• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Як вибрати вбудований духова шафа

 1. Газова духова шафа
 2. Електрична духова шафа
 3. Залежний духова шафа
 4. Незалежна духова шафа
 5. Габарити
 6. Безпека
 7. Функції очищення духової шафи
 8. Конвекція
 9. Гриль і крутив
 10. критерії вибору

Головними критеріями підбору духової шафи є безпека, функціональність, комфортність користування і вартість.

Сучасні духові шафи підрозділяються на два види - газові та електричні.

Газова духова шафа

Нагрівання духової шафи газом є більш старим і менш функціональним способом. Оскільки духовка нагрівається полум'ям внутрішніх газових пальників, то кількість температурних режимів в ній обмежується лише декількома варіантами. Також до недоліків газового духової шафи можна віднести більш повільне нагрівання.

Духова шафа газовий KAISER EG 6370

безумовною перевагою газового духової шафи є можливість роботи від газового балона. Це робить газову духовку незамінною в тих випадках, коли до будинку не підведений природний газ.

Електрична духова шафа

Духова шафа, в якому використовуються електричні нагрівальні елементи, нагрівається швидко і точно тримає задану температуру. Діапазон температур, в яких працює електрична духова шафа , Досить широкий - в середньому від 50 до 300 ° С (хоча на ринку зустрічаються відхилення як в більшу, так і в меншу сторону).

Також до числа плюсів сучасних електричних моделей можна віднести функцію «два в одному», коли духова шафа обладнується додатковою опцією мікрохвильового або парового приготування їжі.

режим мікрохвильовки , Як правило, можна включати одночасно зі звичайним, що помітно прискорює процес приготування. Також при наявності даної опції в духову шафу можна поміщати неразмороженние продукти.

Духова шафа електричний BOSCH HBN 231 E4

Функція пароварки дозволяє готувати в духовій шафі дієтичні страви в «щадному режимі», з мінімальним використанням жирів і масел.

До мінусів електричних духових шаф можна віднести кількість електроенергії, яку вони споживають, але тут можливі свої варіанти. Рівень потужності і енергоспоживання у різних моделей різний, і кожен може підібрати варіант для себе.

Залежний духова шафа

Залежний духова шафа є частиною комплекту (з власне духовки і встановлюється над нею варильною поверхнею) від одного і того ж виробника, причому всі органи управління поверхнею також знаходяться на панелі духової шафи. За допомогою таблиць сумісності в рамках модельного ряду однієї фірми можна під певний духову шафу підібрати потрібну вам варильну поверхню (або навпаки).

Плюс такого підходу - при бажанні можна підібрати пару «духову шафу - для варки поверхня» так, щоб трохи зекономити.

Недолік полягає в тому, що навіть в рамках продукції однієї компанії залежні духові шафи сумісні не з усіма поверхнями для приготування їжі.

Крім цього, залежний духова шафа повинен встановлюватися так, щоб робоча поверхня над ним перебувала не занадто високо. Це означає, що в процесі приготування в ньому їжі вам неминуче доведеться «кланятися» для того, щоб щось в нього покласти, щось витягнути, а також для того, щоб доглянути через скло за «пристигаючі» стравою.

Незалежна духова шафа

Незалежна духова шафа не обов'язково потрібно доукомплектувати поверхнею. Висота його розташування довільна, вона обмежується тільки вашим бажанням і фізичними можливостями. Наприклад, досить часто користувачі встановлюють незалежний духова шафа так, щоб його дверцята перебувала на рівні грудей.

До плюсів незалежних духових шаф також відноситься сумісність з переважною більшістю представлених на ринку варильних панелей. Це багаторазово збільшує можливість досягнення потрібного вам результату як за кількістю функцій отриманого комплекту, так і за сумою грошей, яку ви готові витратити.

Габарити

Як правило, ширина у всіх сучасних моделей духових шаф відповідає трьом стандартам - 45, 60 і 90 см. Винятки, що зустрічаються на вітчизняному ринку, вельми нечисленні.

Залежно від конкретної моделі обсяг побутового духової шафи може становити приблизно від 25 до 75 літрів.

