• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Вбудовані плити для маленьких кухонь

Без хорошої плити і духовки не можна уявити жодне сучасне житло. Але що робити, якщо місця на кухні мало, і плита звичайних розмірів поміщається з працею? Але ж треба поставити ще й меблі, та й холодильник з мийкою ніхто не відміняв. На щастя, крім компактних окремо розташованих моделей існують також і маленькі (шириною 44-50 см) вбудовувані духові шафи і варильні панелі. Затьмарює радість лише те, що асортимент подібних приладів не такий вже й великий, та й випускають їх всього дві італійські фірми, Nardi і Ardo.

Брати по кухні

Компанія Nardi була заснована в Мілані понад п'ятдесят років тому братами Джіанні, Джіачінто і П'єро Нарди. Вона спеціалізується саме на вбудовуваної техніки, і хоча підприємство ніяк не можна назвати промисловим гігантом, його продукція широко відома на європейському континенті.


Мілан - рідне місто компанії Nardi


Незалежна вбудована газова панель Nardi TH 30 AV X коштує недорого - близько 6 тис. руб. (Тут і далі ціни наведено на липень 2008 р) - при габаритах 4х45х50 см (ВхШхГ). У моделі три конфорки, що традиційно для панелей шириною 44-50 см. Характерно і те, що конфорки у подібних приладів різної потужності: одна на 3 кВт, друга на 1,8 кВт і третя на 1 кВт. В процесі експлуатації Nardi TH 30 AV X сірники або запальничка не знадобляться - передбачений автоматичний електрозапалювання. Управління потужністю пальників здійснюється за допомогою звичних поворотних перемикачів. При відсутності полум'я подача газу автоматично відключається (газ-контроль). великий плюс Nardi TH 30 AV X - можливість вбудовування як з переднім, так і з бічним становищем панелі управління, що особливо важливо в умовах дефіциту простору в кухні.

Про зовнішній вигляд Nardi TH 30 AV X сказати особливо нічого - панель приємна, але без надмірностей. Модель з нержавіючої сталі призначена насамперед для того, щоб власники невеликих кухонь (нагадаємо, ширина приладу всього 45 см) не відмовляли б собі в повноцінних кулінарних експериментах. Треба думати, за допомогою Nardi TH 30 AV X у них все вийде.


Nardi TH 30 AV X   - з нею мешканці невеликих кухонь зможуть не відмовляти собі в кулінарних експериментах Nardi TH 30 AV X - з нею мешканці невеликих кухонь зможуть не відмовляти собі в кулінарних експериментах


Незалежна електрична вбудована модель Nardi TH 03 X.A000 (3х44х50 см) проста і невибаглива. Це, мабуть, її головний плюс. У Nardi TH 03 X.A000 три чавунних конфорки: дві однакового діаметра (145 мм) і потужності (1,5 кВт), третя поменше - 110 мм і 0,6 кВт. Управління, природно (адже модель дуже проста), механічне - поворотні регулятори потужності. Ось, власне, і все, що можна сказати про технічні характеристики цього приладу.


Nardi TH 03 X.A000 - проста і невибаглива електрична панель


Особливо запам'ятовується зовнішній вигляд цієї панелі не назвеш. Дизайн варильних панелей, особливо електричних або газових, взагалі поняття досить умовне, адже форму конфорок кардинально не поміняєш. Звичайно, деякі виробники роблять панелі овальної або шестикутної форми, але про економію місця мова при цьому зазвичай не йде. Так що варіантів у виробника залишається небагато, хіба що грати з обробкою, але і тут найбільш затребуване всього два варіанти - біла емаль і нержавіюча сталь. Загалом, дітище італійських братів не є оригінальним, зате цілком відповідає очікуванням. обійдеться панель Nardi TH 03 X.A000 приблизно в 5,5 тис. руб.

Якщо слідувати моді не тільки в одязі, але і в оформленні власного житла, зокрема кухні, купувати доведеться стеклокерамическую плиту. На жаль, вибір вузьких моделей в цьому сегменті не те, що обмежений - його, по суті, немає. Так, у продажу є багато варильних панелей «доміно», і це модний напрям успішно освоюється багатьма виробниками. Але одна «плашка» «доміно» - це всього лише дві конфорки. Така панель підійде або для зовсім маленької кухоньки, або для тих, хто не надто захоплюється цим, вважаючи за краще розігрівати напівфабрикати в мікрохвильовці або трапезувати в ресторані.

Але все ж на російському ринку нам вдалося виявити одну вузьку незалежну стеклокерамическую вбудовану плиту. Це знову дітище італійської фірми Nardi, модель PV 43 ETC. За 12-13 тис. Руб. можна придбати ультрасучасну панель розмірами 5,5х45х51 см з трьома експрес-нагрівачами сукупною потужністю підключення 4,2 кВт і повністю електронним сенсорним управлінням (передбачено 9 рівнів регулювання). Конструкцією передбачено блокування панелі управління (захист від дітей) і функція самоотключения, яка «погасить» працюючу плиту при дуже довгому відсутності команд від користувача. Для кожної зони нагріву передбачений індикатор залишкового тепла, що помітно знижує ризик опіків і допомагає економити електроенергію - знаючи, яка з конфорок ще не охолола, можна використовувати її для короткочасного розігріву страви.

В очі Nardi PV 43 ETC не кидається, але чимось запам'ятовується - можливо, своєю благородною простотою. Варильна панель виконана в чорному кольорі з тонкою окантовкою з нержавіючої сталі. Мабуть, цю модель можна назвати типовою представницею стилю «елегантний мінімалізм». При погляді на Nardi PV 43 ETC на думку відразу спадає аналогія з маленьким чорним платтям Коко Шанель. Якби ця плита була дамою, то про неї, безсумнівно, сказали б: «в ній щось є».


