• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Віконний вентилятор: припливно-витяжні реверсивні, осьові і інші прилади

 1. Рекомендації по вибору
 2. Фактори, які слід враховувати
 3. Поради щодо вибору
 4. висновок
Icer

11325 0

Рекомендації по вибору

Ще до покупки вам потрібно розібратися з цілою низкою критеріїв, саме з них ми і почнемо розгляд теми. Далі я розповім про основні варіантах обладнання і дам конкретні приклади і моделі вентиляторів, щоб вам було ще простіше підібрати найкраще рішення.

Фактори, які слід враховувати

Є кілька основних показників, які впливають на вибір вентилятора, і найперший з них це обсяг повітрообміну. Він позначає, скільки разів за годину в приміщенні оновиться повітря. Розберемося на конкретному прикладі: кімната шириною 3 метри, довжиною 4 метри і висотою 2,7 метра, вирахуємо обсяг - 3х4х2,7 = 32,4 кубометра, це базове значення.

Кількість необхідних змін повітря за годину залежить від призначення приміщення, основні норми такі:

 • Для спалень використовується показник 2-4;
 • У санвузлах та ванних 6-10;
 • На кухні потрібно, щоб вентилятор перекачував 10-15 обсягів за годину. Якщо брати за основу наш приклад, то знадобиться вентилятор з продуктивністю 324-486 кубометрів на годину.

На кухнях використовуються найпродуктивніші варіанти обладнання

Ще один фактор, який не можна не враховувати, це розміри конструкції, тут можна виділити такі нюанси:

 • Вентилятор повинен поміщатися в відведений для нього отвір або кватирку, краще підбирати такі рішення, які можна встановити з мінімальними переробками отвору;
 • Конструкція не повинна погіршувати освітлення приміщення, якщо така проблема має місце, то краще шукати невеликі вироби високої потужності.

Якщо ви оформляєте кухню в певній стилістиці, то і дизайн вентилятора повинен поєднуватися з нею. Немає сенсу ставити футуристичний варіант в стилі хай-тек в класичну обстановку. Колір також має велике значення, і, хоча основна маса виробів випускається в білому кольорі, при бажанні можна знайти й інші варіанти.

Вентилятори можуть мати оригінальний дизайн

Також варто звернути увагу на тип управління конструкцією, якщо раніше це були звичайні варіанти з кнопками, то тепер можна купити системи з пультами управління. Це дуже зручно в тих випадках, коли віконні витяжні вентилятори розташовані високо і доступ до них ускладнений.

Кватиркового вентилятор - різновид віконного, хоча деякі виробники роблять цю лінійку продукції окремої. Різниця в тому, що такі вироби найчастіше робляться під стандартні розміри кватирок, але в наші дні, коли всюди використовуються пластикові вікна, кватирок майже ніде немає, потрібно замовляти варіант з кватиркою, щоб поставити вентилятор.

Кватиркові варіанти зручні для стандартних віконних конструкцій

Ще один дуже важливий аспект, який потрібно враховувати - збереження тепла в приміщенні, адже через вентилятор холод може безперешкодно проникати всередину. Щоб виключити цю проблему, були розроблені дві модифікації устаткування:

 • Вентилятор з кришкою - в холоди вам потрібно просто закрити її, і система автоматично припинить працювати. Це просте рішення, яке підходить для тих, хто включає обладнання в міру необхідності. Єдиний мінус - кришку потрібно закривати вручну, і якщо нікого вдома немає, то холод буде проникати в приміщення;

При виборі особливу увагу приділіть якості гумових ущільнювачів кришки

 • Системи з автоматичними жалюзі - більш сучасне рішення, яке не потребує ручному управлінні. Коли вентилятор включається, жалюзі відкриваються, а коли вимикається - закриваються, це дуже зручний і, що важливо, повністю автономний варіант, який може працювати роками за заданою схемою без стороннього втручання;

Так виглядають системи з автоматичними жалюзі

Якщо ви стикалися з вентиляторами в побуті, то знаєте, наскільки важливо, щоб у них рівень шуму був мінімальним. Я зустрічав дешеві китайські варіанти, які при включенні гудуть як винищувач на злеті і створюють величезні незручності всім, хто знаходиться в приміщенні. Вибирайте варіанти з низьким рівнем шуму і пам'ятайте, що віконні вентилятори підвищеної потужності завжди шумлять сильніше звичайних.

