• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Як збільшити швидкість кулера на ноутбуці?

 1. Управління вентилятором ноутбука
 2. Налаштування операційної системи
 3. Програми для регулювання швидкості обертання вентилятора
 4. Як збільшити швидкість кулера на ноутбуці в биосе?
 5. висновок

Всім доброго часу доби, дорогі читачі! У сьогоднішній статті я розповім вам, як збільшити швидкість кулера на ноутбуці. Кулер в пристрої комп'ютера і ноутбука грає важливу роль, адже саме він забезпечує охолодження материнської плати і комплектуючих.

Іноді при високому навантаженні на систему, кулер не встигає справлятися з охолодженням, що може привести до елементарної поломки комп'ютера. Є рішення проблеми - розігнати кулер вище стандарту. У цій статті я поділюся з вами, як здійснити дану дію.

Управління вентилятором ноутбука

У пристрої може розташовуватися кілька кольорів, але частіше за все знаходиться один. Швидкість його обертання встановлюється виробником, так як тільки йому відомо, яку температуру йому необхідно забезпечувати. Однак є важливий момент, пов'язаний з природною температурою навколишнього середовища. Влітку, як правило, вона вища, а відповідно, охолоджувальний пристрій може не справлятися зі своїми обов'язками. В цьому випадку, потрібно налаштувати кулер ноутбука на більш комфортні обертів. Для цього є кілька методів.

Так, перед тим, як пробувати змінити обертання вентилятора, переконайтеся в тому, що він не забруднився. Проводити чистку комп'ютера потрібно, як мінімум раз на рік. У нього потрапляє пил, шерсть домашніх тварин і т.д. Це сильно впливає на температуру пристрою. Варто пам'ятати, що власноруч чистку здійснювати не рекомендується. Якщо ноутбук ще на гарантії, то в сервісному центрі його почистять безкоштовно. При закінченні терміну придатності, апарат найкраще віднести до майстра.

При закінченні терміну придатності, апарат найкраще віднести до майстра

Налаштування операційної системи

Роботу кулера потрібно регулювати за допомогою спеціалізованих утиліт. Також в цьому може допомогти «БІОС». Система охолодження, як говорилося вище, вже налаштована на оптимальний лад. Її можуть налагодити драйвера материнської плати, а також операційної системи. Зазвичай кулер видає мінімум шуму, але якщо він почав шуміти, то тут може критися проблема при неправильній установці драйверів або перевстановлення Windows.

Програми для регулювання швидкості обертання вентилятора

Якщо ви все перевірили, і переконалися в тому, що проблема в налаштуваннях, то тут нам слід обзавестися спеціальним софтом. Пам'ятайте, збільшення швидкості кулера залежить на підвищення шуму, велику витрату електроенергії. Також воно залежить на швидке виснаження батареї.

Отже, перейдемо до справи. Розберемо програму під назвою SpeedFan . Вона розроблена спеціально для регулювання швидкості охолоджуючого пристрою. Додаток має простий інтерфейс, що не переповнений великою кількістю кнопок і функцій. У ньому можна швидко розібратися. Завантажити її можна абсолютно безкоштовно на будь-якому сервісі в мережі інтернет. Тепер покроково виконаємо зміна швидкості:

 1. Для початку потрібно скачати програму, після чого встановити і виконати вхід в неї;
 2. Далі потрібно ознайомитися з показниками температур;
 3. Перед вами з'явиться список з усіма числами. Підвищена температура позначена «вогником». Кнопкою миші клікніть на будь-який з таких показників;
 4. Тепер здійснюємо неодноразове натискання на слово «Вгору»;
 5. Наступним кроком буде пошук найбільш підходящої температури;
 6. Залишивши значення, не потрібно закривати віконце програми.

Кнопкою миші клікніть на будь-який з таких показників;  Тепер здійснюємо неодноразове натискання на слово «Вгору»;  Наступним кроком буде пошук найбільш підходящої температури;  Залишивши значення, не потрібно закривати віконце програми

Однак найкраще довіряти надійному виробнику. Ні, я не кажу, що SpeedFan погана. Просто багато виробників випускають власне забезпечення, яке встановлювати разом з усім іншим. Розберемо цей варіант на AMD OverDrive . Після установки, відкриваємо її і здійснюємо наступне:

 • Перед нами відкривається основне меню, де стоїть візуально знайти назву «Fan Control»;
 • У ньому потрібно пошукати фразу «Performance Control»;
 • Вам буде запропоновано декілька варіацій роликів;
 • Далі повзунки піднімаємо до 100%. Після цього натискаємо на клавішу «Apply»;
 • Тепер справа за наступним. Відкриваємо пункт меню під ім'ям «Preferences». Там тиснемо кнопку «Settings»;
 • Остаточним дією буде активація пункту «Apply my last settings». Цей рядок говорить про те, що після кожного включення комп'ютера ви збережете зміни регулювати систему охолодження.
 • Не забудьте зберегти всю операцію, натиснувши на кнопку «ОК».

Багато розробники процесорів створюють додатково схожі додатки. Принцип установки значень в них в основному такий же. Уважно читайте назви пунктів. Вони можуть бути називатися інакше.

Як збільшити швидкість кулера на ноутбуці в биосе?

Додатки даного типу теж можуть давати збої. Багато твердять, що за допомогою биоса настройки кулера будуть надійніше. Мабуть, я з ними погоджусь. Отже, як здійснити налаштування через нього:

 1. Виробляємо вхід в BIOS;
 2. Знайдіть розділ під ім'ям «Power»;
 3. Перед вашим поглядом з'явиться наступна напис «HW Monitor configuration»;
 4. В цьому розділі шукаємо опцію, яка означає швидкість або контроль;
 5. Знайшовши необхідну, варто клікнути по слову «Enable»;
 6. Подальшим кроком буде активація профілю;
 7. У ньому буде Turbo і Performance. Саме це і є показником. Кожен з вас повинен виконати вибір потрібного режиму;
 8. Після збереження всіх настройок обов'язково здійсните перезавантаження системи.

Кожен з вас повинен виконати вибір потрібного режиму;  Після збереження всіх настройок обов'язково здійсните перезавантаження системи

висновок

Ось я і розповів, як збільшити швидкість кулера на ноутбуці. У цій статті я вас познайомив з популярними способами прискорення роботи кулера. Це не так вже й складно. Однак перед тим, як застосовувати один з них, переконайтеся, чи варте воно того. Як я говорив на початку, це може привести до деяких небажаних проблем, джерела шуму, витраті електроенергії і т.д. Сподіваюся, я зміг відповісти на ваші запитання і допоміг вам.

Як збільшити швидкість кулера на ноутбуці в биосе?
Новости