Залежно від конкретної моделі обсяг побутового духової шафи може становити приблизно від 25 до 75 літрів

Духова шафа електричний ELECTROLUX EOB53410AX

Безпека

З огляду на, до якої температури розігрівається духовка, а також те, до якої міри малюки певного віку обожнюють крутити і смикати всі доступні їм ручки і дверки, безпека є одним з найважливіших якостей духової шафи для сімей, де є маленькі діти.

У функцію захисту від дітей, як правило, входить блокування панелі, що управляє (дитина не зможе вмикати-вимикати духову шафу або перемикати в ньому режими на свій розсуд) і можливість блокування дверцят.

Також необхідною опцією духовки, що робить прилад безпечним для маленьких дітей, є наявність в дверцятах декількох стекол, встановлених «пакетом» (тобто, окремими шарами). Завдяки такому рішенню зовнішня сторона дверцята нагрівається набагато слабше і вже не може обпалити при випадковому торканні. Кількість стекол в дверцятах сучасних моделей коливається від двох до чотирьох. В останньому випадку зовнішня температура дверці не буде перевищувати 40-50 ° С навіть на найбільш «гарячих» режимах готування.

Помітно знижує температуру як дверцята, так і всієї поверхні шафи опція тангенціального охолодження. При її наявності корпус духової шафи і його дверцята охолоджуються повітряним потоком, який проганяється по спеціальних каналах окремим вентилятором. Наявність тангенціального охолодження важливо у всіх випадках, коли зовнішня поверхня духовки не повинна бути гарячою (наприклад, коли він змушений сусідити з холодильником або вбудовується в дорогий кухонний гарнітур, здатний покоробитися від високої температури). Також дана опція не дозволяє конденсату утворюватися всередині духової шафи (при готуванні не пітніє скло дверцят).

Крім цього, якщо ваш духову шафу є газовим, то необхідна система газ-контролю, якщо ж він електричний - система аварійного відключення при перегріванні або надмірно тривалій роботі (коли духова шафа «забувається» у включеному стані).

Функції очищення духової шафи

Щоб полегшити працю по очищенню внутрішньої поверхні духової шафи від пригорілі бризок жиру, сучасні виробники пропонують користувачеві три варіанти моделей: з каталітичної емаллю, функцією очищення паром і піролітичною очисткою.

для очищення парою в духову шафу ставиться деко з певною кількістю води (обсяг вказується в інструкції по експлуатації) і засобом для миття духовок, після чого включається режим парової очищення. Після обробки парою жирний наліт на стінках духової шафи легко змивається. Цей вид очищення - найбільш економічний.

каталітична емаль розкладає потрапляють на неї жири на воду і сажу, в результаті чого її поверхню можна досить легко очистити. Недолік каталітичної емалі - обмежений термін служби. Через 3-5 років вам доведеться міняти внутрішні панелі духової шафи на нові, зі свіжою каталітичної емаллю.

Духова шафа електричний GORENJE BOP 658 A13XG

Піролітичне очищення є найбільш радикальною і жорсткою. Говорячи по-простому, це режим «випалювання». Під час нього температура всередині шафи піднімається до 500 ° С, в результаті чого всі речовини, що осіли на стінках, перетворюються на попіл. Недолік - висока вартість духових шаф з функцією піролітичного очищення і несильний, але неприємний запах гару, який супроводжує процедуру очищення.

Конвекція

Дана опція відповідає за рівномірний прогрів всього внутрішнього простору духової шафи. Досягається подібний ефект за допомогою спеціального вентилятора і (в деяких моделях) додаткових теплонагревательного елементів. Вентилятор створює і розподіляє повітряні потоки всередині духовки таким чином, що ступінь нагріву підготовлюваного блюда буде абсолютно однаковою зверху, знизу і з боків.

Конвекція унеможливлює варіант, коли м'ясо або пиріг пригоряють з одного боку і залишаються сируватими з іншого. Рівномірний розподіл температури дозволяє отримати однакову корочку зовні і пропечене вміст всередині.

