• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Розглянемо як вибрати підсилювач для сабвуфера

 1. Підсилювач і навіщо він потрібен
 2. типи підсилювачів
 3. саб
 4. три думки

Як вибрати підсилювач для сабвуфера

Як вибрати підсилювач для сабвуфера, часто цікавляться любителі високоякісного автозвуку. У цій статті буде докладно написано про прості істини вибору цього апарату в автомобіль.
Для новачків це можливість відкрити для себе масу нюансів, для досвідчених - отримати нові знання. Знаючи, який вибрати підсилювач для сабвуфера, можна бути спокійним в плані того, що акустична система в автомобілі буде в достатній мірі модернізована.

Підсилювач і навіщо він потрібен

Для початку давайте розглянемо це питання. Багато хто бажає, щоб музика в автомобілі грала голосно. Безумовно, для цього потрібно підсилювач, який вдихне нове життя в автозвук, незалежно від того, чи достатньо хороший головний апарат.

Безумовно, для цього потрібно підсилювач, який вдихне нове життя в автозвук, незалежно від того, чи достатньо хороший головний апарат

Підсилювач для сабвуфера і як вибрати

Отже, автомобільний підсилювач, для якого створено акустичну систему авто, здатний дати наступні переваги:

 • Підвищиться не тільки потужність звучання, але що більш важливо, якість відтворення. Підсилювач в даному випадку можна порівняти з чистим джерелом енергії, керуючим динаміками і сабвуфером, практично не напружуючись.

Примітка. Відмінною рисою зовнішнього підсилювача, доданого в систему, є те, що він не має обмежень. Іншими словами, музика звучатиме добре і чисто на всіх рівнях гучності, навіть на найвищих.

 • Часто акустика купується після того, як в автомобіль був вбудований головний апарат. У деяких випадках автомагнітолу вже буває встановлена автовиробником або колишнім власником машини, у якого ви її купили.
  Якщо придбана акустика і сабвуфер високоякісні, то вони можуть зажадати більше енергії для пікової продуктивності. На жаль, стандартні автомагнітоли цього забезпечити не в змозі. Ось і доводиться скористатися зовнішнім підсилювачем;

Який підсилювач для сабвуфера вибрати

Стандартні акустичні стереосистеми, як правило, видають не більше десяти ват вихідної потужності на канал. І це незважаючи на те, що на упаковці пишеться 4х50 ват. Таким системам навіть не вистачить потужності, щоб подолати шум від дороги, що ж говорити про високу якість звучання?

Як для сабвуфера вибрати підсилювач

Примітка. Відмінним рішенням, що сприяє модернізації наявної стереосистеми, є інтеграція з останньою підсилювача на заводі-виробнику. Як правило, мова йде про штатних автомагнітолах, спеціально призначених для конкретного автомобіля.

Більш простим способом є оновлення всієї акустичної системи шляхом додавання компактного 4-канального підсилювача, який візьме на себе завдання підвищити гучність акустики і сабвуфера.

типи підсилювачів

Як правильно вибрати підсилювач для сабвуфера

Як відомо, бувають кілька різновидів підсилювача:

 • Моно-підсилювачі, які призначені для низкочастотника;
 • 2-канальний. Такий потрібний в тому випадку, якщо в машині не використовується тилова акустика, а тільки фронтальна. В даному випадку 2-канальний підсилювач представить собою найекономічніший і практичний варіант, що підсилює тільки одну пару колонок;
 • 3-канальний підсилювач стане варіантом, якщо в автомобілі з фронтальним акустикою відіграє ще й сабвуфер;
 • 4-канальний підсилювач дасть можливість посилення всієї акустики, включаючи і задню, а ще й сабвуфера.

