• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Плюси і мінуси індукційної плити

 1. Принцип роботи
 2. Переваги індукційних плит
 3. Недоліки індукційною поверхнею поверхні

Кожна господиня мріє, щоб процес приготування їжі був максимально швидким і зручним. Сучасна техніка, яка з'явилася на ринку, здатна в цьому допомогти. Популярність і затребуваність сьогодні набирають індукційні плити. Вони приваблюють своєю красою, економією місця і функціональністю. Перш, ніж відправлятися за придбанням новинки кухонної техніки, слід ознайомитися з її особливостями , Принципом роботи, а також зрозуміти всі переваги і недоліки індукційних варильних панелей.

її особливостями

Принцип роботи

Зовні такий пристрій виглядає стандартно для будь-яких варильних панелей вбудованого типу. Індукційна плита, плюси і мінуси якої будуть розглянуті нижче, має гладку стеклокерамическую поверхню, але під нею немає нагрівального елементу. Під конфорками розташовуються електромагнітні котушки. Вони відповідають за створення магнітного поля, яке в свою чергу провокує виникнення наведених струмів. За рахунок зміни силових ліній відбувається утворення струмів, які проходять через дно посуду і нагрівають їжу. Це основна особливість роботи індукційної плити, адже сама панель не нагрівається. Завдяки своєму принципу роботи конфорка передає струми, які нагрівають тільки посуд і розташовані в ній продукти.

Нагрівання відбувається дуже швидко, і це великий плюс, тому що споживання електроенергії мінімально.

Ще однією гарною особливістю такої плити є те, що вона має унікальний елемент безпеки. Виробником передбачений мінімальний діаметр предмета, який може нагріватися. Найчастіше він дорівнює 12 см. Тому любителям натуральної кави, звареної в турці , Слід подбати про придбання спеціального диска-адаптера для індукційної плити. Він являє собою плоский металевий диск з ручкою, який буде нагріватися. При його наявності можна навіть не міняти посуд, яка виконана не з металу. І деякі основні недоліки сучасних індукційних плит просто зникають.

Переваги індукційних плит

Індукційна варильна панель - це сучасне кухонне обладнання, яке має цілу низку позитивних для користувача моментів. Серед основних переваг індукційної плити слід виділити наступні.

 1. Економічність. Споживання електроенергії майже в 1,5 рази нижче, ніж електричними плитами, а швидкість нагрівання набагато вище. Наприклад, закип'ятити каструлю води на індукційної варильної панелі можна в 3 рази швидше, ніж на газовій плиті.
 2. Швидкість руху приготування. Так як плита дуже швидко виконує нагрівання води, відповідно і процес готування стає набагато коротше.
 3. Безпека. Імовірність того, що людина може обпектися від поверхні індукційної плити, зведена до мінімуму, адже продуманий механізм відключається при знятті з поверхні посуду автоматично.
 4. Зручність у використанні. Доглядати за такою поверхнею досить просто і зручно, адже вона не нагрівається. На плиті ніколи не буде утворюватися пригорілі залишків їжі. Якщо з каструлі втекло молоко, то її завжди можна підняти, і протерти моментально остигнула поверхню.
 5. Плита має на увазі кілька режимів готування. На одній конфорці можна як швидко закип'ятити воду, так і повільно гасити овочі. Налаштувати температурний режим дуже легко і просто. Багато варильні панелі такого типу мають на увазі не тільки вибір температури, але і тривалості готування. А це набагато краще, ніж стояти і контролювати час.
 6. Естетичний зовнішній вигляд, адже ніхто не сперечатиметься, що індукційна варильна панель виглядає стильно і привабливо.
 7. Дуже зручні конфорки, які мають гладку поверхню і не виступають над поверхнею. Посуд можна рухати, як заманеться.
 8. Екологічність. В результаті того, що сама плита не нагрівається, в приміщенні не відбувається виділення тепла, в кухні не так жарко.

