• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Як збільшити сигнал Wi-Fi мережі.

 1. Збільшення сигналу Wi-Fi мережі шляхом зміни місця розташування роутера.
 2. Збільшення сигналу Wi-Fi шляхом оновлення прошивки на роутері і збільшення на ньому рівня потужності.
 3. Збільшення сигналу шляхом вибору менш зайнятої частоти.
 4. Підвищення рівня сигналу Wi-Fi шляхом використання антен з більш високим коефіцієнтом посилення.
 5. Відео порівняння всеспрямованих Wi-Fi антен.
 6. Збільшення радіусу Wi-Fi за допомогою репитера.
 7. На завершення.

Практично у всіх будинках і офісах стоять Wi-Fi роутери і при їх використанні багато хто помічав що є місця де Wi-Fi "ловить" добре, де не дуже, а де взагалі пропадає. І іноді це не пов'язано з відстанню до Wi-Fi роутера. Може здатися що це магія, але насправді все прозаїчніше, Wi-Fi роутер це джерело електромагнітних хвиль, які поширюючись відбиваються від предметів, поглинаються ними. Ось основні чинники зменшують рівень сигналу Wi-Fi мережі:

1 Стіни, двері, дзеркала, навіть кімнатні рослини (оскільки їх листя на 99% з води, а вона здатна поглинати сигнал Wi-Fi).

2 Побутова та цифрова техніка, що працює в зоні покриття вашого Wi-Fi- пристрої (Мікрохвильові печі, Bluetooth-пристрої, дитячі няньки і т.д.).

3 Інші Wi-Fi-пристрої (точки доступу, бездротові камери і ін.), Що працюють в радіусі дії вашого пристрою і використовують той же частотний діапазон. Тобто чим більше сусідів використовують Wi-Fi тим гірше буде рівень сигналу і швидкість Wi-Fi.

4 Ну і само собою відстані до Wi-Fi роутера.

У цій статті я хочу описати основні способи збільшення Wi-Fi сигналу.

Збільшення сигналу Wi-Fi мережі шляхом зміни місця розташування роутера.

Що б підвищити рівень сигналу Wi-Fi необхідно врахувати всі перелічені фактори і спробувати їх обійти. Розмістіть роутер ближче до місця звідки ви найчастіше підключаєтеся до Wi-Fi мережі. Якщо такого одного місця немає, і ви підключаєтеся з різних місць в приміщенні, то розташуйте Wi-Fi роутер приблизно в середині приміщення. Само собою я не кажу повісити його по середині кімнати замість люстри, просто постаратися розташувати його рівновіддаленим від усіх місць підключення до нього.

Збільшення сигналу Wi-Fi шляхом оновлення прошивки на роутері і збільшення на ньому рівня потужності.

Рекомендую оновити прошивку роутера, це можливо дозволить вам не тільки збільшити радіус дії Wi-Fi мережі, але і зробить роботу роутера більш стабільною. Більш детально як оновити прошивку роутера ви можете знайти в розділі мережевого обладнання . На деяких роутерах є функція зменшення і збільшення потужності сигналу Wi-Fi, як ви самі розумієте необхідно вибрати максимальне значення.

Збільшення сигналу шляхом вибору менш зайнятої частоти.

Як я писав на початку статті сусідні роутери так само заважаю роботі вашого роутера, для того що б знизити цей вплив необхідно в налаштуваннях Wi-Fi на роутері вибрати більш вільний канал. Як же вибрати канал? - запитаєте ви. Та дуже просто необхідно скористатися однією з програм, яких зараз привеликий безліч, яке покаже всі Wi-Fi мережі і на якому каналі вони працюють, детальніше читайте в статті Як вибрати / змінити бездротової канал на маршрутизаторі / роутере .

Підвищення рівня сигналу Wi-Fi шляхом використання антен з більш високим коефіцієнтом посилення.

На багатьох роутера використовуються зовнішні знімні антени. Це досить слабкі антени (2 dBi рідше 5 dBi) їх можна замінити на більш "сильні" - 8 dBi, 15 dBi і вище (чим вище коефіцієнт усіленія- то кращий зв'язок).

Підключити таку антену дуже просто, для цього відкручує стандартну і на її місце вкручувати антену з більш високим коефіцієнтом.

Відео порівняння всеспрямованих Wi-Fi антен.

Більш докладно про використання та тестуванні зовнішніх антен ви можете прочитати в статті Порівняння Wi-Fi антен .

Збільшення радіусу Wi-Fi за допомогою репитера.

Збільшити сигнал можна за допомогою ще одного роутера (або репитера, точки доступу) налаштувавши між ними WDS. WDS (Wireless Distribution System) - технологія, що дозволяє розширити зону покриття бездротової мережі шляхом об'єднання кількох WiFi точок доступу в єдину мережу без необхідності наявності провідного з'єднання між ними (що є обов'язковим при традиційною схемою побудови мережі). Ось стаття описує як це зробити за допомогою роутерів TP-Link TL WR841D- Як налаштувати бездротовий міст (WDS) між двома Wi-Fi роутерами TP-Link TL WR841DN або TP-Link TL WR841D або точки доступу TP-Link TL-WA830RE , Tp-Link WA850RE .

На завершення.

Не варто заради підвищення рівня сигналу Wi-Fi купувати іншу, більш дорогу модель маршрутизатора, оскільки практично всі сертифіковані роутери в Росії обмежені потужністю передавача 20 dBm, іншими словами купите ви роутер хоч за 500 руб хоч за 5000 руб швидше за все (можна подивитися з технічних характеристикам) потужність передавача буде не більше 20 dBm, тому різниці в радіусі покриття Wi-Fi ви не помітите. Якщо не вірите ось стаття Порівняння рівня сигналу Wi-Fi на різних роутерах в побутових умовах , В якій я порівнював кілька роутерів на дальність роботи Wi-Fi мережі.

Я дуже сподіваюся, моя стаття допомогла Вам! Прохання поділитися посиланням з друзями:


Як же вибрати канал?
Новости