• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Як вибрати газову плиту + рейтинг кращих виробників

 1. Кращі виробники газових плит - яку фірму вибрати
 2. Принцип роботи і пристрій газової плити
 3. Види газових плит
 4. З електричною духовкою
 5. комбіновані
 6. Настільні
 7. Параметри вибору газової плити
 8. Розміри
 9. Матеріал вручений поверхні
 10. Тип конфорок
 11. Решітка варильної поверхні
 12. Особливості духової шафи
 13. Яку газову плиту вибрати
 14. Скільки коштує газова плита
 15. Друзям це теж буде цікаво

Тим, хто досі сприймає газові плити як пережиток радянського минулого, пора познайомитися з новинками від сучасних виробників. Вони добряче попрацювали над дизайном і функціоналом побутової техніки, зробивши зі звичайної грубки вмілу кухонну помічницю. Тепер в магазинах можна знайти відмінні плити з пальниками різних форм і потужності, доповнені зручними духовками (як газовими, так і електричними). Асортимент розрісся настільки, що вибрати конкретну модель важко, не знаючи всіх нюансів. І якщо ви ніяк не можете визначитися, зробити правильну покупку вам допоможуть поради наших експертів.

І якщо ви ніяк не можете визначитися, зробити правильну покупку вам допоможуть поради наших експертів

Кращі виробники газових плит - яку фірму вибрати

Оскільки газові плити - це поширена і популярна техніка, її випуском займаються багато компаній. Однак далеко не всі фірми виробляють дійсно цікаві моделі, які не соромно поставити в новеньку кухню.

Якщо ви шукаєте ідеальну піч, звертайте увагу на товари добре зарекомендували себе брендів:

 • Gorenje;
 • Bosch;
 • Beko;
 • Electrolux;
 • Gefest.

повний огляд кращих газових плит від цих виробників з усіма їхніми плюсами і мінусами ви знайдете в нашому рейтингу. Серед них напевно знайдеться пара-трійка моделей, які вам сподобаються - по крайней мере, це буде надійна, стильна і довговічна техніка.

Щоб не помилитися з вибором, спершу давайте розберемося з пристроєм, класифікацією плит і їх основними характеристиками, на які потрібно звертати увагу при покупці.

рекомендації:

Принцип роботи і пристрій газової плити

Принцип роботи і пристрій газової плити

Газова плита - це повноцінний гарячий цех на вашій кухні: смажить, варить і пече все, що вашій душі завгодно. Тут в одному корпусі об'єднані і для варки поверхня з конфорками, і духова шафа, а всередині ховається газорозподільне пристрій з кранами.

Природний газ, що подається з балонів або через міську мережу в загальний патрубок плити, потрапляє в розподільник, звідки по спеціальних трубках він подається на конфорки духовки і / або конфорка. Вам залишається тільки повернути ручку, щоб відкрити відповідний клапан, і підпалити виходить через розсікачі блакитне паливо.

Види газових плит

З газовою духовкою

З газовою духовкою

Це найпоширеніші і прості моделі з великою газовим пальником в духовій шафі, здатної розганяти камеру до +300 ° С за 30 хвилин. Такі плити вважаються дуже економними, так як використання газу обходиться дешевше електрики, та й нагрівання тут відбувається швидше.

У цих грубок стандартна висота 85 см, що дозволяє встановлювати їх врівень з робочою стільницею. Ширина може змінюватися в межах від 50 до 90 см, а глибина становить 50-60 см. Обсяг духовки може бути будь-яким: від 30 до 119 літрів, кількість конфорок від 2 до 8 штук.

плюси:

 • Швидкий нагрів і приготування страв;
 • Можна використовувати практично будь-який вид посуду;
 • Економічніше електричних і комбінованих плит;
 • Гранично прості в експлуатації;
 • Є моделі з вбудованим в духовку грилем (частіше електричним).

мінуси:

 • вогненебезпечні;
 • Випалюють кисень і виділяють в повітря жирну парафінову кіптява;
 • У газовому духовій шафі продукти горіння можуть потрапляти в страву.

З електричною духовкою

З електричною духовкою

Такі моделі вимагають підключення до електромережі (для роботи духовки), а ось конфорки у них все ті ж - газові. Завдяки комбінуванню двох видів енергоносія функціонал плит помітно розширюється за рахунок використання різних програм готування.

У духовій шафі температура може досягати +500 ° С, хоча це не дуже важливо - такий режим використовується тільки для піролітичного очищення камери. Головне пам'ятати, що для нагріву вбудованих ТЕНів витрачаються дорогоцінні кіловати електроенергії. Та й займає це чимало часу: плита близько години буде виходити на режим +300 ° С.

Висота газових печей з електродуховкою не відрізняється від стандартних - ті ж 85 см. А ось варіантів ширини і глибини тут вже побільше: від 40 см до 1,2 м і 40-60 см відповідно.

