• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Як вибрати канальні вентилятори для витяжки?

 1. Види і відмінності канальних витяжних вентиляторів
 2. Вибір канального вентилятора
 3. Монтаж канального вентилятора

Витяжна вентиляція дозволяє здійснювати видалення з приміщення застояного, вологого, забрудненого повітря. Найкраще з такою роботою справляються канальні вентилятори для витяжки (наприклад, витяжки Бош ), Які встановлюються безпосередньо в вентиляційні канали.

Причому, підходять такі пристрої для будь-яких типів приміщень, як для домашнього, так і для промислового використання. Вони відрізняються низькою гучністю, відсутністю вібрацій і високою продуктивністю.

Зараз не проблема купити канальний вентилятор для витяжки. Важливо лише розуміти відмінності між деякими його модифікаціями. Також необхідно відрізняти витяжки для ванної від похилих витяжок для кухні .

Види і відмінності канальних витяжних вентиляторів

Канальні пристрої для витяжки повітря розрізняються багатьма параметрами. Звертайте увагу на всі особливості при виборі вентилятора для конкретних цілей.

За формою свого корпусу канальний вентилятор може бути:

 • Круглим, призначеним для розміщення в вентиляційних каналах круглої форми. Часто такі вентилятори використовують на витяжки для кухні Елікор . Це найбільш популярна форма для побутових моделей.
 • Прямокутним, призначеним для каналів прямокутного або квадратного перетину. Це переважно промислові вентилятори значної потужності.
 • Квадратним, який встановлюється в канали з квадратним перетином. Точно так же, як і прямокутні пристрої, вони використовуються в промислових масштабах.

Всі канальні витяжні вентилятори в залежності від особливостей конструкції бувають осьовими або радіальними (відцентровими). Розглянемо основні відмінності між ними:

 • Осьової канальний витяжний вентилятор має лопаті, що переміщують нагнітається повітря уздовж осі, на якій самі лопаті розташовані. Це найбільш поширений тип канальних вентиляторів, який відрізняють мале повітряний опір і невеликі енерговитрати.
 • Радіальний канальний вентилятор має лопатки спіральної форми. Проходячи через них, повітря закручується відцентровою силою і подається в спіральний кожух. Вихід двійкового має напрямок, перпендикулярний входить потоку повітря. Як правило, відцентрові вентилятори мають значну потужність всмоктування, що дає їм переваги при використанні у великих приміщеннях.

Всі пристрої виробляються в двох видах корпусів - пластиковому і металевому. Для використання в побуті досить пластикової моделі, розрахованої на невеликі витрати повітря, що витягається.

Для використання в побуті досить пластикової моделі, розрахованої на невеликі витрати повітря, що витягається

канальний вентилятор

Вироби в металевих корпусах більше призначені для роботи в режимах високої інтенсивності. Тому їх використовують для потужних витяжок на підприємствах, в гіпермаркетах, об'єктах громадського харчування.

Ціна витяжного канального вентилятора з пластика істотно поступається металевому аналогу.

Основний показник, що характеризує канальні вентилятори - це максимальна витрата повітря. Чим він вищий, тим більша кількість кубометрів повітря прилад здатний витягнути за одиницю часу.

Наприклад, звичайний побутовий вентилятор канального типу, який встановлюється у ванній кімнаті, на кухні або в іншому приміщенні будинку або квартири, має витрата повітря 75-350 кубів. Для промислових пристроїв цей показник може досягати 17000 кубів.

Існують і більш потужні, корпусні вентилятори, які перекачують до 50000 кубів, але такі апарати мають значні розміри і дуже високу вартість. Це вам не установка кондиціонера класичної моделі, тут потрібні величезні фінансові та часові витрати.

Лопаті крильчатки вентилятора можуть загинатися для поліпшення характеристик його роботи. Так, якщо вони загнуті вперед, то зростає рівень шуму, але, разом з тим, збільшується продуктивність пристрою.

Якщо ж лопатки мають задній загин, то пристрій працює практично безшумно і більш економічно.

Діаметр вихідного патрубка також може бути різний. Зазвичай цей показник відображений в назві пристрою. Наприклад, найменування «канальний витяжний вентилятор 100» свідчить про те, що вихідний патрубок має діаметр 100 мм.

Це найбільш ходовий діаметр, який використовується в більшості побутових моделей. Також можна зустріти діаметри 125 і 150 мм. Останні розміри більше підходять для потужних витяжних пристроїв.
до меню ↑

Вибір канального вентилятора

Перед тим, як купити канальний витяжний вентилятор або кондиціонер спліт-системи, визначитеся, для якої мети він буде використовуватися. Для установки в витяжний канал санвузла, кухні, ванної кімнати та інших невеликих приміщень цілком достатньо недорогого пристрою.

Наприклад, осьової вентилятор, який має продуктивність 100-120 кубів, який підійде для більшості сучасних квартир, обійдеться вам в $ 25-27. Для великих приміщень і продуктивність вибирається відповідна.

Не слід вважати, що якщо у вашому будинку вентиляційний канал квадратний, то і вентилятор потрібно купувати теж квадратний. Це не так. Круглий вентилятор також прекрасно увійде в канал, а закриватися він може і квадратної гратами.

Для зручності можна вибрати тип управління - ручне і автоматичне. Вентилятор може включатися одночасно з включенням світла. Для цього розмикають один з живлячих його проводів і підключають до вимикача освітлення.

Мотор канального вентилятора

При бажанні можна встановити подвійний вимикач, одна клавіша якого буде включати світло, а інша - вентилятор. Також управління може здійснюватися автоматично, з електронного пульта. Більш досконалі моделі канальних вентиляторів мають регулювання швидкості обертання лопатей.

Власників приватних будинків можуть зацікавити камінні канальні вентилятори, які витягають продукти згоряння палива (наприклад, кондиціонер Samsung AQ09TSB). Звичайні вентилятори для цих цілей непридатні. Вам слід купити високотемпературне пристрій, що має подвійну ізоляцію і жаростійкі внутрішні компоненти.
до меню ↑

Монтаж канального вентилятора

Канальний витяжний вентилятор може бути встановлений в будь-якому місці воздуховода. Дозволяється навіть монтаж вентилятора для витяжки у ванній в системі декількох вентиляторів, які розміщуються послідовно (збільшується тиск в системі) або паралельно (підвищується продуктивність витяжки).

Зазвичай вентилятор встановлюють на вході воздуховода. Тим більше, якщо проробляють цю роботу самостійно. Для кріплення вентилятора до стіни використовуються отвори на його корпусі. Як елементи найчастіше використовуються дюбелі.

Корпус повинен щільно прилягати до вентиляційного каналу, інакше постійно буде вимагатися ремонт. І якщо ремонт кондиціонерів Дайкин простий, то ремонт інших видів кондиціонерів іноді за витратами перевищує покупку нового пристрою.

Якщо використовується воздуховод, то для його стикування з вентилятором застосовуються хомути. Електричний кабель від приладу виводиться через стелю або кабель-канал.

Якщо досвіду установки подібних пристроїв у вас немає (наприклад класичних віконних кондиціонерів Самсунг), то рекомендується запросити фахівця. Вартість його роботи, як правило, не дуже велика. Вона залежить від складності, особливостей ваших вентиляційних каналів, транспортних витрат.
до меню ↑

Канальні - відео

Новости