час роботи;
 • установка в вікні зменшить кількість світла;
 • відсутність додаткових функцій.

Спліт-системи

Найпопулярніше рішення в питанні, як вибрати кондиціонер в квартиру. Відрізняється поділом на два блоки. Один розташовується всередині приміщення, другий - зовні. Компресор встановлений в зовнішньому модулі. Система об'єднана електричними проводами і трубками для циркуляції охолоджуючого речовини, фреону (холодоагент).

Тип спліт-систем залежить від модифікації внутрішнього блоку.

У квартири переважно вибирають настінні внутрішні блоки, що розміщуються під стелею. Потужність таких систем різниться від 1,5 і до 10 кВт, що розраховане на охолодження приміщень від 15 до 100 м2, відповідно. Мають естетичний вигляд. Саме їх називають кімнатними або домашніми кондиціонерами.

У багатокімнатну квартиру або будинок краще вибрати спліт-систему, коли до одного потужного зовнішнього блоку підключається відразу кілька внутрішніх, наявних в різних кімнатах.

У багатокімнатну квартиру або будинок краще вибрати спліт-систему, коли до одного потужного зовнішнього блоку підключається відразу кілька внутрішніх, наявних в різних кімнатах

Існують спліт-системи високої потужності з канальними, касетними або колонними внутрішніми блоками. Однак вибір їх для квартир буде не раціональний. Канальні блоки використовуються в складі централізованих систем припливно-витяжної вентиляції для цілих будинків або окремих поверхів. Касетні і колонні блоки призначені для великих приміщень, тому не використовуються в квартирах.

Мобільні кондиціонери

Чимось схожі на віконні варіанти, так само все представлено єдиним блоком. Потужність таких кондиціонерів маленька, і розраховані вони на установку в невеликі приміщення. Зайвий тепле повітря виходить з допомогою гнучкого повітряного шланга в вікно. Для установки не потрібні фахівці, зробити це можна і самостійно. Портативність дозволяє періодично переміщати його в найбільш зручне положення. Однак з огляду на їх чималу вартість і слабкі можливості, вибір кондиціонера для квартири такого типу вкрай сумнівний.

потужність кондиціонера

Потужність повинна строго відповідати потреби. Якщо вибрати малопотужний кондиціонер, він не впорається з охолодженням, що може привести до поломок. Якщо ж потужність буде вище, ніж треба, то система кондиціонування буде включатися короткочасно, а це негативно позначиться на роботі компресора.

За основу розрахунку робочої потужності береться площа кімнати, для якої вибирається кондиціонер. Розраховується за формулою: на 8-10 м2 необхідно 1 кВт потужності. Сюди ж включаються і додаткові чинники. При розташуванні кімнати на сонячній стороні до отриманої суми додається 20-30%. Від кожного встановленого в кімнаті електричного обладнання виходить тепло. За 30% від споживаної ними потужності також додається до розрахункової. Також враховується скління приміщення і вентиляція.

Власне на цьому розрахунки закінчуються. Часто в описах до кондиціонера вказують не кВт, а BTU. Це одиниці вимірювання потужності кондиціонерів яке прийшло до нас з Америки. Вати і BTU співвідносяться так: 1 BTU = 0,2931 Вт.

Потужність є головним чинників в тому, як правильно вибрати кондиціонер в квартиру.

Потужність є головним чинників в тому, як правильно вибрати кондиціонер в квартиру

функції кондиціонера

Основне завдання кондиціонера - охолодження повітря. Плюс до цього сучасні системи обладнані функцією обігріву. Як правило, потужність обігріву дорівнює потужності охолодження.

Крім цього кондиціонери можуть виконувати наступне:

 • фільтрація повітря;
 • вентиляція;
 • осушення повітря;
 • таймер роботи, нічний режим;
 • іонізація.

Фільтрація повітря проводиться сіткою попереднього очищення від великих включень. Слідом за цим встановлюється фільтр тонкого очищення, який фільтрує повітря від дрібного пилу, диму, запахів і знезаражує його.

У всіх сучасних системах є можливість регулювати швидкість обертання вентилятора в системі і силу потоку повітря. Для більш швидкого охолодження вентилятор включається на повну силу.

