• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Саморобний кондиціонер: Як зробити кондиціонер своїми руками?

2018-04-16 07:31:37 0 1241

Коли настає літня спека, стає актуальним питання про покупку кондиціонера, але не всі готові викласти за нього кругленьку суму. І тоді розумні голови народних умільців починають думати, як зробити кондиціонер своїми руками? Питання не дуже складний, якщо зрозуміти принцип роботи звичайного заводського приладу і змайструвати щось подібне з такими ж функціями з підручних матеріалів.

За принципом роботи охолоджувачі повітря діляться на компресорні кондиціонери і випарні установки. Робота перших аналогічна холодильника: це складний пристрій з циркулюючим холодоагентом, яке споживає велику кількість електроенергії. А в установці використовується тільки вода, яка, випаровуючись, охолоджує повітря. Складові її деталі - це корпус, водяний насос з ємністю для води, фільтри і вентилятор. Тепер, знаючи принцип роботи і складові елементи, стало зрозуміло, як зробити кондиціонер.

До речі, людина має свою «систему охолодження», що працює за принципом испарительной установки, саме висновок і випаровування поту з організму не допускає його перегріву. Наші предки ще тисячі років тому використовували цей же принцип в своїх приладах для охолодження повітря в спеку, пристрої мали назву «ловці вітру». Найпростішим і сучасним рішенням буде купити кондиціонер в Києві - в інтернеті цілком можливо знайти кліматичне обладнання під будь-який доступний бюджет. Але, якщо вже ви вирішили економити, то ласкаво просимо до клубу "Умілі ручки" і слідуємо простий інструкції як зробити кондиціонер своїми руками будинку.

Аналог «ловця вітру» в даний час широко використовується в Бангладеш, для нього не потрібні ні вода, ні насос, ні вентилятор, ні електроенергія. Такий кондиціонер своїми руками зробити простіше простого. Для конструкції потрібен лише лист фанери і пластикові пляшки з-під води.

1. Взяти лист фанери довільного розміру або за розмірами отвору, на якому він буде встановлений в подальшому. Насверліл спеціальним свердлом-коронки ой отвори під горлечко пляшок (діаметр їх стандартний - 18 мм). Пляшки повинні встановлюватися рядами по довжині і ширині листа щільно, але не торкаючись один одного, їх потрібно стільки, скільки поміститься на аркуші.

2. Пляшки обрізати, залишивши одну третину від горлечка (знадобиться саме ця частина). З кришечок зрізати верхівку і залишився елемент (пластикове кільце з різьбленням) використовувати, як кріплення, закрутивши його на шийці протягнутої крізь отвір «воронки» з іншого боку аркуша фанери.

3. Саморобний кондиціонер встановлюється в отвір широким отвором пластикових воронок назовні. Тепле повітря, потрапляючи в неї, проходить крізь вузьке горлечко і охолоджується (ефект протягу).

Як зробити кондиціонер своїми руками, використовуючи лише вентилятор і воду? Як охолоджувального елемента в цьому приладі служать пластикові пляшки з водою (бажано заморозити в морозилці для кращого ефекту охолодження). Можна взяти ємності із спеціальним холодоагентом, що використовуються в переносних міні-холодильниках. Пляшки розташовують або підвішують попереду працюючого вентилятора, і потік повітря, проходячи через заморожені ємності, стає холодним. Такий охолоджувач можна встановити безпосередньо на столі біля працюючої людини, або використовувати переносний підлоговий вентилятор, підвісивши пляшки перед захисною решіткою (розташовувати їх треба так, щоб не перекрити потік повітря, тобто на відстані один від одного).

Зробити кондиціонер своїми руками зі звичайного віконного вентилятора теж не складе труднощів. Треба всього лише перед кватирковим вентилятором розвісити на дроті рушник, змочений холодною водою (щоб постійно не мочити рушник після висихання, потрібно нижній його край занурити в ємність з водою). Тепле повітря, затягує вентилятором з вулиці, проходячи через конструкцію, буде охолоджуватися за рахунок випаровування води.

Новости