• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Індукційна варильна панель: посуд, достоїнства і недоліки

 1. Переваги і недоліки
 2. критерії вибору
 3. функціонал
 4. Популярні виробники
 5. Правила догляду за технікою


Сучасні технології виробництва побутових приладів дозволяють створювати високоякісні і максимально функціональні предмети, що значно полегшують робочий процес на кухні. До одним з найбільш популярних приладів відносяться варильні панелі . На відміну від плити, вони набагато комфортніше в зверненні, мають широкий функціонал і займають набагато менше місця. Вони існують в декількох видах, серед яких можна виділити індукційні варильні панелі. Зараз дані моделі не так поширені серед покупців, як газові або електричні, але мають свої переваги і недоліки, до того ж вони більш технологічні.

Перед покупкою може виникнути питання, чому віддати перевагу - електричну або індукційну панель. Робота другої відбувається завдяки нагрівального елементу - індукційної котушці, яка формує електромагнітне поле, завдяки якому відбувається активація атомів кристалічної решітки, а, значить, і розігрів посуду. При цьому сама панель не нагрівається.

Переваги і недоліки

Індукційна панель вважається вершиною еволюції електричних плит. Тому, якщо хочеться мати у себе вдома тільки найкращу сучасну техніку, то слід придивитися саме до такого варіанту. Але, як і у випадку з іншими видами панелей, тут є свої сильні сторони, а також недоліки.

переваги:

 • Економна витрата електроенергії. Завдяки тому, що поверхня плити залишається холодною, а нагрівається лише дно посуду і продукти всередині, то час, витрачений на приготування їжі, істотно скорочується. Це призводить не тільки до більш швидкого процесу готування, але й до економії на електриці.
 • Високий рівень безпеки. істотним плюсом індукційної плити є автоматичне відключення при відсутності на ній посуду. Це означає, що дану модель можна вважати абсолютно безпечною для сімей з маленькими дітьми, так як випадкове включення просто неможливо. Робота індукційної панелі починається при установці на її конфорки каструль або сковорідок.
 • Миттєве охолодження конфорок. Щоб переключитися з найвищою на низьку температуру, досить лише натиснути одну кнопку. Процес охолодження відбувається моментально, і можна не хвилюватися, що їжа википить. Якщо суп, молоко або інша рідина випадково виллються на поверхню плити, то вони не підгорять, так як поверхня завжди залишається холодною. Значить, відмити забруднення не складе особливих проблем.

Значить, відмити забруднення не складе особливих проблемнедоліки:

 • Необхідність в спеціальному посуді. Індукційна варильна панель може зажадати повної заміни наявної на кухні посуду, на спеціальні каструлі і сковорідки, здатні намагнічуватися. Серед матеріалів підійде нержавіюча сталь, чавун і емальовані вироби. Позбутися доведеться від предметів з алюмінію, скла і латуні.
 • Імовірність шкоди для здоров'я. Припускають, що магнітне поле, створюване технікою в процесі роботи, робить негативний вплив на організм людини. Звичайно, таке твердження не доведено, і виробники його ретельно спростовують. Але все-таки людям, які мають кардіостимулятори, слід відмовитися від установки в своєму будинку такої плити.

Порада! Вирушаючи в магазин за новою підходящої посудом, слід взяти до уваги деякі поради, які допоможуть у виборі. По-перше, дно каструль і сковорідок має бути ідеально пласким. По-друге, матеріал повинен мати здатність намагнічуватися. Можна захопити з собою невеликий магніт, щоб переглянути посуд, приклавши його до дна.

критерії вибору

Індукційна варильна панель або плита може значно полегшити і прискорити щоденне приготування їжі. До того ж вона більш технологічна, функціональна, ніж газова або електрична. Щоб зробити правильний вибір, необхідно звертати увагу на деякі моменти.

