• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Порівняння Wi-Fi антен + відео.

  1. Тестування Wi-Fi роутера без антени.
  2. Тестування Вай фай роутера з штатної антеною.
  3. Тест зовнішньої Wi-Fi антени N1.
  4. Тест зовнішньої Wi-Fi антени N2.
  5. Тест зовнішньої Wi-Fi антени N3.

У більшості квартир і будинків є Wi-Fi роутери, але робота бездротової мережі влаштовує далеко не всіх, у деяких Wi-Fi не покриває весь будинок / квартиру або покриває, але якість прийому сигналу низька і не стабільний. Існує кілька способів збільшити радіус покриття Wi-Fi мережі, більш докладно в статті Як збільшити сигнал Wi-Fi мережі . У цій статті я більш детально хотів зупинитися на одному з способов- використання більш "сильною" Wi-Fi антени.

Для початку трохи теорії: всі домашні роутери спочатку обмежені потужністю передавача 100 мВт або 20 dBm.
Відповідно до п.2 ст.22 Федерального закону від 07.07.2003 №126-ФЗ "Про зв'язок" обладнання радіо доступу діапазону 2400-2483,5 МГц підлягає реєстрації. Виняток становлять:


Користувача (кінцеве) обладнання передавальне, що включає в себе приймальний пристрій, малого радіусу дії стандартів IEEE 802.11, IEEE 802.11.b, IEEE 802.11.g, IEEE 802.11.n (Wi-Fi), що працює в смузі радіочастот 2400 - 2483,5 МГц , з допустимою потужністю випромінювання передавача не більше 100 мВт, в тому числі вбудоване або входить до складу інших пристроїв.
Користувача (кінцеве) обладнання передавальне, що включає в себе приймальний пристрій, малого радіусу дії стандартів IEEE 802.11а, IEEE 802.11.n (Wi-Fi), що працює в смугах радіочастот 5150 - 5350 МГц і 5650 - 6425 МГц, з допустимою потужністю випромінювання передавача не більше 100 мВт, в тому числі вбудоване або входить до складу інших пристроїв.
Користувача (кінцеве) обладнання передавальне, що включає в себе приймальний пристрій, що працює в смугах радіочастот 2300 - 2400 МГц 2500 - 2690 МГц, 3400 - 3450 МГц і 3500 - 3550 МГц, з допустимою потужністю випромінювання передавача не більше 1 Вт, в тому числі вбудоване або входить до складу інших пристроїв.
Оскільки не можна збільшити потужність передавача, можна піти іншим шляхом і використовувати більш потужну антену з високим коефіцієнтом посилення. У більшості Wi-Fi роутерів залежить від антени з коефіцієнтом 2-3, рідше 5 dBi, але можна придбати більш потужні антени з коефіцієнтом 10 dBi і більш. В даному прикладі я придбав три різні всеспрямовані антени з однаковими коефіцієнтами посилення 9-10 dBi (зліва штатна Вай Фай антена).
Користувача (кінцеве) обладнання передавальне, що включає в себе приймальний пристрій, малого радіусу дії стандартів IEEE 802 У цій статті я буду тестувати всі ці антени для того, щоб дати відповіді собі і вам на кілька запитань:

1) Чи дійсно більш потужна Вай Фай антена збільшить радіус дії бездротової мережі;

2) Якщо антена збільшить рівень сигналу Wi-Fi то на скільки;

3) Чи є різниця між Wi-Fi антенами і на що зробити упор в разі покупки.
Для тестів буде використовуватися Wi-Fi роутер TP-LINK TL-MR3220 , Всі тести проходять в двокімнатній квартирі, роутер знаходиться в одній кімнаті, а я за допомогою планшета і встановленої на нього програми Network Signal Info переміщаюся в іншу кімнату (через дві стіни від роутера) і вимірюю рівень сигналу бездротової мережі.

Тестування Wi-Fi роутера без антени.

Для того, що б показати значимість Вай Фай антени в роутері (не плутайте з моделями роутерів де використовується вбудована Wi-Fi антена) я викрутив її і зробив виміри.
Для того, що б показати значимість Вай Фай антени в роутері (не плутайте з моделями роутерів де використовується вбудована Wi-Fi антена) я викрутив її і зробив виміри Нижче графік і значення показників рівня сигналу Wi-Fi.
Як ви можете побачити спочатку рівень сигналу був вище, це пов'язано з тим, що почав виміри я перебуваючи в безпосередній близькості від роутера, потім віддалявся від нього і рівень сигналу зменшувався, в результаті зупинився біля значення -80 dBm. Це дуже низьке значення, на межі обриву. Хороший рівень Wi-Fi сигналу порядку -50 - 60 dBm і вище (тобто ближче до нуля -40, -35 і т.д.).

Тестування Вай фай роутера з штатної антеною.


Тепер прикрутимо до Wi-Fi роутера штатну антену, потрібно сказати, що використовується одна з найсильніших антен йдуть в комплекті з роутерами 5dBi.
Тепер прикрутимо до Wi-Fi роутера штатну антену, потрібно сказати, що використовується одна з найсильніших антен йдуть в комплекті з роутерами 5dBi Нижче виміри рівня Wi-Fi сигналу.
Як ви можете помітити, рівень сигналу укладається в рамки гарного сигналу і при такому значенні проблем з роботою бездротової мережі виникнути не повинно.

Тест зовнішньої Wi-Fi антени N1.

Що ж пора приступити до тестування більш потужних антен, пробуємо одну з них.
Що ж пора приступити до тестування більш потужних антен, пробуємо одну з них Ось які результати вийшли в програмі Network Signal Info.
Як ви бачите значення рівня сигналу збільшилася і коливається біля значення -45 dBm, тобто за допомогою цієї антени вдалося домогтися кращих результатів, ніж від штатної. Не можна сказати, що ця антена глобально вплине на радіус Wi-Fi мережі, але збільшить його на 10-15%.

Тест зовнішньої Wi-Fi антени N2.


Переходимо до тесту наступної антени (чим то нагадує Останкінську вежу).
Переходимо до тесту наступної антени (чим то нагадує Останкінську вежу) Нижче результат.
Як виявилося результат не надто відрізняється від стандартної антени 5dBi.

Тест зовнішньої Wi-Fi антени N3.

Йдемо далі і пробуємо останню з тестованих антен.
Йдемо далі і пробуємо останню з тестованих антен Ось що видала програма.
Як ви бачите результати ще гірше, ніж роутер без антени. Це може здатися дивним, але придивившись уважно до антени, я зрозумів, чому такі результати. Мені попався шлюб, кабель який знаходиться в антені, пошкоджений і через це такі огидні показники.
Висновок: як ви могли помітити, чудес при використанні Wi-Fi антени з посиленням 10 dBi не відбулося і максимум чого вдалося домогтися збільшення 10-15%, а деякі антени взагалі не показали відмінності від штатної антени або виявилися шлюбом. Якщо вам потрібно домогтися впевненого прийому Wi-Fi тільки в тих місцях, де він не стабільний (але все таки є), тоді якісна антена вам допоможе, якщо вам потрібно збільшити радіус бездротової мережі в місцях де Wi-Fi роутер не «добиває" взагалі , то цей спосіб вам не підійде.

Порівняння всеспрямованих Wi-Fi антен.

Я дуже сподіваюся, моя стаття допомогла Вам! Прохання поділитися посиланням з друзями:


Новости