• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Як очистити стеклокерамическую плиту від нагару в домашніх умовах

 1. Як почистити стеклокерамическую плиту в домашніх умовах
 2. Чим чистити плиту зі склокерамічною поверхнею
 3. Як очистити стеклокерамическую плиту від нагару
 4. Як очистити стеклокерамическую плиту від пригорілого цукру
 5. Як доглядати за керамічною плитою

Над тим, як очистити стеклокерамическую плиту, сьогодні замислюються всі володарки подібних агрегатів.

Популярність цих плит обумовлена ​​тим, що здійснювати догляд за керамічною поверхнею набагато легше, ніж за емальованої. Але і тут є свої нюанси, які необхідно знати.

Як почистити стеклокерамическую плиту в домашніх умовах

Як почистити стеклокерамическую плиту в домашніх умовах

На перший погляд в процесі очищення склокераміки немає ніяких складнощів. Головне - мити поверхню в міру необхідності, і вона завжди буде в ідеальному стані, оскільки очистити свіжі плями легше, ніж застарілі і пригорілі забруднення.

Порядок дій при проведенні роботи досить простий, вам потрібно зробити наступне:

 • Дочекатися, поки плита охолоне.
 • Прибрати з поверхні залишки пригоріла їжі за допомогою спеціального скребка.
 • Нанести на склокераміку відповідне цього матеріалу миючий засіб.
 • Ретельно відчистити забруднення, дотримуючись інструкції по застосуванню пасти або гелю.
 • Видалити залишки миючого засобу вологою губкою.
 • Протерти поверхню м'якою ганчіркою або серветкою, змоченою у чистій воді.
 • Витерти плиту насухо.

Пам'ятайте, що для чистки склокераміки не слід застосовувати жорсткі губки або дротові мочалки. В іншому випадку поверхня покриється подряпинами, в які буде постійно забиватися пил, жир і частинки пригоріла їжі або «втік» молока.

Чим чистити плиту зі склокерамічною поверхнею

Для видалення серйозних забруднень можна використовувати тільки спеціальний скребок.

Склокераміка - крихкий матеріал і вимагає дбайливого звернення, тому перед господинями виникає питання, чим відмити таку плиту, не пошкоджуючи поверхню, і які миючі засоби краще використовувати.

 • Для видалення плям з вручений поверхні зі склокераміки використовують м'які серветки, ганчірки і меламінові губки. Для серйозних забруднень знадобиться спеціальний пластиковий скребок. Ні в якому разі не можна його замінювати ножем, металевою щіткою або лезом.
 • Щоб позбутися від жиру і бруду на поверхні плити, звичайний порошок не підійде. У господарських магазинах можна знайти спеціальні засоби для очищення склокераміки (на упаковці повинна бути відповідна інформація). Зазвичай це кремоподібні речовини без абразивних добавок.
 • Можна використовувати і засіб для миття вікон - ця рідина надає блиск виробам зі склокераміки, очищаючи їх від розлучень.

Харчова сода і оцет також відмінно справляються з забрудненнями.

Але не тільки покупні хімікати гарні в боротьбі з плямами. Чим же ще можна очистити стеклокерамическую плиту? Найбільш ефективними і безпечними вважаються ці кошти:

 • Харчова сода. Головне правило - не використовувати засіб в сухому вигляді, інакше ви зіпсуєте поверхню. Для позбавлення від в'їдаються плям соду необхідно змішати з водою до пастоподібного стану, нанести цю суміш на забруднену поверхню, почекати 10-15 хвилин, а потім приступити до очищення.

Це доступне і дешеве засіб видалить пляму акуратно, а також допоможе прибрати неприємний запах від пригоріла їжі. Якщо однією соди виявилося недостатньо, додайте до приготовленої суміші сік лимона.

 • Столовий оцет. Змішайте кислоту з водою в пропорції 1: 1 і нанесіть розчин на плиту. Щоб засіб розподілилося по поверхні рівномірно, використовуйте пульверизатор. Через 3-5 хвилин вам буде потрібно акуратно відчистити пригоріла жир і залишки їжі і протерти поверхню чистою ганчіркою.

