• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Догляд за індукційної варильної поверхнею

 1. Що собою являє індукційна плита?
 2. Основні правила роботи з індукційної плитою
 3. Як очистити індукційну плиту?
 4. Засоби для чищення склокерамічних поверхонь
 5. Відеоматеріал

В даний час дуже популярними стали індукційні варильні панелі. Вони неймовірно стильні, зручні в експлуатації, їжа на таких панелях готується набагато швидше, ніж на звичайних електричних або газових плитах. Господині полюбили їх за відсутність ґрат і металевих конфорок, адже доглядати за рівною, гладкою поверхнею куди простіше. Однак все гранично просто тільки в тому випадку, якщо ви знайомі з основними принципами, які і гарантують правильний догляд за індукційної варильної поверхнею. до змісту ↑

Що собою являє індукційна плита?

Індукційна плита являє собою електричну плиту, нагрів на якій відбувається за рахунок високочастотного магнітного поля, яке створює електромагнітну індукцію. Такі плити виготовляються, як правило, зі склокераміки.

Важливо! Індукційна панель вважається більш безпечною, так як вона практично не нагрівається. При приготуванні їжі індукційні струми нагрівають дно металевого посуду, відповідно - нагрівається їжа в ній, сама склокерамічна поверхня може нагрітися тільки безпосередньо від посуду.

При приготуванні їжі індукційні струми нагрівають дно металевого посуду, відповідно - нагрівається їжа в ній, сама склокерамічна поверхня може нагрітися тільки безпосередньо від посуду

Вода на індукційної панелі закипає набагато швидше, це відбувається буквально за 1 хвилину. При її роботі, енергія не витрачається на нагрів повітря в приміщенні, відповідно - витрата електроенергії мінімальний, необхідний тільки на створення магнітного поля.

Незаперечним плюсом індукційної панелі є те, що вона автоматично відключається, як тільки ви знімаєте з неї посуд для індукційних плит . І вже через пару хвилин після цього місце нагрівання не гаряче, а злегка тепле.

до змісту ↑

Основні правила роботи з індукційної плитою

Оскільки індукційна плита візуально складається тільки з склокерамічною панелі, то доглядати за нею неймовірно просто, достатньо лише знати основні правила.

Отже, давайте розберемося з тим, як же доглядати за індукційної плитою:

 • Перше і найголовніше правило - завжди підтримуйте її в чистоті, регулярно протирайте.
 • Протирати плиту варто тільки тоді, коли вона повністю охолола. Хоч вона і не нагрівається так, як інші плити, однак, незначний нагрів все-таки відбувається. В середньому, в залежності від виробника, конфорка індукційної панелі не нагрівається вище 60 градусів за Цельсієм.
 • Уникайте потрапляння холодних бризок води на плиту, особливо під час приготування їжі. Склокераміка не любить перепадів температури.
 • Використовуйте тільки спеціальний посуд, призначену для індукційних плит. Як правило, це посуд з феромагнітним дном, її діаметр не може бути менше 12 см. Також вам можуть підійти частина ваших старих каструль і сковорідок, якщо вони важкі і металеві. Для індукційних варильних панелей підходить посуд з чавуну, сталева посуд. Її виробники не рекомендують використовувати алюмінієву, скляну, порцелянову і керамічний посуд.

Важливо! Для того щоб його функції відповідають вашим ваша стара посуд для використання на індукційній плиті, можна прикласти до її дну магніт - він повинен дуже міцно триматися на ньому, не з'їжджати.

 • На таку плиту необхідно ставити посуд з сухим і чистим дном.
 • Індукційні поверхні дуже міцні, але уникайте сильних точкових механічних впливів. Якщо на неї впаде ніж або важкий металевий предмет, вона може лопнути.
 • Чи не рухайте по плиті важкі ємності, особливо, якщо вони виготовлені з чавуну - це може подряпати стеклокерамическую поверхню.
 • Мийте її тільки спеціальними засобами, призначеними для догляду за склокерамічною.

Мийте її тільки спеціальними засобами, призначеними для догляду за склокерамічною

до змісту ↑

Як очистити індукційну плиту?

