• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Вогнегасники

 1. типи вогнегасників
 2. порівняння вогнегасників
 3. вогнегасник водний
 4. Вогнегасник повітряно-пінний
 5. Вогнегасник повітряно-емульсійний
 6. вогнегасник порошковий
 7. Вогнегасник порошковий спеціальний
 8. вогнегасник вуглекислотний
 9. самоспрацьовують вогнегасники
 10. класи пожеж

водні Повітряно-пінні Повітряно-емульсійні порошкові порошкові спеціальні вуглекислотні самоспрацьовують

Вогнегасник - пристрій (переносне або пересувне) для гасіння вогнищ пожежі за рахунок використання запасеного вогнегасної речовини. При приведенні вогнегасника в дію з сопла розпилювача під великим тиском починає виходити вогнегасна речовина.

Таким речовиною може бути піна, вода, якесь хімічну сполуку у вигляді порошку, а також діоксид вуглецю, азот та інші хімічно інертні гази.

Вогнегасники є виробом багаторазового використання. Вогнегасник маркується буквами, що характеризують вид вогнегасника, і цифрами, що позначають його місткість.

типи вогнегасників

Вогнегасники розрізняють: за способом спрацьовування (автоматичні або ручні), по вогнегасячого складу (водні, порошкові, вуглекислотні, повітряно-пінні), за обсягом корпусу (з об'ємом корпусу до 5 л, об'ємом від 5 до 10 л, стаціонарні та пересувні з об'ємом корпусу понад 10 л), за способом подачі вогнегасної речовини (під тиском газів, що подаються із спеціального балончика, розміщеного в корпусі вогнегасника, під тиском газів, що утворюються в результаті хімічної реакції компонентів заряду, під тиском газів, поміщених в корпус вогнегас шітеля, під власним тиском вогнегасної кошти), по виду пускових пристроїв (з вентильним затвором, запірно-пусковим пристроєм пістолетного типу).

порівняння вогнегасників

порівняння вогнегасників

вогнегасник водний

Вогнегасник водний призначений для гасіння твердих горючих речовин (пожежі класу А). При використанні спеціальних добавок до води, можуть застосовуватися для гасіння рідких горючих речовин (пожежі класу В).

Основними достоїнствами водних вогнегасників є:

- можливість гасіння практично всіх речовин і матеріалів, в тому числі пірофорних, за винятком речовин, що реагують з водою з виділенням теплової енергії і горючих газів;

- висока ефективність гасіння, обумовлена ​​підвищеним охолоджуючим ефектом за рахунок високої питомої поверхні крапель, рівномірного дії води безпосередньо на вогнище горіння;

- зниження концентрації кисню і розведення горючих парів в зоні горіння в результаті утворення пари (з 1 літра води утворюється тисячу сімсот двадцять п'ять літрів пара, теплота пароутворення води 2258,36 Дж / кг).

- захисний ефект від впливу променистого тепла на людей, несучі та огороджувальні конструкції і поруч розташовані горючі матеріали;

- поглинання, витіснення і видалення токсичних газів і диму в приміщеннях;

- незначний збиток від пролитої води;

- екологічна чистота і безпека для людей.

Вогнегасник водний непридатний для гасіння газоподібних речовин, металів і металоорганічних речовин, електроустановок, що знаходяться під напругою, а також розплавлених або нагрітих речовин, предметів, здатних вступити з водою в хімічну реакцію з виділенням тепла або розбризкуванням пального (пожежі класів С, D, Е) .

Детальніше про вогнегасник водний .

Вогнегасник повітряно-пінний

Призначені для гасіння пожеж вогнегасною піною: хімічній або повітряно-механічною. Хімічну піну одержують з водних розчинів кислот і лугів, повітряно-механічну утворюють з водних розчинів і піноутворювачів потоками робочого газу: повітря, азоту або вуглекислого газу.

Хімічна піна складається з 80% вуглекислого газу, 19,7% води і 0,3% пенообразующего речовини, повітряно-механічна приблизно з 90% повітря, 9,8% води і 0,2% піноутворювача.

Вогнегасник повітряно-пінний застосовують для гасіння піною загорянь майже всіх твердих речовин, а також горючих і деяких легкозаймистих рідин на площі не більше 1 м².

До недоліків пінних вогнегасників відноситься вузький температурний діапазон застосування (5-45 ° C), висока корозійна активність заряду, можливість пошкодження об'єкту гасіння, необхідність щорічної перезарядки.

Вогнегасник повітряно-пінний не призначений для гасіння електричних установок, лужних металів натрію і калію, різних спиртів.

Детальніше про вогнегасник повітряно-пінний .

Вогнегасник повітряно-емульсійний

Вогнегасник повітряно-емульсійний призначений для гасіння пожеж твердих горючих речовин (клас А), горючих рідин (клас В) і електроустаткування, що знаходиться під напругою до 1000В (клас Е).

Використовувані на водній основі вогнегасники речовини безпечні для екології навколишнього середовища і здоров'я людини, дозволяють негайно розпочати гасіння осередку до початку процесу евакуації людей.

