• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Посуд для індукційної варильної панелі: як правильно вибрати каструлі та сковорідки?

 1. Важливі характеристики посуду
 2. феромагнетизм
 3. Товщина і будова дна
 4. Діаметр посуду
 5. Порівняльний аналіз матеріалів
 6. Відомі фірми - виробники
 7. особливий догляд
 8. приблизна вартість
 9. Відгуки покупців про посуд різних марок

Перш ніж приступати до підбору посуду для індукційної плити, слід ознайомитися з набором вимог, дотримання яких є обов'язковим і необхідним для належного функціонування даної категорії товару Перш ніж приступати до підбору посуду для індукційної плити, слід ознайомитися з набором вимог, дотримання яких є обов'язковим і необхідним для належного функціонування даної категорії товару.

Інакше може так статися, що придбана каструля або сковорідка виявляться невідповідними для приготування їжі за допомогою електромагнітної індукції.

Важливі характеристики посуду

Особливість плити, що працює за принципом електромагнітної індукції , Полягає в тому, що вона сприймає не всю посуд, а тільки володіє декількома ключовими властивостями.

Яка посуд підходить для індукційних плит і варильних панелей?

феромагнетизм

Матеріал, з якого виготовлено дно посуду, повинен реагувати на магнітні хвилі, які випромінює котушкою Матеріал, з якого виготовлено дно посуду, повинен реагувати на магнітні хвилі, які випромінює котушкою.

Тобто він повинен бути зроблений з феромагнітних сплавів.

На підходящої посуді для індукційної плити обов'язково нанесено маркування у вигляді спіралі. Тільки цей значок дозволяє визначити, чи придатний даний товар для використання на індукції.

Перевіряти за допомогою магніту дно каструлі безглуздо, тому що найчастіше навіть до володіє магнітними властивостями поверхонь багато моделей індукційних плит залишаються «байдужі».

Найбільше підходить посуд з чавунних сплавів і нержавіючого металу. Але існує також посуд з алюмінію, кераміки, і мідний посуд, до складу яких додані спеціальні метали, які надають їй необхідні властивості.

Товщина і будова дна

Чим товщі і рівніше буде дно у посуду, тим рівномірніше вона буде прогріватися, і тим менше будуть перепади температури при зміні режиму нагріву.

Каструлі або сковорідки, які мають днище товщиною менше 2 мм, можуть використовуватися на індукційній плиті, але при цьому не виключена їх деформація і неприємний шум під час нагрівання.

Підходящою вважається товщина дна не менше 5 мм.

Днище каструлі може бути суцільнометалевим або складатися з декількох різних матеріалів Днище каструлі може бути суцільнометалевим або складатися з декількох різних матеріалів. Зовнішній шар повинен бути виконаний з металу, що має феромагнітні властивості.

Внутрішній шар і стінки посуду можуть бути виготовлені з будь-якого іншого відповідного матеріалу, а на дно зсередини нанесено антипригарне покриття.

Ідеально якщо в днище буде вбудований литий диск, який допоможе запобігти деформації посуду і забезпечить їй щільне прилягання до поверхні плити.

Діаметр посуду

При виборі каструлі або сковорідки пильну увагу варто звернути на розмір не всього дна, а саме тієї частини, яка буде контактувати з електромагнітної котушкою.

Багато виробників в сковороді з великим діаметром дна роблять вставку магнітного матеріалу набагато меншого розміру. В результаті деякі моделі плит не реагують на такий посуд.

Якщо посуд повністю виконана з феромагнітного сплаву, то діаметр її дна не повинен бути менше 12 см Якщо посуд повністю виконана з феромагнітного сплаву, то діаметр її дна не повинен бути менше 12 см. Це необхідно для того, щоб спрацювала котушка індукційної плити.

Втім, є моделі плит, які включаються, навіть якщо на малу конфорку діаметром 15см поставити посуд діаметром 8 см.

Перевірити даний показник можна тільки експериментальним шляхом.

Для тих, хто звик готувати в посуді меншого діаметра або в посуді виконаної не з феромагнетиках - виробники пропонують спеціальний перехідник - індукційний диск.

