• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Програми для ведення бухгалтерського обліку

 1. програмні побратими
 2. Програми для ведення бухгалтерського обліку: Адаптивність
 3. Рішення в коробці
 4. Хмарний сервіс
 5. Тобто
 6. Ключові особливості зарубіжного ПО

Проблема вибору програми для ведення бухгалтерського обліку для фінансового директора, бухгалтера і керівника не втрачає своєї актуальності у міру появи нових рішень провідних розробників для компаній малого, середнього та великого бізнесу. До того ж останнім часом програмне забезпечення (ПО) - це не тільки бухоблік, це також фінансове планування та аналіз, це круті інструменти управління компанією.

Зміст статті:

 1. Все і одразу;
 2. Програмні побратими;
 3. адаптивність;
 4. Рішення в коробці;
 5. Хмарний сервіс;
 6. Ключові особливості зарубіжного ПО.

Для бухгалтера будь-якої компанії програма для ведення бухгалтерського обліку, в першу чергу, повинна бути ... улюбленої. У цій всеосяжної характеристиці зібрано все: зрозумілий інтерфейс програми, функціональність на рівні космічного корабля, автоматичне оновлення з урахуванням мінливості нашого законодавства, можливість ПО «видати» бажану аналітичну довідку директору в один легкий клік, 25-годинний доступ до даних, технічна сервісна підтримка від розробника рівня «Бог», ну і, звичайно, загальна простота роботи ПО. Додайте до цього побажання по майже 100% автоматизації всіх бізнес-процесів в компанії в одній програмі з урахуванням трендів останніх років в управлінні компанією. І не забудьте легкість перенесення даних при переході з інших систем.

Так, улюбленим бути нелегко, але більшість сучасних систем для обліку та управління, в тому числі представлені в нашому матеріалі, легко з цим справляються, тому що є системами стандарту ERP .

програмні побратими

Найкраще почати порівняння систем між собою в розрізі «загальне і приватне». Отже, сучасні програми для ведення бухгалтерського обліку мають такі функціональні складові:

 1. Фінансовий облік або головна книга, що дозволяє вести всі ділянки бухгалтерського і податкового обліку, підтримувати необмежену кількість планів рахунків, вести багаторівневий і мультивалютний облік, формувати проводки, вести облік валових доходів і витрат, оперативно аналізувати баланс і обороти;
 2. Блок фінансового планування і аналізу; блок кадрового обліку і співзвучний з ним блок обліку зарплат;
 3. Складський облік;
 4. Робота з договорами і розрахунки з контрагентами; облік основних і оборотних коштів і активів;
 5. Облік збуту та продажу;
 6. Вельми значущий блок управління виробництвом і актуальний блок CRM (Управління сервісом компанії і відносин з клієнтами).

Ці базові речі дозволяють нам говорити з бухгалтером і фінансовим директором на його мові, а компаніям - без проблем вести і бухоблік в сучасній компанії, і інші ділянки управління підприємством. Зрозуміло, програми для ведення бухгалтерського обліку мають різний інтерфейс, зв'язка і наповнюваність блоків, але тямущий бухгалтер без зусиль розбереться в різниці подачі і реалізації в принципі одного і того ж інструментарію для обліку і аналізу. До того ж все ПО пропонують можливість самостійно створювати шаблони і таблиці, зручні в роботі саме вам, і з їх допомогою формувати звітність і управляти компанією.

Програми для ведення бухгалтерського обліку: Адаптивність

Крім спільних рис «класичного» функціоналу серйозною перевагою більшості з цих систем є їх адаптивність - можливість конструювання системи строго під потреби замовника (без нав'язування «зайвих» модулів на старті) + можливість поступової «доопрацювання» при необхідності.

Всі розробники гарантують швидкий і простий перенесення даних з інших систем (добре відомий формат DBF) з урахуванням унікальності процесів кожної компанії, своєчасні оновлення відповідно до законодавства, технічну підтримку, починаючи з першого дзвінка до них ну або, щонайменше, з початку проекту установки.

Також майже всі розробники ПЗ пропонують провести безкоштовний тест-драйв своїх програм через демонстраційні версії на їх сайтах. Ну і вишенька на торті: все розробники врахували галузевий аспект застосування ПЗ. У різних варіаціях у багатьох є вже випробувані рішення з обліку комунальних послуг, для ЖЕКів та ОСББ, для компаній рітейлу, роздрібної та оптової торгівлі, для аграрних компаній і ферм, для ресторанів і кафе, служб таксі та транспортно-логістичних компаній, інші рішення для підприємств малого та середнього бізнесу. Залишилося тільки зателефонувати і запитати про те, що потрібно саме вам.

До того ж розробники піклуються про майбутнє клієнтів, тому в комплекті з ПЗ обов'язково запропонують пройти безкоштовний курс навчання для співробітників для придбання необхідних навичок користування програмою. Всі системи мають опцію формування звітності, а також її подальшої вивантаженні в програми подачі звітності до податкових органів. А тепер поговоримо про відмінності, які мають програми для ведення бухгалтерського обліку.

