• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Індукційні варильні панелі: плюси і мінуси, особливості та правила вибору

 1. Принцип роботи індукційних плит
 2. переваги
 3. недоліки
 4. Правила вибору індукційною поверхнею панелі
 5. Відгуки споживачів

У гарної побутової техніки плюсів значно більше, ніж мінусів. Але виробники ще не досягли такого рівня, щоб виготовляти прилади з одними позитивними характеристиками, хоча прагнуть до цього. Так, індукційна варильна панель має досить багато переваг, але, недоліки все ж присутні. Їх небагато, і найсуттєвіший - висока ціна виробу. Щоб розібратися в характеристиках приладу, треба зрозуміти, як працює індукційна плита.

Принцип роботи індукційних плит

Із зовнішнього боку вона нічим не відрізняється від електричних аналогів, має таку ж гладку поверхню зі склокераміки. Але під нею розташовується не електричний нагрівальний елемент, а електромагнітна котушка, по якій рухається струм. Це звичайна трансформаторна котушка, на яку намотаний емальований мідний дріт.

Проходячи по витків, струм створює навколо котушки магнітне поле. Воно, в свою чергу, впливає на метал, з якого виготовлена ​​посуд. Таким чином, всередині тіла посуду утворюються індукційні струми, які і нагрівають її, а відповідно і продукти або воду, що знаходиться всередині каструлі або чайника.

Виходить так, що індукційні струми нагрівають саме посуд, не чіпаючи стеклокерамическую панель, яка завжди залишається теплою. Вона нагрівається тільки він розігрітій посуду, а не від магнітного поля або індукційних струмів. Тому максимальна температура панелі - + 60С. А так як між посудом і котушкою немає посередників, на які йде частина теплової енергії, значить, коефіцієнт корисної дії приладу високий. Він дорівнює 80%. І це найбільший плюс індукційних плит.

Але магнітне поле, що виділяється котушкою, це шкідливі для людського організму хвилі. Але шкода їх не настільки великий, інакше, такі плити не стали б випускати. Виробники строго витримують норми випромінювання магнітного поля. Тести показали, що:

 • на відстані 10 сантиметрів від варильної поверхні магнітне поле фонить в межах 137 В / м, що вважається небезпечним показником;
 • на відстані півметра фон знижується до 15-18 В / м, що вважається безпечним показником.

Звідси можна зробити висновок: в процесі приготування їжі не треба перебувати близько до індукційній плиті, і все буде добре.

переваги

До переваг індукційної варильної панелі відносять:

 • Високий ККД за рахунок відсутності посередників між джерелом енергії і посудом, в якій готується їжа. Від цього обсяг споживання електроенергії суттєво знижується. Вся справа в швидкості нагріву, звідси і економія. Наприклад, якщо на електричній плиті блюдо готується 30-40 хвилин, то на індукційної панелі процес готування займе 20-25мінут. В цьому плані газові плити трохи поступаються індукційним, незважаючи на те, що нагріваються швидше електричних.
 • При цьому індукційні варильні панелі забезпечуються спеціальними датчиками, які відстежують, чи встановлена ​​на панель посуд чи ні. Якщо її немає, то сама техніка не включиться. Це елемент безпеки експлуатації приладу.
 • Тепла варки поверхня зі склокераміки - це теж плюс, який також стосується безпечної експлуатації плити. Особливо якщо в будинку є діти.
 • Практичність склокераміки. Чистять її зазвичай спеціальними гелями або засобом для миття посуду. Ніяких абразивних інструментів. Треба відзначити, що пролита на поверхню рідина або впав продукт не підгорять, адже температура панелі не перевищує + 60С. А значить, складних забруднень на плиті ніколи не з'явиться.
 • До безпечної експлуатації відноситься і ще одна позиція - це неможливість нагріву предметів розмірами менше 12 сантиметрів. Якщо на панелі залишені вилка або ложка, то нагріватися вони від котушки індукції не будуть. Тому мінімальний діаметр посуду, який використовується на індукційних плитах, повинен бути менше 12 сантиметрів.
 • Виробники намагаються додати в індукційні варильні панелі якомога більше опцій. Тому плити цього типу, наприклад, автоматично відключаються, якщо температура посуду досягає +250. Пропонуються режими швидкого нагріву або підтримки тепла.
 • Простота установки. Плиту підключають до мережі змінного струму 220 вольт через розетку із заземленням. Перед підключенням потрібно обов'язково перевірити, чи витримає підвідний провід до розетки максимум потужності приладу.

Перед підключенням потрібно обов'язково перевірити, чи витримає підвідний провід до розетки максимум потужності приладу

недоліки

В основному до недоліків відносять специфіку роботи самої котушки.