Він ставиться на поверхню плити, а на нього вже міститься сама посуд. В цьому випадку можна використовувати звичайний посуд, але нагріватися вона буде значно довше.

Порівняльний аналіз матеріалів

Матеріали, з яких виготовляється сучасна спеціальний посуд для індукційних плит, постійно удосконалюються. У кожного з них є свої плюси і мінуси, які теж необхідно враховувати при виборі. Матеріали, з яких виготовляється сучасна спеціальний посуд для індукційних плит, постійно удосконалюються

 • Чавун відрізняється міцністю, надійністю, гарною тепловіддачею.

Але з часом без належного догляду він може заіржавіти.

Чавунний посуд для індукційних плит ідеально підходить і не деформується при нагріванні. Однак в ній не можна готувати кислі страви і зберігати приготовлену їжу.

 • Для посуду з нержавіючої сталі характерні стильний дизайн, легкість, простота догляду, надійність і довговічність.

Цей матеріал не вступає в контакт з їжею. Приготовлені страви можна без ризику зберігати в посуді з нержавіючої сталі. Але при відсутності в ній антипригарного покриття, можливо пригорання їжі під час приготування.

Для використання на індукційній плиті посуд з нержавіючої сталі повинна володіти потовщеним і рівним днищем.

 • Алюмінієві каструлі і сковорідки.

Можуть бути використані тільки за умови включення до їх складу особливого багатошарового дна, яке буде володіти феромагнітними властивостями. Залишати готову їжу в посуді з алюмінію не можна. Можуть бути використані тільки за умови включення до їх складу особливого багатошарового дна, яке буде володіти феромагнітними властивостями

 • Керамічний посуд, виготовлений спеціально для індукційних плит, має дивовижні антипригарні властивості, їжу на ній можна готувати при повній відсутності масла.

Сковорідки з керамічним покриттям не вбирають запахи, не тріскаються, легко очищаються і надовго зберігають свій зовнішній вигляд.

Весь цей посуд може бути використана і для звичайних плит Весь цей посуд може бути використана і для звичайних плит.

Вона підходить і для газової варильної панелі з склокерамікою , і для панелей працюють на електриці .

Відомі фірми - виробники

Іноді саме виробник посуду є вирішальним фактором при виборі тієї або іншої моделі. Найбільш популярні і розкручені марки завжди вселяють трохи більше довіри, ніж їх зовсім невідомі аналоги.

Спеціально для індукційних плит компанією були випущені кілька серій сковорідок з алюмінію, що мають надійне покриття і стильний дизайн.

Посуд Тефаль з серії TitaniumPro рівномірно розподіляє тепло, завдяки товщині дна 4,5 мм.

Дорожчі сковорідки і каструлі з серії Privilege Pro обладнані тришаровим дном з вбудованим в нього Антідеформаціонний диском.

 • Приблизно в тій же ціновій категорії знаходиться посуд німецької фірми «Rondell» і швейцарської компанії «Oursson».

Вони випускають стандартні моделі сковорідок, кухлик, сотейників каструль з нержавіючої сталі, є у продажу і авторські колекції.

 • З російських виробників можна відзначити підприємство «ВСПМО», яке займається випуском посуду протягом 23 років.

Серія «Гурман» для індукційних плит виробляється з нержавіючої сталі марки 18/10 з дотриманням всіх міжнародних стандартів.

 • Відомі компанії з Німеччини «Fissler», «BAF» і «WOLL» випускають різноманітні моделі посуду для індукційних плит.

Бездоганність стилю, функціональність і істинно німецька надійність виправдовують досить високі ціни на їхню продукцію.

Окремо варто виділити французьку фірму «DeBuyer», яка виробляє серію унікальної посуду, що складається на 90% з міді і на 10% з нержавійки. Вартість однієї каструлі або сковорідки з цієї колекції може становити 25000 рублів і більше.

Такі захмарні ціни на посуд, мабуть, свідчать про її непересічну якості та ексклюзивності.

