• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Бухоблік для чайників: основи та поняття, правила для початківців в 2018-2019 роках

 1. З чого почати
 2. Хто такий бухгалтер
 3. Основні терміни
 4. Навчання бухобліку на 2018 рік
 5. Звітність та первинна документація
 6. терміни

Бухгалтер - фахівець, від якого багато в чому залежить фінансове благополуччя певної компанії. Людині, яка бажає стати професіоналом у сфері бухобліку, потрібно регулярно проводити різні підрахунки. Справжні фахівці також розбираються в основах економіки і комунікації.

Справжні фахівці також розбираються в основах економіки і комунікації

Зміст статті

З чого почати

В першу чергу людина повинна задати собі питання про те, чи готовий він зв'язати своє життя з важливою, але рутинною роботою В першу чергу людина повинна задати собі питання про те, чи готовий він зв'язати своє життя з важливою, але рутинною роботою. Спеціальність бухгалтер не має на увазі під собою творчості і навіть регулярної зміни обстановки. І до всього цього потрібно бути морально готовим. Не можна вибирати професію за принципом: «аби що».

Якщо ж людина серйозно налаштований стати бухгалтером, то для нього передбачено два варіанти розвитку подій:

 1. Навчання на дому. Можна «відвідувати» вебінари, проходити онлайн-курси, читати книги і статті. Обов'язково потрібно освоювати спеціальні програми , Зокрема - C1. Для людини, що навчається самостійно, зараз є безліч ресурсів і можливостей.
 2. Навчання у вищому навчальному закладі. В принципі, спеціальність бухгалтера передбачена в багатьох коледжах, тому люди з 9 класами освіти також можуть піти вчитися. Але згодом все одно доведеться здобувати вищу, оскільки це більше цінується серед роботодавців.

Варто враховувати, що бухгалтеру-самоука також буде потрібно пройти виробничу практику. Далеко не кожній компанії потрібні кадри без диплома і рекомендацій, тому доведеться постаратися для того, щоб отримати бажану посаду. Рекомендується пройти навчальні курси для отримання сертифіката.

Справжній фахівець постійно підвищує свою кваліфікацію, освоює нові програми і проводить моніторинг спеціалізованої літератури.

Чи можна стати професіоналом в домашніх умовах? Так можна. Але варто розуміти, що без відповідної освіти роботу буде знайти в рази складніше. Тому рекомендується навчатися в коледжах, вузах і університетах. Людина з «корочками» може бути твердо впевнений в тому, що він не залишиться без роботи.

Хто такий бухгалтер

Бухгалтер - це фахівець, який контролює збитки і прибуток певної компанії, а також оформляє фінансову документацію Бухгалтер - це фахівець, який контролює збитки і прибуток певної компанії, а також оформляє фінансову документацію.

Представники цієї професії є в кожної організації: комерційної, громадської, державної.

Бухгалтери працюють у спеціальній системі (1С), що дозволяє впорядковувати всю потрібну інформацію і проводити розрахунки.

В обов'язки бухгалтерів входять наступні завдання:

 • підрахунок виробничих витрат і отриманого прибутку;
 • контроль фінансової дисципліни;
 • оформлення і здача звітності по фінансовому стану організації;
 • видача співробітникам заробітної плати;
 • взаємодія з податковими компаніями.

Далеко не всі бухгалтери виконують великий обсяг завдань. Все залежить від оборотів і величини компанії, а також від її сфери діяльності. У багатьох організаціях працює цілий штат бухгалтерів. Кожен професіонал займається конкретними завданнями: наприклад, видає співробітникам заробітну плату або підраховує загальні витрати за місяць.

Кожна компанія, навіть найменша, потребує бухгалтерів. З 2013 року ввели необхідність бухгалтерського обліку за ССО, що зробило професію ще більш затребуваною. Зараз навіть власники малого бізнесу повинні мати в штаті співробітника, що відповідає за фінансову та податкову звітність.

Які якості необхідні бухгалтеру? В першу чергу - здатність виконувати монотонну паперову роботу. Також представники цієї професії повинні бути комунікабельні, розумні й спритні. Від них залежить, чи буде компанія триматися на плаву (особливо в тому випадку, якщо вона недавно відкрилася). Професіонали в сфері бухгалтерії цінуються дуже високо і отримують хорошу зарплату.

