• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Ергономіка кухні: населений острів, або все під рукою

  1. Зона готування? Без проблем!
  2. Інші «остров'яни»: дрібна побутова техніка і кухонне начиння
  3. TEFAL VC 1002 - триярусна пароварка з механічним управлінням
  4. Moulinex CE 4000 - мультиварка, пароварка і йогуртниця в одній особі

«Острів» - відносно свіжа мода, перекочувала в наш дизайн з європейських і американських кухонь. Ця споруда являє собою одну велику або кілька складових тумб посередині приміщення. У чому зручність?

У тому, що до цього острова ви можете «причалити» з будь-якого боку, комфортно розташувати на ньому не тільки посуд і дрібну техніку, але навіть варильну поверхню і мийку. Про технічне облаштування кухонного острова піде мова в даній статті.

Зона готування? Без проблем!

Форма «острівної» кухні може бути різною - у вигляді Г, П або L, кола, квадрата або прямокутника. Все залежить від площі приміщення і переваг самого господаря. У всякому разі, під рукою лежить колекція, що необхідно для швидкого і ергономічного приготування їжі. Адже острів необов'язково використовувати тільки як обідню зону. Якщо ви розташуєте тут варильну поверхню, а над нею - купольну витяжку, то зможете готувати, як в телестудії. Вам буде просторо, комфортно, ви зможете вільно спілкуватися з тими, хто сидить за столом або на кухонному куточку.

Отже, поговоримо про великому острові, де поруч знаходиться обробний столик, панель і мийка. Варіанти поєднання можуть бути різними, ви навіть можете задумати додаткову висувну стільницю. Однак, в будь-якому випадку, для установки на кухонний острів рекомендується електрична варильна поверхня .

Однак, в будь-якому випадку, для установки на кухонний острів рекомендується електрична   варильна поверхня

До електричної варильної поверхні, розташованої на кухонному острові, нескладно підвести комунікації. Така панель буде більш безпечною, ніж газова, але потребують досить потужною витяжки купольного типу, з широким розтрубом. Апарат кріпиться до стелі і найчастіше є відвідне пристрій. Забруднене повітря віддаляється через трубу в домову вентиляційну шахту. Продуктивність очищає пристрою повинна становити від 500 до 800 кубічних метрів повітря в годину. Трубу від витяжки маскують фальшбалкой або гіпсокартонними стельовими конструкціями. Інший варіант - циркуляційна витяжка з жіроулавлівающий фільтрами, які періодично потрібно замінювати, орієнтуючись на індикатори забруднення.

До плиті, розташованої на острові, доступ більш вільний, ніж до поверхні з пристенной дислокацією. Бажано встановлювати панель, у якої не розжарюється платформа. Це склокерамічні варильні поверхні з індукційним нагріванням. Посуд стає гарячою за рахунок електромагнітного поля, створюваного котушкою всередині платформи. При цьому відбувається рівномірне прогрівання ємності без пригорання їжі і розжарювання самої плити.

Відстань між варильною поверхнею та раковиною - не менше 30 см по санітарно-гігієнічним вимогам. Тут же, на острові, передбачають обробну зону - стаціонарну або висувну. Посудомийну машину можна розмістити тут же, праворуч або ліворуч від мийки. У нижню частину острівної тумби може поміститися навіть компактний холодильник.

Інші «остров'яни»: дрібна побутова техніка і кухонне начиння

Так, готувати їжу на кухонному «острові» дуже зручно, навіть якщо ви вирішили залишити плиту на традиційному місці. Велика тумба острівця може служити обробним столом і точкою постійної дислокації кухонної автоматики. Наприклад, мультиварку і пароварку не гріх «прописати» в нижніх відділеннях тумби, щоб при необхідності дістати, поставити на робочу поверхню і включити. У невеликій раковині ви будете мити продукти і посуд, на обробному столі - готувати продукти до тепловій обробці, а страви - до декорування.

Пароварка може бути як окремо стоїть ( «соло»), так і вбудованою в меблі по типу духової шафи. Другий варіант максимально зручний з точки зору компактності, але знадобляться певні трудовитрати, щоб підвести пристрій до водопроводу і електрики. Скоріш за все, вам захочеться, щоб модель сама набирала і зливала воду, а для цього потрібно буде дещо змінити схему домашніх комунікацій.

Якщо кухня відносно невелика, то і «острів» буде малогабаритним. Тоді доведеться обмежитися переносними моделями пароварок і мультіварок. Для них потрібно передбачити місце постійного зберігання і точку розташування на робочій поверхні. Дуже добре, якщо сам пристрій буде компактним і містким одночасно. так, пароварку -Сіль краще вибирати з кількома ярусами. Тоді ви зможете готувати 2-3 страви відразу. При однаковому діаметрі і обсязі чаш їх можна поміняти місцями, щоб прискорити процес готування в тій чи іншій ємності.

TEFAL VC 1002 - триярусна пароварка з механічним управлінням

Для коректної установки приладів на кухонний острів необхідно підвести електропроводку та поставити потрібну кількість розеток. Тоді поруч з пароваркою вдало розташується багатофункціональна мультиварка . Деякі моделі настільки універсальні, що, маючи їх, не потрібно купувати навіть пароварку або йогуртницю. Досить вибрати мультиварку з розрахунку обсягу 3 літри на 2-3 людини, з потрібною кількістю функцій, але головне - від надійного виробника.

Moulinex CE 4000 - мультиварка, пароварка і йогуртниця в одній особі

Про дизайн та наповненні кухонного острова можна говорити довго. Найголовніше - визначитися з масштабами конструкції, які прямо залежать від розмірів кухні. Грамотний креслення і схема комунікацій допоможуть вирішити, що і де буде розташовуватися на тумбах. Не забудьте про власний зручність і комфорт інших домочадців: відповідно меблів висоті вашого зростання, достатньої ширини проходів, безпеки для дітей. В останньому випадку кути тумб повинні бути закруглені, пом'якшені спеціальними накладками, розетки - захищені заглушками, а задня сторона вручений поверхні - огороджена бортиками, щоб дитина не могла перекинути на себе киплячу каструльку. Тільки продумування кожної деталі вбереже вас від неприємних сюрпризів і в подальшому дозволить насолоджуватися комфортом на кухні.

За матеріалами сайту   5ОК За матеріалами сайту 5ОК .

Зона готування?
У чому зручність?
Зона готування?
Новости