Навіть при самому дбайливому догляді у самій старанною господині на поверхні плити з'являються забруднення. Жирні бризки, які летять в різні боки при смаженні страв, пролита суп або компот, розсипався цукор - чого тільки не зустрінеш на її поверхні.

Як очистити індукційну плиту? Все дуже просто, достатньо лише слідувати рекомендаціям:

 • Мийте поверхню чистою м'якою ганчіркою, яку ви виділили для її прибирання. Якщо ви будете робити це губкою або ганчіркою, якою ви миєте посуд, на ній можуть залишитися жирні розлучення, а їх набагато складніше прибрати.
 • Дуже добре підходить для прибирання склокерамічних поверхонь, губчаста ганчірка, яку можна придбати в автомобільних відділах.
 • Склокераміку можна протирати засобами для миття вікон.
 • Уникайте жорстких абразивних засобів і губок, не використовуйте металеві губки.
 • Якщо розсипався цукор, його потрібно негайно прибрати з поверхні. Зробити це потрібно м'якою сухою ганчіркою - досить просто дбайливо змести його. Дійте акуратно, щоб не подряпати поверхню.
 • Для видалення засохлих забруднень існують спеціальні скребки, призначені для склокераміки. Часто такі скребки йдуть в комплекті з індукційними поверхнями.
 • Досвідчені господині при питанні, ніж мити індукційну варильну поверхню, радять харчову соду. Однак варто врахувати, що її потрібно наносити на губку, змочену в теплій воді, щоб сода краще розм'якла. Просто дбайливо протріть забруднення губкою з содою.

Просто дбайливо протріть забруднення губкою з содою

Всі поради гранично прості, досить просто запам'ятати їх і доглядати за плитою правильно. Тепер прийшов саме час ознайомитися з алгоритмом миття індукційної поверхні:

 1. Дочекатися, поки вся поверхня охолоне після готування.
 2. При наявності старих засохлих забруднень і жиру їх необхідно попередньо змочити водою, можливо зробити це з додаванням мила. Дати трохи розм'якнути, після чого за допомогою спеціального скребка видалити забруднення.
 3. Далі варто приступити до очищення всієї поверхні. На неї необхідно нанести миючий засіб для склокераміки або ж будь-який універсальний рідкий засіб для чищення, за допомогою м'якої тканини промити всю плиту.
 4. Видалити залишки миючого засобу м'якою ганчіркою, змоченою в теплій воді.
 5. Після миття необхідно насухо протерти всю її площу чистим кухонним рушником або паперовою серветкою.

Після миття необхідно насухо протерти всю її площу чистим кухонним рушником або паперовою серветкою

до змісту ↑

Засоби для чищення склокерамічних поверхонь

Для того щоб забруднення легко віддалялися з індукційної панелі, при цьому не залишалося розлучень, її поверхня завжди блищала, необхідно користуватися спеціальними засобами для цих цілей. Їх продається величезна безліч, і практично кожен виробник побутової хімії випускає засоби для чищення індукційної конфорки.

Важливо! Відмінність таких коштів від звичайних полягає в тому, що вони створюють на поверхні невидиму тонку плівку, яка служить додатковим захистом для неї. При їх регулярному застосуванні плита зберігає первісний блиск, на ній не залишається розлучень.

Звичайно, можна обійтися і звичайною мильною водою, але вона ніколи не забезпечить такого ефекту, як спецзасоби. Ціна на них, як правило, набагато вище, ніж на звичайні миючі засоби, проте, вони дуже економічно витрачаються, дають незамінний результат.

Також прочитайте статтю, з якої ви дізнаєтеся, якої фірми краще каструлі з нержавійки .

до змісту ↑

Відеоматеріал

Купуючи індукційну плиту, не варто економити фінансів і сил на догляд за нею. Це - зручне і сучасне пристрій для готування, тому нехай воно радує вас багато років, а його поверхня завжди залишається в первісному вигляді, світиться чистотою і надихає на підкорення нових рецептів.

Що собою являє індукційна плита?
Як очистити індукційну плиту?
Новости