 • При виникненні магнітного поля утворюється шум, який можна знизити придбанням спеціального посуду для індукційних плит. Чим якісніше посуд, тим менше шумить панель.
 • Не можна використовувати для приготування їжа на індукційних плитах посуд, виготовлену з алюмінієвого сплаву, скла і кераміки. В основі принципу робота панелі лежить закон Фарадея, який говорить, що індукційні струми можуть утворитися тільки між двома феромагнітними тілами. До них відноситься чорний метал (сталь і чавун) і нержавіюча сталь. Сьогодні виробники запропонували новий підхід, який допускає використання на індукційних плитах неферомагнітних сплавів. Для цього треба купити спеціальну підставку, яку встановлюють на плиту, а вже на неї ставлять, наприклад, керамічний посуд. Тепловтрати в цьому випадку присутні, але вони коливаються в межах 3%.
 • З метою техніки безпеки індукційні плити забезпечуються таймером, який відключає прилад через три години безперервної роботи. Таким чином, варити на ній, наприклад, холодець не зовсім просто. Доведеться через три години ще раз включити панель.
 • Не всі електричні духовки сумісні з індукційними плитами. Тому два прилади встановлюють в різних місцях, або під плиту підбирається такий духову шафу, автоматика якого не реагує на магнітне поле (сумісність вказується в паспорті духовки).
 • Найбільший мінус індукційних плит - висока ціна виробу.

Найбільший мінус індукційних плит - висока ціна виробу

Правила вибору індукційною поверхнею панелі

Представлені на ринку індукційні плити працюють за одним принципом, але технічні характеристики, дизайн, розміри, вага і кількість конфорок у них різні. Тому вибирати потрібно виходячи з цих позицій.

Важлива складова приладів такого типу - енергоємність. Не варто забувати про економію електроенергії. У паспорті виробу цей показник позначається буквами латинського алфавіту. Ідеальний режим: «А» або «А +».

Кількість конфорок визначається кількістю членів сім'ї. На двох - трьох чоловік підійде двухкомфорочная плита. Цей показник зростає зі збільшенням чисельності людей. Треба враховувати і той момент, що чим більше в панелі конфорок, тим більше у неї площа поверхні. Відповідно доведеться правильно підбирати під неї підлогову шафу кухонного гарнітура.

Зверніть увагу на панель управління, в якій вбудований регулятор температурного режиму. Якщо кухня - це експериментальна база для приготування різних страв, то варто вибрати агрегат з широким температурним діапазоном регулювання. Як показує практика, 16 позицій регулятора буде достатньо. Але можна вибрати менше або більше.

Є така функція в індукційних плитах, як бустер. Це збільшення інтенсивності нагріву на ділянці однієї конфорки. Якщо є необхідність швидко приготувати або закип'ятити воду, то треба просто натиснути на відповідну кнопку. Енергія конфорок перейде на одну, звідси і інтенсивність її роботи (нагрівання).

Чим більше корисних опцій у індукційної плити, тим краще. Але враховуйте що, чим більше функцій у приладу, тим він дорожче коштує. Якщо в будинку є маленькі діти, то вибирайте прилад з функцією блокування кнопок управління.

І останній критерій вибору - дизайн. Сама панель виготовляється зі склокераміки або загартованого скла. Перший дорожче, але міцніше. Обидва матеріали практичні, мають гладку поверхню чорного, білого або сірого кольору. Деякі виробники прикрашають поверхню малюнками. Така панель витримана в строгому стилі хай-тек, тому впишеться в будь-який інтер'єр кухні. Конфорки на поверхні позначаються квадратами, прямокутниками, колами або овалами.

Як такого вибору індукційного плити за технічними характеристиками не існує. Все залежить від розмірів конфорок. Чим вона більше, тим більше виділяє теплової енергії, відповідно більше електроенергії споживає. У цьому плані все буде залежати від кількості конфорок і їх розмірів.

Обов'язково ознайомтеся з Відеоогляд індукційних плит.

Відгуки споживачів

Тетяна, 32 роки, Подольск

«Чоловік вмовив купити індукційну плиту, посилаючись на економію струму. Очікування виправдалися, але довелося розлучитися з усім посудом. Хто міг знати, що в моїй улюбленій тефалевой сковорідці є алюміній. Плита нова, працює добре, але доведеться купувати новий посуд, а це грошові витрати. Це великий і єдиний мінус плит цього різновиду ».

Ольга, Твер

«Після проведеного ремонту квартири, стали жити в режимі повної економії. Тому стали дарувати на свята тільки потрібні подарунки. На 8 Березня чоловік подарував невелику індукційну панель, про яку давно мріяла. З описом роботи ознайомилася і відразу все зрозуміла, нічого складного. З супами і кашами проблем немає, а ось смажити на панелі складно. Весь час все підгорає. Сенсорна панель не найзручніша, режим виставляється погано. Натиснеш сильніше - різко підвищується температура нагріву, слабкіше - температура не піднімається. Напевно, ця проблема пройде з досвідом використання плити. До позитивних властивостей хотілося б віднести наявність таймерів на кожну конфорку

Новости