Рівномірний розподіл температури дозволяє отримати однакову корочку зовні і пропечене вміст всередині

Моделі духових шаф, обладнані двома конвекційними вентиляторами, дають можливість готувати в одній шафі паралельно дві різні страви. Для цього внутрішній простір духовки потрібно розділити за допомогою термостійкого горизонтальної вставки на дві ізольовані частини, після чого в кожній з них можна буде готувати щось своє (в своєму температурному режимі). Це суттєво економить час, що витрачається на підготовку.

Гриль і крутив

Додаткові, але досить затребувані функції.

Гриль (приготування на решітці або на гратчастої підставці) найчастіше використовується для приготування різного роду м'яса, в наших широтах - переважно курки. Гриль дозволяє отримати хрустку скоринку на соковитому шматку м'яса.

Веретено насамперед має на увазі можливість приготування шашлику, хоча нерідко можна зустріти рожна зі спеціальними вилками-держателями для тієї ж курки.

критерії вибору

Купуючи газову модель духової шафи, переконайтеся, що в її комплектацію входить набір форсунок для підключення як до газового балона, так і до магістрального газу.

Якщо ви не дуже обмежені розмірами кухні, то можете підбирати ширину духовки не за габаритами, а за кількістю їдців в сім'ї. Моделі 45-сантиметрової ширини розраховані на приготування страв для 2-3 чоловік, 60-сантиметрової ширини - для 5-6. Духові шафи з шириною 90 см потрібні в тих випадках, коли виникає необхідність у масштабній готуванні (наприклад, для прийому численних гостей).

Духові шафи з шириною 90 см потрібні в тих випадках, коли виникає необхідність у масштабній готуванні (наприклад, для прийому численних гостей)

Духова шафа електричний HANSA BOEI 69458

Користувачам, які люблять готувати часто і по різноманітним рецептами, варто звернути свою увагу на моделі духових шаф шириною 60 або навіть 90 см. Вузький духову шафу володіє меншим внутрішнім простором, яке не дозволить вашому кулінарному таланту розвернутися в повній мірі (в маленький духову шафу не влізе ні бараняча нога, ні індичка).

Якщо ви плануєте вбудувати духову шафу в дорогий кухонний гарнітур або поставити його поруч з холодильником - підбирайте модель з тангенціальним охолодженням.

Абсолютно необхідною є опція підсвічування. Хоча іноді ще можна зустріти духові шафи без цієї функції, купувати їх не рекомендується. Відсутність підсвічування свідчить або про вкрай мізерної функціональності духової шафи, або про непродуманість його конструкції.

Шафи з електронним управлінням є найдорожчими, але і можливостей вони надають більше. Максимально точний контроль часу і температури в поєднанні з автоматичними програмами приготування дозволяють готувати страви з найскладніших рецептами.

Дуже зручно, якщо духовка оснащена телескопічними направляючими для дек та решіток. Вільно виїжджає з духовки розпечений лист, який не потрібно підтримувати знизу, позбавить вас від багатьох неприємних ситуацій. З телескопічними направляючими ризик обпектися або впустити приготовану страву на підлогу стає мінімальним.

У разі, якщо духова шафа буде розташовуватися досить низько, найзручніше дверцята, що відкриваються зверху вниз. Для більш високого розташування оптимальні моделі з дверцятами, що відкриваються убік (як у холодильника).

Якщо ви цілеспрямовано шукаєте модель духової шафи з рожном, то зверніть увагу, що крутив з діагональним кріпленням є довшим, ніж поперечний. Чим крутив довше, тим більшу порцію за раз на ньому можна приготувати.

Чи не обов'язковими, але дуже бажаними є функції розморожування і швидкого нагріву.

В умовах швидко дорожчають газу і електроенергії варто звернути увагу на ступінь енергоефективності вподобаного вам духової шафи. Тим більше, що високий клас енергоефективності часто свідчить про високу якість збірки і комплектації моделі.

Чистити дверцята духовки набагато легше, якщо склом вся її внутрішня поверхня виготовлена ​​зі скла. Оптимально, якщо це скло буде ще і знімним.

Якщо ви не хочете возитися з чищенням внутрішньої поверхні духовки, то зверніть увагу на моделі з піролітичною очисткою.

Текст: Ігор Тихий

Спеціально для Rozetka.com.ua

Новости