Дальність подачі вогнегасних речовин дає можливість здійснювати ліквідацію загорянь на достатній відстані від вогнища пожежі. Загроза вторинного збитку при гасінні відсутня.

Після використання вогнегасника повітряно-емульсійного необхідна перезарядка. Допускається 40 перезаряджень за термін служби. Термін служби вогнегасника повітряно-емульсійного становить 10 років без перезарядки і переогляду.

Вогнегасник повітряно-емульсійний може експлуатуватися в помірних кліматичних умовах при температурі від -40 ° С до + 50 ° С.

Вогнегасник повітряно-емульсійний не призначений для гасіння загорянь газоподібних речовин (побутовий газ, пропан, водень, аміак та ін.) Лужних і лужноземельних металів (алюміній, магній та їх сплави, натрій, калій) і інших матеріалів, горіння яких може відбуватися без доступу повітря (бавовна, піроксилін і т.п.).

Детальніше про вогнегасник повітряно-емульсійний .

вогнегасник порошковий

Вогнегасник порошковий є найбільш універсальними по області застосування і по робочому діапазону температур (особливо з зарядом типу A, B, C, E), якими можна успішно гасити майже всі класи пожеж, в тому числі і електрообладнання, що знаходиться під напругою 1000 В.

Вогнегасники порошкові можна розділити на закачні (заряджені вогнегасною порошком і інертним газом під тиском 16 атм, це може бути азот, вуглекислота або повітря) і газогенераторні (принцип дії полягає в використанні енергії, що генерується газу для аерування викиду вогнегасної порошку).

Перевагою закачного вогнегасника є манометр, встановлений на голівці вогнегасника і показує ступінь його працездатності (на відміну від газогенераторного вогнегасника).

Вогнегасник порошковий не призначений для гасіння загорянь лужних і лужноземельних металів і інших матеріалів, горіння яких може відбуватися без доступу повітря.

Детальніше про вогнегасник порошковий .

Вогнегасник порошковий спеціальний

Вогнегасник порошковий спеціальний призначений для гасіння горіння металів і металовмісних речовин (клас D).

Вогнегасної речовини - спеціальні порошки, призначені для гасіння пожеж класу D.

Вогнегасник порошковий спеціальний оснащений стволом-успокоителем.

Принцип дії вогнегасника порошкового спеціального заснований на використанні енергії стисненого газу для аерування та викиду вогнегасної порошку з наступним зниженням кінетичної енергії струменя порошку в стовбурі-заспокоювач.

Вогнегасник порошковий спеціальний не призначений для гасіння загоряння твердих, рідких і газоподібних речовин (класу А, В, С), в тому числі і електрообладнання, находящеегося під напругою.

Детальніше про вогнегасник порошковий спеціальний .

вогнегасник вуглекислотний

Як вогнегасна речовина застосовується діоксид вуглецю (вуглекислоту), при переході вуглекислоти з рідкого стану в газоподібний відбувається збільшення її обсягу в 400-500 разів, супроводжуване різким охолодженням до температури -72 ° C і часткової кристалізацією.

Ефект пламягашенія в вогнегасниках вуглекислотних досягається двояко: зниженням температури вогнища загоряння нижче точки займання, і витісненням кисню із зони горіння негорючим вуглекислим газом.

Вогнегасник вуглекислотний застосовуються для гасіння загорянь різних речовин, горіння яких не може відбуватися без доступу повітря, загорянь на електрифікованих транспорті, електроустановок, під напругою до 1000В, загорянь в музеях, картинних галереях і архівах.

Вогнегасник вуглекислотний не призначений для гасіння загоряння речовин, горіння яких може відбуватися без доступу повітря (алюміній, магній та їх сплави, натрій, калій).

Детальніше про вогнегасник вуглекислотний .

самоспрацьовують вогнегасники

Самоспрацьовують вогнегасники призначені для гасіння пожеж без участі людини у виробничих, складських, побутових та інших приміщеннях.

Призначені для гасіння вогнегасними порошками типу А, В, С загорянь твердих і рідких речовин, нафтопродуктів, електрообладнання під напругою до 1000 В.

При необхідності самоспрацьовують вогнегасники можуть використовуватися замість або разом з переносними.

Перевагою самоспрацьовують вогнегасників є автономність, тобто дані вогнегасники можуть спрацьовувати від нагрівання до певної температури, або бути частиною комплексної системи пожежогасіння.

Самоспрацьовують вогнегасники не призначені для гасіння загорянь речовин, горіння яких може відбуватися без доступу повітря, а також лужних і лужно-земельних металів (алюміній, магній та їх сплави, натрій, калій).

Детальніше про самоспрацьовують вогнегасники .

класи пожеж

Всі пожежі в залежності від агрегатного стану горючої речовини діляться на наступні класи:
- клас А (загоряння твердих горючих речовин);
- клас В (загоряння рідких горючих речовин);
- клас С (загоряння газоподібних горючих речовин);
- клас Д (загоряння металів і металовмісних речовин);
- клас Е (загоряння електроустановок, що знаходяться під напругою).

Новости