• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Порівняльний аналіз віршів «весняна гроза», «весняні води», «весняне заспокоєння», «Весна» Тютчев Ф. І. -

Розглянемо, проаналізуймо кожен вірш окремо: 1. "Весняна гроза": у вірші з перших його рядків показується розташування автора до грози в весняну пору року (прямий текст: "Люблю грозу на початку травня ..."; різні стежки, які надають красу вірша : порівняння "Як би швидшими та граючи, безліч епітетів і інше). У цьому вірші гроза не викликає негативних емоцій у читача, вона асоціюється не з чимось страхітливим, страшним.

У мене, після прочитання вірша, гроза викликала передчуття початку літа, усвідомлення того, що природа остаточно прокинулася після зимового сну (чути шум птахів, все весело вторить громам) .; 2. "Весняні води": це втіхотвореніе, безсумнівно, викликає лише позитивні емоції, щастя від приходу весни. Тут також весна асоціюється з пробужденіемпріроди після зимової сплячки ( "Ще в полях біліє сніг, а води вже навесні шумлять - біжать і будять сонний брег ...). Почуття, що виникли після прочитання вірша: радісне передчуття настання весни, відчуття якоїсь приємної суєти); 3. "Весняне заспокоєння": цей вірш викликає почуття спокою, умиротворення, на відміну від попереднього вірша.

Чомусь виникає асоціація з вічністю .; 4. "Весна" ( "... Любов землі і принадність року ..."): в цьому вірші, з усіх чотирьох мною перерахованих, я вважаю, найбільш яскраво охарактеризована автором весна. Він називає її любов'ю землі, красою року. Асоціюється з весною захват, любов. Він захоплюється цим часом року. Так що після прочитання цього вірша почуття і емоції автора передаються читачеві. В черговий раз, у вірші Тютчева, весна постає прекрасним порою року, приносить радість. Проаналізувавши всі вірші Тютчева про весну, я можу зробити висновок, що автор дуже надихався цим часом року, якщо буде виражено в тихому шелесті трави, легкому вітерці і теплих сонячних променях або ж в гуркоті грому, гучному щебетанні птахів. Я припускаю, що саме весну Тютчев вважав своїм улюбленим часом року.

Новости