Нарешті, ще один фактор, який не можна упускати з виду - безпека. Сучасні виробники пропонують потужне обладнання з відмінними характеристиками, яке працює від напруги в 12 Вольт, саме такі варіанти і потрібно вибирати. Вони повністю безпечні і не можуть завдати смертельного шкоду здоров'ю людини навіть при короткому замиканні, в комплекті йде блок живлення, який підключається в звичайну мережу 220 Вольт.

Поради щодо вибору

Якщо ви визначилися з основними критеріями, то можна їхати за вентилятором, у продажу представлено три типи обладнання:

Витяжні вентилятори Цей варіант витягує повітря з приміщення і відмінно підходить для кухонь, санвузлів і ванних кімнат. Все просто: потік спрямований назовні, що дозволяє видаляти вологе повітря і сторонні запахи максимально ефективно Припливні системи Тут все також зрозуміло з назви: такі вентилятори втягують повітря зовні. Вони ідеально підходять для спалень, віталень і інших житлових приміщень, де потрібно забезпечити постійний приплив свіжого повітря Реверсивні вентилятори Інакше їх називають припливно-витяжні, вони можуть забезпечувати одночасне витягування повітря зсередини і його приток зовні. Саме цей варіант забезпечує оптимальний повітрообмін і може бути використаний в будь-яких приміщеннях

У місцях із забрудненим повітрям, наприклад, поблизу жвавих вулиць в містах і близько автомобільних магістралей, не рекомендується використовувати припливні вентилятори.

Що стосується конструкції, то будь-якої побутової вентилятор має осьовий пристрій, тобто повітрозабірні лопаті розташовані на осі і приводяться в рух двигуном. Це проста і в той же час надійна система, в якій дуже важливо використання якісних комплектуючих.

Тому незалежно від марки, типу і виробника починати розгляд варіанту потрібно з прохання пред'явити документи, що підтверджують якість виробу, від варіантів невідомого походження краще відразу відмовитися.

Вентилятори для вікон повинен мати документи, що підтверджують його якість

Тепер розберемося з найважливішими критеріями, на які потрібно звернути увагу при виборі:

 • Матеріал виготовлення - корпус і крильчатка повинні бути виготовлені з ударостійкого АБС пластику, стійкого до атмосферних впливів і ультрафіолетового випромінювання сонця. Відповідна позначка повинна бути в документах до обладнання. Поверхня повинна бути гладкою, без розлучень і вад;

Пластик повинен бути гладеньким

 • Обладнання повинно мати низький рівень шуму, а також ступінь захисту IP24, це підтверджує його безпеку для здоров'я людини;
 • Важливо наявність в конструкції блоку захисту від перегріву двигуна, він виключить поломку мотора через надмірне нагрівання.

Система управління також може відрізнятися, є кілька основних варіантів:

 • Шнурковий вимикач типу «В» - найпростіше і дешеве рішення, ціна таких варіантів найнижча серед всіх;

Шнурковий перемикач - просте і надійне рішення

 • Система може включатися через звичайний вимикач, в такому випадку вам доведеться придбати його окремо і самостійно протягнути дроти від вентилятора до вузла управління;
 • Більш досконалий варіант - тиристорний регулятор швидкості роботи обладнання, він може керувати як однієї, так і кількома одиницями;

Тиристорні регулятори дозволяють встановлювати швидкість роботи вентилятора

 • Таймер відключення дозволяє управляти роботою вентилятора. Ви виставляєте час роботи, а система сама відключить вентилятор, коли це необхідно;

Таймер дозволяє задати час роботи віконного вентилятора

 • Можна додатково придбати електронний блок управління, який дозволяє встановлювати режим роботи системи. Це відмінне рішення, яке забезпечує автономність роботи обладнання без стороннього втручання.