Переваги індукційних варильних панелей істотні, але недоліки слід також розглянути, щоб скласти повну картину про цю техніку.

Недоліки індукційною поверхнею поверхні

Деяким людям наведені нижче мінуси індукційної плити здадуться істотними, і вони надалі навіть не розглядатимуть такий варіант для своєї кухні.

 1. Робота від електрики. У будинках, які розраховані на використання газового обладнання, проводка може бути не настільки потужною, щоб впоратися з регулярною роботою індукційної плити. Заміна газової плити на електричну - досить клопітка заняття.
 2. Створення електромагнітного поля. Людям, які живуть з кардіостимуляторами, слід відмовитися від такого виду техніки. Електромагнітне поле, яке виділяється плитою, не сильніший ніж від інших електричних приладів, але все ж може позначитися на самопочутті.
 3. Для вручений панелі індукційного типу потрібне використання спеціального посуду , Яка виконана з металу. Немагнітні матеріали не будуть нагріватися, наприклад, скло або алюміній, за винятком посуду з металевим дном. Перевірити придатність посуду досить легко за допомогою простого магніту. В таких цілях можна використовувати навіть декоративний магніт з холодильника: якщо він прімагнітілась на дно, то каструля або сковорода підходить для індукційної плити. Але це не означає, що потрібно замінювати кухонний посуд. Сьогодні краще купити перехідник-адаптер, ніж повністю міняти посуд.
 4. Висока вартість. Але це поступово відходить у минуле: виробники сучасної техніки пропонує масу варіантів бюджетної лінійки.
 5. Сьогодні найчастіше індукційні плити реалізуються в якості вбудованої техніки, тому найчастіше потрібна повна зміна меблевого гарнітура на кухні.

Проаналізувавши всю надану інформацію, можна зробити наступний висновок: вибираючи індукційну плиту , Плюси і мінуси якої були розглянуті, кожна господиня істотно прискорює процес приготування і полегшує догляд за кухонною технікою. Тепер не варто турбуватися за чистоту вручений поверхні, прибирати пролиті продукти легко і просто: вони не пригоряють. А зазначені недоліки для більшості складають проблему.

Тепер, коли ми розглянули переваги і недоліки варильних панелей з індукцією, звернемося до їх асортименту. Сьогодні на ринку побутової техніки є індукційні панелі різних виробників - у продукції кожного з них є ті чи інші особливості, але не знаючи про їх переваги та недоліки буває складно зробити вибір на користь будь-якої панелі. Особливою популярністю користуються індукційні варильні індукційні панелі Hotpoint-Ariston. Вони відрізняються надійністю і високою продуктивністю. Серед модельного ряду панелей ХотПоінт-Арістон особливо виділяється розроблена з використанням інноваційних технологій індукційна плита KIT 641 FB - її вартість знаходиться в середньому ціновому сегменті (30000-35000 рублів).
В першу чергу варто відзначити, що кордони конфорок у даній моделі не обмежені в відміну від більшості інших індукційних варильних поверхонь. Завдяки система конфорок Flexi Zone (коли дві конфорки об'єднуються в одну) тепер зручно готувати на посуді великих розмірів. Центр кожної конфорки позначений білою крапкою - досить поставити каструлю або сковорідку таким чином, щоб посуд закрила цю точку собою і розумний пристрій самостійно визначить діаметр нагріву. Всього на панелі чотири конфорки і за рахунок їх дизайну виглядає вона дуже оригінально.
Також на допомогу господиням передбачені функції, які автоматично виставляють потрібну температуру в залежності від режиму. Наприклад, для функції «Швидке кип'ятіння» спрацьовує максимальний рівень потужності; а для «Режиму гасіння» використовується повільне і делікатне приготування. Також є ще автоматичний «Режим плавлення» і «Підтримки тепла». Це дуже зручно, коли одночасно готуєш і займаєшся ще якимись справами - дозволяє економити час і не стояти довго біля плити.

Новости