особливий догляд

Посуд для індукційних плит не вимагає спеціального догляду. Мити її можна м'якими миючими засобами, не застосовуючи абразивні порошки та пасти.

Чавунний посуд слід очищати губкою і гарячою водою, а перед кожним використанням змащувати рослинною олією.

Вироби з керамічним покриттям не можна піддавати тривалому нагріванню.

Під час приготування їжі в емальованому посуді не варто занадто часто використовувати режим «інтенсивний нагрів», так як це може призвести до порушення цілісності покриття.

З метою запобігання склокерамічною панелі від подряпин, можна підкладати під посуд під час варіння тонкий папір. Але, ні в якому разі, не варто цього робити при використанні чавунної каструлі або сковороди.

Практично будь-яка кухонне начиння вимагає особливого догляду Практично будь-яка кухонне начиння вимагає особливого догляду. А ви знаєте ніж чистити мийку зі штучного каменю можна а чому не можна?

А от тут ви знайдете поради по догляду за керамічними мийками

приблизна вартість

Назва Характеристики Виробник Ціна, (руб) Каструля з кришкою Ø 20см 3,2л нерж. Сталь 18/10, тришарове дно Серія Family Line, Fissler, Німеччина 6050 Каструля з кришкою з термостійкого скла Ø 20см 3,2л нерж. Сталь 18/10, товщина дна 5мм Серія Flamme, Rondell Німеччина 2340 Каструля з кришкою Ø 20см 2л литий алюміній, керамічне покриття, товщина дна 10 мм серія GIGANT Newline INDUCTION, BAF Німеччина 8680 Каструля з ручкою Ø 20см 3,2л сплав міді і нерж Стало висота стінок 10,7см серія Prima Matera, De Buyer Франція 24650 Каструля зі сталевою кришкою Ø 20см 3,5л сталь товщина дна 6,5 мм, товщина стінок 0,8 мм, висота 13см ВСМПО, Гурман серія КлассікРоссія 2130 Сковорода Ø 24см висота 4см штампований алюміній товщина дна 4,3 мм, антипригарне покриття серія ITALA, Oursson Швейцарія 1580 Сковорода зі знімною ручкою Ø 24см висота 5,5 см литий алюміній товщина дна 10 мм WOLL, Німеччина 5660 Сковорода Ø 24 см нержавіюча сталь 18/10 товщина дна 5 мм. Flamme, RondellГерманія 2040 Сковорода зі сталевою кришкою Ø 24см сталь товщина дна 6,5 мм ВСМПО, Гурман серія КлассікРоссія 2180

Відгуки покупців про посуд різних марок

"... В минулому році мені подарували каструльку« Tefal »із позначкою, що підтверджує те, що вона підходить для індукційної плити. Але чомусь вона видавала дивне гудіння під час варіння, і грілося в ній все дуже повільно. Покриття потріскалось по краях місяців через шість. Зараз придбала собі пару каструль «Гурман», поки дуже задоволена, все закипає набагато швидше ... "

Ірина, 28 років, бухгалтер, Азбест.

"... Я сам дуже люблю готувати, тому посуд вибираю ретельно і довго. Нещодавно придбав глибоку алюмінієву сковороду з антипригарним покриттям німецької фірми «Woll», і зараз не можу їй натішитися. Ніколи не думав, що посуд може доставляти таке задоволення ... "

Антон Олексійович, 55років, Нижній Новгород.

"... У мене весь посуд фірми« Tefal ». Колись я купила набір каструль і сковорідок з 6 предметів (відразу після того, як змінила плиту). Мене все влаштовує, їжа готується швидко, не пригорає і не прилипає до дна. Я б ні на яку іншу посуд нізащо не погодилася. Купувала зовсім недорого. Для мене це найкраща посуд для індукційних плит! ... "

Олена, 36 років, продавець, Москва.

До вибору посуду для індукційної плити слід поставитися дуже відповідально. Купуючи каструлю або сковорідку відомої марки, що володіє всіма необхідними характеристиками, можна бути впевненим в тому, що приготування їжі в ній буде доставляти одні тільки приємні емоції.

Яка посуд підходить для індукційних плит і варильних панелей?
Новости