• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Астана відстала від регіонів в рейтингу легкості ведення бізнесу

Фахівці Світового банку підготували звіт "субнаціональних рейтинг ведення бізнесу в Казахстані 2017". У ньому представлений аналіз умов ведення бізнесу в Астані, Алмати і шести обласних центрах - Актобе, Караганді, Костанай, Павлодарі, Усть-Каменогорську і Шимкенті. Дослідження в цьому році розширено в географічному аспекті з метою виявити проблемні питання в регіонах.

Рейтинг оцінює систему регулювання підприємницької діяльності за чотирма індикаторами: реєстрація підприємств, отримання дозволів на будівництво, підключення до системи електропостачання та реєстрація нерухомого майна.

За індикатором реєстрації підприємств в усіх охоплених містах підприємці стикаються з аналогічними перешкодами. Різниця в тривалості процедури становить всього півтора дня. Швидше за все реєструють підприємства в Астані (8,5 днів), в той час як в Актобе, Костанай і Усть-Каменогорську потрібно 10 днів. Однак цей показник в Казахстані в порівнянні з сусідами по регіону є високим (наприклад, в Узбекистані - 5,5 днів, в Україні - 5 днів).

Астана займає лідируючу позицію по індикатору реєстрації підприємств, але відстає за іншими індикаторами, переважно через складність підключення складів до електромереж. Столиця посідає останнє місце в рейтингу легкості ведення бізнесу серед 8 міст, що беруть участь в дослідженні. До першої трійки увійшли Алмати, Актобе і Костанай.

Підсумки дослідження Світового банку / Скріншот з доповіді Світового банку "субнаціональних рейтинг ведення бізнесу в Казахстані 2017"

З усіх міст, що беруть участь в дослідженні, Алмати є найбільш сприятливим для ведення бізнесу по всіх чотирьох індикаторів. За індикатором підключення до системи електропостачання Алмати - єдине місто, де за дозволом на проведення земляних робіт можна звернутися в режимі онлайн. Також Алмати одним з перших запровадив моніторинг відключення електроенергії і автоматизував відновлення харчування.

Вартість передачі комерційної нерухомості, складова всього 0,1% від вартості самої нерухомості, зараховує Казахстан до топ-10 країн, що лідирують за цим показником. Всі вісім міст РК, охоплених дослідженням, входять в 20% світових лідерів за показником вартості реєстрації бізнесу завдяки мінімальним витратам на відкриття МСБ.

Експерти Світового банку відзначають, що при реалізації реформ в Казахстані вирішальну роль може зіграти обмін успішним досвідом між областями.

Читайте Informburo.kz там, де зручно:

Facebook | Instagram | Telegram

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новости