саб

Який підсилювач вибрати для сабвуфера

Найскладнішим динаміком для штучного посилення є саб. Саме з цієї причини випускається сьогодні так багато габаритних підсилювачів для саба. Вони призначені спеціально під посилення низкочастотников.
Ось, що рекомендується знати тим, хто задумався про вдосконалення звучання сабвуфера:

 • 1-канальні підсилювачі або моно здатні працювати з широким діапазоном опорів. У таких апаратах є спеціальна настройка тембру, окремі фільтри, які допомагають громоподібним басам вивергатися на повну потужність;
 • 2 і 4-канальні «усилка» теж здатні підсилювач саб, але впоратися з ефектом низької імпедансу не здатні. Вони швидко перегріваються, як тільки саб починає грати на повну потужність.

Як підібрати підсилювач до сабвуфера

Ідеальний варіант підсилювача для низкочастотника, який дасть можливість САБО видавати чудово збалансований звук, це апарат, що відрізняється наступними параметрами: 50-200 ват.

Примітка. Важливо знати імпеданс підсилювача і саба. Інакше, покупка першого буде марною тратою грошей, так як його неможливо буде інтегрувати з динаміком через невідповідність. Працювати, в принципі, він буде, але перегріватися буде постійно.

три думки

Який підсилювач потрібен для сабвуфера

Ось нижче представлені ще деякі важливі моменти, треба звернути увагу.
Як правило, непрофесіонали висувають 3 думки про те, яким повинен бути підсилювач, щоб його без проблем інтегрувати з динаміком:

 • Апарат повинен бути слабшим, ніж динамік (це сприяє захисту саба від перевантажень);
 • Показники обох пристроїв повинні бути однаковими;
 • Підсилювач повинен бути сильнішим.

Вибір підсилювача для сабвуфера

Як же дізнатися, яке з думок правильне? Де істина?
Ось, на чому хотілося б акцентувати увагу читача до того, як ми визначимо правильне твердження:

 • Повинно бути визначено номінальний опір саба;
 • Підсилювач повинен бути в змозі функціонувати під такі навантаження;
 • Значення «потужність» означатиме номінальний показник. Професійною мовою таку потужність прийнято називати RMS.

RMS для саба, це завжди потужність, яку він може витримувати без будь-яких змін його параметрів. Для підсилювача ж, це потужність максимальна.
Отже, тепер розберемося з правильністю 3-х думок:

 • Підсилювач слабкіше саба - це дуже погано. Безумовно, це помилкова думка, без будь-яких варіантів. Відразу викреслюємо;
 • Однакове значення потужностей - теж не діло. Як правило, RMS підсилювача нормується для напруги 14,4 В, якщо апарат автомобільний. На висновках підсилювача в реальних умовах таке напруга утримати практично неможливо, тим більше, якщо враховувати підключення фар, склоочисників, обігрівача і так далі. Таким чином, підсилювач з однаковою з сабом потужністю, піде в кліп, так і не досягнувши RMS. Перегрів звукової котушки в такому випадку практично неминучий;
 • Третя думка передбачає, що потужність підсилювача повинна бути вище. Дійсно, це повинно бути так. Скажемо більше - підсилювач повинен бути сильнішим в півтора або навіть два рази.

Примітка. Звичайно ж, і у цього варіанту є свої недоліки. Так, якщо зловживати прослуховуванням «інфранизьких» музикою на високій гучності, виводячи періодично звучання на межі, ніякої динамік, яким би якісним він не був, довго не проживе.

Так, якщо зловживати прослуховуванням «інфранизьких» музикою на високій гучності, виводячи періодично звучання на межі, ніякої динамік, яким би якісним він не був, довго не проживе

Вибір підсилювача по потужності

Отримати більш детальну інформацію, що стосується інтеграції саба з підсилювачем, допоможуть відео і фото - матеріали.
Встановити придбаний підсилювач (див. Як підключити до автомагнітоли підсилювач і сабвуфер: сам собі майстер ), Правильно підключити його можна своїми руками, якщо під рукою буде інструкція, яка передбачає, як це зробити. Ціна на підсилювачі буває різна, адже все залежить від конкретної моделі і виробника.

Таким системам навіть не вистачить потужності, щоб подолати шум від дороги, що ж говорити про високу якість звучання?
Де істина?
Новости