• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Види витяжних вентиляторів для виробничих приміщень: який витяжний вентилятор краще і чому

 1. Функції промислових установок
 2. Види витяжних систем
 3. Вибір витяжних систем в залежності від спеціалізації підприємства

Хімічний склад повітряного середовища на підприємствах впливає не тільки на здоров'я співробітників, але і на продуктивність роботи. Встановити відповідну для підприємства витяжну вентиляцію - це значить підтримувати в нормі певні параметри вологості і чистоти, дотримуватися прописаний технікою безпеки та санітарними нормами температурний режим. Забезпечити відповідність показників стандартам зможуть тільки правильно розміщені системи промислової вентиляції.

Забезпечити відповідність показників стандартам зможуть тільки правильно розміщені системи промислової вентиляції

Функції промислових установок

Вентиляційні системи призначені для видалення відпрацьованого повітря, диму і пилу з промислових цехів. Це потужні вентилятори і ціла мережа витяжних каналів і повітроводів різних конструкцій, зазвичай обладнаних спеціальними гратами воздухозабора.

Такі системи виправдані на підприємствах, де потрібно не тільки вентилювати приміщення, але і здійснювати аерацію, сушку, перенесення вихлопних газів і продуктів згоряння. Це незамінне обладнання в сфері харчової та нафтохімічної промисловості, вентиляційні витяжні системи облаштовують в меблевих і лакофарбових цехах, в будівлях, де займаються виробництвом і переробкою металів.

Види витяжних систем

Класифікація передбачає поділ за способом організації: витяжна вентиляція на виробництвах буває місцева і загальнообмінна.

 • Перший тип працює з висновком забрудненого повітря, скорочуючи поширення різних шкідливих субстанцій та відходів по приміщенню. Цей спосіб реалізовують шляхом установки потужних осьових вентиляторів, які здатні обслуговувати певну зону з належним рівнем інтенсивності.
 • Принцип роботи другого типу вентиляції заснований на централізованому видаленні забрудненого повітря будівлі: функція вентиляційної системи такого виду поширюється на всі приміщення в зоні обслуговування. Таку роботу здатні забезпечити відцентрові вентилятори.
 • Канальні системи є найбільш ефективними - вони використовуються як в витяжної, так і в припливної вентиляції, мають нескладної конструкцією, прості в експлуатації. Такі вентилятори інтегруються в вентиляційну систему і легко обслуговують приміщення будь-якого призначення. Роботу канальних вентиляторів відрізняють безшумність і висока функціональність, ремонтопридатність і довговічність.
 • Відцентрова вентиляція забезпечує приплив чистого свіжого повітря і одночасно витягає з приміщення відпрацьоване повітря. Таку систему встановлюють в цехах з котлами і паровим обладнанням.
 • Осьова вентиляція здійснює рух повітря в припливно-витяжних системах, вона ж провітрює приміщення виробничої спрямованості. Цей вид обладнання відрізняється підвищеною продуктивністю і потужністю.

Цей вид обладнання відрізняється підвищеною продуктивністю і потужністю

Вибір витяжних систем в залежності від спеціалізації підприємства

 • У приміщеннях холодильного типу затребувана припливно-витяжна вентиляція. Якщо в приміщеннях встановлені аміачні холодильні агрегати, припливно-витяжну слід доповнити штучної припливною вентиляцією. Також при проектуванні промислових будівель важливо врахувати наявність потужної аварійної витяжної вентиляції.
 • Відносно підприємств громадського харчування - там застосовується припливно-витяжна вентиляція штучного типу, яка охоплює всі групи приміщень від вбиралень до охолоджувальних камер для продукції. Також витяжки встановлюють в гарячих цехах, мийних кімнатах, складських та адміністративних приміщеннях.
 • Для торгових залів і господарських приміщень проектуються роздільні припливні системи. Якщо цеху харчової промисловості розташовані в будівлі, де є і інші підприємства, різні за профілем, важливо обладнати витяжку відходів і відпрацьованого повітря так, щоб ці вентиляційні системи не перетиналися.
 • На підприємствах побутового обслуговування затребувані припливно-витяжні системи. Такі ж варіанти прийнятні для облаштування промислових приміщень з одноразовим повітрообміном.
 • Іноді є потреба в установці чітко спроектованих систем вентиляції з функцією кондиціонування повітря. Такі проекти краще замовити у професіоналів.

Вибір відповідного варіанта вентилювання з надійним обладнанням, грамотний монтаж систем, належний догляд і своєчасний ремонт всіх елементів - запорука правильного вентилювання промислових приміщень, ідеальної роботи підприємства. потрібний вам витяжний вентилятор ви знайде на сайті компанії СПЛІТЕКС http://splitex.kiev.ua/ventiljacija , Там же ви зможете замовити доставку і установку придбаного товару.

Новости