• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Готуємо спінінг для весняної ловлі щуки

Більшість рибалок-спінінгістів з нетерпінням чекають сходу льоду на водоймах, щоб нарешті піти на ловлю щуки з коханою снастю по відкритій воді.
Весняна риболовля на щуку - це дуже непроста в технічному сенсі справу. Тому найчастіше перші спроби в міжсезоння бувають невдалими. Головне в такому лові: правильний вибір місця і час, тоді улов може бути досить результативним. Щука зустрічається практично в кожній водоймі. Розмір спійманих особин цієї риби може викликати захват не тільки у рибалки-початківця, а й у досвідченого рибалки. Взагалі щука - жадібна і досить сильна риба.

Найкращою снастю для весняної риболовлі на щуку вважається спінінг. Особливо добре на нього бере ця риба в період весняного жора, тобто десь через 2 тижні після закінчення нересту. На жаль, навесні період для лову щуки досить короткий, на відміну від осіннього, так і визначити його часом дуже важко. Для весняного лову на спінінг рибалкам потрібно постійно вести спостереження за водоймою. Як тільки помічається сигнал про початок жора, рибалки тут збирають свої спінінги і йдуть на риболовлю.

Для хорошого щучьего улову потрібно вміти правильно вибирати місця проживання риби, а так само не менш важливим моментом вважається вибір часу дня для лову.

Примірники до 1 кг в основному триматися в траві або кружляють біля неї. І це неспроста, адже тут вони можуть «поласувати» дрібницею. Щуки такого розміру можуть без праці напасти і на невеликих окунів, маса яких не перевищує 150-200 грам. Ця риба ловить здобич зверху, тому потрібно вести блешню вище, та й проводка повинна бути швидкою. Досить часто щука заковтує блешню в момент її падіння на воду. Після того, як блешня схоплена, риба енергійно тягне вниз, йдучи на глибину. Гальмо котушки зупиняє щуку через 8-20 метрів, після чого її можна підтягати до човна.

Маскування в такому лові грає велику роль, так як, відчувши небезпеку, щука відразу ж прагне піти якомога глибше. Волосінь ще доводиться опускати на метрів 5, а іноді і більше. Тому для риболовлі краще придбати одяг, виготовлений з матеріалу захисних тонів.

Вдруге риба при підйомі до поверхні води сильно опирається, відчуваються постійні поштовхи назад. Більшість новачків намагаються при цьому утримувати волосінь в натягнутому стані, але ця дія може врятувати щуку, так як через часті ривків риби блешня вилітає, в результаті чого щука швиденько спливає.

При сильному опорі щуки, рибалки радять, опустити кінець спінінга в воду, попередньо знявши котушку з гальма. Після того, як риба змотає кілька оборотів, вона трохи заспокоюється, і її можна підхопити сачком, хоча втомлена щука ще продовжує боротьбу «за виживання».

Вдалого всім рибалкам весняного щучьего улову!

Новости