 1. Отдельностоящая модель або вбудована панель. Перший варіант поки не дуже поширений, та й використовуються в основному тільки компактні двухкомфорочная прилади. Зате варильних панелей індукційного типу предостатньо. Для них необхідна стільниця із заздалегідь підготовленим отвором потрібного розміру.
 2. Форма і габарити. Найбільш звичними вважаються квадратна і прямокутна форма панелі, але також зустрічаються і нестандартні, наприклад, шестикутні моделі. Розмір варіюється від 300х300 мм до 1000х1000 мм.
 3. Зовнішній вигляд. Дизайн індукційної варильної панелі не менш важливий, ніж розмір і форма. Він повинен вписуватися в інтер'єр кухні і поєднуватися з іншою побутовою технікою. Найчастіше склокерамічна поверхня зустрічається в чорному кольорі. Більш рідкісними є білі і прозорі панелі. Також моделі розрізняються кількістю конфорок. Управління може бути сенсорним або механічним.
 4. Вартість. Не секрет, що ціна на індукційну поверхню значно вище, ніж на газову або електричну. Але витрати з часом окупляться, завдяки суттєвій економії на електроенергії. Також на кінцеву вартість впливає бренд і кількість функцій конкретної моделі.

Також на кінцеву вартість впливає бренд і кількість функцій конкретної моделі

функціонал

Важливим фактором при виборі плити або панелі є кількість функцій і корисних програм, які прилад може виконувати. Ще до здійснення покупки необхідно ознайомитися з відгуками про різні виробниках і їх продукції, а також підібрати для себе виріб, відповідне по дизайну, розміру, формі і ціною. Щоб не переплачувати за програми, які в наслідок не знадобляться, краще визначитися заздалегідь з кількістю функцій, які повинна виконувати індукційна варильна панель.

Комбіновані плити підійдуть для тих, хто не готовий повністю перейти на індукційний варіант. А кількість конфорок визначається розміром сім'ї, її потребами і пристрастями в їжі.

Для сімей з маленькими дітьми слід придивитися до моделі з функцією блокування панелі управління. А «захисне відключення» контролюватиме процес готування і не дасть молоку або кави «втекти», вчасно вимкнувши плиту.

Завдяки вбудованому таймеру можна запрограмувати плиту на автоматичний запуск в певний час. Звуковий сигнал повідомить про готовність блюда. Для любителів кулінарних шедеврів потрібно модель з великою кількістю потужностей. На сьогоднішній день максимальним вважається шістнадцять режимів.

Конфорки з розширенням зможуть підлаштовуватися під розмір посуду. Це зручно, коли плита і каструлі купуються в різний час. Прилад не почне роботу, поки на ній не буде стояти посуд для індукційної конфорки.

Також можна задати певну норму витрати електроенергії, яку плита буде весь час підтримувати. Можна поставити прилад на паузу, якщо необхідно на деякий час відлучитися. Процес готування в цьому випадку буде припинений. Режим підтримки тепла необхідний для тих сімей, де всі її члени харчуються в різний час. Тоді можна не хвилюватися, що їжа в каструлі охолоне.

Важливо! У індукційних варильних панелей є один недолік - їх не можна встановлювати над металевими приладами. Тому духовку доведеться монтувати в інший тумбі.

Популярні виробники

Серед лідерів, в асортименті у яких присутні індукційні варильні панелі, можна виділити фірми Bosch, Hansa, Zanussi. Сюди також можна віднести і Electrolux. Даний виробник пропонує техніку за доступною ціною, при цьому високої якості і надійності. Панелі мають зрозумілим управлінням, великою кількістю функцій, рівномірно прогрівають, що стоїть на них посуд і їжу в ній.

Що стосується діапазону цін, то він варіюється від 15 т.р. і вище, залежно від бренду, моделі і функціоналу. До слова сказати, продукція Bosch коштує трохи дорожче і мінімальна вартість на такі панелі становить від 25 т.р.

Правила догляду за технікою

Щоб техніка служила вірою і правдою і мала привабливий зовнішній вигляд, слід ретельно стежити за нею і регулярно позбавлятися від забруднень. Поверхня панелі ідеально рівна і гладка, до того ж вона не нагрівається в процесі роботи, а, отже, навіть «втекла» з каструлі їжа не пригорить. Не слід використовувати для чищення панелі агресивні хімічні речовини з зернистою структурою і жорсткі щітки. Краще віддати перевагу засобам, що формує брудозахисні покриття на поверхні. Після кожного приготування їжі, плиту бажано помити.

Індукційна варильна панель - відмінне рішення для сучасної кухні. Крім високої ціни, вона практично не має недоліків. Зате переваг у даного виду панелей безліч. Вони суттєво економлять електроенергію, процес готування відбувається набагато швидше, ніж на звичайній газовій або електричній плиті, а привабливий мінімалістичний дизайн дозволить зробити будь-який інтер'єр стильним і розкішним.

Новости