• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Касові операції ІП

  1. Знайдемо у ІП понадлімітні залишки
  2. Касові документи для ІП
  3. У новому Положенні є і плюси

З 1 січня ЦБ РФ змінено порядок ведення касових операцій

З 1 січня ЦБ РФ змінено порядок ведення касових операцій. На зміну старому керівному документу прийшов новий - Положення від 12.10.2011 р №373-П «Про порядок ведення касових операцій». Якщо до виходу даного документи індивідуальні підприємці не вели облік касових операцій, то з 2012 року касові операції ІП ведуть на загальних підставах, як і організації.

Знайдемо у ІП понадлімітні залишки

З 2012 року індивідуальні підприємці повинні відслідковувати величину грошових коштів своїх касах і здавати понадлімітні залишки в банк. Однак ІП може не чекати, поки залишки по касі перевищать ліміт, а витрачати дохід від свого бізнесу на особисті потреби. Якщо ж він веде розрахунки з іншими підприємцями і організаціями в межах 100 тис. Руб. за одним договором, то може і зовсім не мати розрахункового рахунку.

Як тільки в касі намітиться небажаний надлишок, IP оформляє видатковий касовий ордер на своє ім'я і пише в ньому: «Передача підприємцю доходу від поточної діяльності». Готівкові кошти в зазначеному обсязі залишають касу. Якщо касу потрібно буде поповнити, аналогічно складається прибутковий ордер з формулюванням: «Поповнення підприємцем каси для поточної діяльності».

Касові документи для ІП

Для ведення касових операцій індивідуальні підприємці можуть використовувати такі форми документів:

- касова книга;

- прибутковий і видатковий касові ордери;

- книга обліку прийнятих і виданих касиром грошових коштів;

- розрахунково-платіжна відомість;

- платіжна відомість.

По суті, індивідуальний підприємець, у якого немає в підпорядкуванні працівників, буде використовувати тільки касову книгу і видатковий, прибутковий ордера. Решта документів йому не знадобляться. Складання ордерів на себе виглядає, м'яко кажучи, досить дивно, однак це дозволить виконати вимоги нового законодавства.

У новому Положенні є і плюси

Одним з хороших моментів нового Положення є зняття вимог про обладнання каси. Тепер і організації та індивідуальні підприємці самі вирішують, як їм зберігати готівкові кошти і обладнати касу, перетворювати її на неприступну фортецю, зберігати кілька тисяч рублів в невеликому сейфі у керівника або в домашньому шафі індивідуального підприємця.

Також на керівника фірми або на індивідуального підприємця покладено функцію самостійного розрахунку ліміту каси. В такому розрахунку він бере за основу дані про суму одержуваної за період виручки, тривалості періоду і періодичності здачі готівки в банк. Після проведення розрахунків оформляється розпорядження про встановлення ліміту залишку каси. При необхідності розрахунку ліміту можна переглядати, особливо якщо умови діяльності і обороти підприємства змінилися.

Таким чином, нове Положення - не надто приємна річ для індивідуального підприємця. Однак при засвоєнні нескладних прийомів заповнення ордерів і касової книги, ведення каси швидко увійде в звичку, а касові операції ІП не заберуть багато часу.

Приклади заповнення касових документів для індивідуальних підприємців можна знайти тут . Відповідь на питання, чи можна якимось чином і в яких випадках обійти касу, ми шукали тут . Підприємці розраховують ліміт каси також як і організації - приклади шукайте тут .

А яка ваша думка щодо поширення Порядку касових операцій на індивідуальних підприємців? Чи дозволяє це державі посилити контроль за рухом грошей? Поділіться, будь ласка, в коментарях!

А яка ваша думка щодо поширення Порядку касових операцій на індивідуальних підприємців?
Чи дозволяє це державі посилити контроль за рухом грошей?
Новости