• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Весняний призов в армію Росії в 2019 році: терміни призову, зміни

 1. Про призов
 2. Коли буде заклик

Призовна служба зберігається в цілому ряді держав пострадянського простору Призовна служба зберігається в цілому ряді держав пострадянського простору. Зокрема, віддати борг Батьківщині зобов'язані молоді люди, які проживають в РФ, РБ, РК, а з недавніх пір до такої практики повернулася і Україна. Чинним законодавством передбачені два призови: весняний і осінній, і якщо до осені ще далеко, то весна вже не за горами. Тому у військовозобов'язаних громадян РФ з'являється чимало запитань, найпопулярніший з яких: як буде проходити весняний призов в армію 2019 і які терміни призову затверджені урядом? Саме про це ми сьогодні і поговоримо.

Про призов

Порядок залучення військовозобов'язаних громадян до військової служби в лавах ЗС РФ визначається Федеральним законом від 28 березня 1998 № 53-ФЗ. Ще одним нормативно-правовим актом, що визначає положення призову, є постанова Уряду від 11 листопада 2006 року № 663.

Після отримання відповідного документа - порядку - призовник зобов'язаний з'явитися в зазначений день і час у військкомат за місцем приписки, після чого пройти медогляд і відвідати засідання комісії. Після висновку комісії особа направляється до військової частини, де буде проходити підготовку і нести службу.

Читайте також: Що взяти з собою в армію призовнику

Положеннями діючих нормативно-правових актів чітко визначається коло осіб, які можуть бути залучені до лав Збройних сил Російської Федерації.

До таких належать:

 1. Громадяни РФ, які можуть бути спрямовані для несення строкової служби або ж працевлаштуватися на контрактній основі.
 2. Громадяни інших держав. Особа з паспортом іншої країни може укласти контракт і пройти службу на посади, що підлягає заміщенню (рядовий і сержантський склад сухопутних військ, військово-морського флоту і військово-повітряних сил РФ).

До лав Збройних сил Російської Федерації можуть бути покликані особи, які відповідають таким вимогам:

 • вік 18-27 років;
 • група «А» або «Б» за станом здоров'я;
 • облік у військовому комісаріаті за місцем проживання;
 • відсутність відстрочки.

Якщо громадянину Російської Федерації виповнилося 27 років, він вже не підлягає призову. У такому випадку йому зобов'язані оформити військовий квиток в управлінні військового комісаріату за місцем приписки.

Коли буде заклик

Набір юнаків на строкову службу проводиться два рази на рік, причому тільки в строго відведені терміни Набір юнаків на строкову службу проводиться два рази на рік, причому тільки в строго відведені терміни. Дати початку і завершення закликів визначаються розпорядженнями Президента Російської Федерації. У даних документах строго визначаються дні початку і завершення кампанії по залученню строковиків до лав ЗС РФ.

Терміни весняної кампанії відомі вже зараз, і вони аналогічні попередньому році. Особам, які підлягають залученню на військову службу, буде потрібно з'явитися до військових комісаріатів з 01.04.2019 по 15.06.2019. Що стосується осіннього призову, він стартує 01.10.2019 і завершиться 31.12.2019. Так що кожен призовник має можливість отримати «подарунок під ялинку» у вигляді повістки.

Читайте також: Чи буде збільшений термін служби призовників в армії

Чинним законодавством передбачені певні винятки із зазначених термінів. Зокрема, залучення військовозобов'язаних молодих людей на військову службу може бути відкладено в наступних випадках.

 1. Заклик стартує пізніше в районах Крайньої Півночі, а також в районах, законодавчо прирівнюються до КС. В даному випадку старт кампанії навесні намічений на 01.05.2019, а закінчення - на 15.07.2019. Для осені затверджені дати з 01.11.2019 по 31.12.2019.
 2. Для жителів сільської місцевості, залучених до посіву і збору врожаю, дата початку осінньої кампанії перенесена на 15.10.2019.
 3. Педагоги, що працюють в освітніх установах різного ступеня акредитації, можуть бути призвані до лав Збройних сил Російської Федерації лише з 01.05.2019 по 15.06.2019.

У зазначених часових межах все військовозобов'язані, які отримали повістки, зобов'язані з'явитися на збірні пункти, пройти медичний огляд і попрямувати до військової частини для проходження служби.

Читайте також: З яким зором не беруть в армію призовників

Що стосується термінів, протягом яких військовослужбовець буде віддавати борг Батьківщині, вони постійно змінюються. Так, до 2008 року призовники повинні були прослужити 24 місяці. У 2007 році було видано розпорядження, відповідно до якого термінова служба становила лише 12 місяців. З тих пір ніяких змін в законодавство не вносилося, а значить, призовники зобов'язані відслужити 1 рік. Сьогодні ходить чимало чуток щодо того, що найближчим часом термін служби за призовом буде знову збільшено до 24 місяців. Однак на сьогоднішній день ні про які законодавчі ініціативи з цього приводу невідомо.

Тому у військовозобов'язаних громадян РФ з'являється чимало запитань, найпопулярніший з яких: як буде проходити весняний призов в армію 2019 і які терміни призову затверджені урядом?
Новости