плюси:

 • Все той же швидкий нагрів газових конфорок варильної поверхні;
 • Розширений функціонал;
 • Великий вибір розмірів;
 • Страви в духовці пропікаються рівномірно.

мінуси:

 • Духовий відсік довго розігрівається;
 • Збільшується витрата електроенергії;
 • Складнощі монтажу, так як плиту необхідно підключати і до газу, і до мережі.

комбіновані

комбіновані

Високий попит споживачів на газові плити і одночасне невдоволення їх скромним функціоналом підштовхнули виробників до нових експериментів. Так з'явилися комбіновані моделі, що мають і газові, і електричні конфорки. Духова шафа теж можна підібрати під певний тип енергоносія - все одно грубку доводиться підключати до двох мереж.

Додаткові нагрівальні елементи вручений поверхні можуть бути будь-якими: чавунними, галогеновими, Hi-Light або індукційними - в загальному, тут можливі найрізноманітніші комбінації. В іншому такі «полугазовие» плити не особливо відрізняються від іншої подібної техніки, поєднуючи в собі ті ж достоїнства і недоліки.

плюси:

 • Велика розмаїтість моделей (за розмірами, типами комбінування і функціоналу);
 • Газові пальники швидше нагрівають їжу, електричні - більш безпечні;
 • Можливість використовувати різні види посуду;
 • Можна готувати на газі, коли немає світла, і навпаки.

мінуси:

 • Досить висока вартість;
 • Складнощі з установкою.

Настільні

Настільні

Окрема сім'я газових плит, позбавлених духової шафи. Вони просто встановлюються на стіл і підключаються до балонного або магістрального газу. Такі моделі вважаються переносними і зазвичай включають від 1 до 4 конфорок - відмінний варіант для дачі.

плюси:

 • Компактні розміри і невелика вага;
 • Можливість транспортування;
 • Простота підключення;
 • Низька вартість.

мінуси:

 • Не мають духової шафи;
 • Позбавлені будь-яких додаткових функцій.

Параметри вибору газової плити

Параметри вибору газової плити

Розміри

Перш за все необхідно вибирати таку плиту, яка поміститься на вашій кухні з урахуванням інших меблів і побутової техніки. Але навіть якщо площа приміщення дозволяє придбати найбільшу модель, потрібно подумати - чи так необхідна вам ця громадина.

Орієнтуйтеся на склад сім'ї і те, як часто ви будете готувати:

1. Одному-двом людям досить грубки з 2-3 конфорками і невеликий духовкою об'ємом 40-50 л.

2. Для 3-4 чоловік підійде стандартна плита з 4 конфорками і духовкою на 50-70 літрів.

3. численного сімейства потрібна дійсно велика піч, тоді у вашому розпорядженні виявиться 6 або 8 конфорок і дуже містка духовка (а то і дві), де можна буде одночасно приготувати декілька страв.

Матеріал вручений поверхні

З якого б металу не була зроблена газова плита, найважливішим питанням є вибір матеріалу робочої поверхні. Від цього буде залежати як термін служби печі, так і особливості догляду за нею.

1. Емальований сталь - найпоширеніший матеріал. Особливо він подобається господаркам за різноманітність кольорів. Емаль не дуже примхлива у догляді, якщо не дозволяти втік страв на смерть прикипати до поверхні, і не особливо впливає на кінцеву вартість газової плити. На жаль, від ударів крихке покриття може відколотися, а відновити його практично неможливо.

2. Нержавіюча сталь - довговічніша і непогано піддається очищенню, але натирати її доведеться регулярно, оскільки на блискучому металі будуть постійно залишатися краплі і розводи.

3. Загартоване скло - цей матеріал відносно недавно став використовуватися для виробництва варильні поверхні газових плит, але цілком має право на існування. Виглядає він розкішно, та й запас міцності у нього пристойний, але проблема мильних розлучень залишається актуальною.

Тип конфорок

Газові пальники сьогодні радують різноманітністю. Вони можуть мати круглу або овальну форму, відрізнятися діаметром, а часом і конструкцією. Крім звичних нам конфорок різної потужності сучасні плити обладнуються і нестандартними пальниками. Чи потрібні вони вам - вирішуйте самі, спираючись на своє повсякденне меню.

Ми ж просто розповімо, що пропонують виробники:

1. Подвійна корона - тут полум'я розтинають на два кола, що дозволяє швидше нагрівати дно посуду.

2. Потрійна корона - відповідно, має три ряди полум'я, рівномірно і швидко нагріває навіть дуже широкі каструлі і жаровні.

3. Вок-конфорка - призначена спеціально для конічних сковорідок вок. Може мати 2 або навіть 3 корони полум'я на різних рівнях і завжди доповнюється високою гратами з широким «посадковим» отвором.