Nardi PV 43 ETC - елегантний мінімалізм


Кухня без духовки, як автомобіль без бензину - безпорадна і марна. Більш того, навіть в газифікованих будинках духовки газові поступово поступаються місцем електричним - з огляду на більшої функціональності останніх. А серед вузьких вбудованих незалежних моделей газові взагалі не зустрічаються. Власне, виявити великої різноманітності не вдалося і серед електричних.

При цьому непросто і підібрати шафа для вбудовування вузької духовки - якщо готові каркаси для духових шаф шириною 60 см пропонують всі виробники кухонних меблів, то ящик шириною 45 см треба робити на замовлення.

Nardi FEA 2537 N - гранично простий електрична духова шафа розмірами 59,6х45х54,3 см. Як то кажуть, ніяких надмірностей. Передбачено чотири режими нагріву: класичний (зверху і знизу), інфранагрів, а також зверху чи знизу окремо. Є електрогриль. Управляється FEA 2537 N за допомогою поворотних перемикачів. Внутрішня поверхня духової шафи емальований, система охолодження - тангенціальна. Суть її в тому, що при включенні духовки запускається вбудований вентилятор, направляючи потік повітря від низу до верху; він стосується стінок і виходить через передні отвори, створюючи перешкоду на шляху гарячого повітря, що йде зсередини. Комплектацією передбачені деко, решітка і крутив. Скління відкидний дверцята подвійне (скла з кришталевим термоотраженіем).

Але екстер'єр моделі своєрідний. Мабуть, це найбільш приємний для очей прилад з нашого огляду. Чимось Nardi FEA 2537 N нагадує старий телевізор (через форми віконця в дверцятах). А ручка на дверцятах трохи вигнута, через це FEA 2537 N як би посміхається. Приємно. Колір приладу можна вибрати. Якщо в назві є літера N - духовка чорного кольору, W - білого, а Х - з обробкою з нержавіючої сталі. Таке позначення кольорів характерно для всієї продукції Nardi. варто Nardi FEA 2537 N в російських магазинах 10-12 тис. руб.


Nardi FEA 2537 N - духову шафу з посмішкою


імперія ваг

Крім продукції Nardi, в магазинах представлені вузькі моделі іншої італійської фірми - Ardo. Ця компанія на 28 років старше Nardi, її історія почалася в 1930 році разом з фабрикою з виробництва ваг, яку заснував в околицях провінційного містечка Фабріано сенатор Арістіде Мерлоні. Сьогодні імперія Merloni - найбільший світовий виробник побутової техніки.

Незалежна газова панель Ardo PFS 4030 V X і модель Нарди, про яку ми вже писали, схожі як близнюки-брати. Втім, проводиться вона на тих же самих заводах. Судіть самі: габарити 4х44х50 см, ціна - 5-6 тис. Руб. Та й технічні характеристики ідентичні. У Ardo PFS 4030 V X ті ж три газові конфорки, «експрес» на 3 кВт, «звичайна» на 1,75 кВт і «допоміжна» на 1 кВт. Конструкцією передбачений автоподжиг і газ-контроль, управління - за допомогою механічних поворотних перемикачів.

Що стосується дизайну, то він, по суті, не виробляє взагалі ніякого враження, панель як панель. Основне призначення Ardo PFS 4030 V X в тому, що б радувати господарів можливістю приготування смачних страв, а не власною зовнішністю. Втім, лякатися тут нема чому: потворною модель назвати рішуче неможливо.


Ardo PFS 4030 V X - з її допомогою смачна їжа не змусить себе довго чекати


Духова шафа Ardo HSN 040 S - друга і остання вузька модель, яка присутня на російському ринку. Це електрична незалежна вбудована духовка розмірами 59,6х45х54,6 см. Клас енергоспоживання - А, обсяг - 37 л. Це не багато, але більшого від такої компактної моделі очікувати складно. Агрегат має електромеханічне управління (поворотні перемикачі), є таймер. функціональність Ardo HSN 040 S значно серйозніше, ніж у розглянутої вище моделі Nardi. Вона здатна на нижній і верхній нагрів, як з конвекцією, так і без неї. Передбачений режим «гриль» (і знову можна включити конвекцію). У комплект поставки входять деко і решітка. Також є розморожування за допомогою нагнітається вентилятором повітря.

У Ardo HSN 040 S подвійне скління дверцята, так що зовні корпус майже не нагрівається - все тепло залишається всередині. Цьому сприяє і система тангенціального охолодження.

Дивитися на Ardo HSN 040 S приємно. Оформлення не дуже помітне, але в ньому враховані сучасні тенденції. Немає нічого зайвого, тільки те, що потрібно для зручної експлуатації. Деякий шарм моделі надає дзеркальне скло, використане в облицюванні дверцята і панелі управління. Але на ньому, як не крути, будуть залишатися сліди від пальців та інші забруднення, так що доведеться приділяти більше часу наведення чистоти. В цілому ж, Ardo HSN 040 S цілком відповідає своїй ціні - 12 тис. руб ..


Ardo HSN 040 S - електродуховка з дзеркалом


Цей огляд познайомив вас майже з усім асортиментом вузьких вбудованих варильних панелей і духових шаф. Як бачите в цьому сегменті, по крайней мере в Росії, безроздільно панують італійці. Але це, на наш погляд, зовсім не погано. Будь зі згаданих приладів відповідає всім сучасним вимогам, в тому числі і з безпеки. Так що навіть на маленькій кухні можна не обмежувати себе в кулінарних експерементів.


Данило Головін

Але що робити, якщо місця на кухні мало, і плита звичайних розмірів поміщається з працею?
Новости