• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Особливості ведення ділових переговорів

 1. попередня підготовка
 2. Дотримання етикету переговорів
 3. розвинена мова
 4. пунктуальність
 5. солідна зовнішність

Кожен підприємець не раз проводив ділові переговори і на власному досвіді знає, що спільну мову з представниками іншої компанії знайти не завжди легко - кожен парламентер переслідує власні інтереси і не поспішає йти на поступки. В цьому і полягають особливості ведення ділових переговорів.

На переговірників лежить колосальна відповідальність, так як саме від якості його роботи залежить майбутнє підприємства.

Необхідно розуміти особливості ділових переговорів, які дозволять домогтися консенсусу і укласти взаємовигідний контракт обом сторонам. Це вміння входить в професійні навички торгового представника , Менеджера B2B продажів, ріелтора, переговірника, фахівця з корпоративних послуг.

Керівникам з досвідом знайомі всі особливості ділових переговорів, проте бізнесменам такого навику не вистачає. Через відсутність досвіду ведення ділової бесіди вони роблять помилки, часто непрощенні, які зводять на «ні» праці укласти вдалу угоду.

 1. попередня підготовка

До зустрічі з потенційним клієнтом важливо готуватися заздалегідь, аналізувати можливу позицію клієнта, її сильні і слабкі сторони, продумувати ймовірні питання і свої відповіді на них. На етапі переговорів рідко виходить вести бесіду за шаблоном, тому краще заздалегідь зміцнити свою позицію додатковою інформацією, щоб імпровізувати в діалозі по ходу переговорів. Як вести себе з клієнтами , Читайте за посиланням.

Додаткового часу вимагає вивчення стану справ фірми і те, чим ви можете допомогти його власнику. Клієнтоорієнтований підхід до роботи допомагає викликати довіру співрозмовника, різко підвищуючи ефективність переговорного процесу.

 1. Дотримання етикету переговорів

Поведінка під час зустрічі з діловими партнерами має відповідати особливому етикету. Бесіда проводиться в позитивному ключі, стримано, спокійно. Ні в якому разі не можна давати слабину власним емоціям, переходячи на особистості або підвищуючи голос.

Переговірнику важливо знати всі нюанси угоди, щоб відповісти на будь-які питання, інакше можна відразу втратити клієнтське довіру.

 1. розвинена мова

Тренуйтеся ораторського мистецтва, готуйте і промовляти ефектні фрази заздалегідь. Виключіть зі свого лексичного запасу слова-паразити, Екан, мекання - навчитеся висловлювати власну позицію впевнено, грамотно, чітко вимовляючи всі слова і закінчення.

Освойте професійну, економічну і управлінську лексику - доведіть своєю мовою, що ви професійний керівник.

 1. пунктуальність

На людину, яка спізнюється на переговори, покластися не можна. Цей стереотип в більшості випадків себе виправдовує важливість першого контакту і виробленого враження. Тому проявляйте повагу до своїх партнерів - починайте ділові переговори завжди вчасно.

 1. солідна зовнішність

Ще одна особливість ділових переговорів - це солідний зовнішній вигляд. Дотримуватися ділового стилю в одязі важливо для кожного керівника. Вільний міський стиль на переговорах приверне додаткову увагу не до суті розмови, а до вашої особистості. А чи потрібно це вам? Якщо немає, одягайтеся на переговори в класичному стилі без помітних аксесуарів.

Для підготовки до зустрічі застосовуйте техніку СПАС:

Ось такі особливості ведення ділових переговорів важливо знати і дотримуватися кожному початківцю керівнику. Кожен клієнт очікує зустріти людину, за діловими якостями і зовнішнім виглядом максимально схожого на себе. Для встановлення довірчих відносин намагайтеся відповідати його очікуванням.

Схожі статті:

А чи потрібно це вам?
Новости