За допомогою блоку управління можна налаштувати роботу системи

Вибирайте те рішення, яке зручніше за все, не варто економити, так як на практиці часто виходить, що люди забувають відключати систему або не включають її вчасно. Автоматика буде самостійно стежити за роботою і забезпечить оптимальну вентиляцію приміщення.

Що стосується брендів, то їх досить багато, але лідируючі позиції займає компанія «Вентс», ці вентилятори можна знайти у всіх регіонах, і вони відрізняються гарним якість і демократичною ціною. Припливний вентилятор як варіант я не буду розглядати з огляду на недоцільність його використання на даний момент, набагато розумніше купити припливно-витяжної варіант.

Найпопулярніші моделі на сьогоднішній день:

 • «Вентс ВВ 230» має максимальну продуктивність 455 кубічних метрів на годину, що цілком достатньо практично для будь-якої кухні. Вентилятор витяжний з гратами з одного боку і автоматичними жалюзі з іншого. Розмір лицьової частини 295х295 мм, діаметр конструкції 237 мм, вартість на сьогоднішній день складає близько 2500 рублів;

Серія «ВВ» - відмінний варіант для кухонь і санвузлів

 • Модель «Вентс 125МА01» має дуже привабливий дизайн, по обидва боки стоять декоративні прямокутні елементи розміром 173х186 мм, між якими ставиться патрубок діаметром 125 мм. В конструкції передбачені автоматичні жалюзі, вентилятор витяжний і має потужність 185 кубометрів на годину, підходить для маленьких кухонь та санвузлів . Що стосується вартості, то вона становить близько 1800 рублів;

Серія «МА» включає в себе безліч моделей, це найпростіший варіант

 • Припливно-витяжної реверсивний віконний вентилятор «Вентс ВВР 230» має максимальну продуктивність 455 кубометрів на годину, оснащений автоматичними жалюзі і може працювати як на витяжку повітря, так і на його приток. Модель відрізняється невисоким рівнем шуму і відмінною надійністю. Вартість в середньому становить близько 3000 рублів.

Автоматичні жалюзі виключають приплив холодного повітря при вимкненому обладнанні

Якщо ви вирішили встановити вентилятор своїми руками, то коротка інструкція допоможе вам розібратися в особливостях робочого процесу:

Так виглядає загальна схема монтажу

 • Для початку потрібно вирізати отвір в склі. Якщо стекол два і більше, то робота ускладнюється дуже сильно, особисто я кілька разів робив круглі вирізи і можу сказати, що це досить складно. Найпростіше використовувати спеціальне пристосування, яке називається балеринка, з його допомогою легко виставити потрібний діаметр і вирізати коло на віконному склі;

Балеринка кріпиться на шуруповерт, робота проводиться дуже акуратно без зусиль

 • Далі потрібно перевірити, як стає вентилятор, якщо все нормально, то на місце ставляться всі ущільнення, після чого потрібно перевірити, наскільки щільно прилягають всі елементи до скла;
 • Кріплення йде в комплекті з вентилятором, якщо у вас є побоювання з приводу щільності з'єднань, то нанесіть по периметру силіконовий герметик, після чого можна затягувати кріплення;
 • Спосіб підключення залежить від обраного вами варіанту управління, якщо ви бажаєте автоматично, то вся необхідна інформація щодо приєднання елементів буде в інструкції, там же повинна бути і докладна схема. У мережу вентилятор підключається через адаптер;

Якщо все зроблено правильно, то система буде працювати без збоїв дуже довго

висновок

На підставі усього вищевикладеного можна зробити висновок, що припливно-витяжної віконний вентилятор є оптимальним рішенням для будь-якого приміщення. Головне - підібрати правильну потужність обладнання і встановити систему автоматичного управління для автономної роботи. Відео в цій статті допоможе розібратися в деяких важливих нюансах ще краще, а якщо ви хочете поставити запитання, то пишіть його в коментарях нижче.

Якщо ви хочете висловити подяку, додати уточнення або заперечення, щось запитати у автора - додайте коментар або скажіть спасибі!

Новости