Осушення повітря - необхідна функція. Кондиціонери з функцією осушення конденсируют всередині себе зайву вологу і виводять її назовні. Осушення можна проводити і без охолодження повітря, при цьому температура повітря впаде максимум на 1 градус.

Про те, як вибрати пральну машину, можна прочитати в цій статті .

Про те, як вибрати пральну машину, можна прочитати  в цій статті

Внутрішній таймер дозволяє налаштувати включення кондиціонера за розкладом. Наприклад, за годину до часу вашого повернення в квартиру кондиціонер автоматично включиться і охолодить приміщення до необхідної температури. У нічному режимі кондиціонер працює на мінімальній потужності, що знижує шум від працюючого вентилятора, і він не заважає відпочинку.

Іонізація, як і насичення, киснем - це функції кондиціонерів еліт класу. Для цього внутрішній блок додатково забезпечується іонізатором і хімічним фільтром. Наявність даних функцій істотно позначаться на вартості системи кондиціонування.

Виробники: елітний клас, середній, бюджетний

Якщо ви роздумуєте, якої фірми вибрати кондиціонер для квартири, то тут важливо визначиться, наскільки якісним він повинен бути і які функції в ньому повинні переважати.

Найбільш якісні по виконанню і з великою кількістю можливостей кондиціонери позиціонуються як елітні. Серед виробників подібні системи виробляють такі японські компанії, як Daikin, Mitsubishi, Toshiba. Вони виконані найбільш якісно. Мають різноманітністю функцій, в тому числі системою самодіагностики і захистом від усіх можливих неполадок або нестандартних ситуацій. Вартість таких систем на порядок вище інших.

Середній клас кондиціонерів, по суті, має також всіма можливими функціями, однак відрізняються від преміум-класу більш простий складанням і не настільки просунутим захистом. Видають більше шуму при роботі. В середньому класі можна вказати такі бренди, як Panasonic, Sanyo, Hyundai, McQuay, Aermec і Hitachi.

Бюджетний клас кондиціонерів. Кондиціонери з цієї групи відрізняються найнижчою вартістю. Управління гранично просте, і практично немає ніякого захисту. Користувачеві необхідно строго дотримуватися всі інструкції по використанню для нормальної роботи пристрою і запобігання поломок. Мінімальна кількість датчиків не дозволяє системі самостійно підтримувати потрібний мікроклімат , Все це залежить від дій користувача. Серед виробників таких систем можна згадати LG, Samsung, Midea, Ballu.

Поділ на виробників умовне і стосується лише побутових систем кондиціонування, тому кондиціонер, якої фірми краще вибрати для квартири, відповісти складно. Кожна з фірм має лінійки як елітних, так і бюджетних класів техніки.

Установка і процес експлуатації

Віконні і мобільні системи можна встановити і своїми силами. Допомога фахівців знадобиться лише в разі поломки або обслуговування. Інша справа спліт-системи. Для їх установки буде потрібно спеціальне обладнання і відповідні навички. Від якості виконаного монтажу і запуску залежить ефективність і тривалість роботи кондиціонера.

Розташовувати кондиціонер найкраще недалеко від місця розташування зовнішнього блоку. Чим менше відстань, тим легше системі працювати. Оптимальна відстань між блоками - 5-6 метрів.

Не можна ставити кондиціонер над ліжком або диваном. Через потоку холодного повітря можна легко застудитися, як від протягу.

Основним недоліком більшості кондиціонерів є відсутність припливу свіжого повітря. Слід регулярно провітрювати приміщення, хоч це і вимагатиме більше витрат на охолодження.

Повітряні фільтри вимагають регулярного очищення. Один або два рази на рік необхідно залучати фахівця до чищення і обслуговування всіх блоків кондиціонера.

підсумок

Купуючи кондиціонер, забезпечується в першу чергу комфорт проживання в квартирі. Саме тому варто відповідально підійти до вибору системи кондиціонування, розумно зіставляючи свої потреби і можливості.

Відео огляд кондиціонерів з рекомендації, які краще підійдуть для експлуатації в будинку.

Як не загубитися в такому достатку, який краще і як вибрати кондиціонер в квартиру?
Новости