• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Як встановити витяжний вентилятор?

 1. Наскільки придатний вентиляційний канал?
 2. Методика монтажу витяжного вентилятора в стіну

Витяжна вентиляція у ванній кімнаті необхідна. Справа в тому, що саме ванна є найбільш вологим приміщенням у всій квартирі / будинку. Отже, висока вологість є відмінною середовищем для розвитку цвілі. Якщо Ви не хочете, щоб шви між плиткою почорніли, рекомендується обладнати ванну кімнату витяжною вентиляцією.

Витяжний вентилятор для ванною можна встановити і самостійно. Для цього буде потрібно самий мінімум інструментів, а також прямі руки. У даній публікації буде описаний повний процес монтажу вентилятора.

Наскільки придатний вентиляційний канал?

Наскільки придатний вентиляційний канал

Перш, ніж зайнятися установкою вентилятора, необхідно здійснити перевірку вентиляційного каналу. Бути може, він давно забитий. Отже, вентилятор не дозволить здійснювати провітрювання належним чином.

Здійснити перевірку можна і без встановленого витяжного обладнання.

Досить лише відкрити двері у ванну кімнату і піднести сірник до вентиляційного каналу, якщо полум'я не колишеться в принципі, швидше за все, канал повністю забитий.

Настійно рекомендується в цьому випадку викликати фахівців. Для очищення вони ймовірно будуть використовувати спеціальну гирю конусної форми. Тільки очищений канал дозволить забезпечити належний рівень видалення вологи з приміщення.

Тим часом, вентилятор в більшості випадків є витяжним. А звідки ж приходить свіже повітря? З квартири. Для цього під дверима повинна бути технологічна щілину. Її висота повинна бути не менше 2 см. Хоча останнім часом стали поширені спеціальні двері у ванну кімнату з гратами, які розташовуються біля підлоги. Вони виглядають значно естетичніше.

Методика монтажу витяжного вентилятора в стіну

Попередньо може знадобитися розширення вентиляційного каналу. Для цього зручно користуватися перфоратором. Не забудемо попередньо підвести електричну лінію для живлення вентилятора.

Весь процес установки можна описати наступними етапами:

 • розширення вентканала;
 • підведення проводки (краще мідний дріт);
 • установка вентилятора;
 • запенивание стиків;
 • видалення надлишків піни і установка декоративної решітки.

Корисно використовувати вентилятори, які вже мають у своєму розпорядженні датчиком вологості приміщення. В цьому випадку пристрій автоматично включатиметься і відключатися для забезпечення необхідного рівня вологості у ванній кімнаті.

Дивіться також:

 • Дізнайтеся про те, які критерії повинні вплинути на вибір ванни .

Нижче наводиться відеоінструкція по установці витяжного вентилятора у ванній кімнаті:


Наскільки придатний вентиляційний канал?
Наскільки придатний вентиляційний канал?
А звідки ж приходить свіже повітря?
Новости