• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Яку електричну плиту вибрати

 1. домашнім майстрам В одному з попередніх матеріалів ми вже розглядали процес вибору вручений поверхні...
 2. Типи конфорок електричних поверхонь
 3. Тип управління варильною поверхнею
 4. Додаткові «корисності»

домашнім майстрам

домашнім майстрам

В одному з попередніх матеріалів ми вже розглядали процес вибору вручений поверхні , Однак більшою мірою описувалася процедура вибору вироби газового типу. Сьогодні ж ми хотіли б познайомити читачів ресурсу з більш вузькою темою, і проаналізувати яку електричну плиту вибрати, щоб отримати найбільш оптимальний результат.

Матеріал електричних варильних поверхонь

В даний час варильні панелі електричного типу випускаються з двох різновидів матеріалів: склокераміки і металу (алюмінієві, нержавіючі, емальовані і т.п.). Зважаючи на це, перед тим як вибирати виріб для приготування їжі слід ознайомитися з перевагами та недоліками кожного з варіантів.

Отже, якщо розглядати експлуатаційні характеристики металевих корпусів, то слід виділити їх високу механічну міцність, відносно недорогу вартість і можливість застосування поверхонь будь-яких форм і габаритних розмірів. А у випадку з емальованими матеріалами додатковим бонусом виступає широке розмаїття колірних рішень (при бажанні споживач зможе підібрати практично будь-який колір вироби).

Якщо ж говорити про мінуси металевих поверхонь, то слід виділити їх низьку стійкість до дряпання і складність проведення очистки. До того ж, на емальованих поверхнях при перепаді температур можуть утворюватися відколи ЛКП.

Інноваційний матеріал - склокераміка, сьогодні все частіше виступає в якості базової основи при виготовленні виручених електричних поверхонь. Головною причиною подібної популярності виступає естетична привабливість вироби, адже панелі в такому випадку характеризуються мінімалізмом і виглядають просто карколомно.

До того ж, зазначений матеріал відрізняється низькою інерційністю і тепло, яке передається від нагрівального елементу, витрачається тут більш ефективно (зона нагріву обмежена місцем установки нагрівача). Ще однією істотною перевагою електричних варильних поверхонь зі склокераміки є простота прибирання (очищення) вироби від різного роду забруднювачів, що пов'язано з його правильними геометричними формами.

Однак перед тим як вибрати електричну плиту зі склокераміки слід мати уявлення і про її недоліки.

По-перше, представлений матеріал досить крихкий і при впливі на нього істотних ударних навантажень може запросто деформуватися (розколотися).

Другим мінусом склокераміки є її вразливість до температурних перепадів, через що при попаданні на розігріту поверхню холодної води може статися навіть розтріскування матеріалу.

По-третє, експлуатація склокерамічних панелей вбудованого типу пов'язана з певними труднощами, так як для ефективного використання слід застосовувати спеціалізовану посуд (не застосовувати посуд з міді або алюмінію), не допускати проливання на матеріал розігрітого цукрового сиропу (роз'їдає матеріал).

До того ж днище посуду повинно відрізнятися рівною формою, щоб скоротити невиробничі втрати енергоресурсу.

Для того, щоб мінімізувати ймовірність механічного пошкодження варильної панелі зі склокераміки, бажано віддавати перевагу моделям, оснащеним металевим обрамленням.

Типи конфорок електричних поверхонь

Серед найбільш поширених варіантів нагрівачів для варильні поверхні електричного типу можна виділити наступні:

- Чавунні млинці являють собою пустотілі корпусу всередині яких розташовані звичайні Тени. І хоча ККД і естетична привабливість таких нагрівачів не високі все ж чавунні конфорки досить часто застосовуються на варильних поверхнях з огляду на свою низьку вартість і високу надійність. Використовуються чавунні конфорки на металевих корпусах. До недоліків чавунних конфорок також слід віднести нестійкість до надлишкової вологи, внаслідок чого нагрівальні елементи можуть швидко покриватися іржею.

До недоліків чавунних конфорок також слід віднести нестійкість до надлишкової вологи, внаслідок чого нагрівальні елементи можуть швидко покриватися іржею

- рапідних нагрівальні елементи найчастіше застосовуються при облаштуванні склокерамічних варильних поверхонь. Дані вироби характеризуються високою швидкістю нагріву і охолодження, однак зворотною стороною медалі в такому випадку виступає висока потужність споживання (вимагає наявності електрокомунікацій відповідного перетину ).

- індукційні нагрівачі характеризуються високим ККД і дозволяють нагрівати вміст ємності не нагріваючи базову панель. Плюс до всього, такі конфорки дуже економічні і відключаються відразу ж після видалення з панелі посуду. Це властивість дозволяє також убезпечити споживача від випадкових опіків в процесі експлуатації. Однак, у індукційних моделей є і недоліки:

1.Іспользуемая посуд повинна володіти феромагнітними властивостями;

2.Високая вартість техніки.

- Стрічкові нагрівальні елементи (Hi-Light) відрізняються тривалим терміном служби і високою електро опором, через що розігрів конфорки до максимальної потужності відбувається буквально за кілька секунд.

До того ж, бажано простежити за тим, щоб стеклокерамические поверхні були оснащені галогенними лампами у вигляді кілець, що дозволить візуалізувати зону нагріву.

Тип управління варильною поверхнею

Розглядаючи огляди нових, поза сумнівом, більш виправданим рішенням буде застосування електронного (сенсорного) управління. Хоча традиційні електромеханічні пристрої також знаходять своїх прихильників і можуть використовуватися для роботи поверхонь з чавунними млинцями.

Додаткові «корисності»

При виборі електричної варильної поверхні слід звернути увагу на можливості наступних додаткових функцій:

 • Захист нагрівального елементу від перегріву (автоматично відключить конфорки в разі перевищення температури вище критичного);
 • Захист від переливу моментально спрацює при перепаді температур (зазвичай є наслідком переливу) і відключить конфорку від електроенергії;
 • «Захист від дітей» блокує органи управління при необхідності;
 • «Функція memory (пам'ять)» дозволяє зберегти температурні режими для приготування різних страв;
 • Базові функції: таймер, розморожування, швидкісний нагрів і т.п.
 • Наявність автофокусу AF (для індукційних моделей) автоматично визначається розмір ємності, і нагрівання посуду здійснюється лише в заданій зоні.
 • «Сенсор закипання» автоматично знижує потужність конфорки при досягненні рідиною температури + 100⁰С.

Читати ще:

Як виготовляється бетонна стільниця своїми руками

Як зробити з підвіконня стіл

Поради по господарству домашньому майстру

Як робиться дров'яна піч своїми руками

Відео по темі:

Якщо Вам сподобався матеріал буду вдячний, якщо порекомендуєте його друзям або залишите корисний коментар.


Додати коментар

Новости