Якщо забруднення свіжі, цих заходів буде достатньо. Для видалення застарілого нагару або жиру потрібно повторити чистку 2-3 рази.

Як очистити стеклокерамическую плиту від нагару

Спеціальні магазинні засоби допоможуть делікатно очистити плиту від забруднень.

Нагар на плиті - це те, чого не може уникнути практично жодна господиня. Він утворюється як за пару секунд (у кого хоч раз не «тікало» молоко ?!), так і за більш тривалий час, поступово накопичуючись і в'їдаючись в поверхню.

Як можна очистити стеклокерамическую плиту від нагару швидко і ефективно? Вам буде потрібно нанести на ганчірку або губку спеціальний миючий засіб (можна замінити його гелем для миття посуду) і протерти плиту. Потім добре промити поверхню водою і витерти насухо.

Якщо з першого разу прибрати нагар не вийшло, залиште миючий засіб на поверхні на 30-50 хвилин і тільки потім приступайте до роботи. При необхідності можна почистити плиту скребком.

Як очистити стеклокерамическую плиту від пригорілого цукру

Скребок для очищення керамічних плит рекомендується тримати під кутом в 30 °, так забруднення видаляються ефективніше.

 • Якщо в процесі приготування на плиту потрапив цукор, то видаляти його потрібно, поки він не встиг застигнути. Для цього можете скористатися пластиковим скребком. Чистити поверхню ножем або дротяною губкою заборонено!
 • Очищаючи поверхню від розплавленого цукру, скребок треба тримати під кутом в 30 ° - це допоможе зняти основну частину забруднення. А залишки легко видаляються за допомогою губки і миючого засобу.
 • Якщо цукор вже встиг перетворитися на застиглу карамель, то перед чищенням плиту необхідно нагріти на малій потужності. Цукор розплавиться, і ви без зусиль зможете його прибрати описаним способом.

Як доглядати за керамічною плитою

Для приготування їжі на керамічній плиті необхідно використовувати тільки посуд з гладким дном.

Щоб ваша плита залишалася завжди чистою і блискучою, необхідно здійснювати за нею грамотний догляд. На глянцевому поверхні дуже добре видно всі забруднення, які псують зовнішній вигляд плити і настрій господині. Тому головне в догляді за керамічною поверхнею - регулярність. Мити плиту необхідно кожен день, не можна допускати нашарування бруду і жиру на конфорки.

Правильний догляд за склокерамічною плитою передбачає дотримання наступних правил:

 • Не приступайте до приготування їжі, якщо на плиті є забруднення. При нагріванні вони пригорять і засохнуть так сильно, що видалити їх згодом буде досить складно.
 • Перед тим як відмити стеклокерамическую плиту, дочекайтеся, поки вона охолоне. В іншому випадку ви ризикуєте не тільки обпектися, але і пошкодити поверхню.
 • Використовуйте для очищення склокераміки м'які серветки, ганчірки, губки, а також миючі засоби, що не містять абразивних часток. Кращим варіантом є пастоподібні креми і пасти для чищення.
 • Не допускайте утворення подряпин на вручений панелі, навіть дрібні дефекти можуть істотно знизити якість роботи плити і зіпсувати її зовнішній вигляд. Щоб цього уникнути, для приготування і розігрівання їжі використовуйте посуд з гладким дном.
 • Не ставте на плиту пластикові ємності. Якщо поверхня не встигла повністю охолонути, то доведеться вирішувати питання, як очистити керамічну плиту від розплавленого пластику.
 • Пам'ятайте, що для склокерамічною плити протипоказані сильні статичні навантаження і точкові удари - це призводить до пошкодження поверхні. Тому будьте обережні при експлуатації виробу.

Блискуча чистотою плита - гордість будь-якої господині. При правильній експлуатації і дбайливого догляду вона ще довго прослужить вам і збереже привабливий і охайний вигляд.

Чим же ще можна очистити стеклокерамическую плиту?
Кого хоч раз не «тікало» молоко ?
Як можна очистити стеклокерамическую плиту від нагару швидко і ефективно?
Новости