Проблема вибору програми для ведення бухгалтерського обліку для фінансового директора, бухгалтера і керівника не втрачає своєї актуальності у міру появи нових рішень провідних розробників для компаній малого, середнього та великого бізнесу

Програми для ведення бухгалтерського обліку

Рішення в коробці

Готові, так звані коробкові рішення з типовою зручною конфігурацією пропонують. Саме завдяки наявності готових типових конфігурацій свого часу 1C завоювала ринки пострадянського простору. Коробкова версія не означає «дубова», незмінна. Наявність простого конфігуратора в ПО надає користувачеві можливість самостійно змінювати систему, пристосовуючи до своїх потреб. Це є важливою перевагою, оскільки один продукт, як правило, не підходить різним компаніям.

Західники Microsoft, SAP і IPS спочатку сповідують так званий підхід «кастомизация» - створення ПО для бухобліку та управління під кожну компанію на базі своїх розробок. Для великих компаній це просто ідеальне рішення, а для підприємств малого та середнього бізнесу воно може бути кілька витратним спочатку, зате гарантує перенесення кращих західних практик ведення обліку і адекватну ціну з урахуванням перспектив використання, бо це німці, американці та шведи, бо вони всерйоз і надовго, бо майже без проколів.

Хоча, наприклад, SAP стверджує, що будь-яка компанія може почати використовувати стандартний функціонал з мінімумом функцій на старті спеціально для малого і середнього бізнесу - рішення SAP Business One, а вже потім самостійно налаштовувати і розширити можливості системи без допомоги програмістів, оскільки необхідний функціонал вже включений в програму і її вартість. Так що все прозоро і кілька завищена вартість цілком виправдана.

Хмарний сервіс

Ще один сучасний аспект - хмара. Це не про погоду, це про хмарних рішеннях і про програми для ведення бухгалтерського обліку. Хмарні сховища ваших ПО і, звичайно ж, наших цінних і гарантовано захищених розробниками даних є у Microsoft Dynamics NAV, SAP Business One і деяких вітчизняних розробників.

Причому у Microsoft і SAP - відповідальне зберігання ваших даних і розроблене під вас ПО . Більшість інших розробників поки пропонують локальні, вони ж стаціонарні, версії програм, встановлені на вашому комп'ютері або сервері.

Всі представлені системи націлені на вирішення бізнес-завдань і покликані забезпечувати прозорість ведення обліку, дозволяють встановлювати чіткі корпоративні політики та процедури, генерують фінансову звітність в необхідному вам розрізі і ключі. Для контролю діяльності підприємства в ПО використовуються численні фінансові аналітики, в тому числі у вигляді графіків, таблиць, діаграм і інших візуальних рішень.

Тобто

Тобто всі сучасні програми для ведення бухгалтерського обліку надають видиму вигоду для бізнесу - мати сучасний інструмент управління і аналізу, а не тільки бухобліку, відстежувати і багатовимірний аналізувати динаміку змін в бізнесі. Всеосяжна функціональність кожної системи виключає необхідність придбання додаткового ПЗ. Як то кажуть, купив одне ПО і можеш бути вільний.

На закінчення слід зазначити: з урахуванням багатьох співпадаючих характеристик при виборі ПО і розробника важливо заздалегідь обумовити завантаженість його технічної команди, якщо передбачається установка цілого комплексу, орієнтовані терміни і швидкість переходу з інших систем. І, звичайно ж, важливі очікування від ПО - суто бухгалтерський облік або більш широкий управлінський аналіз і облік.

Якщо ви - невелика компанія, вам підійдуть коробкові версії. Більші централізовані рішення краще довірити досвідчений гравцям -SAP, Microsoft Dynamics і т.д.

Цінове питання. Якщо звести до простої формули, то це буде Y = 2Х, де ціна X стандартного рішення від вітчизняного розробника, яка зазвичай в півтора-два рази дешевше вартості Y - рішення західного розробника. Ну а так - все в реальності залежить від того, що ви хотіли б отримати від програми для ведення бухгалтерського обліку.

Програми для ведення бухгалтерського обліку

Ключові особливості зарубіжного ПО

SAP Business One

 • Систему використовують понад 55 тис. Клієнтів в світі;
 • Враховано кращі світові практики ведення бізнесу;
 • Можна одночасно записувати основні операції та генерувати будь-які звіти у всіх протоколах;
 • Аналітичний блок системи включає наскрізну, інтерактивну і прогнозну аналітики. З їх допомогою можна стежити за діяльністю організації.

Microsoft Dynamics NAV

 • Всі дані в ПО від Microsoft одноманітно структуруються, зберігаються на єдиній платформі, з якої максимально зручно працювати;
 • Має максимально простий і доброзичливий інтерфейс;
 • Вбудований конструктор звітів, що дозволяє отримати будь-який необхідний звіт;
 • Для контролю діяльності підприємства використовуються численні фінансові аналітики;
 • Повна інтеграція з Microsoft Office.

ⓜⒷ

Можливо, вас зацікавить:

Новости