4. Coup de feu - професійна пальник під товстої чавунної майданчиком. Використовується для гасіння і підігріву тарілок перед подачею страв, але встановлюється тільки на широких печах.

Решітка варильної поверхні

Решітка варильної поверхні може бути цілісною, складатися з двох половин або встановлюватися індивідуально на кожну конфорку. У першому випадку ви отримуєте більшу свободу маневру, якщо потрібно відставити з вогню важку каструлю або вмістити негабарит. У другому - за піччю буде простіше доглядати.

Такі решітки роблять з двох металів:

1. Чавун - практичний і довговічний, легко витримує вагу будь-яких каструль;

2. Сталь - обходиться дешевше, однак вона і прослужить менше.

Особливості духової шафи

1. Конструкція напрямних

Це можуть бути просто профільовані стінки, в пази яких вставляється звичайнісінька решітка, - саме такі найчастіше зустрічаються в газових духовках. Моделі з електричними камерами часом оснащуються телескопічними направляючими, на яких блюдо «виїжджає» до вас цілком.

Цей варіант більш зручний, оскільки духову шафу в підлогової плиті розташований досить низько, а так ви зможете не нахиляючись оцінити ступінь готовності свого кулінарного шедевра.

2. Кількість стекол

Чим більше стекол в дверцятах духовки, тим менше ризик випадково обпектися об неї. Особливо це актуально для сімей з маленькими дітьми і тих, у кого дуже тісний кухня. У бюджетному сегменті зазвичай йдуть плити з подвійним склінням дверцята, імениті виробники пропонують більш безпечний і «холодний» варіант - тришаровий склопакет, який практично не нагрівається зовні.

3. Додаткові функції

Сюди відносять автоподжиг, наявність рожна, верхнього гриля (газового або електричного), а також вентилятора, що забезпечує конвекцію в камері. Останній значно підвищує якість готування в духовій шафі, адже завдяки обдуву гарячим повітрям продукти швидше і рівномірніше пропікаються.

Також не варто забувати про те, що газові прилади вимагають додаткових заходів безпеки. За це відповідають дитячий замок, обдув дверцята для її охолодження і газ-контроль, який перекриває подачу палива на пальники, якщо вогонь погасне. Ось ці функції як раз є пріоритетними, і відмовлятися від них не потрібно.

Яку газову плиту вибрати

Яку газову плиту вибрати

1. Якщо вам потрібна газова плита для невеликої сім'ї (до 3 осіб), то краще вибрати компактну модель на 2-3 конфорки з об'ємом духової шафи до 50 літрів. Зазвичай це вузька техніка шириною 50 см, яка поміститься навіть на маленькій кухні.

2. Тим, хто багато готує і часто збирає у себе гостей, потрібна велика плита на 6 конфорок з місткою (від 100 л) духовкою - а може навіть двома. У плані економії часу і коштів краще модель з газовим духовою шафою, але якщо ви хочете домогтися ідеальної якості випічки, варто розщедритися на техніку з ТЕНами, верхнім грилем і режимом конвекції. Краще, щоб грубка мала емальовану поверхню або була зроблена з нержавіючої сталі.

3. На дачу досить придбати настільну компактну модель. Однією конфорки буде мало для приготування повноцінного обіду, а ось двох уже досить. Але якщо ви живете за містом по кілька місяців, є сенс витратити трохи більше грошей і купити четирехконфорочной настолку з традиційним емалевим покриттям.

4. Тим, у кого періодично виникають перебої зі світлом, а централізованої подачі газу немає, є сенс придбати комбіновану плиту з двома звичайними пальниками і парою додаткових електричних конфорок. У підключенні вона складніше, зате якщо знову пропаде світло, можна буде готувати на балоном газі. Краще всього вибрати модель з робочим «столом» із загартованого скла, доповнену економічними і швидкими індукційними конфорками.

Скільки коштує газова плита

Скільки коштує газова плита

1. Вартість газової плити з духовкою, що працює на тому ж паливі, коливається від 4000 до 30000 рублів.

2. За модель з електричною духовою шафою доведеться віддати близько 12-26 тисяч.

3. Комбіновані моделі стандартних розмірів обходяться приблизно в 7,5-45 тис. Руб. Але якщо ви хочете купити велику професійну плиту, приготуйтеся викласти чималеньку суму від 50 до 864 тисяч.

4. Настільні газові плити найдешевші - від 400 руб. за одноконфорочная крихітку до 3000 за повнорозмірну техніку на 4 пальника.

Друзям це теж буде цікаво

Хочеш отримувати актуальні рейтинги і поради щодо вибору? Підпишись на наш Telegram .

Читайте також:

Якщо помітили помилку, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter

Новости