• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Ловля весняної плотви.

 1. Товари по темі

Ловля весняної плотви.

Ловити плотву не так вже й легко, як думають багато рибалок. Новачки часто думають, що величезна кількість плотви у водоймах, особливо в осінній період, - запорука безпрограшність заходи. У цьому огляді ми вкажемо на основні особливості весняного лову даної риби.

Плотва ранньою весною: особливості нересту

В принципі, плотва активна протягом усього року. Уже з появою перших танень на озері можна здійснювати ловлю з допомогою снастей для літньої риболовлі. Плотва починає «проявляти активність» вже з першими потеплінням, коли починає наїдатися для нересту. Сам же процес нересту починається з настанням травня, тому оптимальні умови лову - це з ранньої весни до травня місяця. Неоднорідність «жора» плотви дозволяє виловлювати рибу протягом усього періоду, при цьому необхідно постійно міняти місця.

Ловля плотви навесні: основні способи і спорядження

Для даного типу лову в весняний період рибалки часто застосовують стандартний поплавковою спосіб. У стоячих водоймах можна практично не рухатися з місця, а ось на протязі ведеться проводка, що змушує рибалка постійно міняти місця лову.

В таких умовах оптимально застосування вудки достатньої легкості довжиною в чотири-шість метрів. Для дбайливого лову волосінь основного типу примотується до вершини вудилища, а в разі твори закидів на далекі дистанції слід обзавестися котушкою безінерційного типу. Товщина волосіні оптимальна в варіації від 0.14 до 0.16 міліметрів. У разі повідця, то тут однаково підійдуть моделі від 0.1 до 0.12 міліметрів.

Для рибалки дуже важливо правильна огрузка поплавка, щоб він був помітний при самих мінімальних торкань риби.

Ловля на снасті донного типу здійснюється за допомогою пікером і фідерів. Якщо використовується фідер, то коротких закидів буде досить. Особливість плотви - її близьке примикання до берега, тому слід стежити за годівницею і грузилом - вони повинні бути легкі по вазі.

Основні параметри снастей:

 • вудилище слід вибирати довжиною приблизно від трьох до чотирьох метрів, тест - від п'яти до тридцяти грамів;
 • розмір котушки повинен бути в межах від 1500 до 2000;
 • основний вид волосіні розміром в 0.2 міліметра;
 • розмірні параметри повідця - від 0.5 до 0.8 метрів в довжину і близько 0.14-0.16 міліметрів.
 • Годівниця зазвичай закріплюється на основному виді волосіні за допомогою спеціальної протівозакручівающей трубочки або системою петлею. Ловля на річці передбачає годівниці сітчастого типу з металевих матеріалів, зазвичай у формі трикутника або прямокутника. Для рибного лову у водоймах нерухомих можуть застосовуватися годівниці будь-якої форми і будь-яких матеріалів.

  Використання правильної наживки для лову плотви

  Для такого типу весняного лову найактуальнішим типом наживки є мотиль. Личинки повинні одночасно насаджується на досить тонкий гачок, доцільно відразу насаджувати кілька. Дуже непогано плотва може клювати на опариша або тісто, також можна використовувати стандартного хробака. Якщо клювання не вдається, то тут можна застосовувати різні комбінації з наживок. Наприклад, насаджувати на гачок одночасно комбінацію з хробака і опариша.

  Може здатися дивним, але плотва дуже часто успішно клює на кульки пінопласту, які заздалегідь фарбуються в яскравий колір. Для цього можна користуватися маркером водостійкого типу. Найоптимальніший колір - жовтий. У цьому випадку обов'язково слід залишати відкритим жало гачка, повністю проколюючи пінопластовий кульку.

  Пошук правильно місця лову

  У весняний період плотва зазвичай зосередилася на мілководді, в трав'янистих областях водойм, які непогано прогріваються. Тут риба харчується личинками різних комах, ікрою інших риб.

  Якщо плотва ловиться в водоймах зі стоячою водою, то вудлище повинне закидати від підгодованого місця на трохи далеку відстань. Після чого слід підтягувати оснащення звичайним обертанням котушки (або ж просто тягнути снасті). Вітер дуже актуальне при лові плотви. Вітер, звичайно, може перешкодити правильно закинути вудлище. Але, з іншого боку, при вітрі піднімаються хвилі, які прибивають корм прямо до берега, що дуже привабливо для плотви. Тому слід вибирати місця, що знаходяться проти подиху вітру. Але, звичайно, така позиція буде актуальна тільки при вітрі помірної сили.

  Товари по темі


  comments powered by
  Новости