Основні терміни

У сфері бухобліку використовується безліч специфічних термінів і визначень. Бухгалтеру обов'язково потрібно освоїти основну термінологію:

 1. Актив балансу - майнові запаси підприємства. Вони бувають оборотними і необоротні. До оборотних активів відноситься сировина, готова продукція і все те, що може принести організації разову прибуток. До позаоборотних відноситься майно і фінансові вкладення, які використовуються компанією протягом тривалого проміжку часу.
 2. Пасив балансу - відомості про короткострокових і довгострокових зобов'язаннях перед кредитними компаніями, а також інформація про капіталі організації (в тому числі - резервному). Пасив балансу - це всі ті кошти, за допомогою яких був створений актив.
 3. ПДВ - податок, який є непрямим і додається до вартості товару на всіх етапах його виробництва і реалізації. Ціну продукції з ПДВ потрібно вказувати окремо.
 4. Дебітор - боржник. У ролі дебітора можуть виступати як окремі фізичні особи, так і цілі організації.
 5. Кредитор - Займодатель. Організація, позичити компанії певну суму грошей.
 6. Торгова прибуток - різниця між собівартістю товарів і виручкою, отриманої від їх реалізації.
 7. Балансовий прибуток - підсумовування всієї отриманої прибутку від реалізації товарів , Активів та іншого майна організації.
 8. Собівартість - розрахунок витрат на виробництво і реалізацію товарів або послуг.
 9. Неустойка - штраф, який вилучається за невиконання будь-яких юридичних чи фінансових умов однією зі сторін чинного договору.
 10. Персональний бухоблік - інформація про витрати усередині компанії: видачу зарплат, на відрядження, лікарняних і так далі. Всі грошові операції, пов'язані з співробітниками організації.
 11. Фінансові потоки - отримання або трата коштів, активів та інших еквівалентів.
 12. Нерезиденти - організації та фізичні особи, які ведуть діяльність в Росії, але офіційно зареєстровані в іншій країні.
 13. ТРС (поточна ринкова вартість) - сума, яка може бути отримана шляхом продажу або термінової ліквідації засобів (товарів, майна) в певний момент часу.
 14. Статутний капітал - сума коштів, яка була спочатку інвестована засновниками організації для її створення.
 15. ФІФО - метод «природною черзі», який формується на основі вартості діючої партії товару. Відповідно, ЛІФО - це теж спосіб оцінки, але тільки по останньої партії товару.

Метод оцінки вартості товарів по ЛІФО заборонений і не використовується з 2008 року.

Це далеко не вся термінологія, яка використовується в сфері бухобліку. Решта визначення можна освоїти за книгами або в ході навчальної освітньої програми. Вкрай важливо знати основні терміни, оскільки вони допомагають розібратися в ази бухгалтерського справи, а також у складанні звітності.

Навчання бухобліку на 2018 рік

Існує безліч варіантів навчання бухгалтерського обліку в 2018 році Існує безліч варіантів навчання бухгалтерського обліку в 2018 році. Можна освоїти професію по вебінарів або ж отримати повноцінну освіту в навчальному закладі, а потім проходити курси на підвищення кваліфікації.

Сучасні компанії потребують в професіоналах, що йдуть в ногу з часом.

Освоїти спеціальність можна в коледжі або вузі. Найкраще вибирати навчальні заклади, що знаходяться на території Москви або Санкт-Петербурга.

У центральних містах Росії найвищий рівень освіти, який відповідає всім необхідним вимогам. На бухгалтера можна вивчитися в наступних університетах і вузах:

 • МАТИ;
 • Гуманітарно-економічний університет;
 • МНЕПУ (недержавна академія);
 • Академія управління та бізнесу (міжнародна);
 • Інститут бізнесу і права.

У списку представлені провідні навчальні заклади Москви. Спеціальність, яку потрібно буде освоїти, називається бухгалтерський облік, аналіз і аудит. Після отримання диплома людина також може стати економістом.

Домашнє навчання підійде переважно тим, хто не хоче пов'язувати своє життя тільки з бухгалтерською діяльністю. Освоєння професії на дому займе мінімум часу, якщо людина підійде до процесу відповідально.

