• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Базові настройки точки доступу Wi-Fi (для версій NDMS 2.11 і більш ранніх)

NOTE: В даній статті показана настройка версій ОС NDMS 2.11 і більш ранніх. Налаштування актуальної версії ПЗ представлена ​​в статтях " Бездротова мережа Wi-Fi 2,4 ГГц "І" Бездротова мережа Wi-Fi 5 ГГц ".

При першому ж включенні інтернет-центр розгортає максимально захищену за стандартом WPA2 бездротову мережу Wi-Fi. Оптимальний робочий канал вибирається автоматично на основі періодичного аналізу радіоефіру.

У більшості випадків ніяких додаткових налаштувань основної точки доступу Wi-Fi проводити не потрібно. Досить знати пароль мережі (ключ) для підключення до бездротової мережі інтернет-центру (пароль мережі вказано на наклейці, яка знаходиться на нижній панелі корпусу).

При необхідності, ви можете самостійно налаштувати параметри вашої бездротової мережі. Базові настройки точки доступу Wi-Fi в інтернет-центрі серії Keenetic виробляються в веб-конфігураторі пристрою в меню Мережа Wi-Fi на вкладці Точка доступу.
Тут ви можете змінити ім'я бездротової мережі, пароль доступу до неї, а також інші параметри. Якщо ви хочете, щоб бездротова мережа працювала тільки в певні години, налаштуйте для неї розклад.
Зверніть увагу, що після зміни імені мережі або її пароля (ключа) буде потрібно заново налаштувати бездротове підключення на всіх ваших пристроях.

Переконайтеся, що встановлена галочка в полі Включити точку доступу.
В поле Ім'я мережі (SSID) зазначено ім'я вашої бездротової мережі. Ви можете залишити значення встановлене за замовчуванням, або змінити його, придумавши нове ім'я.
В налаштуваннях точки доступу можна активувати функцію Приховувати SSID, яка використовується для підвищення безпеки бездротового з'єднання. Додаткову інформацію про даної опції ви знайдете в статті: «Налаштування Hide SSID в параметрах точки доступу»
В поле Робоча розклад * можна налаштувати розклад для роботи вашої бездротової мережі тільки в певні години. Додаткову інформацію про налаштування розкладу можна знайти в статті: «Налаштування розкладів в інтернет-центрі»


Для забезпечення захищеного бездротового підключення в поле Захист мережі встановіть необхідний рівень безпеки. Ми рекомендуємо використовувати максимальний рівень безпеки за допомогою протоколу WPA2-PSK (встановлено за умовчанням).
Увага! Використання відкритої (незахищеної) мережі небезпечно!
В поле Ключ мережі можна змінити встановлений ключ (пароль). Він повинен бути довжиною від 8 до 63 символів. Використовуваний ключ потрібно буде вводити при підключенні клієнтів до точки доступу.
В поле Країна можна вручну встановити код країни, який впливає на набір радіоканалів, який використовується в точці доступу. У різних країнах дозволені різні частотні діапазони і номера каналів. Наприклад, в Росії, Україні, Республіці Білорусь і Казахстані дозволено використовувати бездротові канали з номерами 1-13, а в США дозволені 11 каналів. Для коректної роботи бездротових пристроїв в мережі ми рекомендуємо використовувати значення Russian Federation, встановлене за замовчуванням.

В поле Стандарт виберіть стандарт, який буде використовуватися для підключення клієнтів. За замовчуванням встановлено стандарт 802.11bgn для більшої сумісності пристроїв.
В поле Канал за умовчанням встановлено значення Оптимальний *. У цьому випадку інтернет-центром автоматично вибирається оптимальний робочий канал на основі періодичного аналізу радіоефіру. У старих версіях операційної системи NDMS за автоматичний вибір технології бездротового з'єднання відповідає значення Авто.
В поле Вибір оптимального каналу * встановлено значення При включенні, але можна вибрати Кожні 6 годин, 12 годин або Кожні 24 години (починаючи з версії NDMS v2.09 було додано значення Динамічно, коли вибір оптимального каналу здійснюється щогодини, за умови мінімального трафіку ).
Якщо встановлено значення При включенні і натиснути кнопку Застосувати, буде вибраний оптимальний номер каналу в поточний момент.
При необхідності можна вручну встановити номер каналу (c 1 по 13), в якому буде працювати точка доступу. У разі ручного вибору каналу рекомендуємо встановити номер вільного непересічного бездротового каналу (1, 6 або 11). вибирайте оптимальний канал , Максимально віддалений від чужих бездротових мереж, якщо такі є в радіусі дії вашої точки доступу, щоб забезпечити стійку роботу мережі Wi-Fi.

20 МГц - використання ширини каналу 20 МГц;

20/40 МГц - автоматичний вибір ширини смуги каналу, виходячи з поточних налаштувань, можливостей клієнтських адаптерів і особливостей середовища передачі в місці установки точки доступу.

В поле Потужність сигналу можна встановити необхідний рівень потужності сигналу Wi-Fi , Що випромінюється передавачем бездротової точки доступу. Доступні значення: 100%, 75%, 50%, 25%, 10%. При 100% використовується максимальна потужність сигналу.
В налаштуваннях точки доступу за замовчуванням включений режим WMM (Wi-Fi Multimedia). Він забезпечує основні можливості технології якості обслуговування QoS (quality of service) для мереж IEEE 802.11, що дозволяє віддавати пріоритет голосовому (VoIP) і відео (IPTV) трафіку над процесами, менш чутливими до швидкості передачі даних.

