• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Ловля плотви навесні - Про плотві - Каталог статей - Кльово Місце. Все про рибалку.

  1. Прикормка для плотви
  2. Метод підгодовування плотви
  3. Наживка для лову плотви
  4. Ловля плотви на фідер

Ловля плотви навесні

Нарешті зима закінчилася. Лід зійшов. Можна починати ловлю поплавцевими вудками з берега. У цій статті я розповім про особливості лову плотви в цей час року.

Для успішного пошуку плотви на будь-якій водоймі потрібно пам'ятати про те, що ця риба є улюбленим об'єктом полювання всіх хижаків. Такий стан речей змушує плотву дуже серйозно ставитися до питання маскування. Для плотви це питання життя. Тому вона ретельно вибирає місця своєї годівлі. Плотва завжди тримається близько водної рослинності - це її будинок і їдальня, в заростях набагато легше сховатися від хижака. Але ранньою весною водні рослини ще тільки починають свій ріст і ще не можуть служити надійним захистом. Тому плотва тулиться до острівців торішнього очерету, затопленим кущах і корчів. Плотва віддає перевагу ділянкам з темним дном, щоб не занадто виділятися на світлому фоні. З цієї причини ділянки зі світлим, піщаним дном їй не підходять.

Прикормка для плотви

Як завжди основою успішної лову плотви , Та в принципі і будь-якої риби, є грамотне підгодовування. При виборі прикормки для весняної ловлі потрібно пам'ятати, що вода в цей час ще досить каламутна. Нещодавно розтанув сніг і закінчився паводок. Талі води принесли з собою багато каламуті. У такій воді для пошуку їжі одного зору мало. У цей період риба більше покладається на нюх і чутливу бічну лінію.

У цей період риба більше покладається на нюх і чутливу бічну лінію

Отже, підгодовування повинна мати, по-перше, привабливий запах. Помічено, що в холодну пору року, навесні, восени і взимку, коли температура води невисока (менше 10 °), риба тяжіє до тваринної їжі. Тому, в складі весняної прикормки бажано наявність живого корму - дрібний мотиль, дрібний опариш, Кастер, гнойові черв'яки. Черви можна наробити шматками. Ворушіння на дні живого корму плотва вловлює чутливої ​​бічною лінією, а рубані черв'яки ще й виділяють привабливий для риби запах. До складу прикормки обов'язково потрібно вводити ті елементи, які ми збираємося застосовувати в якості наживки.

Ще одна умова правильної прикормки для плотви - її колір. Ми вже знаємо, що плотва уникає, з метою маскування, світлих ділянок дна. Їй явно не з руки афішувати свою присутність для хижака. Світла пляма підгодовування на тлі темного дна швидше відлякає рибу, ніж приверне. Тому колір прикормки потрібно підбирати в тон дна. Для затемнення прикормки часто в її склад додають шматки чорнозему, житні сухарі, харчові барвники. Добре залучають рибу окремі світлі фракції на тлі темної підгодовування. Це можуть бути зерна консервованої або запареною кукурудзи або запареного пшона. Потрібно тільки стежити за тим, щоб кукурудзи не виявилося занадто багато - це може дозволити швидко насититися рибі, і вона задоволена відійде з місця прикормки.

Досвідчені рибалки настійно рекомендують додавати в підгодовування голубиний послід. Така добавка в багато разів підвищує ефективність підгодовування. Вся справа в тому, що у голуба дуже швидке, поверхневе травлення. Тому в його калі виявляється багато напівпереварене насіння. Така доставка їжі для риби цілком природна, звична процедура. Але не це головне. Виявляється, шлунковий сік голуба, який присутній в його посліді, сприяє багаторазового посилення апетиту у риби. Риба з таким звірячим апетитом не скоро насититься, а значить, не скоро покине місце підгодовування. Ще помічено, що підгодовування з голубиних послідом привертає більшу рибу.

Голубиний послід збирають і зберігають сухим. Послід просівають через дрібну металеву сітку, прибираючи пір'я та інше сміття. Напередодні риболовлі його замочують водою на всю ніч. На 1 кг посліду досить 3 л води. Отримана суміш повинна виглядати як дуже рідка каша. Цією кашею змочують підгодовування під час замісу, безпосередньо на водоймі.

Метод підгодовування плотви

Отже, вам вдалося знайти на водоймі перспективне місце, де ви припускаєте, годується плотва. Для початку необхідно провести досить рясний стартовий закорм. Закидаємо близько десятка куль прикормки розміром з некрупное яблуко. Плотва харчується в основному в деякому віддаленні від дна, в півводи. Тому підгодовування не повинна бути занадто густий. В ідеалі, вона повинна розпадатися протягом пари хвилин.

Після стартового закорму, протягом всієї рибалки, рекомендується підкидати по одній кулі приблизно через кожні 20 хвилин. Підгодовування намагаємося кидати в одне місце.

Наживка для лову плотви

Як вже говорилося вище, навесні плотва воліє їжу тваринного походження. Тому в якості наживки в цей час застосовують в основному хробака, мотиля і опариша. Часто з успіхом використовують кульку пінопласту, підсаджений на гачок спільно з наживкою. Наживка з зернятком пінопласту набуває цікаву гру в воді за рахунок підвищеної плавучості. Нерідко плотва клює і на один пінопласт.

Помічено, що навесні в похмуру погоду плотва клює, не так часто, як в ясну, зате протягом всього дня. Ясним, сонячним днем ​​клювання набагато активніше, але в основному вранці і ввечері.

Ловля плотви на фідер

Ловити плотву навесні можна і на поплавкову снасть і на донну. Тут у кожного рибалки свої переваги. Мені більше подобається ловити плотву навесні на фідер. Відразу обмовлюся, я не претендую на лаври експерта в цій області. Просто опишу свою перевірену на практиці снасть.

Вудилище для лову плотви

Для лову плотви навесні я використовую вудлище довжиною 360см. За строю волію вудилище швидше повільного ладу. Залишимо більш швидкі, високографітовие, а отже, і більш дорогі вудилища спортсменам. Моя особиста перевагу - Salmo Taifun, по-моєму, найкраще поєднання ціни та якості. Тест мого вудлища 120-140г. Такий тест дозволяє мені використовувати годівниці вагою від 60 до 110г.

Снасть для лову плотви.

В якості основної волосіні я використовую шнур від Salmo - ø0,15. Для повідця беру волосінь ø0,14. Товщина волосіні повідця і його довжина залежить від розмірів риби і її обережності в момент лову. Для вибору довжини повідця використовую перевірене правило - якщо гачок у спійманої риби знаходиться глибоко в горлі - поводок укорочую, а якщо збільшилася кількість порожніх клювань - поводок подовжую. Навесні при лові плотви в особливо відвідуваних рибалками місцях, довжина повідка доходить до 1 метра. Гачки ставлю № 12 - 14.

Що стосується монтажу фідера, то моя особиста перевагу - патерностер. Вважаю основним його перевагою - відсутність зайвих деталей, і як наслідок кращу маскування на дні.

Наостанок хочу запропонувати вам дуже цікавий про пізнавальний фільм про лов плотви навесні. Подивіться - не пошкодуєте, багато корисної інформації, поданої в приємній і легкій формі.

За весняної пліткою


джерело: підгодовування і наживка для плітки, снасть, фідер

Новости