• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Яка посуд підходить для склокерамічною плити: що можна і не можна використовувати

 1. Чому посуд повинна бути «спеціальної»?
 2. параметри посуду
 3. матеріал
 4. дно
 5. товщина стінок
 6. кришка
 7. Відео-ролик про те, який посудом користуватися на склокерамічною плиті

Після того, як на вашій кухні з'явилася склокерамічна плита , Потрібно провести ревізію посуду. Швидше за все, ваша стара більше не знадобиться.

плита

Щоб каструлю можна було використовувати на цій поверхні, вона повинна володіти іншими властивостями, ніж та, яка є у вас зараз. Що потрібно знати, щоб визначити, який посуд підходить для склокерамічною плити? Пора розібратися.

Чому посуд повинна бути «спеціальної»?

Після придбання нової техніки при незнанні про те, що для використання потрібна спеціальний посуд для склокерамічною плити, часто виникає незручна ситуація. Багато хто впевнений, що можна користуватися вже наявної, тим більше, якщо вона знаходиться в хорошому стані.

 • Рівне дно. Цей параметр необхідно дотримуватися, щоб знизити витрати електроенергії, і продовжити термін служби плити. Якщо є хоча б невеликий вигин на денці, він створює повітряний прошарок між варильною поверхнею та посудом, що зменшує поглинання тепла від плити і може привести до її перегріву.
 • Наявність спеціального значка. Щоб не ворожити, наскільки посуд для нової плити відповідає всім перерахованим вимогам і чи можна їй користуватися, прослідкуйте, щоб на посуді або на її дні був значок з позначенням склокерамічною варильною поверхні.

Щоб не ворожити, наскільки посуд для нової плити відповідає всім перерахованим вимогам і чи можна їй користуватися, прослідкуйте, щоб на посуді або на її дні був значок з позначенням склокерамічною варильною поверхні

 • Феромагнітні властивості. Плити зі склокерамікою розпізнають тільки такий посуд. Варильна поверхня не нагрівається повністю, залишаючись холодної, тоді як відбувається нагрів саме конфорки і каструлі або сковороди.

Варильна поверхня не нагрівається повністю, залишаючись холодної, тоді як відбувається нагрів саме конфорки і каструлі або сковороди

 • Діаметр посуду і розмір конфорки повинні збігатися. Це необхідно, щоб не допустити перегріву поверхні, і як наслідок, швидкого виходу з ладу.

При виході з ладу однієї конфорки доведеться міняти всю варильну поверхню, тому будьте обережні.

параметри посуду

При виготовленні ємностей, які будуть використовуватися на подібних варильних поверхнях виробники орієнтуються на відмінні параметри від інших видів посуду. Тому як вибрати посуд для приготування їжі і на що слід звернути увагу при виборі, дізнайтеся з такої інформації:

матеріал

Набір посуду для склокерамічних плит повинен включати в себе вироби з певного матеріалу з наступними характеристиками:

 • З нержавіючої сталі. Є найбільш оптимальним матеріалом для ємностей, що використовуються в готуванні на подібних варильних поверхнях. Володіє високим ступенем теплопровідності, дозволяє максимально ефективно використовувати особливості склокераміки. Посуд з нержавіючої сталі легко миється, має прекрасні зовнішні дані. Сяючий хром в поєднанні з темною поверхнею плити доповнює стильний зовнішній вигляд кухні.

Сяючий хром в поєднанні з темною поверхнею плити доповнює стильний зовнішній вигляд кухні