Допоміжна література (всі книги випущені в 2016 році):

 1. Бухгалтерський облік і аналіз. Автори: Єрьоміна та Рачек. Книга складається з 2 розділів. У першому міститься інформація про розвиток бухобліку в різні часові проміжки, починаючи з древнього світу. Другий розділ включає в себе опис різних методів обліку.
 2. Теорія бухгалтерського обліку. Автор: Алборов. У навчальному посібнику докладно описується господарський облік.
 3. Все про податкові перевірки. Автори: СУХОВСЬКИЙ, Миртинюк, Шаронова. Як вже було сказано раніше, бухгалтерам постійно доводиться стикатися з податковими інспекціями. У даній книзі детально описується, які аспекти діяльності компанії найчастіше перевіряються інспекторами.

Ці посібники є найбільш інформативними і новими. Також рекомендується прочитати такі книги, як: Бухгалтерський облік за 10 днів (2012 рік), Практикум з бухобліку (2010 рік). Вони містять корисну та актуальну інформацію, не дивлячись на те, що були випущені досить давно.

Звітність та первинна документація

Існує п'ять форм бухгалтерської звітності:

 1. Баланс - звітність про фінансовий стан підприємства за конкретний проміжок часу. Розраховується за формою (таблиці), що складається з двох частин: в першій представлена ​​інформація про пасивах компанії, у другій - про активи.
 2. Звіт про збитки і прибутки - відомості, що дозволяють вивести результати фінансової діяльності підприємства за конкретний часовий відрізок. При складанні документа потрібно вказувати всю інформацію про доходи організації, навіть якщо виручка була отримана не від основної діяльності.
 3. Про зміни бюджету (капіталу). Документ необхідно заповнювати, орієнтуючись на лист Мінфіну №117 (від 23.12.97). Важливо дотримуватися основних положень для того, щоб правильно скласти звітність. Всю інформацію про капіталі слід вказує поетапно, використовуючи не тільки загальні дані (про використання та надходження), але і відомості про грошові залишки за рахунком.
 4. Про рух грошових коштів. У звітності вказуються дані про які поступили і витрачені кошти за рік. При цьому, всі суми розбиваються на кілька частин, що відповідають поточній, фінансової та інвестиційної діяльності організації. Метою поточної діяльності є отримання максимального прибутку від реалізації товарів або послуг. Інвестиційні грошові пересування пов'язані з купівлею або продажем техніки, нерухомості, активів. Фінансовою діяльністю називають короткострокові фінансові вкладення , Не сильно відбилося на загальному бюджеті компанії.
 5. Додаток до балансу . Документ має бути наповнений відповідно до вимог, викладених в Листі Мінфіну № 4н (від 13.01.2000). У листі міститься інформація про всіх формах бух. звітності організацій.

звітності організацій

Всі документи потрібно складати правильно, оскільки від цього залежить основна діяльність підприємства. Якщо бухгалтер помилиться в розрахунках, то компанія може зазнати великих збитків.

Первинна документація - це папери, які необхідні переважно для звітності перед податковими компаніями. Вони зберігаються протягом 4 років.

До первинної документації відносяться:

 • товарні чеки і накладні;
 • акти про виконані послуги;
 • касові чеки;
 • авансові звіти;
 • виписки з розрахункового рахунку;
 • документи, що підтверджують виплати співробітникам;
 • відомості та лімітно-забірні карти.

Первинна документація складається за загальноприйнятою формою або ж на бланках, розроблених самою організацією.

терміни

Скільки потрібно вчитися на бухгалтера Скільки потрібно вчитися на бухгалтера? Людям, які закінчили 9 класів, знадобиться 3 роки і 10 місяців на освоєння професії в коледжі. Навчання на базі 11 класів займе 2 роки і 10 місяців.

У деяких навчальних закладах передбачена прискорена програма. По ній можна навчитися за 2 роки і 10 місяців (на базі 9 класів) або за 1 рік 10 місяців (на базі 11 класів).

Також існують спеціальні курси, тривалість яких рідко перевищує 6 місяців. В середньому - 2,5-4. Вибирати курси потрібно ретельно, оскільки деякі люди навчають за застарілою або неповною програмі.

Тривалість навчання на дому прямо залежить від здібностей людини і його бажання освоїти конкретну професію. Деякі люди повністю вивчаються за рік, іншим же потрібно 3-4 роки.

Скільки часу знадобиться на те, щоб стати головним бухгалтером? Людина з вищою освітою може претендувати на цю посаду через 3 роки роботи в одному підприємстві.

Лекція з бухгалтерського обліку для початківців представлена ​​нижче.

Чи можна стати професіоналом в домашніх умовах?
Які якості необхідні бухгалтеру?
Скільки часу знадобиться на те, щоб стати головним бухгалтером?
Новости