Звертаємо вашу увагу, що режим WMM потрібно включити як на точці доступу, так і на бездротовому адаптері.

Починаючи з версії NDMS v2.10 в веб-інтерфейсі відсутній опція включення / відключення WMM, але з'явилася опція Безперервна передача (Tx Burst). Додаткову інформацію можна знайти в розділі Примітка даної статті.

Після зміни встановлених параметрів натисніть кнопку Застосувати.

Інтернет-центри серії Keenetic підтримують створення списку доступу по MAC-адресами для бездротової мережі. Можна скласти "білий" або "чорний" список клієнтів точки доступу Wi-Fi. У режимі "Білий список" доступ до домашньої бездротової мережі буде заблокований для всіх клієнтів, що не увійшли в список. У режимі "Чорний список" доступ до домашньої бездротової мережі буде заблокований тільки для клієнтів зі списку. Дана можливість налаштовується в меню Мережа Wi-Fi на вкладці Список доступу. Додаткова інформація представлена ​​в статті: «Контроль доступу по MAC-адресами для бездротової мережі Wi-Fi»

* - Дані поля з'явилися в веб-інтерфейсі, починаючи з версії v2.08 операційної системи NDMS.
У версії NDMS v2.09 в поле Вибір оптимального каналу з'явився пункт Динамічно. При використанні цього параметра інтернет-центр буде один раз на годину сканувати навколишній простір Wi-Fi і вибирати найбільш вільний канал.


Примітка

1. Починаючи з версії ОС NDMS v2.10 на сторінці налаштування точки доступу Wi-Fi з'явилася нова опція Безперервна передача (Tx Burst) і відсутня опція WMM.

10 на сторінці налаштування точки доступу Wi-Fi з'явилася нова опція Безперервна передача (Tx Burst) і відсутня опція WMM

Tx Burst включає безперервний режим передачі для збільшення пікової швидкості передачі даних від інтернет-центру до клієнтів 802.11n / ac (тобто збільшити вихідну швидкість). Ефективність роботи даного режиму залежить від можливостей бездротового адаптера клієнта. Наприклад, на деяких адаптерах швидкість Інтернету для Wi-Fi-пристроїв може знизиться.

За замовчуванням режим Безперервна передача Tx Burst вимкнений.

Що стосується режиму WMM, то якщо він був раніше включений, то і далі залишається включеним. Цю інформацію можна побачити в системному файлі startup-config . Якщо слово wmm присутній в тексті файлу startup-config, значить WMM включений.
Для відключення / включення опції WMM, використовуйте інтерфейс командного рядка (CLI) роутера. наприклад:

(config)> interface WifiMaster0 / AccessPoint0 / WifiMaster0 / AccessPoint0 - для 2,4 ГГц або interface WifiMaster1 / AccessPoint0 - для 5 ГГц /
Core :: Configurator: Done.
(config-if)> wmm / включити /
Network :: Interface :: Rtx :: AccessPoint: "WifiMaster0 / AccessPoint0": WMM extensions enabled.
(config-if)> no wmm / вимкнути /
Network :: Interface :: Rtx :: AccessPoint: "WifiMaster0 / AccessPoint0": WMM extensions disabled.
(config-if)> system configuration save / зберегти настройки /

2. Налаштування Точки доступу 5 ГГц практично збігаються з настройками Точки доступу 2,4 ГГц, за винятком деяких параметрів.

Налаштування Точки доступу 5 ГГц практично збігаються з настройками Точки доступу 2,4 ГГц, за винятком деяких параметрів

В поле Ім'я мережі (SSID) зазначено ім'я мережі Wi-Fi в діапазоні 5 ГГц. Зазвичай, в дводіапазонних роутерах для кожного з діапазонів використовуються різні імена мереж, але в Keenetic Air і Extra II за замовчуванням використовується однакове ім'я мережі .

В поле Стандарт виберіть стандарт, який буде використовуватися для підключення клієнтів. За замовчуванням встановлено стандарт 802.11an + ac для більшої сумісності пристроїв.

В поле Канал за умовчанням встановлено значення Оптимальний. У цьому випадку інтернет-центром автоматично вибирається оптимальний робочий канал на основі періодичного аналізу радіоефіру. При необхідності можна вручну встановити номер каналу (c 36 по 165), в якому буде працювати точка доступу 5 ГГц (про деякі особливості каналів в діапазоні 5 ГГц читайте в статті « Мобільний пристрій не бачить мережу Wi-Fi 5 ГГц? »).

В поле Ширина каналу можна налаштувати ширину смуги каналу для точки доступу Wi-Fi. За умовчанням встановлено значення 20/40/80 МГц - автоматичний вибір ширини смуги каналу, виходячи з поточних налаштувань, можливостей клієнтських адаптерів і особливостей середовища передачі.

Для точки доступу 5 ГГц доступна настройка функції Band Steering (за замовчуванням включена). Додаткову інформацію по роботі Band Steering ви знайдете в статті « Як працює механізм Band Steering і навіщо його включати? »

Про переваги і недоліки кожного з діапазонів можна прочитати в статті « Відмінності частотних діапазонів 2,4 ГГц і 5 ГГц »

KB-2355

Новости