 • Алюміній. Досить популярний метал, який має гарну теплопровідність. Але і у нього є свої недоліки. Потрібно якомога довше зберегти ідеально рівне дно каструль і сковорідок без подряпин, які негативно позначаться при експлуатації плити. В силу своєї м'якості, алюміній найчастіше виступає в ролі основи, тому вибирайте спеціальний посуд для склокерамічних плит зі сталевим дном. Це дозволить збільшити термін її служби.
 • Емальована сталь. Дозволяє вибрати зовнішній вигляд, відповідний по стилю до оформлення кухні. Але також основним критерієм при виборі такого посуду стає рівне дно, причому у емальованого посуду можливі відколи. Цього допускати не можна, тому вибирайте ретельно.
 • Алюміній з керамічним і тефлоновим покриттям. Також може підійти для склокерамічних плит, враховуючи хорошу теплопровідність матеріалу. Щоб бути впевненими, що алюмінієвий посуд зможе бути використана для приготування їжі на плиті, перевірте наявність спеціального значка на дні посуду.
 • Чавун. Може використовуватися для приготування їжі на подібних варильних поверхнях за рахунок товстих стінок. Прослідкуйте лише за тим, щоб дно чавунної посуду було максимально рівним. Те ж саме відноситься до емальованому посуді.

дно

Тільки ідеально рівне, без подряпин і відколів на поверхні каструль і сковорідок. Причому воно повинно бути досить товсте (не менше 7 мм), щоб:

По-перше, виключити деформацію при нагріванні,

По-друге, дно повинно бути «бутербродного» типу. Тобто зверху і знизу буде шар нержавіючої сталі, а посередині шар алюмінію або міді. Бувають 3-х і 5-іслойние варіанти дна.

Товсте та багатошарове дно в посуді дозволяє нагріватися їй швидше і це один з найважливіших критеріїв при визначенні, який посуд потрібна для склокерамічною плити. Справа в тому, що нержавіюча сталь має низьку теплопровідність і тому їй потрібні «сусіди». Звертайте увагу на шов, що з'єднує дно і основну частину каструлі - він повинен бути рівним, інакше посуд може заіржавіти в цьому місці.

товщина стінок

Рекомендується вибирати каструлі з товстими стінками, вони повинні бути не менше 0,5 мм. При розумінні яку посуд використовувати для приготування їжі ви напевно не виберете варіант з невеликою товщиною, тому що можете бути неприємно здивовані шумом, що виходить від каструлі під час її нагрівання. Тому вибирайте варіанти з більш товстими стінками.

кришка

Закрийте каструлю або сковорідку кришкою і подивіться на щільність прилягання до стінок. Кришка не повинна надто вільно закривати посуд. Також бажано наявність отвори, через яке буде виходити надлишок пара при приготуванні їжі.

Не рекомендується до покупки

Щоб не придбати каструлю, яка все одно виявиться непридатною для використання, потрібно знати, який посуд можна використовувати на склокерамічною плиті:

 • з відкритим мідним або алюмінієвим дном; в цьому випадку на поверхні плити залишаться сліди;
 • схильну до деформації від високих температур;
 • з рельєфним або нерівним дном;
 • посуд з круглим дном через невелику площу зіткнення з поверхнею.

Посуд із загартованого жароміцного скла незважаючи на привабливий зовнішній вигляд не підходить для покупки - у неї маленька теплопровідність і вона дуже довго нагрівається. Її, звичайно, можна використовувати, але це збільшить витрату електроенергії.

Відео-ролик про те, який посудом користуватися на склокерамічною плиті

У відео розповідається про нюанси, на які бажано звернути увагу в магазині і як підібрати якісну каструлю для тривалого терміну служби.

Каструлі і сковороди для індукційних плит можуть з успіхом застосовуватися і для готування на склокерамічних.

Щоб не підбирати кожен раз необхідний діаметр для тієї чи іншої конфорки краще відразу придбати набір посуду для склокерамічних плит. Це буде більш вигідним придбанням, ніж якщо купувати каструлі та сковорідки окремо. У таких збірках є, як найменші каструлі і ковші для каші і підігрівання молока, так і великі каструлі з сковородами.

Різноманіття посуду для склокерамічних варильних поверхонь дозволить вам вибрати варіант, який найбільш підійде для приготування їжі вашої родини і впишеться в дизайн кухні. Наведені ж нами поради допоможуть зорієнтуватися і придбати якісну річ.

Чому посуд повинна бути «спеціальної»?
Що потрібно знати, щоб визначити, який посуд підходить для склокерамічною плити?
Чому посуд повинна бути «спеціальної»?
Новости